Poskromić Lwy i awansować do ćwierćfinału – Arsenal vs Sporting

Poskromić Lwy i awansować do ćwierćfinału – Arsenal vs Sporting 15.03.2023, 12:07, Dominik Kwacz 1725 komentarzy

Po pewnym zwycięstwie w derbowym starciu z Fulham, już w najbliższy czwartek Arsenal zmierzy się w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Europy ze Sportingiem Lizbona. W pierwszym pojedynku padły cztery bramki, jednak żadna z drużyn nie potrafiła ostatecznie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Zarówno Lwy, jak i Kanonierzy do rewanżu podchodzą zatem bez przewagi i awans na papierze pozostaje sprawą otwartą.

Obie z drużyn są obecnie w wyśmienitej formie. Kanonierzy w 45 minut zamknęli mecz z aspirującymi do miana Best of the Rest The Cottagers po hat-tricku asyst Leandro Trossarda. Tym samym utrzymali 5 punktową przewagę nad Manchesterem City i na 11 kolejek przed końcem sezonu pozostają liderem Premier League. Sporting z kolei gładko ograł Boavistę 3:0 i podtrzymał passę 7 meczów bez porażki (5Z, 2R). Lizbończycy pomimo świetnej formy pozostają na czwartym miejscu w tabeli, tracąc 5 punktów do miejsca gwarantującego grę w eliminacjach Champions League.

Europejskie rozgrywki rządzą się jednak swoimi prawami. Arsenal na cztery ostatnie kampanie w Lidze Europy, dwa razy docierał do półfinału i raz zagrał w finale. W obecnej kampanii jest zdaniem wielu ekspertów i bukmacherów faworytem do zwycięstwa. W tegorocznych rozgrywkach londyńczycy nie stracili jeszcze bramki na własnym stadionie. Sporting radzi sobie z kolei dobrze w meczach domowych, ale o wiele gorzej na wyjazdach. W ostatnich meczach wyjazdowych fazy pucharowej EL bilans Lwów to dwa zwycięstwa, pięć remisów i aż osiem porażek. Wyjątkiem od tej reguły jest ostatni pucharowy wyjazd – rozgromienie duńskiego FC Midtjylland 4:0.

Mikel Arteta uznał, że pierwszy mecz był dobrym momentem, żeby dać odpocząć kilku mocno eksploatowanym graczom podstawowego zespołu. Z pierwszej jedenastki w Lizbonie od pierwszej minuty zagrało sześciu piłkarzy, a Gabriel Martinelli przez urazy Jesusa, Trossarda i Nketiaha zmuszony był zagrać na dziewiątce. Beneficjentem tej decyzji był m.in. Jakub Kiwior, jednak jego debiut raczej nie spowodował, że Gabriel Magalhães zacznie obawiać się o swoją pozycję. Uczciwie należy tu jednak dodać, że w bramce niepewnie grał również Matt Turner, a nonszalancja defensywna Zinczenki jedynie utrudniła zadanie Polakowi. Mając na uwadze stawkę nadchodzącego meczu, w rewanżu Hiszpan może jednak desygnować do gry mocniejszy skład. Urazy leczą jedynie Elneny i Nketiah. W zespole gości kontuzjowani są były piłkarz The Gunners - Hector Bellerin i Daniel Braganca.

Mimo braku zaliczki z pierwszego spotkania to Arsenal pozostaje faworytem. Kanonierzy będą się zapewne starali narzucić swoje warunki gry od pierwszych sekund, zdominować Sporting i jeśli tylko zagrają tak jak przed kilkoma dniami na Craven Cottage, powinni zameldować się w ćwierćfinale. Czy tak się stanie? Przekonamy się już jutro.

No nie wiem.

My wygraliśmy 1szą połowę, Oni drugą, My dogrywke.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698216.03.2023, 23:49

Nic dzisiaj nie chciało wpaść, do tego mecz życia bramkarza, strzał życia jakiegoś placka, to się musiało tak skończyć

Gunerxxx komentarzy: 235916.03.2023, 23:49

Oni się chyba cieszą, że odpadli.

enrique komentarzy: 1910216.03.2023, 23:49

Karne to zawsze jest loteria, obwinianie Martinelliego, pisanie że debil kretyn itd to idiotyzm.

Nie pamiętacie już przypadku Saki ? Krótką macie pamięć...

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189716.03.2023, 23:48

W****iony jestem strasznie. Kontuzji od ****a i jeszcze odpadamy w pizdu.

sebaarsenal komentarzy: 159916.03.2023, 23:48

Co by nie mówić, oni zasłużyli na ten awans. Zagralismy dziś fatalnie, szczególnie drugą połowę. Skupmy się na lidze, mam nadzieje, że to nie będzie mentalny peak w dół.

Zuzu komentarzy: 73416.03.2023, 23:48

Trochę wstyd i szkoda ale liga się liczy. Wyjściowy skład potwierdził. Szkoda tez tej dogrywki.
Vieira zdecydowanie za długo na boisku

daniken komentarzy: 349616.03.2023, 23:48

Liga pasztetowej zbyt mocna xd

nicniewymysle komentarzy: 42516.03.2023, 23:48

A **** tam, idziemy po ligę. Tyle.
Sportingowi krzyż na drogę, powodzenia w weekend- stawiam u buka na przeciwników, narobią w machy prze dzisiejszą intensywność.

TheGunners273 komentarzy: 98416.03.2023, 23:48

Lech gra dłużej w pucharach niż Arsenal

mlody323323 komentarzy: 210516.03.2023, 23:48

pykniemy ich na spokojnie na emirates 5-0 xD

lukasz845 komentarzy: 454416.03.2023, 23:48

Ramsdale wyczuł kierunek przy wszystkich strzałach, ale żadnego nie wyciągnął xD nie będę płakał, liga zdecydowanie najważniejsza

Luki342 komentarzy: 274216.03.2023, 23:48