Poskromić Lwy i awansować do ćwierćfinału – Arsenal vs Sporting

Poskromić Lwy i awansować do ćwierćfinału – Arsenal vs Sporting 15.03.2023, 12:07, Dominik Kwacz 1725 komentarzy

Po pewnym zwycięstwie w derbowym starciu z Fulham, już w najbliższy czwartek Arsenal zmierzy się w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Europy ze Sportingiem Lizbona. W pierwszym pojedynku padły cztery bramki, jednak żadna z drużyn nie potrafiła ostatecznie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Zarówno Lwy, jak i Kanonierzy do rewanżu podchodzą zatem bez przewagi i awans na papierze pozostaje sprawą otwartą.

Obie z drużyn są obecnie w wyśmienitej formie. Kanonierzy w 45 minut zamknęli mecz z aspirującymi do miana Best of the Rest The Cottagers po hat-tricku asyst Leandro Trossarda. Tym samym utrzymali 5 punktową przewagę nad Manchesterem City i na 11 kolejek przed końcem sezonu pozostają liderem Premier League. Sporting z kolei gładko ograł Boavistę 3:0 i podtrzymał passę 7 meczów bez porażki (5Z, 2R). Lizbończycy pomimo świetnej formy pozostają na czwartym miejscu w tabeli, tracąc 5 punktów do miejsca gwarantującego grę w eliminacjach Champions League.

Europejskie rozgrywki rządzą się jednak swoimi prawami. Arsenal na cztery ostatnie kampanie w Lidze Europy, dwa razy docierał do półfinału i raz zagrał w finale. W obecnej kampanii jest zdaniem wielu ekspertów i bukmacherów faworytem do zwycięstwa. W tegorocznych rozgrywkach londyńczycy nie stracili jeszcze bramki na własnym stadionie. Sporting radzi sobie z kolei dobrze w meczach domowych, ale o wiele gorzej na wyjazdach. W ostatnich meczach wyjazdowych fazy pucharowej EL bilans Lwów to dwa zwycięstwa, pięć remisów i aż osiem porażek. Wyjątkiem od tej reguły jest ostatni pucharowy wyjazd – rozgromienie duńskiego FC Midtjylland 4:0.

Mikel Arteta uznał, że pierwszy mecz był dobrym momentem, żeby dać odpocząć kilku mocno eksploatowanym graczom podstawowego zespołu. Z pierwszej jedenastki w Lizbonie od pierwszej minuty zagrało sześciu piłkarzy, a Gabriel Martinelli przez urazy Jesusa, Trossarda i Nketiaha zmuszony był zagrać na dziewiątce. Beneficjentem tej decyzji był m.in. Jakub Kiwior, jednak jego debiut raczej nie spowodował, że Gabriel Magalhães zacznie obawiać się o swoją pozycję. Uczciwie należy tu jednak dodać, że w bramce niepewnie grał również Matt Turner, a nonszalancja defensywna Zinczenki jedynie utrudniła zadanie Polakowi. Mając na uwadze stawkę nadchodzącego meczu, w rewanżu Hiszpan może jednak desygnować do gry mocniejszy skład. Urazy leczą jedynie Elneny i Nketiah. W zespole gości kontuzjowani są były piłkarz The Gunners - Hector Bellerin i Daniel Braganca.

Mimo braku zaliczki z pierwszego spotkania to Arsenal pozostaje faworytem. Kanonierzy będą się zapewne starali narzucić swoje warunki gry od pierwszych sekund, zdominować Sporting i jeśli tylko zagrają tak jak przed kilkoma dniami na Craven Cottage, powinni zameldować się w ćwierćfinale. Czy tak się stanie? Przekonamy się już jutro.

ozzy95 komentarzy: 1968 newsów: 116.03.2023, 23:52

Arteta może mówić co chce na konferencji i w szatni chłopakom, ale to odpadnięcie idzie na jego konto. Zlekceważył rywala. Z Ode, Parteyem i Bukayo nie byłoby takiego blamażu. A tak to trzeba nazwać.

XandeR komentarzy: 969616.03.2023, 23:52

Ale ręcznik z Aarona, nie nadaje się na karne. Słabo zagraliśmy, mogliśmy odpaść w regulaminowym czasie spokojnie. Jedynie dogrywka była niezła.
Byle dźwignęli CP i przerwa.

markiz0 komentarzy: 74616.03.2023, 23:51

Jedyne trofeum na jakie jest szansa to mistrzostwo, wiec bedzie cisnienie i focus tylko na tym celu. Mam nadzieje, ze to odpadniecie nam pomoze. Odpadniecia oczywiscie szkoda, ale tak szczerze to uznanie naszych goli w Lizbonie bylo watpliwe, wiec zasluzenie odpadamy. Mimo wszystko to nie jest rywal na ktorym powinnismy sie zatrzymac.

Reucik komentarzy: 93716.03.2023, 23:51

Z jakiej paki ten Vieira dzis tak długo grał, troche powagi, wygrywamy 2:0 to wchodzą takie płotki

mlody323323 komentarzy: 212316.03.2023, 23:51

Głowa do góry nie specielnie widać po nich by rozpaczali , widać co jest dla nich najważniejsze , 100% FUCUS na Lige i Vieira po tym meczu do U21 ...

3rdpitch komentarzy: 454816.03.2023, 23:51

Zinchenko by to raczej lepiej strzelił ale trudno :(

Arsenal2004 komentarzy: 375016.03.2023, 23:51

Tak naprawdę to z rezerwowych to tylko Odegaard coś pokazał. Saka bardzo słaba zmiana, Trossard też przeciętne wejście. To Martin powinien wejść wcześniej, bo z Vieira graliśmy w 10.

Slaviola komentarzy: 1237716.03.2023, 23:51

Z jednej strony szkoda.

Z drugiej możemy już skupić się tylko na jednym celu: wygrania Premier League.

Oby się udało...

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190416.03.2023, 23:51

Ogólnie trochę wstyd, że odpadamy z takim klubem, wstyd, że Ramsdale chował ręce przed tymi karnymi jakby żadnego nie chciał obronić, bo rzucał się w dobrym kierunku i ze 3 karne to były na tyle słabo strzelone, że powinien je obronić, ale najbardziej to boli kontuzja Saliby. To jest chyba nasz najważniejszy piłkarz i boli mnie to strasznie, że wypada z gry, dodatkowo cały zespół się zajechał fizycznie i taki ****

Choina komentarzy: 211216.03.2023, 23:51

Gratulacje dla Sportingu. Miejmy nadzieję, że ze zdrowiem po dzisiejszym meczu będzie dobrze, i w niedzielę konieczna odpowiedź w lidze.

Gunerxxx komentarzy: 236316.03.2023, 23:51

@Mastec30: bo on nie umie bronić karnych.

Dziadyga komentarzy: 831516.03.2023, 23:51

Mam nadzieję,że nie padną teraz po takiej wpadce..

Haxball komentarzy: 102416.03.2023, 23:51

@Slaviola: Okej, ale i tak wstyd

Thoneick komentarzy: 198416.03.2023, 23:51

Ramsdale wyczuł wszystkie strzały ale nic nie wybronił.
Sporting teraz jest faworytem

Piotrek95 komentarzy: 964516.03.2023, 23:51

Sporting chciał grać w piłkę obydwa mecze to im trzeba przyznać, my trochę na stojąco

No trudno, koniec tej wstrętnej Ligi Europy, mam nadzieję że już nigdy tam nie wrócimy

DexteR_000 komentarzy: 764216.03.2023, 23:51

@daniken: O wrócił w samą porę pan maruda

grzegorz1211 komentarzy: 1030516.03.2023, 23:51

Gdzie Martinelli do karnego, to już Holding lepszy

Adamarsenal1 komentarzy: 319816.03.2023, 23:51

Żeby ten mecz mentalnie nam mistrzostwa nie przegrał, bo już nie będzie tak samo pewnie

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 116.03.2023, 23:51

Cóż, jak pisałem już pare razy fajnie, jakby udało się zdobyć puchar, ale nie będzie żalu, jak odpadniemy. Szkoda, tylko tych 120 minut rozegranych.

bedek (zawieszony) komentarzy: 42016.03.2023, 23:51

@nicniewymysle: oni grają dopiero po przerwie reprezentacyjnej więc powodzenia w stawianiu :D

TheGunners273 komentarzy: 98616.03.2023, 23:51

wejdźcie sobie na devilpage, zbiorowa masturbacja tam trwa teraz

Marcel90 komentarzy: 816916.03.2023, 23:51

Szkoda tego meczu ale przegrywamy na wlasne zyczenie. W drugiej polowie nie zagralismy zupelnie nic, Viera powinien zostac zmieniony najpozniej po golu wyrownujacym a nie czlapac po boisku do 100 minuty.

Karne bardzo dobrze wykonywane po stronie Sportingu co nie zmienia faktu, ze Ramsdale sie nie popisuje jezeli chodzi o obrone karnych

BizoNxd6 komentarzy: 288116.03.2023, 23:50

Focus na lidze i zero wymówek... Mają zapier*alać

FilipCz komentarzy: 189016.03.2023, 23:50

I teraz zajechani na CP w niedzielę.. oby chociaż Saliba grał.

darek250s komentarzy: 10311 newsów: 516.03.2023, 23:50

W tym sezonie nie będzie ani mistrza ani ligi Europy. Wstyd jak ciul i minus dla Artety za olanie Sportingu.

GreKa komentarzy: 339316.03.2023, 23:50

@enrique napisał: "Karne to zawsze jest loteria, obwinianie Martinelliego, pisanie że debil kretyn itd to idiotyzm"
Dokładnie, to tylko dzban.mogl napisać

No lipa szkoda

Pitu88 komentarzy: 216616.03.2023, 23:50

Beznadziejny mecz i kontuzje. Gorzej być nie mogło.

MadMax14 komentarzy: 266916.03.2023, 23:50

Odpadnięcie tragedią nie jest bo to LE, ale szkoda, że tak, po tylu rozegranych minutach.

No nic, idziemy po ligę i będziemy sobie odpoczywać kiedy inni będą grać.

Ups147 komentarzy: 347716.03.2023, 23:50

Ramsdale chyba więcej mógł zrobić przy tych 11. Ale szkoda, liczyłem że uda nam się wygrać w końcu te ligę Europy..

miki9971 komentarzy: 6552 newsów: 216.03.2023, 23:50

Jak na granie z czerwoną kartą to chyba niezły wynik... Vieria nie wyszedł z szatni.

Mastec30 komentarzy: 622516.03.2023, 23:50

Ramsdale też kurna się popisał. Jak można 5 strzałów wyczuć i żadnego nie obronić. Conajmniej 1 powinien wyciągnąć

Topek komentarzy: 13946 newsów: 12616.03.2023, 23:50

Kontuzje, dogrywka i wylot z pucharu. Gorzej być nie mogło. Strasznie wkurzający wieczór

Ranczomen komentarzy: 1234416.03.2023, 23:50

Ramsdale w karnych niczym Leno Paleno...

bizooon komentarzy: 693616.03.2023, 23:50

W dogrywce oni nie istnieli, a Ramsdale przez ręce znowu ostatniego karnego puścił

peslancher komentarzy: 8816.03.2023, 23:50

Jesus za wcześnie zszedł,

mlodykanonier komentarzy: 148616.03.2023, 23:50

@mlody323323 napisał: "pykniemy ich na spokojnie na emirates 5-0 xD"
co nie? ile było takich komentarzy XD a teraz nagle: dobrze, że odpadliśmy xD

tomash473 komentarzy: 211516.03.2023, 23:50

żenada... odpadamy na własne życzenie. Festiwal nieskuteczności i odpadamy z takimi ogórkami

Spejsik komentarzy: 343216.03.2023, 23:50

- 2 kontuzje
- 120 minut

MarkOvermars komentarzy: 914416.03.2023, 23:49

@Arsenal96l: ale żeby idiota mówić na swojego zawodnika bo nie strzelił karnego to jest naprawdę mega słabe

faber10 komentarzy: 42116.03.2023, 23:49

Mecz przypłacony potencjalnymi kontuzjami i wymęczeniem składu na niedziele a na sam koniec przegrywamy przez firane na bramce. Tyle poświęcić by i tak odpaść... szkoda

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 116.03.2023, 23:49

Oby uraz Saliby był niegroźny i oby Zinchence nic się nie stało

Patriko komentarzy: 529616.03.2023, 23:49

A jednak nie, szkoda ale brawa za walkę, sezon trwa nadal.

SoulStorm komentarzy: 744416.03.2023, 23:49

@3rdpitch: Odczep się od chłopaka on jest niewinny

Koroniarz komentarzy: 1019916.03.2023, 23:49

porażka zasłużona, naliczyłem chyba ze 20 niecelnych za mocnych podać, tego nie dało się wygrać w takim kiepskim stylu. A jak bramkarz nie umie ci obrnić przynajmniej jednego karnego to z czym do luczi

bobslej22 komentarzy: 834416.03.2023, 23:49

Jak widziałem karne to widziałem że tego nie uciągną.

Adamarsenal1 komentarzy: 319816.03.2023, 23:49