Powrót do Europy po rocznej przerwie: FC Zurich vs Arsenal

Powrót do Europy po rocznej przerwie: FC Zurich vs Arsenal 08.09.2022, 12:51, Dawid Wieczorek 437 komentarzy

Podopieczni Mikela Artety po rocznej przerwie powracają do europejskich pucharów. Jest to jednak zaledwie Liga Europy, a nie upragniona dla wielu fanów Kanonierów Liga Mistrzów. Mimo końcowego niepowodzenia na koniec ubiegłego sezonu, należy się cieszyć, że możemy oglądać naszych ulubieńców również w tygodniu, a na tak wczesnym etapie Ligi Europy Mikel Arteta może mocno porotować składem, co sprawi, że wielu zawodników, którzy nie łapią się do składu w lidze, tutaj mogą otrzymać naprawdę dużą liczbę minut. Na początek Arsenal czeka wyjazd do Szwajcarii na mecz z FC Zurich. Początek spotkania już o 18:45 czasu polskiego.

Dzisiejszy rywal The Gunners tragicznie rozpoczął ten sezon w szwajcarskiej ekstraklasie i po siedmiu kolejkach zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem zaledwie dwóch "oczek". Mimo to należy spodziewać się, że w starciu z tak silnym rywalem Szwajcarzy będą chcieli pokazać charakter i wolę walki. Tym bardziej, że trener obecnego mistrza Szwajcarii, Franco Foda, ma do swojej dyspozycji niemal cały skład. W tym meczu nie będą mogli wystąpić tylko Bogdan Viunnyk oraz Ilan Sauter.

Tak jak wspominałem wcześniej, dla Mikela Artety dzisiejszy mecz to idealna okazja, by dać szanse zawodnikom, którzy dostają mniej okazji do zaprezentowania swoich umiejętności w Premier League. Niestety, oprócz kontuzjowanych już od jakiegoś czasu Mohameda Elneny'ego, Thomasa Parteya oraz Reissa Nelsona, dołącza do nich Emile Smith-Rowe, co potwierdził Mikel Arteta na ostatniej konferencji prasowej. Młody Anglik po ostatnim meczu z United poczuł mały dyskomfort, przez co nie brał udziału w ostatnich treningach i nie znalazł się na pokładzie samolotu podróżującego do Szwajcarii.

Mimo wspomnianych wyżej kontuzji Arsenal jest ogromnym faworytem w tym starciu. Jeśli weźmiemy jeszcze pod uwagę, że Kanonierzy będą chcieli zamazać plamę po ostatnim przegranym meczu z Manchesterem United, wydaje się, że dziś czeka nas raczej spokojny wieczór.

Skład Kanonierzy.com: Turner - Tomiyasu, White, Holding, Tierney - Sambi Lokonga, Xhaka - Marquinhos, Vieira, Martinelli - Nketiah.

Typ Kanonierzy.com: 0-3

Mecze Arsenalu oraz wszystkie starcia w Lidze Europy możesz obstawiać u bukmachera eWinner, gdzie czekają liczne bonusy na start. Wszystkie szczegóły oferty znajdziesz na stronie Zagranie.com. SPRAWDŹ TERAZ!

FC ZurichLiga EuropyZapowiedź autor: Dawid Wieczorek źrodło: własne
damianARSENAL komentarzy: 851408.09.2022, 20:31

@Theo10: Dba o jego formę sprintera

Dominik17 komentarzy: 313608.09.2022, 20:31

@Szogun: który wnuk ?

Theo10 komentarzy: 824808.09.2022, 20:31

Czemu Arteta tego Gabiego nie zmieni w końcu…

damianARSENAL komentarzy: 851408.09.2022, 20:30

W lidze pierwsze miejsce, w grupie tez. O takie czasy walczyłem.

Z przymrużeniem oka :D

Szogun komentarzy: 28522 newsów: 308.09.2022, 20:30

Wróć wnuk.

Szogun komentarzy: 28522 newsów: 308.09.2022, 20:29

@Dominik17: Elżbieta i jej syn to była i jest fan Arsenalu.

mlodykanonier komentarzy: 148008.09.2022, 20:29

Ale dziś mierni jesteśmy w ataku.

Barney komentarzy: 2088208.09.2022, 20:28

Chatka dzisiaj swietny

Furgunn komentarzy: 921508.09.2022, 20:27

@GreKa: nie o chodzi o przemyślenia, wygląda na to, że Arteta może sobie pozwolić na takie ruchy jak sadzanie Saki czy Ode na ławce, nie tracąc przy tym na jakości, nie tylko na mecze pucharowe.

Dominik17 komentarzy: 313608.09.2022, 20:27

Czytałem że byliśmy w 2007 roku jako pierwszy i jedyny klub piłkarski w Palacu u niej w odwiedzinach

Szogun komentarzy: 28522 newsów: 308.09.2022, 20:27

Odegard zostanie cofnięty albo Zinchenko wejdzie do środka. Mus to mus.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698208.09.2022, 20:27

@domino178: mówiło się też o West hamie.

Nie możemy tak grać, takie okazje, taka przewaga a goli brak, takie mecze trzeba szybko kończyć a potem można młodzików ogrywać a nie się męczyć do końca...

djmacius komentarzy: 378208.09.2022, 20:27

Ciekawe czy nasz kumpel kibicowski, komentator Adam ma tu konto i czyta sobie co piszemy w trakcie meczu :P

domino178 komentarzy: 242308.09.2022, 20:26

@danielosik: Bo jako głowie państwa jej nie przystoi. Natomiast wszyscy z jej otoczenia mówili, ze od ponad 50 lat śledzi poczynania kanonierów.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698208.09.2022, 20:23

@domino178: nigdy nie powiedziała wprost

Bukayoforever komentarzy: 353608.09.2022, 20:23

Marquinhos powinien grać w tym momencie w 1 składzie w lidze. Saka w tym sezonie wygląda słabo, a Brazylijczyk wygląda właśnie jak Saka z tamtego sezonu.

GreKa komentarzy: 337908.09.2022, 20:23

@Furgunn napisał: "To Saka spokojnie mógłby zacząć następny mecz ligowy, a może nawet więcej na ławce."
Jestem za, przemyślał by sobie pewne sprawy

Mastec30 komentarzy: 620908.09.2022, 20:22

No i po co on ściąga Nketiaha? Już by mógł Martinelliego ściągnąć. Wkurza mnie jak Eddie jest traktowany. Ciężko o łatwiejszego przeciwnika a i tak nie dostanie 90min

sWinny komentarzy: 781208.09.2022, 20:22

Totalnie nie rozumiem czemu zostawia martinelliego na boisku

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698208.09.2022, 20:21

Moim zdaniem Nketiah lepiej gra jak wchodzi z ławki, niż jak gra od 1 minuty

domino178 komentarzy: 242308.09.2022, 20:21

Stosowne stroje nasi ubrali na dzisiejsze okoliczności.

Z ciekawostek Królowa była kibicem Arsenalu.

damianARSENAL komentarzy: 851408.09.2022, 20:21

Teraz patrzcie co w 14min zrobi Jesus

Elastico07 komentarzy: 1252008.09.2022, 20:21

@damianARSENAL napisał: "patrz na mój avatar"

lordoftheboard komentarzy: 822608.09.2022, 20:20

@damianARSENAL: w niedzielę było, czemu Fabio tak mało minut łapie.
Ale Marquinhos też chcieliśmy, więc na zero

Elastico07 komentarzy: 1252008.09.2022, 20:20

Nkhetia gra jak taki junior bez pewności siebie.W ogóle mnie on nie przekonuje,nie jest to godny zmiennik dla jesusa

damianARSENAL komentarzy: 851408.09.2022, 20:19

Czekajcie jak to było w niedziele? Vieira do podstawy a Martin na ławkę?

Gujet komentarzy: 98108.09.2022, 20:18

@djmacius: mam szybką, ale nie widziałem nic w komentarzach. Wszyscy tylko o królowej i myślałem, że nikt nie zauważył Pottera :)

zwierz komentarzy: 156308.09.2022, 20:18

"Do mainstreamu przebijają się wieści o progresie Partey'a"
"Pierwszy pełnowymiarowy debiut Vieiry"

Skąd oni wzięli tego gościa na mikrofonie?

lordoftheboard komentarzy: 822608.09.2022, 20:18

Ja myślę, że z uwagi na śmierć Elki i mundial w grudniu powinni zakończyć sezon już dziś i na podstawie aktualnej tabeli dać mistrza ( ͡ᵔ ͜ʖ ͡ᵔ )

Adi17 komentarzy: 297908.09.2022, 20:18

Jak w październiku będzie więcej niż 3 kontuzje to marnie widzę wyniki... Krótsza ławka niż rok temu jak nie było pucharów, nie wiem kto to ogarniał

krzykus1990 komentarzy: 516408.09.2022, 20:18

Marqu jest naprawdę utalentowany. Świetnie, że Arteta zdecydował się kupić młodego utalentowanego skrzydłowego na prawą stronę za Pepe. Szkoda jedynie, że nie kupiliśmy pomocnika do środka na pozycję 6 albo chociaż 8 .

djmacius komentarzy: 378208.09.2022, 20:17

@Gujet: czas zmienić przeglądarkę na jakąś szybszą :P

Gujet komentarzy: 98108.09.2022, 20:17

Na goal.com jest news

Z jednej strony dobrze, że przerwa w lidze, z drugiej jak upchną na październik 10 meczów to marnie to widzę z naszą krótką lawką.

Adi17 komentarzy: 297908.09.2022, 20:16

Zamiast zmieniać i oszczędzać podstawowych to schodza rezerwowi. Zaraz xhaka wyleci i środek będzie lokonga - lokonga - sambi

Gujet komentarzy: 98108.09.2022, 20:16

Potter trenerem Chelsea

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698208.09.2022, 20:16

@Barney: leżał na boisku przed chwilą, ale wrócił... zobaczymy

Theo10 komentarzy: 824808.09.2022, 20:16

Granit kontuzja? Przecież to nie będzie kim grać w środku. Dobrze, że przerwa w lidze…

pLYTEK komentarzy: 411808.09.2022, 20:16

Jak Xhaka out to naszym najlepszym pomocnikiem bedzie Arteta

Barney komentarzy: 2088208.09.2022, 20:15

@danielosik:

Co czemu coś przeoczyłem

damianARSENAL komentarzy: 851408.09.2022, 20:15

Przegramy ten sezon przez brak srodka pola. W 100% wina Mikela i Edu.

ostriket komentarzy: 659808.09.2022, 20:15

Tak jest, Granitek kontuzja xD
Super ze nikt nie wpadł na to żeby kupić nowego ŚP

domino178 komentarzy: 242308.09.2022, 20:15

@Barney: żeby chłopaki nie stracili rytmu meczowego. Następne 2 kolejki raczej się nie odbędą.

djmacius komentarzy: 378208.09.2022, 20:15