Pokaz siły i klasy: Arsenal 3-0 West Ham!

Pokaz siły i klasy: Arsenal 3-0 West Ham! 14.03.2015, 16:57, 3396 komentarzy

Z uśmiechami na twarzach i z wielką radością wspominać będą pojedynek przeciwko West Hamowi United kibice Arsenalu. Ich ulubieńcy bez problemu pokonali rywala i zdobyli kolejne ważne punkty, które pomogą im w walce o czołową czwórkę. Największe pochwały należą się Olivierowi Giroudowi i Aaronowi Ramseyowi, ale dzisiejszy sukces to wynik postawy całego zespołu.

Przyjezdni walczyli dzielnie do utraty drugiej bramki. Ten cios całkowicie ich załamał i mimo dobrej postawy Songa czy Jarvisa, podopieczni Allardyce'a ponieśli wysoką porażkę. Kanonierzy natomiast mogą w pełni skoncentrować się na meczu z AS Monaco, a w Monte Carlo czeka ich nie lada wyzwanie.

Poniżej składy obu ekip:

Arsenal: Ospina - Chambers, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Ramsey - Walcott (72' Cazorla), Özil (83' Flamini), Alexis (65' Welbeck) - Giroud

West Ham: Adrian - O'Brien, Collins, Kouyate, Cresswell - Song, Noble (82' Nene), Nolan - Jarvis (75' Amalfitano), Downing - Sakho

W 5. minucie na szóstym metrze z futbolówką znalazł się Theo Walcott. Anglik, który powinien oddać szybki strzał, zawahał się i James Collins odebrał mu piłkę. Można dyskutować, czy była to czysta interwencja, ale na pewno gospodarze zaprzepaścili świetną szansę na szybkiego gola.

Po niecałym kwadransie gry Alexis Sanchez oddał uderzenie głową na bramkę Adriana. Golkiper Młotów popisał się jednak dobrą interwencją i nie doszło do otwarcia wyniku.

W 22. minucie piękne podanie na wolne pole otrzymał Matt Jarvis. Skrzydłowy West Hamu posłał wrzutkę w pole karne, ale wolej Kevina Nolana został zatrzymany przez Ospinę. Coraz ciekawsze widowisko na Emirates!

Kilkanaście chwil później swoją akcję przeprowadzili Kanonierzy. Aaron Ramsey, bardzo aktywny w pierwszej połowie, podał futbolówkę do Girouda, jednak strzał Francuza z ostrego kąta był niecelny.

W 27. minucie Chambers dośrodkowaniem znalazł w szesnastce rywali Ramseya. Walijczyk uderzył z powietrza, ale Adrian zatrzymał go świetną paradą.

W 33. minucie Ramsey posłał piękną prostopadłą piłkę do Theo Walcotta. Anglik oddał bardzo słaby strzał i Adrian nie miał problemów z jego wybronieniem. Niedługo potem golkiper West Hamu interweniował po raz kolejny - sparował na rzut rożny uderzenie Alexisa.

W 36. minucie Sanchez otrzymał pierwszy w tym spotkaniu żółty kartonik za faul na Adrianie.

Jeszcze przed przerwą The Gunners zmarnowali następną bardzo dobrą okazję. Najpierw Özil nie potrafił pokonać golkipera gości, a przy dobitce na pustą bramkę poślizgnął się Theo Walcott i jego strzał ciężko by opisać.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Olivier Giroud daje wreszcie prowadzenie Arsenalowi! Mesut Özil zagrał cudownie po ziemi w pole karne, Aaron Ramsey ustawił futbolówkę francuskiemu snajperowi, a ten potężnym strzałem pokonał Adriana! 1-0!

Zaraz po tym trafieniu Chris Foy zaprosił wszystkich na krótki odpoczynek.

Chwilę po rozpoczęciu drugiej części gry Matt Jarvis zagrał ze skrzydła w pole karne Ospiny. Kolumbijczyk doznał kontuzji przy interwencji, lecz po krótkim czasie podniósł się z murawy i zmiana okazała się niepotrzebna.

Zawodnicy Arsenalu pozwolili zepchnąć się do defensywy, jakby prowadzili różnicą trzech trafień, a nie jednym. Jarvis i Song wyróżniali się na tle kolegów, ale nie potrafili pomóc im doprowadzić do wyrównania.

W 59. minucie byliśmy świadkami niecodziennej zmiany. Sędzia główny, Chris Foy, nabawił się kontuzji i jego obowiązki musiał przejąć Anthony Taylor.

Dominacja gości trwała, a The Gunners nastawili się na kontrataki. Jeden z nich w 63. minucie zmarnował Mesut Özil, który niecelnie podawał do Girouda. Zaraz potem Welbeck wszedł na boisko za Alexisa.

W 72. minucie Santiago Cazorla pojawił się na placu gry. Hiszpan zastąpił nieskutecznego dziś Theo Walcotta. Sam Allardyce również postanowił dokonać małej roszady w składzie i za Matta Jarvisa wprowadził w 75. minucie Morgana Amalfitano. Niedługo później Diafra Sakho został ukarany żółtą kartką.

W 81. minucie Giroud i Ramsey znów znaleźli się w świetle reflektorów. Walijczyk zagrał do Francuza, ten od razu wykonał podanie zwrotne i zawodnik z "16" na plecach spokojnie podwyższył prowadzenie! 2-0!

Kolejne zmiany w obu ekipach: Nene za Noble'a, Flamini w miejsce Özila.

Cóż za wejście Flaminiego! Cazorla podał po ziemi wzdłuż pola karnego, a Francuz wbił piłkę do siatki z najbliższej odległości! West Ham na kolanach, Arsenal pokazuje klasę! 3-0!

Trzy minuty doliczone zostały do drugiej części spotkania. Zaraz po ich upłynięciu sędzia zakończył mecz, a piłkarze i kibice gospodarzy mogli świętować pewne zwycięstwo! natomiast mogą w pełni skoncentrować się na meczu z AS Monaco, a w Monte Carlo czeka ich nie lada wyzwanie.

Premier LeagueRaport pomeczowyWest Ham United autor: źrodło: własne
lays komentarzy: 3987116.03.2015, 15:17

Dancer

Who? :D

Już czuję jutrzejszy mecz! 3-0 i wracamy do Londynu

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40016.03.2015, 15:14

Widzę, że kolejny troll przyszedł na stronę.

Luke komentarzy: 21016.03.2015, 15:14

Bo to jest Debuchy.

lays komentarzy: 3987116.03.2015, 15:14

gettyimages.com/detail/news-photo/arsenals-mikel-arteta-warms-up-during-the-arsenal-training-news-photo/466486734

KTo to jest obok Artety? Wyglada jak Debuszi D

Luke komentarzy: 21016.03.2015, 15:12

Svein Oddvar Moen sędzią meczu Arsenalu z Monaco.

O_Yuherowa komentarzy: 2216.03.2015, 15:07

@arsenallord
Ma 5 byłych klubów.

W Fulham był zdecydowanie najprzystojniejszy...

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52416.03.2015, 15:06

RIVALDO700
Dlatego nie oglądam studia przedmeczowego ani na TVP ani na NC+. To sobie wolę odpuścić.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747416.03.2015, 15:01

Z tym Polem to juz lekka przesada. Facet tydzen temu i teraz znow w studio, zarowno we wtorek i srode.

Ten facet mowi straszne ogólniki i co 2 minuty uzywa slowa ,,twitter'' pewnie gdyby nie byl redaktorem naczelnym przegladu sportowego olewaliby go.

KochamArsenal88 komentarzy: 100316.03.2015, 14:47

Ciekawe jak jutro Wenger ustawi sklad, musimy jutro kilka bramek i pytanie czy zagra mega ofensywnie czy standardowe ustawieni liczas na swietna gre, niestandardowe a cirkawe by bylo
----------------Ospina-----------------
---Chambers-Kos-Monreal---
--Ramsey-Coquelin-Santi----
------------------Ozil------------------
Walcott----Giroud-----Alexis

arsenallord komentarzy: 29750 newsów: 11716.03.2015, 14:46

O_Yuherowa---> Były klub Berby to Fulham.

O_Yuherowa komentarzy: 2216.03.2015, 14:40

@JanikK
"Swoją droga, coś średnio idzie byłemu klubowi Berby"

Bez przesady, są tylko 3 punkty za Ludogorcem.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 216.03.2015, 14:39

Witamy, witamy.
Swoją droga, coś średnio idzie byłemu klubowi Berby

koczan_4 komentarzy: 330216.03.2015, 14:37

A tam, dla mnie to czy stracimy bramkę jest średnio ważne, najważniejsze to strzelić 3 gole. I wtedy albo awans, albo w obliczu straconej bramki dogryweczka.

O_Yuherowa komentarzy: 2216.03.2015, 14:37

Witam wszystkich na stronie! :)

Nie mogę się już doczekać meczu z Monaco. Liczę mimo wszystko na awans, chociaż łatwo nie będzie. Ale nawet jeśli nie awansujemy... Uwielbiam czasami oglądać Berbatova. Kondogbia też jest niczego sobie...

Szogun komentarzy: 28847 newsów: 316.03.2015, 14:33

Najważniejsze jutro nie stracić a jeśli już to będziemy musieli strzelić 4 więc 4:2 to wynik taki,że nikomu nie stanie się krzywda.Nierealny ale w sam raz na tryb marzeń.

@Dominik1990,
Monreal będzie grał na ŚO i jednocześnie na LO ?

Dominik1990 komentarzy: 32016.03.2015, 14:23

Ja uważam że 2 Alexisem byłby dla nas Griezmann

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52416.03.2015, 14:21

Szogun
Boss ściągając Chambersa pewnie miał w głowie plan by zmienić mu pozycję.

arsenallord komentarzy: 29750 newsów: 11716.03.2015, 14:21

Fajnie, że Fabregas włączył swój tryb wiosenny :D

executer1 komentarzy: 268016.03.2015, 14:20

Jutro musi Theo zagrać kosztem Welbza.Może nie wykorzystuje ostatnio sytuacji ale je tworzy i może jutro będzie ten dzień w którym 2 z nich zamieni na bramki.

Szogun komentarzy: 28847 newsów: 316.03.2015, 14:19

Jak Debuchy wróci to sprawa wydaje się bardzo prosta bo Chambers nie daje Nam takiej pewności w obronie jak Bellerin więc tan powinien rotować z Francuzem a Chambers na stałe niech wyląduje na ŚO w rotacji z Kościelnym i Paulistą oraz jakby ostatnio odzyskującym formę Perem.

Alonso komentarzy: 1282416.03.2015, 14:17

Jestem bardzo stronniczy bo nie lubię Hazarda ale jak widzę jak gość drybluje i się przewraca to w co drugiej sytuacji dla mnie to nurkowanie.

AaronLieber27 komentarzy: 612716.03.2015, 14:16

Theo dzis konczy 26 lat. Szybko minelo. Jeszcze panietam MS 2006 i 17 letniego Walcotta, kto by pomyslal, ze to beda jego ostatnie MS?

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52416.03.2015, 14:13

RIVALDO700
Ciekawy jestem ile kartek nie zostało im pokazanych za nurkowanie.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 216.03.2015, 14:13

Ostatni mecz utwierdził mnie tylko, ze Ramsey uwielbia grać z walcottem. Nie wiem czy sięgacie do spotkań półtora roku temu z ManCity, ale tam było ładnie pokazane, jak Aaron wykorzystuje szybkość walcotta. Ox tak nie wybiega do piłek w stronę bramki jak theo,tylko zbiega do boku by wrzucić.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747416.03.2015, 14:13

Apropo smerfów

Costa 1 sezon - 18 goli w lidze

Torres 3,5 sezonu- 20 goli w lidze

Tak jak mowilem juz w pierwszym sezonie Costa wyprzedzi torresa.

FadeIn komentarzy: 354716.03.2015, 14:12

Ivanovic wczoraj powinien dostać za nurkowanie pod koniec meczu jak chyba Bertrand do niego dobiegł a on padł tak jak by go piorun strzelił. I tak najlepszy jest Alba jak ostatnio wybiegł z za sędziego który akurat opuszczał chorągwie i dostał delikatnie w głowę. Alba padł tak jak by co najmniej 100kg młot mu w głowę wbili a nie wiedział chyba, że to sędzia. Poszla symulka padł na ziemię, poturlał się a gdy zobaczył chorągiewke i zrozumiał, że to tylko sędzia i nic z tego nie będzie zaczął się otrzepywac

TomHen1990 komentarzy: 67716.03.2015, 14:11

30,35... ktos wie o co kaman?

Czeczenia komentarzy: 1249616.03.2015, 14:10

Kiedyś miałem sen, że Henry grał w Katarze czy innych Chinach i celebrując gola, rzucił w kibica... lampką nocną. A później go zastrzelili.

Przemuto komentarzy: 164816.03.2015, 14:08

Serio wam się mecze snią? mi osobiście tylko raz w życiu mecz z Liverpoolem się śnił :D

FadeIn komentarzy: 354716.03.2015, 14:06

Wygramy jutro 1 do 4 albo 2 do 4.
Ostatni mecz z Monaco mi się przysnil. Niestety we snie przegralismy co się sprawdzilo. Teraz natomiast śnie na jawie i stawiam na takie wyniki.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747416.03.2015, 14:05

simple

Tam jest sporo grajkow co sie w tym lubuje, nie zasakuje mnie to. Szczegolnie fajne nury robi Ivanovic.

Dominik1990 komentarzy: 32016.03.2015, 14:05

-----------------Ospina---------------
--Bellerin-Kosa--Monreal-Moneral--
--------Ramsey------Coquelin-------
----Sanchez----Cazorla-----Ozil----
-----------------Giroud---------------

Zostanie mu Falmini Welbeck Walcott i Rosicky i nawalamy jutro tych Ruskich Frncuzików :D

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52416.03.2015, 14:04

Nie wiem czy Was to zdziwi ale najwięcej żółtych kartek w PL za nurkowanie ma Chelsea.

FadeIn komentarzy: 354716.03.2015, 13:57

Taki skład wybiegnie na Monaco. Rzekłem
W chwili obecnej nie ma mocniejszego. Chciałbym Theo ale zapomniałem, że po ostatnim meczu Rambo musi być w skladzie a Ozil jest równie dobrej formie. Nie ma miejsca dla Theo na ten mecz. Może z ławki.

Ozil-Giroud-Sanchez
Rambo-Cazorla
CQ
Monreal-Per-Kosa-Bellerin
Ospina

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 316.03.2015, 13:57

"Oscar chyba chce osiągnąć poziom Torresa w Chelsea. Póki co jest na dobrej drodze, ale tu warto sobie zadać pytanie: Czy można upaść niżej niż boski Fernando Torres? "

Czyżby kibice Chelsea w końcu zauważali to co ja przez ostatnie sezony?

arsenallord komentarzy: 29750 newsów: 11716.03.2015, 13:48

Mój skład na jutro:
Ospina - Bellerin, Chambers/Per, Kosa, Nacho - Coquelin, Ramsey - Santi, Mesut, Alexis/Welbeck - Giroud

kaman17 komentarzy: 498916.03.2015, 13:40

Ehh, zapomniałem.
thesportbible.com/articles/chelsea-fans-turn-on-fabregas-after-another-poor-performance

kaman17 komentarzy: 498916.03.2015, 13:39

Hahaha, kibice Chelsea są beznadziejni.
Co nie zmienia faktu, ze aktualnie Ozil>Fabregas

qba555 komentarzy: 797 newsów: 116.03.2015, 13:26

Mam nadzieję, że Wenga nie postawi na Theo. To już Welbz daje więcej drużynie, nie będąc przy tym znacznie wolniejszym.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 116.03.2015, 13:24

zuczek

Walcott kosztem Sancheza? Powodzenia w menadżerce.

-------------Giroud--------------

Może nikt sie nie zczai, ze wyszliśmy w 12?

kaziu874 komentarzy: 674916.03.2015, 13:09

Ja tam dalej bede sie upieral przy swoim skladzie, ktory chcialbym zobaczyc jutro:

--Bellerin--Kosa--Monreal--Gibbs--

Wszystko zalezy od tego, jaka taktyke Wenger wybierze na ten mecz, bo wlasnie po tym dobierze sobie sklad, ktory najbardziej bedzie mu odpowiadal.