Poskromić Lwy i awansować do ćwierćfinału – Arsenal vs Sporting

Poskromić Lwy i awansować do ćwierćfinału – Arsenal vs Sporting 15.03.2023, 12:07, Dominik Kwacz 1725 komentarzy

Po pewnym zwycięstwie w derbowym starciu z Fulham, już w najbliższy czwartek Arsenal zmierzy się w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Europy ze Sportingiem Lizbona. W pierwszym pojedynku padły cztery bramki, jednak żadna z drużyn nie potrafiła ostatecznie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Zarówno Lwy, jak i Kanonierzy do rewanżu podchodzą zatem bez przewagi i awans na papierze pozostaje sprawą otwartą.

Obie z drużyn są obecnie w wyśmienitej formie. Kanonierzy w 45 minut zamknęli mecz z aspirującymi do miana Best of the Rest The Cottagers po hat-tricku asyst Leandro Trossarda. Tym samym utrzymali 5 punktową przewagę nad Manchesterem City i na 11 kolejek przed końcem sezonu pozostają liderem Premier League. Sporting z kolei gładko ograł Boavistę 3:0 i podtrzymał passę 7 meczów bez porażki (5Z, 2R). Lizbończycy pomimo świetnej formy pozostają na czwartym miejscu w tabeli, tracąc 5 punktów do miejsca gwarantującego grę w eliminacjach Champions League.

Europejskie rozgrywki rządzą się jednak swoimi prawami. Arsenal na cztery ostatnie kampanie w Lidze Europy, dwa razy docierał do półfinału i raz zagrał w finale. W obecnej kampanii jest zdaniem wielu ekspertów i bukmacherów faworytem do zwycięstwa. W tegorocznych rozgrywkach londyńczycy nie stracili jeszcze bramki na własnym stadionie. Sporting radzi sobie z kolei dobrze w meczach domowych, ale o wiele gorzej na wyjazdach. W ostatnich meczach wyjazdowych fazy pucharowej EL bilans Lwów to dwa zwycięstwa, pięć remisów i aż osiem porażek. Wyjątkiem od tej reguły jest ostatni pucharowy wyjazd – rozgromienie duńskiego FC Midtjylland 4:0.

Mikel Arteta uznał, że pierwszy mecz był dobrym momentem, żeby dać odpocząć kilku mocno eksploatowanym graczom podstawowego zespołu. Z pierwszej jedenastki w Lizbonie od pierwszej minuty zagrało sześciu piłkarzy, a Gabriel Martinelli przez urazy Jesusa, Trossarda i Nketiaha zmuszony był zagrać na dziewiątce. Beneficjentem tej decyzji był m.in. Jakub Kiwior, jednak jego debiut raczej nie spowodował, że Gabriel Magalhães zacznie obawiać się o swoją pozycję. Uczciwie należy tu jednak dodać, że w bramce niepewnie grał również Matt Turner, a nonszalancja defensywna Zinczenki jedynie utrudniła zadanie Polakowi. Mając na uwadze stawkę nadchodzącego meczu, w rewanżu Hiszpan może jednak desygnować do gry mocniejszy skład. Urazy leczą jedynie Elneny i Nketiah. W zespole gości kontuzjowani są były piłkarz The Gunners - Hector Bellerin i Daniel Braganca.

Mimo braku zaliczki z pierwszego spotkania to Arsenal pozostaje faworytem. Kanonierzy będą się zapewne starali narzucić swoje warunki gry od pierwszych sekund, zdominować Sporting i jeśli tylko zagrają tak jak przed kilkoma dniami na Craven Cottage, powinni zameldować się w ćwierćfinale. Czy tak się stanie? Przekonamy się już jutro.

Yave komentarzy: 170416.03.2023, 21:48

skończymy ten mecz w 10. I Sporting też.

GreKa komentarzy: 341216.03.2023, 21:47

Pozostaje trzymać kciuki za Salibe

praptak komentarzy: 883816.03.2023, 21:45

Holding póki co że tak powiem. Oby Saliba miał po prostu jakieś problemy ze wzwodem i szybko wrócił

IPiotrek komentarzy: 214116.03.2023, 21:45

@notopyk: Nie do końca. Jeśli w drodze do celu obrońca świadomie dotknie piłkę, to kasuje spalonego.

notopyk komentarzy: 350216.03.2023, 21:45

W momencie podania jak był spalony to jest spalony, nie ważne, ze się piłka odbiła od przeciwnika. Od interpretacji sędziego już zależy czy da przywilej czy przerwie akcje

3rdpitch komentarzy: 456016.03.2023, 21:44

Rob Atmosferić xD

mlody323323 komentarzy: 213616.03.2023, 21:44

@GreKa: nie tylko ty masz takie wrażenie ile on miejsca zostawia na rozegranie to szok ...

djmacius komentarzy: 381416.03.2023, 21:44

@MadMax14: +1 - jakoś w ogóle bez emocji oglądam te czwartkowe mecze, może dopiero się włączą jakoś w półfinałach/finale. Nieporównywalnie z meczem ligowym.

alexis1908 komentarzy: 362016.03.2023, 21:44

Ten St Juste fajnie wyglada w sportingu

sebastix11 komentarzy: 599816.03.2023, 21:44

@notopyk: No ale podanie jest przerwane przez rywala, przez odbicie się pilki

Marcel90 komentarzy: 817616.03.2023, 21:44

Mam nadzieję, ze to ostatni sezon nieRoba w AFC, niech idzie doic kase gdzie indziej

GreKa komentarzy: 341216.03.2023, 21:43

@Rumunia: kontuzje

Garfield_pl komentarzy: 2826716.03.2023, 21:43

@Rumunia napisał: "Dopiero włączyłem mecz. Co się stało, że już dwie zmiany zrobiliśmy?"
Kontuzje

Rumunia komentarzy: 87416.03.2023, 21:43

Dopiero włączyłem mecz. Co się stało, że już dwie zmiany zrobiliśmy?

praptak komentarzy: 883816.03.2023, 21:40

@Rynkos7: Liczę że w przyszłym sezonie coś się z nim dobrego zadzieje, myślę że w bieżącym ma jakieś sprawy które musi przepracować w dłuższej przerwie czyli tuż po mistrzostwie ^

sebastix11 komentarzy: 599816.03.2023, 21:40

Jak pilka odbija się od rywala podczas podania to jest spalony ?

minio7 komentarzy: 275416.03.2023, 21:40

Jorgi teraz oszczędzony że nie dostał żółtej

aaron komentarzy: 336616.03.2023, 21:40

Nie mogę patrzeć na tego Lahoza

Garfield_pl komentarzy: 2826716.03.2023, 21:39

@DexteR_000 napisał: "Nie chcce szukać pozytywów w kontuzjach ale może to są jakieś lekkie urazy i przed przerwą reprezentacyjna wyszły dobrze."

notopyk komentarzy: 350216.03.2023, 21:37

Mam nadzieje ze z Saliba będzie wszystko w porządku :( Tomek tez mam nadzieje, ze wróci bo przyda się do rotacji z Whitem :/

Rynkos7 komentarzy: 686316.03.2023, 21:37

@praptak:

Nie da się nie zgodzić z tym co napisałeś. Tak jak już wszyscy dzisiaj napisali strasznie irytujący zrobił się Portugalczyk swoją grą, ale mimo wszystko cały czas pozostaję niepoprawnym optymistą jeżeli chodzi o Vieire :>

KrejnZuraw komentarzy: 40916.03.2023, 21:37

@Adi17: Tomi chyba jakiś problem mięsniowy, a Saliba ból pleców. Raczej nic poważnego, ale pewnie więcej będzie wiadomo po meczu

youngboy komentarzy: 198216.03.2023, 21:34

@metjuAFC: tylko Saliba mógł dostać odpoczynek, bo gra wszystko od dechy do dechy ostatnio. Dobrze, ze jest przerwa na kadrę teraz. Może po niej będzie dostępny, a mecz z CP damy radę wygrać z Holdinim

Adi17 komentarzy: 300816.03.2023, 21:34

Panowie co z Saliba i Tomi? Dopiero włączyłem mecz

minio7 komentarzy: 275416.03.2023, 21:34

Piszcie co chcecie, ale z Portugalczyków wolę oglądać z armatką na piersi Vieirę niż Fernandesa

KapitanJack10 komentarzy: 5430 newsów: 416.03.2023, 21:33

@aguero10 napisał: "Ale jazda na Fabio . Nie od razu będzie Ode . Wyluzujcie ."
Jak gra źle, to piszemy, że gra źle. Nikt nie stawia krzyżyka na nim, ale dziś mu nic nie wychodzi.

praptak komentarzy: 883816.03.2023, 21:33

@Rynkos7 napisał: "Problemem Vieiry jest jego niezrozumienie taktyki, oraz brak wspólnego języka z kolegami z drużyny. Nie skreślałbym jego kariery w Arsenalu zbyt pochopnie. Wszystko jest do wypracowania, ale niestety w tym sezonie za wiele nam nie pomoże."
To prawda co mówisz, tylko zastanawiające że on nawet drybling (który w Porto miał na dobrym poziomie) u nas zostawia w szatni. Niezrozumienie z kolegami - ok, ale żeby się z nimi nie rozumieć to trzeba też nawiązać do jakiejś próby porozumienia a on boi się piłki, na swojej pozycji powinien się jej domagać. Naprawdę trudno mi zrozumieć jego zachowanie na boisku. I te ucieczki do boku obrony podczas wyprowadzania piłki od obrońców. Nie wygląda to dobrze przyjacielu

DexteR_000 komentarzy: 764316.03.2023, 21:32

@enrique: Mike Dean Laliga

Damper komentarzy: 238816.03.2023, 21:32