Pomeczowe oceny Goal.com

Pomeczowe oceny Goal.com 27.08.2009, 10:54, Bartosz Polek 26 komentarzy

Serwis internetowy Goal.com ocenił piłkarzy Arsenalu i Celticu po wczorajszym meczu IV rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów (3:1). Najwyżej w 10-stopniowej skali zostali ocenieni William Gallas oraz Emmanuel Eboue (8,5), zaś w zespole gości na słowa uznania najbardziej zasłużył Artor Boruc (7,5).

ARSENAL

Manuel Almunia – 6

W pierwszym spotkaniu miał niewiarygodnie mało pracy, podobnie było wczoraj. Nie miał szans przy bramce w ostatniej minucie Donatiego.

Bacary Sagna – 7,5

Kilka świetnych przebłysków, szczególnie w pierwszej połowie. Dobrze współpracował szczególnie z Abou Diaby’m. Dośrodkowania jak zwykle niebezpieczne, jedno z nich mógł zamienić na gola Eduardo.

William Gallas – 8,5

Występ wirtuoza w sercu defensywy Arsenalu. Kilkakrotnie szukał swego szczęścia na… prawym skrzydle, można więc mieć wrażenie że nadal się rozwija.

Thomas Vermaelen – 7,5

Może nie tak piorunująco dobry jak jego kolega ze środka obrony, ale dobrze wykonywał brudną robotę. Jego zaangażowanie zostało doskonale udokumentowane w doliczonym czasie, kiedy rozpaczliwą interwencją zablokował uderzenie Mc Donalda.

Gael Clichy – 7,5

Kilka świetnych rajdów lewą stroną, szczególnie w pierwszej części gry. W drugiej połowie grał nieco ostrożniej, by zachować energię na sobotni mecz. Mógł zaliczyć asystę, gdyby Bendtner trafił w pierwszej połowie.

Emmanuel Eboue – 8,5

Wyśmienity występ reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej, ukoronowany golem po akcji całego zespołu. Często terroryzował linię defensywną Celticu, ponadto kilka świetnych sztuczek, które zelektryzowały kibiców na Emirates.

Alexandre Song – 7,5

Zbytnio się nie wyróżniał, ale kilkoma dobrymi przechwytami i interwencjami udowodnił, że jest w formie.

Abou Diaby – 7,5

Widoczny w pierwszej połowie, większość akcji zespołu przechodziło właśnie przez niego. Jego obecność nie była już tak widoczna w drugiej części, chociaż zaliczył asystę przy trafieniu Eboue.

Denilson – 7,5

Niektóre zagrania i sztuczki były po prostu niesamowite, szczególnie to skierowane do Thomasa Vermaelena w drugiej połowie. Duży wkład przy trzecim golu, kiedy wywalczył piłkę w środku pola i uruchomił podaniem Arszawina.

Nicklas Bendtner – 7,5

Nie jest zwykle chwalony za umiejętności techniczne, ale świetnego zagrania piętką przy drugim golu nie powstydziłby się żaden inny zawodnik The Gunners.

Eduardo da Silva – 7

Po wywalczeniu rzutu karnego można ocenić go profesjonalistą. Potem dobrze wykończył swe dzieło i pewnym strzałem pokonał Boruca. Ponadto piękny strzał w pierwszej połowie obroniony przez bramkarza. Zmarnował jedną dogodną okazję jeszcze przed rzutem karnym.

ZMIENNICY

Aaron Ramsey – 6

Młody Walijczyk pojawił się na boisku w momencie, kiedy Arsenal ustał w swych atakach. Kilka strat, jednak miał także udział przy trzecim golu zdobytym przez Arszawina.

Jack Wilshere – 7

Wniósł sporo ożywienia do gry zespołu, nękając kilkakrotnie defensywę Celticu prostopadłymi podaniami.

Andriej Arszawin – 7,5

Wszedł na boisko gdy Arsenal grał ospale i z miejsca strzelił gola. Cóż więcej można od niego chcieć?

Filip151 komentarzy: 1885 newsów: 228.08.2009, 09:36

Myślę że bardzo dobre i sprawiedliwe oceny,oby tak dalej.

RvP345 komentarzy: 36428.08.2009, 09:06

Zgadzam się z ocenami Gallasa i Ebo'ue i innych.

UltimateE komentarzy: 1304 newsów: 227.08.2009, 21:11

Po pierwsze Almunia powinien miec nizsza nie mial nic do roboty a jak mial sie wykazac to tego nie zrobil...
I Bendtner o wiele nizsza...ma dostac 7.5 za to ze raz pietka dobrze podal? nie przesadzajmy

madjer komentarzy: 553427.08.2009, 20:30

No i ma Boss mętlik w głowie ,tylu świetnych graczy ...
Kogo tu wystawić ?

Kondzior12 komentarzy: 490027.08.2009, 19:37

dobre oceny :P

Szef komentarzy: 1303527.08.2009, 17:25

Boruc najlepszy w Celitcu, wsumie tylko on u Celtow nie zawiodl

ojciec_luis komentarzy: 22527.08.2009, 15:57

Gallas i Eboue najlepsi na boisku bez dwóch zdań,zgadzam się z ocenami,nie wiedziałem że William potrafi dryblować na skrzydle równie skutecznie jak Theo,a Emmanuel grać jak rasowy środkowy pomocnik ofensywny,duże brawa dla Eboue,który udowodnił chyba wszystkim kibicom Arsenalu,że jeśli jest w formie potrafi grać football na najwyższym światowym poziomie,mam nadzieje że gwizdy pod jego adresem na ES to przeszłość..jestem miło zaskoczony;)ale postawy Bendtnera mnie dobiła..nie oceniłbym jego gry nawet na 6,grał fatalnie..miał problemy z przyjęciem piłki..żenada,jedyny pozytywny aspekt jego występu to podanie pięta przy bramce Eboue.

arshavin93 komentarzy: 22427.08.2009, 13:02

Gallas juz bez przesady, swietny mecz ale kluczowy blad przy bramce Donatiego jednak popelnil - 7,5 albo 8 sie nalezy. Sagna za walke o kazda pilke zasluzyl w moich oczach na conajmniej 8. A nasz Boruc na 8 albo 8,5.

Was15 komentarzy: 43427.08.2009, 13:00