Pokaz siły i klasy: Arsenal 3-0 West Ham!

Pokaz siły i klasy: Arsenal 3-0 West Ham! 14.03.2015, 16:57, 3396 komentarzy

Z uśmiechami na twarzach i z wielką radością wspominać będą pojedynek przeciwko West Hamowi United kibice Arsenalu. Ich ulubieńcy bez problemu pokonali rywala i zdobyli kolejne ważne punkty, które pomogą im w walce o czołową czwórkę. Największe pochwały należą się Olivierowi Giroudowi i Aaronowi Ramseyowi, ale dzisiejszy sukces to wynik postawy całego zespołu.

Przyjezdni walczyli dzielnie do utraty drugiej bramki. Ten cios całkowicie ich załamał i mimo dobrej postawy Songa czy Jarvisa, podopieczni Allardyce'a ponieśli wysoką porażkę. Kanonierzy natomiast mogą w pełni skoncentrować się na meczu z AS Monaco, a w Monte Carlo czeka ich nie lada wyzwanie.

Poniżej składy obu ekip:

Arsenal: Ospina - Chambers, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Ramsey - Walcott (72' Cazorla), Özil (83' Flamini), Alexis (65' Welbeck) - Giroud

West Ham: Adrian - O'Brien, Collins, Kouyate, Cresswell - Song, Noble (82' Nene), Nolan - Jarvis (75' Amalfitano), Downing - Sakho

W 5. minucie na szóstym metrze z futbolówką znalazł się Theo Walcott. Anglik, który powinien oddać szybki strzał, zawahał się i James Collins odebrał mu piłkę. Można dyskutować, czy była to czysta interwencja, ale na pewno gospodarze zaprzepaścili świetną szansę na szybkiego gola.

Po niecałym kwadransie gry Alexis Sanchez oddał uderzenie głową na bramkę Adriana. Golkiper Młotów popisał się jednak dobrą interwencją i nie doszło do otwarcia wyniku.

W 22. minucie piękne podanie na wolne pole otrzymał Matt Jarvis. Skrzydłowy West Hamu posłał wrzutkę w pole karne, ale wolej Kevina Nolana został zatrzymany przez Ospinę. Coraz ciekawsze widowisko na Emirates!

Kilkanaście chwil później swoją akcję przeprowadzili Kanonierzy. Aaron Ramsey, bardzo aktywny w pierwszej połowie, podał futbolówkę do Girouda, jednak strzał Francuza z ostrego kąta był niecelny.

W 27. minucie Chambers dośrodkowaniem znalazł w szesnastce rywali Ramseya. Walijczyk uderzył z powietrza, ale Adrian zatrzymał go świetną paradą.

W 33. minucie Ramsey posłał piękną prostopadłą piłkę do Theo Walcotta. Anglik oddał bardzo słaby strzał i Adrian nie miał problemów z jego wybronieniem. Niedługo potem golkiper West Hamu interweniował po raz kolejny - sparował na rzut rożny uderzenie Alexisa.

W 36. minucie Sanchez otrzymał pierwszy w tym spotkaniu żółty kartonik za faul na Adrianie.

Jeszcze przed przerwą The Gunners zmarnowali następną bardzo dobrą okazję. Najpierw Özil nie potrafił pokonać golkipera gości, a przy dobitce na pustą bramkę poślizgnął się Theo Walcott i jego strzał ciężko by opisać.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Olivier Giroud daje wreszcie prowadzenie Arsenalowi! Mesut Özil zagrał cudownie po ziemi w pole karne, Aaron Ramsey ustawił futbolówkę francuskiemu snajperowi, a ten potężnym strzałem pokonał Adriana! 1-0!

Zaraz po tym trafieniu Chris Foy zaprosił wszystkich na krótki odpoczynek.

Chwilę po rozpoczęciu drugiej części gry Matt Jarvis zagrał ze skrzydła w pole karne Ospiny. Kolumbijczyk doznał kontuzji przy interwencji, lecz po krótkim czasie podniósł się z murawy i zmiana okazała się niepotrzebna.

Zawodnicy Arsenalu pozwolili zepchnąć się do defensywy, jakby prowadzili różnicą trzech trafień, a nie jednym. Jarvis i Song wyróżniali się na tle kolegów, ale nie potrafili pomóc im doprowadzić do wyrównania.

W 59. minucie byliśmy świadkami niecodziennej zmiany. Sędzia główny, Chris Foy, nabawił się kontuzji i jego obowiązki musiał przejąć Anthony Taylor.

Dominacja gości trwała, a The Gunners nastawili się na kontrataki. Jeden z nich w 63. minucie zmarnował Mesut Özil, który niecelnie podawał do Girouda. Zaraz potem Welbeck wszedł na boisko za Alexisa.

W 72. minucie Santiago Cazorla pojawił się na placu gry. Hiszpan zastąpił nieskutecznego dziś Theo Walcotta. Sam Allardyce również postanowił dokonać małej roszady w składzie i za Matta Jarvisa wprowadził w 75. minucie Morgana Amalfitano. Niedługo później Diafra Sakho został ukarany żółtą kartką.

W 81. minucie Giroud i Ramsey znów znaleźli się w świetle reflektorów. Walijczyk zagrał do Francuza, ten od razu wykonał podanie zwrotne i zawodnik z "16" na plecach spokojnie podwyższył prowadzenie! 2-0!

Kolejne zmiany w obu ekipach: Nene za Noble'a, Flamini w miejsce Özila.

Cóż za wejście Flaminiego! Cazorla podał po ziemi wzdłuż pola karnego, a Francuz wbił piłkę do siatki z najbliższej odległości! West Ham na kolanach, Arsenal pokazuje klasę! 3-0!

Trzy minuty doliczone zostały do drugiej części spotkania. Zaraz po ich upłynięciu sędzia zakończył mecz, a piłkarze i kibice gospodarzy mogli świętować pewne zwycięstwo! natomiast mogą w pełni skoncentrować się na meczu z AS Monaco, a w Monte Carlo czeka ich nie lada wyzwanie.

Premier LeagueRaport pomeczowyWest Ham United autor: źrodło: własne
Gozdzik komentarzy: 3531 newsów: 2216.03.2015, 00:08

Tylko mi sie nie podobają niebieskie koszulki? Ogółem fajne, śliczne trykociki, ale mnie to razi taki kontrast czerwony-niebieski. Bardzo bym chciał żebyśmy wrócili do wyjazdówek w białym kolorze.

go_go_gunners komentarzy: 591 newsów: 316.03.2015, 00:08

Dzięki Dancer za pomoc z tymi pdfami, spróbuję gimpa :)

Czeczenia komentarzy: 1249716.03.2015, 00:07

simpllemann

Właśnie o tym samym myślałem, bo gdzie, jak nie w Anglii?

Najstarsze trofeum świata, kraj gdzie "wynaleziono" piłkę, do tego legendarne Wembley. I ta "duma" anglików. Mało który naród jest tak zapatrzony w siebie.

AaronLieber27 komentarzy: 612716.03.2015, 00:06

No to wychodzi na to ze tylko mi sie nie podobaja ale mimo tego czekam tylko na to az umowa z PUMA wygasnie

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 116.03.2015, 00:06

No, z poprzednich rozgrywek też były git. Moimi ulubionymi są te z sezonu 2003/2004.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 116.03.2015, 00:05

Czeczenia

Ta. Dłużej się zastanawiałem co to urwa było niż oglądałem.

lolteks

A najbardziej do Żiru.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52416.03.2015, 00:05

Czeczenia
To co napisałeś o Pucharze Anglii i strojach skojarzyło mi się z Wimbledonem gdzie wszyscy zawodnicy muszą grać wyłącznie w białych strojach.

AaronLieber27 komentarzy: 612716.03.2015, 00:05

Takie mi sie podobaly

albo te zolte swietne

lolteks2013 komentarzy: 160716.03.2015, 00:04

CarlosV
Ja reż Je kocham :D
Ogólnie świetnie wyglądają i pasują do każdego Zawodnika.

Doktor komentarzy: 770616.03.2015, 00:04

Przecież te koszulki są dużo ładniejsze od tych z zeszłego sezonu. Tam Nike wymyśliło jakiś dziwny czarny pasek na rękawku, a te żółte wyjazdówki były imo najgorszymi od wielu lat. Puma odwala kawał dobrej roboty.

Czeczenia komentarzy: 1249716.03.2015, 00:04

A pamiętacie, jak przed sezonem był live stream na YT z prezentacji koszulek? Tyle czekania, a relacja trwała ze 2 minuty i przedstawiała jakieś gówniane hologramy? Była beczunia z Pumy.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.03.2015, 00:04

Koszulki na ten sezon swietne jesli chodzi o pierwszy i trzeci komplet. Chetnie bym zakupil ten trzeci no ale juz mam inna w planach.

marz2 komentarzy: 521916.03.2015, 00:03

To ja lecę się szykować na kolejny mecz MLS, który zapowiada się równie ciekawie. Żegnam wszystkich. Dobrej nocy!

schnor25 komentarzy: 1854616.03.2015, 00:01

Już tak nie narzekajcie na trykoty, przy domowych strojach nie ma co zbytnio majstrować, ewentualnie projektanci mogą się wykazać przy wyjazdówkach. Cieszcie się z tego co mamy, bo nie daj Bóg sweterki z L`poolu czy piżarmy z Manchesteru

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 116.03.2015, 00:00

Aaron

Kwestia gustu. Według mnie są bardzo ładne, nawet ich obcisłość już mi nie przeszkadza. A trzeci komplet z tego sezonu? Cudo. Co jak co, ale Puma odwala kawał dobrej roboty.

Czeczenia komentarzy: 1249716.03.2015, 00:00

simpllemann

Wiem, wiem, już pisałeś mi o tym :)

W ostatnim meczu, patrząc na koszulki WHU, gdzie reklama była na jakimś białym prostokącie, zastanawiałem się, jakby to było, gdyby każdy piłkarz miał na koszulce swojego sponsora.

W ogóle, wszechobecne reklamy akceptuję, bo rozumiem, że to źródło finansowe, ale marzy mi się, żeby na przykład w pucharze Anglii zarządzono odgórnie zakaz reklam na koszulkach. Ale to takie nierealne marzenie, w sumie błahe.

arsenallord komentarzy: 29751 newsów: 11716.03.2015, 00:00

Muszę przyznać, że mecz z WHU bardzo mi się podobał. Jedno z pięciu najlepszych naszych spotkań w tym sezonie.

AaronLieber27 komentarzy: 612715.03.2015, 23:59

Herb swietny, tylko te koszulki... Z sezonu na sezon coraz gorsze. Najlpesze byly w sezonie chyba 10/11 albo ten zolty gladki komplet z meczu z Milanem w Mediolanie

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 315.03.2015, 23:58

Gozdzik
Ty tam patrz na Arsenal lepiej.

schnor25 komentarzy: 1854615.03.2015, 23:58

Mnie to trochę wkurza, że Fly Emirates sponsoruje kilka klubów, ale cóż, taki biznes :D

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.03.2015, 23:57

A no i Fly Emirates świetnie pasuje. Chociaż wolałem O2.

Gozdzik komentarzy: 3531 newsów: 2215.03.2015, 23:56

K204
Jak tam? Zadowolony z postawy Anderlechtu czy mogło być wyżej? :d

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.03.2015, 23:56

Chociaż ta modyfikacja z 2011 roku również była fajna.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 315.03.2015, 23:56

Mi Fly Emirates sie podoba i nie przeszkadza mi to. Co do herbu jest swietny.

Wg. herb AFC jest świetny. Ładny, przejrzysty, minimalistyczny wręcz. Dobra robota!

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40015.03.2015, 23:55

Teraz wejscie smoka zaliczyl pilkarz NYC.

marz2 komentarzy: 521915.03.2015, 23:55

No i postawili kropkę nad i. Villa mimo tych zmarnowanych sytuacji to za bramkę i asystę MOTM :)

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52415.03.2015, 23:54

Czeczenia
Dlatego zawsze lubiłem koszulki klubów NBA - bez reklam. Ale to tylko kwestia czasu i to się zmieni.

marz2 komentarzy: 521915.03.2015, 23:54

Co jak co ale kilka spotkań już obejrzałem i nie zauważyłem jakichś rażących błędów sędziego. Zdarzają się jakieś drobne pomyłki ale nie mają wypływu ani trochę na wynik spotkania.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40015.03.2015, 23:54

Mi sie nasz herb podoba, jednak myślę, ze lepiej by zarzad zrobil, gdyby oddal to do decyzji kibicow - tak jak w NYC. Byc moze kibice by wybrali inna opcje.

Czeczenia komentarzy: 1249715.03.2015, 23:52

Jest bardziej nowoczesny, bardziej przejrzysty. Na koszulce nie podoba mi się tylko reklama linii lotniczych.

schnor25 komentarzy: 1854615.03.2015, 23:51

Te szejki chcą na każdym kontynencie mieć wiodący klub, w Europie Man City, w USA NYC, podobnie acz na "mniejszą" skalę działa Red Bull

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52415.03.2015, 23:51

A nasz herb Wam się podoba?

Mnie tak, bardziej niż poprzedni.

Czeczenia komentarzy: 1249715.03.2015, 23:49

simpllemann

Jakiś czas temu zastanawiałem się nad herbami i doszedłem do wniosku, że w zależności od ligi, kluby prezentują podobną stylistykę.

marz2 komentarzy: 521915.03.2015, 23:48

Patrzę na skład Toronto to mają kozacki. I Durda (chyba) ostatnio komentował mecz to mówił, że są jednym z głównych faworytów do triumfu w tym sezonie. NYC jak poprawi skuteczność też może się liczyć. Szczególnie chodzi o skuteczność Villi.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 315.03.2015, 23:48

Liga sie skonczyla i nuda. Szybko minelo te 30 kolejek. Nie ma co ogladac.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40015.03.2015, 23:47

Jesli chodzi o herb, to byl on wybierany przez kibicow. Bylo 5 propozycji i bylo glosowanie, w ktorym bral udzial kazdy, kto chcial. Sam też w nim wzialem udział. To samo jesli chodzi o wyglad opaski kapitanskiej ;)

Alonso komentarzy: 1282415.03.2015, 23:46

Widać co lubi arab, domowe stroje City = domowe stroje New York

Mihex komentarzy: 2360415.03.2015, 23:45

43k ludzi na stadionie. Nieźle, patrząc na to, że jednak piłka nie jest aż tak popularna w 'murice.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40015.03.2015, 23:44

Marz2

Miejscowy. Tak naprawde dopiero zaczyna swoja karierę :)

marz2 komentarzy: 521915.03.2015, 23:44

Ale New York marnuje tych sytuacji to szok.

simpllemann
No jak się przyjrzeć to faktycznie trochę Interem ktoś się inspirował. Ale czuję się jakbym oglądał City. Stroje + napisy wszędzie Etihad.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52415.03.2015, 23:41

Jak patrzę na herb New York City to pierwsze moje skojarzenie to Inter Mediolan.

marz2 komentarzy: 521915.03.2015, 23:40

Dancer
Faktycznie. Przed chwilą znowu doszedł do groźnej sytuacji. On grał gdzieś wcześniej w europie czy miejscowy chłopak?

lays komentarzy: 3987115.03.2015, 23:40

Czeczenia

Arsenal bierze się do odrabienia tak 9-10 kolejek przed koncem.

W marcu jeszcze łapie cieniutkie serie :P Od wiosny zaczyna cisnac.

Czeczenia

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40015.03.2015, 23:39

Marz2

To ja pisalem. Pilkarz z duzym potencjalem.

Czeczenia komentarzy: 1249715.03.2015, 23:39

A tam. A jak goniliśmy KFC, gdzie przed 5:2 było z 10 punktów straty? Arsenal gra na wiosnę dobrze, tylko styczeń, lub jesień często weryfikują nasze marzenia.

Gozdzik komentarzy: 3531 newsów: 2215.03.2015, 23:38

lays
Teraz widac ile znaczą dla zespołu Ozil i Giroud. Jak oni są w formie nasza formacja ofensywna wygląda bardzo dobrze. Oczywiście reszta też super, ale u tych dwóch widać największy progres.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40015.03.2015, 23:38

W Gimpie mozna edytowac Pdfy

marz2 komentarzy: 521915.03.2015, 23:38

Ktoś tu pisał aby zwrócić uwagę na Sheltona. No to nie dało się nie zwrócić jak wywalczył czerwo dla rywala. Szybki skubaniec.