Poskromić Lwy i awansować do ćwierćfinału – Arsenal vs Sporting

Poskromić Lwy i awansować do ćwierćfinału – Arsenal vs Sporting 15.03.2023, 12:07, Dominik Kwacz 1725 komentarzy

Po pewnym zwycięstwie w derbowym starciu z Fulham, już w najbliższy czwartek Arsenal zmierzy się w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Europy ze Sportingiem Lizbona. W pierwszym pojedynku padły cztery bramki, jednak żadna z drużyn nie potrafiła ostatecznie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Zarówno Lwy, jak i Kanonierzy do rewanżu podchodzą zatem bez przewagi i awans na papierze pozostaje sprawą otwartą.

Obie z drużyn są obecnie w wyśmienitej formie. Kanonierzy w 45 minut zamknęli mecz z aspirującymi do miana Best of the Rest The Cottagers po hat-tricku asyst Leandro Trossarda. Tym samym utrzymali 5 punktową przewagę nad Manchesterem City i na 11 kolejek przed końcem sezonu pozostają liderem Premier League. Sporting z kolei gładko ograł Boavistę 3:0 i podtrzymał passę 7 meczów bez porażki (5Z, 2R). Lizbończycy pomimo świetnej formy pozostają na czwartym miejscu w tabeli, tracąc 5 punktów do miejsca gwarantującego grę w eliminacjach Champions League.

Europejskie rozgrywki rządzą się jednak swoimi prawami. Arsenal na cztery ostatnie kampanie w Lidze Europy, dwa razy docierał do półfinału i raz zagrał w finale. W obecnej kampanii jest zdaniem wielu ekspertów i bukmacherów faworytem do zwycięstwa. W tegorocznych rozgrywkach londyńczycy nie stracili jeszcze bramki na własnym stadionie. Sporting radzi sobie z kolei dobrze w meczach domowych, ale o wiele gorzej na wyjazdach. W ostatnich meczach wyjazdowych fazy pucharowej EL bilans Lwów to dwa zwycięstwa, pięć remisów i aż osiem porażek. Wyjątkiem od tej reguły jest ostatni pucharowy wyjazd – rozgromienie duńskiego FC Midtjylland 4:0.

Mikel Arteta uznał, że pierwszy mecz był dobrym momentem, żeby dać odpocząć kilku mocno eksploatowanym graczom podstawowego zespołu. Z pierwszej jedenastki w Lizbonie od pierwszej minuty zagrało sześciu piłkarzy, a Gabriel Martinelli przez urazy Jesusa, Trossarda i Nketiaha zmuszony był zagrać na dziewiątce. Beneficjentem tej decyzji był m.in. Jakub Kiwior, jednak jego debiut raczej nie spowodował, że Gabriel Magalhães zacznie obawiać się o swoją pozycję. Uczciwie należy tu jednak dodać, że w bramce niepewnie grał również Matt Turner, a nonszalancja defensywna Zinczenki jedynie utrudniła zadanie Polakowi. Mając na uwadze stawkę nadchodzącego meczu, w rewanżu Hiszpan może jednak desygnować do gry mocniejszy skład. Urazy leczą jedynie Elneny i Nketiah. W zespole gości kontuzjowani są były piłkarz The Gunners - Hector Bellerin i Daniel Braganca.

Mimo braku zaliczki z pierwszego spotkania to Arsenal pozostaje faworytem. Kanonierzy będą się zapewne starali narzucić swoje warunki gry od pierwszych sekund, zdominować Sporting i jeśli tylko zagrają tak jak przed kilkoma dniami na Craven Cottage, powinni zameldować się w ćwierćfinale. Czy tak się stanie? Przekonamy się już jutro.

Marzag komentarzy: 41256 newsów: 116.03.2023, 22:24

Ale co by nie było to była interwencja w stylu Seamana z WC2002 gdy Ronaldinho z połowy strzelał. Ładnie nawiązał do legendy klubu.

sebaarsenal komentarzy: 160316.03.2023, 22:23

Wow, ale wsadził. Chyba się żegnamy z Ligą Europy? Może i dobrze.

minio7 komentarzy: 266616.03.2023, 22:22

Te przerzuty Vieiry godne Balon D’or tylko że bez „D’or”

zwierz komentarzy: 160316.03.2023, 22:22

Chłopy, nie róbcie sobie jaj. Człowiek od 5 rano na nogach... Dogrywki już nie udźwignę.

enrique komentarzy: 1915216.03.2023, 22:21

Byle tylko nie było dogrywki, bo to bardzo zwiększy ryzyko potencjalnych kontuzji przy tylu podmęczonych zawodnikach.

MuodyWenger komentarzy: 1575 newsów: 1216.03.2023, 22:21

Spokojnie. Chłopaki wreszcie mogą mieć szansę zagrać szybkim kontratakiem. W lidze wszyscy się przeciwko nam murują

Elastico07 komentarzy: 1255416.03.2023, 22:21

@3rdpitch napisał: "Ciekawe co ESR sobie musi myśleć ze gra portugalski pupilek Artety a on nie"
Przecież esr co zagrał póki.co to poziom viery.

Szogun komentarzy: 28655 newsów: 316.03.2023, 22:20

Strasznie się gubią. Słaby mecz niech tylko będzie wygrany.

Elastico07 komentarzy: 1255416.03.2023, 22:20

Liga Europy to męczarnia... dobrze że to ostatni sezon

Adamarsenal1 komentarzy: 317816.03.2023, 22:20

Parteya na boisko!

Marzag komentarzy: 41256 newsów: 116.03.2023, 22:20

@DexteR_000 napisał: "Taak na polgwizdka i ryzykować dogrywkę ?"
W obronie grają normalnie, ale ewidentnie nie grają tutaj na 100%. W ofensywie grają tak byleby się nie nabiegać.

MuodyWenger komentarzy: 1575 newsów: 1216.03.2023, 22:19

Kolejny dobry odbiór Roba

sebaarsenal komentarzy: 160316.03.2023, 22:19

Wyglądamy bardzo źle w tej drugiej połowie.

Perconte komentarzy: 62816.03.2023, 22:19

Krytykowaliście Holdinga A po przerwie super w obronie. 2 groźne akcje zatrzymał

DexteR_000 komentarzy: 764016.03.2023, 22:17

@Marzag: Taak na polgwizdka i ryzykować dogrywkę ?

enrique komentarzy: 1915216.03.2023, 22:17

@GreKa: Zostaje chyba tylko Kiwior. White jest nam cholernie potrzebny na ligę, bardziej niż Vieira.

minio7 komentarzy: 266616.03.2023, 22:16

Pokutujemy dziś za kiepski mecz w Lizbonie i niewykorzystaną przewagę z pierwszej połowy. Ten mecz trzeba było zamknąć dużo wcześniej, a teraz przez ograniczone możliwości zmian będziemy cierpieć do ostatniego gwizdka

3rdpitch komentarzy: 454016.03.2023, 22:16

Ciekawe co ESR sobie musi myśleć ze gra portugalski pupilek Artety a on nie

GreKa komentarzy: 339316.03.2023, 22:16

@enrique napisał: "Moim zdaniem White niedługo będzie oddychał rękawami, większy sens będzie miało zdjęcie go ok. 70 minuty przy pewnym wyniku."
A kto za niego?

enrique komentarzy: 1915216.03.2023, 22:14

@MuodyWenger: Moim zdaniem White niedługo będzie oddychał rękawami, większy sens będzie miało zdjęcie go ok. 70 minuty przy pewnym wyniku.

MuodyWenger komentarzy: 1575 newsów: 1216.03.2023, 22:13

@enrique: oby Emi za niego wszedł

Oldgunner3 komentarzy: 973116.03.2023, 22:13

Patrząc na Vieirę to można nawet za Pepe zatęsknić ;tamten przynajmniej co chwila nie przewracał się o własne nogi.

enrique komentarzy: 1915216.03.2023, 22:13

Trochę mi żal Vieiry bo do tego momentu gra fatalnie i z korzyścią dla jego psychiki byłoby go zdjąć, ale wpadły kontuzje i koleś będzie prawdopodobnie grać cały mecz.

BizoNxd6 komentarzy: 287916.03.2023, 22:12

Please zmiana vieiry to już wolę elnenego.

GreKa komentarzy: 339316.03.2023, 22:12