Porażka w kiepskim stylu, Spurs - Arsenal 2:1

Porażka w kiepskim stylu, Spurs - Arsenal 2:1 14.04.2010, 21:58, Mateusz Kolebuk 826 komentarzy

Arsenal podchodząc do tego pojedynku posiadał jeszcze szanse na wyprzedzenie Chelsea (pod warunkiem, że drużyna The Blues nie zdobędzie kompletu punktów w dwóch spotkaniach), Tottenham walczył natomiast o 4. miejsce w lidze, które premiowane jest uczestnictwem w eliminacjach Ligi Mistrzów. Stawka spotkania jest więc dla obu drużyn bardzo wysoka.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Spotkanie derbowe rozpoczęło się od dominacji Arsenalu. Mimo tego już w 10. minucie prowadzenie objęli gospodarze za sprawą gola zdobytego przez Danny'ego Rose. Manuel Almunia potknął się po wypiąstkowaniu futbolówki, co skrzętnie wykorzystał Rose strzelając gola nad podnoszącym się z ziemi hiszpańskim golkiperem.

W 19. minucie spotkania Thomas Vermaelen opuścił boisko utykając, a w jego miejsce pojawił się Mikael Silvestre. Miejmy nadzieję, że nic poważnego belgijskiemu stoperowi się nie stało.

W 27. minucie spotkania szansę na zdobycie wyrównującej bramki miał Nicklas Bendtner, przedzierając się w polu karnym między trzema zawodnikami Tottenhamu. Duńczyk źle uderzył jednak piłkę, która przeleciała obok bramki.

W 36. minucie szansę na znalezienie się sam na sam z bramkarzem Tottenhamu miał Tomas Rosicky, jednak Younes Kaboul powstrzymał go nieprzepisowo. Arsenal zamiast doskonałej sytuacji otrzymał rzut wolny, którego nie wykorzystał Samir Nasri, a Kaboul żółty kartonik.

Do końca pierwszej połowy obie drużyny nie potrafiły wypracować sobie klarownej sytuacji do zdobycia bramki. Arsenal w ciągu pierwszej połowy oddał zaledwie 2 celne strzały na bramkę Heurelho Gomesa.

Druga połowa zaczęła się dla Arsenalu najgorzej, jak tylko mogła. W 47. minucie po błędzie Bakary'ego Sagny bramkę na 2:0 zdobył Gareth Bale.

W 52. minucie miejsce słabo spisującego się Sagnę zmienił Theo Walcott. 15 minut później, gdy okazało się, że Walcott to za mało, na boisku pojawił się Robin van Persie, który zmienił Denilsona.

Gra Kanonierów nabrała trochę jakości, ale było to zdecydowanie za mało na Tottenham.

W 80. minucie bliski zdobycia bramki kontaktowej był Van Persie. Holender przyjął piłkę w polu karnym odwrócony plecami do bramki, a następnie uderzył z woleja w kierunku Gomesa. Ten jednak był dobrze ustawiony i - mimo że z problemami - obronił strzał Holendra. Minutę później bramkarz gospodarzy ponownie świetnie interweniował, parując piłkę na poprzeczkę. Minęło kilkanaście sekund, a brazylijski bramkarz znowu musiał interweniować. Z dystansu uderzał wówczas Robin van Persie.

W 85. minucie ataki Arsenalu przyniosły oczekiwany rezultat, bo bramkę po asyście Theo Walcotta zdobył z bliskiej odległości Nicklas Bendtner. Było jednak za późno na odrabianie strat i mecz zakończył się wygraną Tottenhamu 2:1.

W dzisiejszym spotkaniu bardzo dobrze spisał się wygwizdywany przez kibiców Sol Campbell, a także wracający po kontuzji Robin van Persie. Słabiutko spisał się Sagna, który od dłuższego czasu nie ma formy. Przeciętnie zagrał Silvestre, ale to całkiem w jego stylu, kiepska była również postawa Denilsona. Słaby mecz, niekorzystny wynik i koniec mydlenia oczu o szansach na mistrzostwo.

Tottenham Hotspur autor: Mateusz Kolebuk źrodło: własne
TITO999 komentarzy: 11514.04.2010, 23:51

Najgorszą rzeczą podczas tego meczu było to że oglądałem mecz na sopie i powiększyłem obraz a później nie wiedziałem jak to zmniejszyć przez 15 minut przerwy oglądałem jakieś zagraniczne reklamy

Tomasz komentarzy: 48014.04.2010, 23:50

Taa Szef ma racje najważniejsza jest wiara w sukces :D Ja zawsze wieże w naszych . Go Go Gunners ^^

Henry1855 komentarzy: 74714.04.2010, 23:49

Clever--> wiem, powtarzam to sobie od pieciu lat:) ale w koncu sie uda...
Szynek--> Bendtner w tym meczu przegrywal w walce o gorne pilki nawet z nizszymi od siebie rywalami. Ja chyba oprocz jednej wygranej glowki nie widzialem nic wiecej w jego wykonaniu ale musze przyznac ze nie ogladalem calego meczu tzn wszystkich 90 minut wiec moge sie mylic

WSP komentarzy: 180714.04.2010, 23:49

Tak, już widać świetne zachowanie co niektórych, którzy sprzedaliby najlchętniej połowę składu, bo Arsenal gra fatalnie. Tyle, że zawsze tak mówicie, jak Kanonierom nie idzie, a gdy wygrywają to chwalicie... Ile to było pochwał dla Almunii po pierwszym meczu z Barceloną, wszyscy nagle "cofali swoje słowa", że jest słabym bramkarzem. Teraz znowu zaczynają się infantylne komentarze typu sprzedajmy Denilsona... Tak najlepiej kupmy Ville, Torresa, Eto i Rooneya. Ktoś tu chyba pomylił kluby. Radzę przejść do kibicowania Manchesterowi City, tam co okno można się zachwycać coraz to droższymi transferami.

Endrjum komentarzy: 1356 newsów: 214.04.2010, 23:49

Sezon się skończył.
CASE CLOSED!
Można iść spać.

Chyba, że Man City nas dogoni to jeszcze będą emocje.

W przyszłym sezonie 3/4 składu będziemy mieli zajechany po Mundialu więc cudów się nie spodziewajcie. Gramy dobrze co dwa lata gdy jest porządna przerwa wakacyjna.

Patrycek4 komentarzy: 16514.04.2010, 23:48

Almunia
Sagna Gallas Vermalen Clichy

Rosicky Fabregas Song Nasri

RvP Chamakh

przepraszam za błedy ale jest już późny wieczór i zmęczenie daje znać ;)

taki skład może dać nam coś więcej...
Denilson, Diaby, Bendtenr, Silvestre - niby grają dobrze, niby bramki strzelaja.. ale to nie są zawodnicy na klase Arsenalu, który ma odnosić sukcesy.

Carpitu komentarzy: 32914.04.2010, 23:48

Szef - kontuzje beda na 70%.Juz tak jest od kilku lat ze polowa skladu oglada mecz przed TV.Kotuzje dlugotrwale zniszczyly Rosickiego i Eduardo.Myslalem ze z Robinem bedzie to samo ale dobrze ze sie mylilem.Miejmy nadzieje ze Aaron dojdzie do formy jak juz wroci na ligowe mecze

KingsofLondon komentarzy: 124014.04.2010, 23:48

Wenger musi przestać grac w Fife, tylko wzmocnienia nas uratują i szeroka kadra, wtedy mamy mistrzostwo w kieszeni. Ochłonąłem już przepraszam za przekleństwa, ale mnie krew zalała po tym meczu :(

Tomasz komentarzy: 48014.04.2010, 23:47

Szkoda troche. Myslalem ze ten mecz wygrają . Cos zlego dzieje sie z Sagna i nadal uwazam ze przydalby sie dobry prawy obronca aby Backy zaczal sie starac bo bez konkurenta (gdyz Eboue gra w pomocy teraz) na pozycji nic z tego nie bedzie :/

onliner komentarzy: 2414.04.2010, 23:47

Dupa, trofeum znowu nie będzie ...

sochagol komentarzy: 135414.04.2010, 23:47

znowu warny się posypią.

TITO999 komentarzy: 11514.04.2010, 23:46

Niektórzy kibice sprzedali by pół składu a później kupili by za to gwiazdki. NA sprzedaż dał bym tylko Silvestra i Senderosa bo oni i tak już sobie nie pograją w Arsenalu.Reszta zostaję bo jak sami wiecie Arsenal lubi mieć kilka kontuzji więc jak sprzedacie pół składu to kto będzie grał.

Szef komentarzy: 1303514.04.2010, 23:45

moze za rok sie uda, moze nie bedzie tyle kontuzji, moze ktos do nas przyjdzie !

wiem ze duzo jest tych "moze" ale nic innego nie pozostaje oprocz wiary ze nam sie uda wkoncu !

Szynek11 komentarzy: 10014.04.2010, 23:44

Henry1855---> W pierwszej polowie wygral chyba 4....Powiem tak niewazne kto bedzie gral w nastepnym sezonie to bedziemy mieli majstra...ale mimo wszytko dla pilkarzy ktorzy graja obecnie nalezy sie szacunek a nie caly czas jakies obelgi. BEZ ODBIORU

Carpitu komentarzy: 32914.04.2010, 23:44

zastanawia mnie fakt ze nasi zawodnicy prawie w ogole nie oddaja strzalow z dystansu a jezeli juz strzela to Rosicky w kosmos jak zawsze.Przez caly sezon nie widzialem strzalu Diabego z daleka poza meczem z Aston Villa jak strzelil na 3-0

CLEVER komentarzy: 197914.04.2010, 23:43

Henry1855 --> Jak co roku...

Szynek11 --> Bendtner wygrywa pojedynki główkowe tylko gdy ta spadnie mu prosto na banie :P

Barszczu komentarzy: 414.04.2010, 23:43

Moje zdanie jest takie:
Sprzedaż:Rosicki (częste kontuzje i nie gra jak kiedyś)
Bendtner(I co z tego że strzela jak chłopak porządnie nie umie piłki przyjąć i drepta po boisku według mnie ma zbyt mały potencjał jak na naszą drużynę)
Silvestr i Senderos (nie są potrzebni)
Eduardo(jak nie Benia to jego też ma problemy z wróceniem do formy)
Kupić: Neuer(mamy kartoflarzy a nie bramkarzy)
Subotic(młody bardzo perspektywistyczny zawodnik, podobny styk do Vermaelena)
Chamakh(co prawda jest w drodze ale to jest zawodnik, który strzela wiele bramek niezależnie jakiej rangi jest to przeciwnik)
Gourcuff(jeżeli już iść na całość to proponowałbym jego, dobry technicznie szybki, bramkostrzelny)

A co do mistrzostwa to jest cień szansy na to ale wątpie że Chelsea się potkie, ale walczyć trzeba.

Henry1855 komentarzy: 74714.04.2010, 23:42

Wg mnie Denilson powinien zostac w zespole. Trzeba pamietac ze ma on dopiero bodajze 21 lat

rabov komentarzy: 29714.04.2010, 23:41

Szogun--> Denilson jeden mecz mial slaby, po to sa zmiennicy zeby kazdy mogl miec slabszy dzien, ale nie wystawialbym go od razu na liste transferow ;s

Henry1855 komentarzy: 74714.04.2010, 23:41

Szynek11--> akurat w tym meczu to nie wiem czy Benio wygral chocby jeden pojedynek glowkowy

sebo656 komentarzy: 182514.04.2010, 23:40

Ja powiem tylko tyle, tracac na najwazniejsze mecze tyle podstawowych zawodników nie da sie wygrywac, a Robin dzisiaj pokazała swoja klase, mysle ze gdyby grał przez te 5 miesiecy to raczej moglibysmy sie zamienic miejscami z Chelsea.
Juz sie nie moge doczekac weekendu :)

Szynek11 komentarzy: 10014.04.2010, 23:39

miki9971----> Ciekaw tylko jestem czy Wilshere wygrywalby pojedynki glowkowe z obroncami Stoke czy Wolves. Po za tym Bendner gra na innej pozycji

Henry1855 komentarzy: 74714.04.2010, 23:39

W nastepnym sezonie to my bedziemy rzadzic:)

miki9971 komentarzy: 6561 newsów: 214.04.2010, 23:38

Swoją drogą , statystyki w ogóle nie odzwierciedlają wyniku...

ntn_17 komentarzy: 72014.04.2010, 23:38

Cartman_KG ---> widzę że świetnie będziemy się rozumieć bo ja sądzę dokładnie tak samo z jednym małym wyjątkiem, uważam że Campbell zagrał dzisiaj najlepsze zawody od czasu powrotu do AFC ale reszta dokładnie Bendtner, Denilson to jest masakra

miki9971 komentarzy: 6561 newsów: 214.04.2010, 23:36

Szynek11 ----> Nie, nie będę się nim zachwycał bo nawet jak strzela gole to go nie lubie , bo robi to fartem... wolałbym, żeby to on został wypożyczony niż Wilshere...

KingsofLondon komentarzy: 124014.04.2010, 23:36

Nie moge patrzec na to 2-1 dla tych ****ów

Szogun komentarzy: 28752 newsów: 314.04.2010, 23:36

Więc na podsumowanie sezonu jeszcze będzie czas ale popieram młodszego kolegę Patricka:Silvestr,Danilson sio.Sagne jak chce Inter proszę bardzo może Wenger za tą kasę kupi jakiegoś solidnego obrońcę ktory czasami wrzuci celnie piłkę.Oprócz tego do wywalenia:Fabian nawet z dopłatą za straty psychiczne przyszłego klubu,Vele i Eduardo też możemy pchnąć i za to kupić bramkarza,wtedy Almunia będzie miał miejsce na zmianie, 2 obrońców (mam nadzieję,że Gibs wydobrzeje) i jeszcze jakiś rezolutny atakujący bo z tym Panem wypoczynkowym co go niby już mamy nie wiadomo jaki bedzie poziom reprezentował.Przyszły sezon będzie Nasz.

TITO999 komentarzy: 11514.04.2010, 23:36

Teraz po powrocie księcia mam nadzieję zobaczyć Arsenal z początku sezonu, czyli bramkostrzelny, efektowny i efektywny

paszasz_AFC komentarzy: 26214.04.2010, 23:35

to były fuksy.. jak dla mnie priorytetem jest wygrywanie z najwiekszymi rywalami.. nie mowmy tu teraz o sredniakach .. a teraz co chelsea przegra wszystko co tylko moze united tez a my mistrz? zebysmy batów tylko od szejków nie dostali

rabov komentarzy: 29714.04.2010, 23:35

Troche nie oddaje emocji ten reportaz. Powiedzialbym raczej ze sam Pan Bog dolozyl swoje rece dzis w bramce kogutow , rvp narobil sporego zamieszania i mial oprocz tego voleya jeszcze strzal z daleka w okno no i z wolnego tez w samo okno... campbell 2x strzelil z glowki prawie: raz dobrze ustawiony obronca przy slupku na samym poczatku wybronil a drugi po rakach na poprzeczke. Nie dowierzam;/

miki9971 komentarzy: 6561 newsów: 214.04.2010, 23:35

Ja tylko czekam na REFORMACJĘ w przyszłym sezonie , nasz BOSS pokażę co można zrobić ze składem, kupi 2-3 zawodników i to będzie inny , lepszy Arsenal !

Go Go Gunners !
Póki co wiara w mistrzostwo czy też wicemistrzostwo :)

AntonioThe komentarzy: 3817 newsów: 514.04.2010, 23:35

Za rok RvP i Chamakh a na ławce Bendtner i Eduardo (ten w formie) i mamy atak elegancki tylko że te cholerne kontuzje znowu mogą nam zepsuć całe plany. W pomocy za rok pewniakami są Song, Fabregas i Nasri a według mnie dołączyć do nich powinien Arszawin. A obrona i bramka... no cóż panie Wenger przyda się tu kupić paru zawodników i podpisać wreszcie kontrakt z Gallasem.

Szynek11 komentarzy: 10014.04.2010, 23:34

miki9971---> zobaczymy w nastepnym sezonie jak sie nim bedziesz zachwycal. A jak Cie boli brzuch to wez nospe:P

KingsofLondon komentarzy: 124014.04.2010, 23:34

Jak za rok znowu będą kosić te ****e za*****e naszych zawodników, to będzie kicha i nic nie zdobędziemy. Coś nie podoba mi się to, że tylu zawodników jest kontuzjowanych. Może celowo tak koszą naszych bo to jest co najmniej dziwne. Nigdzie tak nie ma tylko w Arsenalu. Zamiast oglądać Vermalena, Gallasa, Djourou, Arszawina, Fabregasa, Ramseya itd. przez cały sezon to widzę tego Silvestre na którego widok odbija mi się rosołem z komunii. Krew mnie zalewa.

Arsenal1994 komentarzy: 749714.04.2010, 23:33

"Gramy dalej!"

Tylko o co?

Carpitu komentarzy: 32914.04.2010, 23:33

Gracjanbuli - co Ty gadasz??? Niby Eboue jest slaby ??? To ze jeden mecz mu nie wyjdzie to nie znaczy ze jest slaby ogladnij kilka meczow wstecz.

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 714.04.2010, 23:33

@Cartman_KG
Campbell? Campbell był dziś ŚWIETNY. Oglądaliśmy inny mecz? Diaby też się jeszcze rozwija, to dobry i dynamiczny piłkarz, tylko często się gubi, ale nad tym można pracować. Zrozumcie, ludzie, znów dziś nie mogliśmy wystawić połowy składu, to wiele tłumaczy.

cescfabregas1991 komentarzy: 136614.04.2010, 23:33

paszasz_AFC--->

oczywiście, a wierzyliście w zwycięstwo ze stoke, kiedy do 86 min był remis??

albo

niedawny mecz z wolves, kiedy beniu w 95minucie strzelił gola ??!!

ja nie, ale oni pokazali, że jesteśmy im winni aby w nich wierzyć...

Henry1855 komentarzy: 74714.04.2010, 23:33

To trzeba przyznac, Benio wciaz jest bardzo mlody i jeszcze sie rozwija. Ja takze uwazam ze za 2 gora 3 sezony beda z niego ludzie:)

Patrick84 komentarzy: 314.04.2010, 23:32

Szkoda, ze mamy taka slaba defensywe... Silvestre totalna porazka!!! Denilson nic lepiej... Sagna i Ebue podobnie... tragedia!!!

drugster komentarzy: 6414.04.2010, 23:32

Cyrk Zalewski ogłosil wakat!!!: Almunia kupie bilety dla calej rodziny jak turne bedzie w poblizu hahaha
Na powtorkach pekam ze smiechu do teraz:))))))))))

Reggie komentarzy: 6514.04.2010, 23:32

za grę w poprzek boiska wystawiam chłopakom 5. szkoda tylko ze nie widza co to jest prostopadłe podanie albo strzał z dystansu... Robin gra jakby nigdy nie miał żadnej kontuzji ale on sam nam meczu nie wygra. No i trzeba powiedzieć ze albo Gomez jest taki dobry albo miał dzisiaj farta - bronił jak natchniony. Gdyby nie on to kto wie... Gramy dalej.

c`mon Arsenal!

wlostek komentarzy: 7314.04.2010, 23:32

TITO999 -----------> Zgodze się z TOba dla Londynu 2 pierwsze miejsca !!

Cartman_KG komentarzy: 363914.04.2010, 23:31

Jeśli już mogę zawrzeć komentarz, to będzie krótki i treściwy. Sezonowym kibicom radze nie czytać - nie zrozumiecie wielu pojęć a tym bardziej nie skojarzycie nazwisk, no może dopiero gdy włączycie którąś z gier ( taka aluzja do GOONER48, który chyba powinien zostać zablokowany za niepozytywne nastawienie!

Oglądam niemalże każdy mecz Arsenalu, jeśli jest ku temu sposobność. Nikt mnie na stronie nie zna tak więc jestem tutaj zarejestrowany od niedawna, a Arsenalowi kibicuję od dzieciaka - poczynania śledzę od 4 lat. Gdy patrzę na mecze, w których występuje Bendtenr, Denilson, Diaby - to chce mi się płakać, i wypić jeszcze więcej piwa, żeby zapomnieć o tak smutnej porażce. Zawsze uważałem, że ci gracze nie pasują do naszego składu tak jak i Silvestre (sądzę, że Wenger ma tu kolaboranta z MU lub też sabotażystę bo nic racjonalnego nie jestem w stanie napisać o Panu Starym MULE) nie pasuje również Campbell - zwyczajnie starość nie radość

SaGnA komentarzy: 98514.04.2010, 23:31

Tomo_2 --> jakby nie patrzeć jest jednym z najszybszych graczy w premier league. TAK TAK
ostatnio przeprowadzono porównanie
pierwszy był Walcott(nic nowego :D) potem Drogba i Torres, a następny kto ?? nie kto inny jak SOL Campbell. Walcott miał 9.9 na 100m a Cambell 10.1 na 100 m. Aczkolwiek Campbell już nie ta zwiność i zwrotność. Mi też podobał sie jego dzisiejszy występ :D

6MC

Do Tottenhamu nigdy nie czułem nienawiści takiej jak czuje do ManU. Może to dziwne bo jestem kibicem The Gunners ale taka jest prawda (poniekąd nawet lubię Tottenham)
Może gdybym mieszkał w Londynie to bardziej bym to czuł.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 314.04.2010, 23:30

Jak to ktoś kiedyś powiedział o Szczęsnym " On broni takie piłki: Ty myślisz , że to już gol a on ma tą piłkę w rękach" - takiego bramkarza powinniśmy mieć.

Grinder komentarzy: 6414.04.2010, 23:30

narzekamy na kontuzje i słusznie, ale tak czy siak ławka też musi być mocna żeby na wypadek takich przypadków jak nasz obecny chociaż w części dało sie załatać dziurę po kontuzjowanych równie klasowymi zawodnikami. Niestety nasza ławka jest nieproporcjonalna co do pierwszej 11, zbyt mało godnych zmienników i tym musi sie zająć boss podczas okna, no ale żeby spełnić takie marzenia musiałby przyjść jakiś szejk czy co, bo same młode talenty za grosze chyba jednak nie wystarczają, potwierdza to kolejny sezon... tak czy siak wierze że coś ustrzelimy za rok, a że w tym sezonie powalczymy jeszcze o wicemistrza, GO GUNNERS!!!!

Gracjanbuli komentarzy: 52914.04.2010, 23:30

Almunia Sagna Eboue - papa! Od roku to powtarzam!