Pomeczowa wypowiedź Wengera

Pomeczowa wypowiedź Wengera 14.11.2010, 21:50, Michał Kowalczyk 41 komentarzy

O cechach, które pokazali jego podopieczni w dzisiejszym pojedynku...

Najważniejsze z nich to dyscyplina, zaangażowanie, wspólnota, żądza wygranej i pełna koncentracja przez 90 minut. To dzięki temu zainkasowaliśmy wszystkie trzy punkty. Bez tego nie wygralibyśmy na tak trudnym terenie. Za nami dwa ciężkie, wyjazdowe spotkania, w których zdobyliśmy komplet punktów. To stawia nas w dobrej pozycji. Po ostatniej sobocie byliśmy nieco rozczarowani, jednak dzisiaj pokazaliśmy wielkiego ducha walki.

Czy Arsenal posiada wszystko, by wygrać mistrzostwo Anglii?

Mówiłem już o tym wielokrotnie. Piłkarze wyciągają wiele pozytywów z tego, jak obecnie gramy - to jest w pełni zdyscyplinowani i skoncentrowani. Zdobywajmy nadal kolejne punkty i zobaczymy, gdzie znajdziemy się pod koniec sezonu.

O ważnych interwencjach Łukasza Fabiańskiego...

Przy wyniku 2-0 za bardzo skoncentrowaliśmy się na utrzymywaniu korzystnego rezultatu, zamiast kontynuować grę ofensywną. Prawie się to na nas zemściło i potrzebowaliśmy kilku dobrych obron naszego bramkarza.

O Jacku Wilshere...

Nie doznał urazu. Po prostu uznałem, że w drugiej połowie powinien zagrać pomocnik usposobiony bardziej defensywnie. Poza tym, Jack wyglądał dziś na nieco zmęczonego, dlatego chciałem go zdjąć z boiska. Będzie gotowy na mecz reprezentacji.

O Nicklasie Bendtnerze...

Miał lekki problem z pachwiną i zostawiłem go w domu. Nie wiem, czy wykuruje się na mecz reprezentacji Danii. Pewnie sprawdzą jeszcze jego stan zdrowia. Wolałbym, żeby się nigdzie nie ruszał. On także wolałby nie jechać na zgrupowanie. Znam Nicklasa odkąd skończył 16 lat i mamy ze sobą bardzo dobry kontakt. Lubię go jako piłkarza i jako człowieka. Chcę, by został, ponieważ jest częścią tej drużyny.

O powrocie kontuzjowanych piłkarzy...

Van Persie nie jest jeszcze gotów, podobnie i Walcott.

O powołaniu Jaya Bothroyda do reprezentacji Anglii...

Trochę żałuję, że opuścił Arsenal tak wcześnie. Zawsze powtarzałem, że najważniejsze jest, by zrobił wielką karierę. Lepiej dla niego było grać w innym klubie, niż w naszych rezerwach. Zaliczył kilka wzlotów i upadków, ale należą mu się brawa. Wszyscy w Arsenalu są z niego bardzo dumni. To dobry facet, klasowy lewonożny piłkarz o nienagannej budowie i fantastycznej technice. Jak większość utalentowanych zawodników się nieraz przekonuje, że oprócz talentu liczy się także ciężka praca. Czasami gra w Championship może się okazać lepszą ścieżką edukacji piłkarskiej.

O kartce Cesca Fabregasa...

Za każdym razem, gdy Cesc walczy o piłkę, ludzie niemalże z mikroskopem przyglądają się jego wejściom. Z ławki nic nie widziałem, zasłaniał mi sędzia liniowy.

Co oznacza ta wygrana?

Nasz występ pokazuje, że nie opieramy gry jedynie na piłkarskiej jakości, ale wyróżnia nas także spora waleczność. Posiadamy wszystko, co potrzebne, by wygrać Premier League. Na tę chwilę mierzymy się z Chelsea, która gra w nieco inny sposób. Niemniej, musimy polegać nadal na naszych wartościach w drodze po mistrzostwo.

Arsene WengerEverton autor: Michał Kowalczyk źrodło: Arsenal.com
concrete13 komentarzy: 869815.11.2010, 22:16

RVP nie jest gotów a na mecz reprezentacji pojedzie :(

szalen komentarzy: 198215.11.2010, 20:59

Jeśli wszyscy wrócą po meczach reprezentacji to Wenger powinien się cieszyć:) Dobrze, że niektórzy zawodnicy są jeszcze oszczędzani, bo muszą dojść do pełni formy.

Ciasteck2 komentarzy: 446715.11.2010, 19:43

Widać, że Cesc się od Jacka waleczności uczy xD

fabregas1987 komentarzy: 2579315.11.2010, 18:47

mam nadzieje, ze Robin'owi nic sie nie stanie na zgrupowaniu i zagra od poczatku z KFC ...

ala_05 komentarzy: 254315.11.2010, 16:04

Jakto Theo nie jest w stanie grać?? No bez jaj Wenger , przecież już grał i to nieźle ..ale skoro chciał go oszczędzić to dobrze , przyda nam się na groźniejsze popjednyki , ale trochę mnie to zaniepokoiło , że się jeszcze kuruje.

Kondzior12 komentarzy: 490015.11.2010, 15:25

Trochę nie potrzebnie , że Walcott i RvP siedzieli na ławce a wgl nie weszli. Mam nadzieję , ze na Tottenham wejdą.

adam3462 komentarzy: 273215.11.2010, 15:13

Trudny mecz ale wygrany !

laskowski19051995 komentarzy: 494515.11.2010, 14:56

My wygraliśmy, a Chelsea przegrało z Sunderlandem 0-3, także tracimy do lidera tylko 2 punkty, wystarczy teraz tylko wygrywać, Wenger bardzo dobrze przygotował Arsenal na mecz z Evertonem, zagrali świetnie :))

Aaarsenal komentarzy: 305715.11.2010, 14:45

Dziwne z tym Van Persiem. Zagrał 20 minut z Newcastle 3 kolejki temu a Wenger dalej mówi że nie jest gotowy... prędzej uwierzył bym w kolejną pokontuzyjną kontuzje..

KanonierTH1411 komentarzy: 482815.11.2010, 13:28

Skoro RvP i Walcott nie byli gotowi to dlaczego byli na ławce rezerwowych? To była odpowiedź aby nie dziennikarze nie drążyli tego tematu. W miejsce Arshavina wpuściłbym wczoraj nie Rosicky'ego a szybkiego i idealnego na kontry Walcotta. Chamakh wczoraj też boisko powinien opuścić w tym samym czasie co Arshavin bo grał kiepsko, a w jego miejsce powinien pojawić się Robin, któremu te 30 minut wyszłoby tylko na dobre.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 315.11.2010, 10:51

Teraz tylko wygrać z kogutami mam nadzieję że ****si przegrają na wyjeździe oby ; )

masiek komentarzy: 615.11.2010, 10:15

i bardzo dobrze ze chelsea dostała baty wczoraj sie za bardzo rozpędzili na początku sezonu ;]
a teraz już 2pky ale do mistrzostwa jeszcze hoho

concrete13 komentarzy: 869815.11.2010, 08:32

różnica zmalała do 2 pkt .. walka o mistrzostwo PL zaczyna się od nowa...

zuczek1987 komentarzy: 640315.11.2010, 07:32

Vandal - może zagranie takie żeby w rozmowie z szkoleniowcami reprezentacji mieć powód żeby prosić żeby nie grali od początku

holyart32 komentarzy: 36115.11.2010, 00:20

Powiem tak nie cieszy mnie to, że Robin i Theo siedzą na ławie ale jeżeli wygrywamy bez nich to nie jest źle. Podejrzewam, że w meczu z Kogutami wejdą z ławki z racji stawki spotkania a na ciężki mecz jaki rozegramy na wyjeździe z Astonem będą w pełni sił... oby

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16815.11.2010, 00:09

Nie wiem czemu RVP i Walcott nie dostali szansy, ale gdyby to był uraz, to by ich nawet na ławce nie było.

Szef komentarzy: 1303514.11.2010, 23:43

ciekawi mnie bardzo jak Bothroyd sobie poradzi w kadrze bo gracz na pewno dobry ale czy poziom miedzynarodowy ?

Leppus28 komentarzy: 21114.11.2010, 23:39

"Z ławki nic nie widziałem, zasłaniał mi sędzia liniowy".

Ktoś pamięta jakiś faul gracza Arsenalu, albo wymuszony karny, który by Wengerowi nikt akurat nie zasłonił? :)

Arsenal1994 komentarzy: 749714.11.2010, 23:35

"Van Persie nie jest jeszcze gotów, podobnie i Walcott."

v.Persie - rozumiem, ale Walcott!?
Wtf?! Czyżby znowu jakaś kontuzja!?
Przecież chłopak rozegrał całe spotkanie z N'castle!
a v.Persie powinien dostać chociaż te 10 minut choćby ze względu na zbliżający się mecz rep. gdzie zapewne zagra od 1 do 90 minuty.

karlo komentarzy: 906914.11.2010, 23:21

Kolejne zwycięstwo cieszy, pomimo nie najlepszego stylu udało nam się zejść z boiska zwycięskim krokiem. United i ****si jakby zaczęły gubić punkty i rodzi się szansa wskoczyć na fotel lidera i nie oddać prowadzenia aż do końca rozgrywek. Popracujemy nad stylem i powinno już być tylko lepiej.

arsenallord komentarzy: 29709 newsów: 11714.11.2010, 23:04

Ostatnio nie gramy najlepiej a wygrywamy. Po tym poznaje się najlepsze kluby na świecie!

Agent komentarzy: 51414.11.2010, 22:50

To chyba ostatni sezon dla ruska w Arsenalu

Gooner250 komentarzy: 132514.11.2010, 22:37

Van Persie wróci za tydzień i strzeli kurakom przynajmniej jednego gola, tak myślę. Jeszcze oby Theo dał radę zagrać. Chamakh powinien dostać przerwę, bo gra średnio. Arshavin dzisiaj znowu przeciętnie. Widać dobrze mu robi ławka.

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16814.11.2010, 22:30

Za tydzień mamy piknik na emirates. 11 kurczaków do zjedzenia

kanonier_89 komentarzy: 93914.11.2010, 22:21

Najważniejsze jest by teraz wygrywać mecz za meczem i nie oglądać się na rywali. Może i nasza gra nie wygląda najlepiej, ale jeśli mamy w takim stylu mecze wygrywać to czemu nie

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16814.11.2010, 22:15

Ja uważam, że Benio nie pojechał dzisiaj za kare.

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3014.11.2010, 22:08

Nic nadzwyczajnego. Bylebyśmy dalej wszystko wygrywali, przynajmniej do meczu z CFC na ES.

Barney komentarzy: 2091514.11.2010, 22:02

Walcott, a co znim jest???

Gunner_995 komentarzy: 655014.11.2010, 22:00

No nareszcie jest wypowiedź :)

W ostatnim pytaniu powinno być "która gra w nieco inny sposób" :P :)

klakier komentarzy: 29114.11.2010, 22:00

Teraz Koguty...

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16814.11.2010, 21:59

"potrzebowaliśmy kilku dobrych obronom naszego bramkarza."

Do poprawki.

ncba komentarzy: 55514.11.2010, 21:58

@Z ławki nic nie widziałem, zasłaniał mi sędzia liniowy.
haha w ciemno można było obstawiać, że coś takiego powie

Dominika93 komentarzy: 293714.11.2010, 21:58

dobrze że Jack nie ma żadnej kontuzji :)

luq007 komentarzy: 289914.11.2010, 21:57

Ja sie jakos bardzo nie jaram. Kolejka ulozyla sie pod nas, wygralismy na wyjezdzie wszystko ok. Ale to dopiero poczatek.. Tak czy siak chce zeby Wenger wzmocnil nieco kadre i robil rotacje z taktykami w zaleznosci z kim gramy.

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27314.11.2010, 21:56

Jak to Walcott nie jest gotowy?! W meczu z NU (CC) był najlepszy na boisku.

futbolomaniak komentarzy: 19514.11.2010, 21:55

Czepiają się niepotrzebnie wejść Fabregasa, jakby ktoś inny faulował to nie było by o tym ani słowa!

futbolomaniak komentarzy: 19514.11.2010, 21:52