Poskromić Lwy i awansować do ćwierćfinału – Arsenal vs Sporting

Poskromić Lwy i awansować do ćwierćfinału – Arsenal vs Sporting 15.03.2023, 12:07, Dominik Kwacz 1725 komentarzy

Po pewnym zwycięstwie w derbowym starciu z Fulham, już w najbliższy czwartek Arsenal zmierzy się w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Europy ze Sportingiem Lizbona. W pierwszym pojedynku padły cztery bramki, jednak żadna z drużyn nie potrafiła ostatecznie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Zarówno Lwy, jak i Kanonierzy do rewanżu podchodzą zatem bez przewagi i awans na papierze pozostaje sprawą otwartą.

Obie z drużyn są obecnie w wyśmienitej formie. Kanonierzy w 45 minut zamknęli mecz z aspirującymi do miana Best of the Rest The Cottagers po hat-tricku asyst Leandro Trossarda. Tym samym utrzymali 5 punktową przewagę nad Manchesterem City i na 11 kolejek przed końcem sezonu pozostają liderem Premier League. Sporting z kolei gładko ograł Boavistę 3:0 i podtrzymał passę 7 meczów bez porażki (5Z, 2R). Lizbończycy pomimo świetnej formy pozostają na czwartym miejscu w tabeli, tracąc 5 punktów do miejsca gwarantującego grę w eliminacjach Champions League.

Europejskie rozgrywki rządzą się jednak swoimi prawami. Arsenal na cztery ostatnie kampanie w Lidze Europy, dwa razy docierał do półfinału i raz zagrał w finale. W obecnej kampanii jest zdaniem wielu ekspertów i bukmacherów faworytem do zwycięstwa. W tegorocznych rozgrywkach londyńczycy nie stracili jeszcze bramki na własnym stadionie. Sporting radzi sobie z kolei dobrze w meczach domowych, ale o wiele gorzej na wyjazdach. W ostatnich meczach wyjazdowych fazy pucharowej EL bilans Lwów to dwa zwycięstwa, pięć remisów i aż osiem porażek. Wyjątkiem od tej reguły jest ostatni pucharowy wyjazd – rozgromienie duńskiego FC Midtjylland 4:0.

Mikel Arteta uznał, że pierwszy mecz był dobrym momentem, żeby dać odpocząć kilku mocno eksploatowanym graczom podstawowego zespołu. Z pierwszej jedenastki w Lizbonie od pierwszej minuty zagrało sześciu piłkarzy, a Gabriel Martinelli przez urazy Jesusa, Trossarda i Nketiaha zmuszony był zagrać na dziewiątce. Beneficjentem tej decyzji był m.in. Jakub Kiwior, jednak jego debiut raczej nie spowodował, że Gabriel Magalhães zacznie obawiać się o swoją pozycję. Uczciwie należy tu jednak dodać, że w bramce niepewnie grał również Matt Turner, a nonszalancja defensywna Zinczenki jedynie utrudniła zadanie Polakowi. Mając na uwadze stawkę nadchodzącego meczu, w rewanżu Hiszpan może jednak desygnować do gry mocniejszy skład. Urazy leczą jedynie Elneny i Nketiah. W zespole gości kontuzjowani są były piłkarz The Gunners - Hector Bellerin i Daniel Braganca.

Mimo braku zaliczki z pierwszego spotkania to Arsenal pozostaje faworytem. Kanonierzy będą się zapewne starali narzucić swoje warunki gry od pierwszych sekund, zdominować Sporting i jeśli tylko zagrają tak jak przed kilkoma dniami na Craven Cottage, powinni zameldować się w ćwierćfinale. Czy tak się stanie? Przekonamy się już jutro.

Dziadyga komentarzy: 828016.03.2023, 22:27

Ramsdale ostatnio mowil,że chce Seaman udawać i zostać legenda..no to puścił podobna szmatę jak kiedyś David w finale pucharów xD

Ooooo, i to są zmiany... :)

Pamiętajcie że 3 zmiany już były, najważniejsza jest LIGA, oszczędzać zmęczonych zawodników.

bedek (zawieszony) komentarzy: 42016.03.2023, 22:27

No bramka ładna szkoda, że przeciwko nam. Pewnie gościu sobie tym trafieniem wypracował transfer do jakiegoś niezłego klubu w lato.

MuodyWenger komentarzy: 1575 newsów: 1216.03.2023, 22:27

Vieira zostaje na boisku

Skotii komentarzy: 1709 newsów: 816.03.2023, 22:27

Ktoś ma do Jorginho pretensje o tego gola? XD Ta bramką to tylko i wyłącznie wina Xhaki i jego fatalnego odegrania.
Ramsdale też nie miał za wiele do powiedzenia, idealna pilka.

Garfield_pl komentarzy: 2805016.03.2023, 22:26

@grzegorz1211 napisał: "Nie idziecie się pośmiać na devilpage ???"
Po co, z nich beka tu zawsze:D

bobslej22 komentarzy: 832116.03.2023, 22:26

Po prostu ten zespół z Vieirą a bez Ode to inny zespół.

KapitanJack10 komentarzy: 5400 newsów: 416.03.2023, 22:26

Po co Ramsdale wychodził? Serio? XDDD

bartek2815 komentarzy: 84916.03.2023, 22:26

Ten Jorginho to jest dramat

zwierz komentarzy: 160316.03.2023, 22:26

Dajcie spokój, chłop zapakował pod samą poprzeczkę co do centymetra. Bramkarz na takim poziomie nie może stać przyklejony do linii. Po prostu brawa dla strzelca.

Marzag komentarzy: 41256 newsów: 116.03.2023, 22:26

@Elastico07 napisał: "Jorginho w destrukcji jest tak fatalny ale ta bramka Wow,brak słów"
To klepka a'la Xhaka od Xhaki. No cóż, dobrze że Ramsdale w takim meczu stracił takiego gola a nie w Premier League.

DexteR_000 komentarzy: 764016.03.2023, 22:26

@Marzag: Może i wygramy może nie,trzeba było zamknąć mecz w pierwszej i odpoczywać w drugiej.

silvano95 komentarzy: 981116.03.2023, 22:26

Jorginho i Xhaka tragedia w drugiej połowie, nie potrafią podać piłki na 5 mietrow, ciężki mecz wszystko może się wydarzyć

ostriket komentarzy: 662816.03.2023, 22:26

i co, zaraz Odegaard i Saka na boisko bo trzeba ratować?

a White to ma ostatnio zero kondycji...miał odpoczywać to się Tomi połamał po 15min...

mlodykanonier komentarzy: 148016.03.2023, 22:26

@nicniewymysle napisał: "Przecież to był czysty fart, dajcie spokój.
Oczekujecie że Ramsdale będzie stał na linii? Przy Naszej taktyce?"

czysty fart, że nas cisnęli i nadal cisną? :)

Oldgunner3 komentarzy: 973116.03.2023, 22:25

No to Ramsdale zaliczył megababola Seaman vs Nayim sprzed lat.Niezła siara.

Castillo komentarzy: 219216.03.2023, 22:25

Dajcie mnie wódki bo nie zdzierżę!

grzegorz1211 komentarzy: 1030216.03.2023, 22:25

Nie idziecie się pośmiać na devilpage ???

Szogun komentarzy: 28655 newsów: 316.03.2023, 22:25

Grają coraz gorzej.

Elastico07 komentarzy: 1255416.03.2023, 22:25

Jorginho już dawno nie powinno być na boisku,fatalny mecz

nicniewymysle komentarzy: 42516.03.2023, 22:25

Przecież to był czysty fart, dajcie spokój.
Oczekujecie że Ramsdale będzie stał na linii? Przy Naszej taktyce?

enrique komentarzy: 1915216.03.2023, 22:25

Kiedyś Beckham taką walnął...

DexteR_000 komentarzy: 764016.03.2023, 22:25

Odpierf... Się tu od Jorginho, to xhaka mu źle odegrał..

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698216.03.2023, 22:25

Dzisiaj gramy ciężka piłkę

MadMax14 komentarzy: 266716.03.2023, 22:25

Może chociaz zaczną grać. Bo na stojąco awansować się nie da.

tomawwa komentarzy: 39416.03.2023, 22:25

żenujące...

JP3 komentarzy: 175516.03.2023, 22:25

Nie zawinił Ramsdale. Strzał życia typ sieknął.

mlodykanonier komentarzy: 148016.03.2023, 22:25

zaraz nam granie na pół gwizdka odbije się czkawką, miało być u siebie gładkie 3:0, jakoś tego nie widać XD

bedek (zawieszony) komentarzy: 42016.03.2023, 22:24

@zwierz: nie będzie dogrywki, bo jeszcze to przegramy.

swistak86 komentarzy: 120116.03.2023, 22:24

Oczy krwawią. Szczerze? Należało im się, gramy kupę po przerwie... jeszcze większą niż w pierwszej połowie.

Marzag komentarzy: 41256 newsów: 116.03.2023, 22:24

@DexteR_000 napisał: "No i masz te swoje oszczędzanie sił"
Ale czemu moje, ja co prawda też dziś się nie przemęczam. Ale my to i tak wygramy więc po co te nerwy?

darek250s komentarzy: 10300 newsów: 516.03.2023, 22:24