Powrót do Europy po rocznej przerwie: FC Zurich vs Arsenal

Powrót do Europy po rocznej przerwie: FC Zurich vs Arsenal 08.09.2022, 12:51, Dawid Wieczorek 437 komentarzy

Podopieczni Mikela Artety po rocznej przerwie powracają do europejskich pucharów. Jest to jednak zaledwie Liga Europy, a nie upragniona dla wielu fanów Kanonierów Liga Mistrzów. Mimo końcowego niepowodzenia na koniec ubiegłego sezonu, należy się cieszyć, że możemy oglądać naszych ulubieńców również w tygodniu, a na tak wczesnym etapie Ligi Europy Mikel Arteta może mocno porotować składem, co sprawi, że wielu zawodników, którzy nie łapią się do składu w lidze, tutaj mogą otrzymać naprawdę dużą liczbę minut. Na początek Arsenal czeka wyjazd do Szwajcarii na mecz z FC Zurich. Początek spotkania już o 18:45 czasu polskiego.

Dzisiejszy rywal The Gunners tragicznie rozpoczął ten sezon w szwajcarskiej ekstraklasie i po siedmiu kolejkach zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem zaledwie dwóch "oczek". Mimo to należy spodziewać się, że w starciu z tak silnym rywalem Szwajcarzy będą chcieli pokazać charakter i wolę walki. Tym bardziej, że trener obecnego mistrza Szwajcarii, Franco Foda, ma do swojej dyspozycji niemal cały skład. W tym meczu nie będą mogli wystąpić tylko Bogdan Viunnyk oraz Ilan Sauter.

Tak jak wspominałem wcześniej, dla Mikela Artety dzisiejszy mecz to idealna okazja, by dać szanse zawodnikom, którzy dostają mniej okazji do zaprezentowania swoich umiejętności w Premier League. Niestety, oprócz kontuzjowanych już od jakiegoś czasu Mohameda Elneny'ego, Thomasa Parteya oraz Reissa Nelsona, dołącza do nich Emile Smith-Rowe, co potwierdził Mikel Arteta na ostatniej konferencji prasowej. Młody Anglik po ostatnim meczu z United poczuł mały dyskomfort, przez co nie brał udziału w ostatnich treningach i nie znalazł się na pokładzie samolotu podróżującego do Szwajcarii.

Mimo wspomnianych wyżej kontuzji Arsenal jest ogromnym faworytem w tym starciu. Jeśli weźmiemy jeszcze pod uwagę, że Kanonierzy będą chcieli zamazać plamę po ostatnim przegranym meczu z Manchesterem United, wydaje się, że dziś czeka nas raczej spokojny wieczór.

Skład Kanonierzy.com: Turner - Tomiyasu, White, Holding, Tierney - Sambi Lokonga, Xhaka - Marquinhos, Vieira, Martinelli - Nketiah.

Typ Kanonierzy.com: 0-3

Mecze Arsenalu oraz wszystkie starcia w Lidze Europy możesz obstawiać u bukmachera eWinner, gdzie czekają liczne bonusy na start. Wszystkie szczegóły oferty znajdziesz na stronie Zagranie.com. SPRAWDŹ TERAZ!

FC ZurichLiga EuropyZapowiedź autor: Dawid Wieczorek źrodło: własne
PrzeArs komentarzy: 278408.09.2022, 19:41

Czyli co pewnie liga w weekend odpoczywa.

Furgunn komentarzy: 921008.09.2022, 19:41

@Gofer999: tylko na 10 ? :D

AR14 komentarzy: 130208.09.2022, 19:40

@Pitu88

Pierdzieli już kolejny o tym Sambim takie głupoty, że masakra. Nie wiem, czy wy czasem nie macie włączonej powtórki jakiejś z zeszłego sezonu ;d

PrzeArs komentarzy: 278408.09.2022, 19:40

@sickstick: nie , po wyjściach , nie pewności itd. ale moze to aż taki stres .

Theo10 komentarzy: 824708.09.2022, 19:40

Strasznie słaby mecz Tierneya - bezproduktywny ofensywnie, spóźniony w defensywie.
Trzeba ten mecz wygrać, nie ma co oszczędzać graczy pierwszego składu, odpoczną sobie w weekend, skoro liga zawieszona.

Gofer999 komentarzy: 1462408.09.2022, 19:39

Vieira już szykowany jako kolejny Szambi? :D:D::D

Gofer999 komentarzy: 1462408.09.2022, 19:38

@Furgunn: No przecież w Anglii teraz wszystko staje na 10 dni. :D:D:D:D

Oldgunner3 komentarzy: 967508.09.2022, 19:38

Po tej połowie ciśnie się na usta jedno pytanie - czym oczarował Vieira Artetę,a co ten tak mocno ukrywa.Na razie trochę bida i lekki obciach,ale chyba w drugiej połówce coś pykniemy.

Furgunn komentarzy: 921008.09.2022, 19:38

@PrzeArs: Turner na razie mocno zdenerwowany, trzeba mu dać czas, oceniać będziemy po kilku spotkaniach.

RoMbi komentarzy: 1389 newsów: 708.09.2022, 19:38

Halo halo, jakiś dobry link na telefon?

Thoneick komentarzy: 197308.09.2022, 19:37

Zmarła królowa Elżbieta II - poinformował Pałac Buckingham.

Furgunn komentarzy: 921008.09.2022, 19:37

Na każdego przyjdzie pora. Będzie żałoba w Anglii, ciekawe czy nie zawieszą imprez i spotkań sportowych.

sickstick komentarzy: 275908.09.2022, 19:37

@PrzeArs napisał: "Turner widać jest bardzoooo słabym bramkarzem."
Wnioskujesz to po tym że rzucił się w złą stronę przy karnym? :P

Pitu88 komentarzy: 216308.09.2022, 19:37

Lokonga słabiutko. Za każdym razem podaje do tyłu, wybiera najbezpieczniejsze zagrania, zero z niego pożytku. W ten sposób swojej karierze nie pomoże.

kylo100 komentarzy: 364608.09.2022, 19:37

To nie będzie imprez masowych przez kilka dni.

P.S nie wiem dlaczego ludzie jaraja się rodziną królewską...

silvano95 komentarzy: 979708.09.2022, 19:36

@MarkOvermars napisał: "już jest info?"

Jest

MarkOvermars komentarzy: 912308.09.2022, 19:36

Pewna era dobiegła końca

Skotii komentarzy: 1707 newsów: 808.09.2022, 19:36

@MarkOvermars: Tak, oficjalne konto na Twitterze rodziny królewskiej podało, że zmarła dziś popołudniu.

gbn komentarzy: 376708.09.2022, 19:36

O kurde Ela zmarła...

PrzeArs komentarzy: 278408.09.2022, 19:36

Turner widać jest bardzoooo słabym bramkarzem. Mam nadzieję że Ramsdale nie będzie miał kontuzji żadnych i zagra cały sezon w lidze i w fazie pucharowej LE.

Barney komentarzy: 2085208.09.2022, 19:34

Marquinios najlepszy piękna wrzuta do Gabiego oprócz tego gol i piękny start do piłki gdzie przeciwnik dostał żółtko

GreKa komentarzy: 337708.09.2022, 19:34

@Freo98: :⁠-⁠) nie wiem, ale jakoś tak mi się przypomniały te wpisy jak to dzisiaj zagra ile to strzeli:⁠-⁠)

silvano95 komentarzy: 979708.09.2022, 19:34

Królowa Elżbieta nie żyje

sickstick komentarzy: 275908.09.2022, 19:34

Ale parę dobrych piłek Vieira też zagrał,całkiem solidny występ

XandeR komentarzy: 965408.09.2022, 19:34

360 podan vs 99, jakbyśmy 4 połowy więcej zagrali.

Ale nie ma kto wciągnąć piłki do bramki

Reamoner komentarzy: 467008.09.2022, 19:34

Lokonga gra z zespołem na swoim poziomi... absolutnie nic o nim powiedzieć nie można... zginął.

Furgunn komentarzy: 921008.09.2022, 19:34

Męczymy się trochę, szkoda tego karnego w końcówce, napastnik w swoim polu karnym to igranie z ogniem :D

Mastec30 komentarzy: 620808.09.2022, 19:34

No to Premier League sobie nie pogra w weekend

aaron komentarzy: 336508.09.2022, 19:33

Królowa Elżbieta nie zyje

Dominik17 komentarzy: 313608.09.2022, 19:33

Embix komentarzy: 198308.09.2022, 19:33

Dobrze że straciliśmy gola. Ławkowicze dostaną opierdziel. Chyba włączę na 2ga połowę

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 108.09.2022, 19:33

@sWinny napisał: "Vieira spore rozczarowanie jeśli mam być szczery. Myślałem, że to ktoś pokroju Bernardo Silvy, a wygląda na jakiegoś juniora, który dopiero wchodzi do profesjonalnego grania."

Mickeylo komentarzy: 272408.09.2022, 19:32

@GreKa: No ale co on tu takiego odrypał? Każdemu taki błąd mógłby się zdarzyć.

Oldgunner3 komentarzy: 967508.09.2022, 19:32

Nketiah - od.ebał simply present.Chyba biedak usłyszał o odejściu królowej do krainy przodków.

Marcel90 komentarzy: 809608.09.2022, 19:32

Nie rozumiem jednego, Viera ma rozgrywać a cały czas chowa się przed gra, tragiczny występ w pierwszej połowie tego Pana. Tierney też w ataku niestety nie daje nam nic

Slaviola komentarzy: 1237708.09.2022, 19:32

Niepotrzebna strata goli.

Po co Eddie?

kaman17 komentarzy: 497808.09.2022, 19:32

Vieira ciekawie gra do prozdu, ale pod względem taktycznym to może Odeegardowi buty wiązać.
Jeszcze przepaść jest między nimi, może w trakcie sezonu nadrobi.

Szogun komentarzy: 28503 newsów: 308.09.2022, 19:32

@silvano95: Jeszcze Vermalen i BFG dawali radę za nowych czasów ale potem to wynalazki. Teraz jest nadzieja w Salibie i Whitecie.

Barney komentarzy: 2085208.09.2022, 19:32

Niby mamy lepszych graczy i obrońców ,a cały sezon tracimy głupie bramki prawie wszystko sami prokurujemy nie było jakiś ładnych akcji rywali

silvano95 komentarzy: 979708.09.2022, 19:31

Wysoka obrona , jak idzie kontra chłopy mają tyle miejsca . Takie granie jest bardzo ryzykowne a dużo korzyści nie przynosi.

lordoftheboard komentarzy: 822608.09.2022, 19:31

U was też tak tnie viaplay?

Freo98 komentarzy: 632208.09.2022, 19:31

@GreKa: Ja tam fanem Eddiego nie jestem, ale czemu mieli by zdanie zmieniać po jednej takiej sytuacji XD?