Powrót do Europy po rocznej przerwie: FC Zurich vs Arsenal

Powrót do Europy po rocznej przerwie: FC Zurich vs Arsenal 08.09.2022, 12:51, Dawid Wieczorek 437 komentarzy

Podopieczni Mikela Artety po rocznej przerwie powracają do europejskich pucharów. Jest to jednak zaledwie Liga Europy, a nie upragniona dla wielu fanów Kanonierów Liga Mistrzów. Mimo końcowego niepowodzenia na koniec ubiegłego sezonu, należy się cieszyć, że możemy oglądać naszych ulubieńców również w tygodniu, a na tak wczesnym etapie Ligi Europy Mikel Arteta może mocno porotować składem, co sprawi, że wielu zawodników, którzy nie łapią się do składu w lidze, tutaj mogą otrzymać naprawdę dużą liczbę minut. Na początek Arsenal czeka wyjazd do Szwajcarii na mecz z FC Zurich. Początek spotkania już o 18:45 czasu polskiego.

Dzisiejszy rywal The Gunners tragicznie rozpoczął ten sezon w szwajcarskiej ekstraklasie i po siedmiu kolejkach zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem zaledwie dwóch "oczek". Mimo to należy spodziewać się, że w starciu z tak silnym rywalem Szwajcarzy będą chcieli pokazać charakter i wolę walki. Tym bardziej, że trener obecnego mistrza Szwajcarii, Franco Foda, ma do swojej dyspozycji niemal cały skład. W tym meczu nie będą mogli wystąpić tylko Bogdan Viunnyk oraz Ilan Sauter.

Tak jak wspominałem wcześniej, dla Mikela Artety dzisiejszy mecz to idealna okazja, by dać szanse zawodnikom, którzy dostają mniej okazji do zaprezentowania swoich umiejętności w Premier League. Niestety, oprócz kontuzjowanych już od jakiegoś czasu Mohameda Elneny'ego, Thomasa Parteya oraz Reissa Nelsona, dołącza do nich Emile Smith-Rowe, co potwierdził Mikel Arteta na ostatniej konferencji prasowej. Młody Anglik po ostatnim meczu z United poczuł mały dyskomfort, przez co nie brał udziału w ostatnich treningach i nie znalazł się na pokładzie samolotu podróżującego do Szwajcarii.

Mimo wspomnianych wyżej kontuzji Arsenal jest ogromnym faworytem w tym starciu. Jeśli weźmiemy jeszcze pod uwagę, że Kanonierzy będą chcieli zamazać plamę po ostatnim przegranym meczu z Manchesterem United, wydaje się, że dziś czeka nas raczej spokojny wieczór.

Skład Kanonierzy.com: Turner - Tomiyasu, White, Holding, Tierney - Sambi Lokonga, Xhaka - Marquinhos, Vieira, Martinelli - Nketiah.

Typ Kanonierzy.com: 0-3

Mecze Arsenalu oraz wszystkie starcia w Lidze Europy możesz obstawiać u bukmachera eWinner, gdzie czekają liczne bonusy na start. Wszystkie szczegóły oferty znajdziesz na stronie Zagranie.com. SPRAWDŹ TERAZ!

FC ZurichLiga EuropyZapowiedź autor: Dawid Wieczorek źrodło: własne
zdyp komentarzy: 448108.09.2022, 19:31

jakie tam teraz racowisko sie zrobilo xdd

AleksandraAngielska komentarzy: 303 newsów: 908.09.2022, 19:30

Czasem mi się wydaje, że problemy z kontuzjami i obroną zostaną już w Arsenalu na zawsze.

KedzioRRz komentarzy: 381208.09.2022, 19:30

Klasyka, wracamy do korzeni xD

Marzag komentarzy: 40954 newsów: 108.09.2022, 19:30

Dobrze że taki karny tutaj a nie w premier league, może Nketiah ogarnie że takie machanie nogami w swoim polu karnym to głupi pomysl

XandeR komentarzy: 957108.09.2022, 19:30

Przypomniało mi się czemu LE oglądam od fazy pucharowej.
Nudny ten mecz, rezerwowych nie mamy za specjalnych, idzie przysnac

Gofer999 komentarzy: 1451808.09.2022, 19:30

Ten Turner na bramce to taki malutki jest że gdzie nie nie kopniesz z karninaczka to piłka wpadnie. :D

Szogun komentarzy: 28256 newsów: 308.09.2022, 19:29

Karny dla Zurychu. Brawa W drugiej połowie trzeba zapierdzielac a nie myśleć,że samo przyjdzie. Głupota.

KedzioRRz komentarzy: 381208.09.2022, 19:26

Brakuje właśnie kogos takiego jak ESR, kto ma ciąg na bramkę. Vieira oprócz jednego podania dzisiaj słabo

Marcel90 komentarzy: 800008.09.2022, 19:24

@Craz: chyba rubli :p jedno dobre podanie i reszta głównie błędy

KedzioRRz komentarzy: 381208.09.2022, 19:22

@ArekKanonier: szkoda ze nie ma nawet 10% z jego techniki i przeglądu pola. Bardzo lubię Tierneya ale nie widać progresu

XandeR komentarzy: 957108.09.2022, 19:22

Tavares w obronie słabiutki, ale tak jak teraz gramy, to nasz LO nie jest od bronienia, ograniczamy posiadanie piłki rywala, a w kontrach bronić ma chyba Xhaka, chociaż United pokazało błędy tego ustawienia

ArekKanonier komentarzy: 189008.09.2022, 19:21

Mam wrażenie że Tierney bardzo dużo inspiracji czerpie z gry Zinchenki. Całkiem inaczej zaczyna teraz grać.

Craz komentarzy: 354808.09.2022, 19:21

Vieira na razie wygląda na max 10 baniek

KedzioRRz komentarzy: 381208.09.2022, 19:21

Ale się chłopina pięknie urwał XDDDDD

El_Artillero komentarzy: 108308.09.2022, 19:20

@Barney: Domagała spoko, a tak jeszcze komentując Adama - zabronić mu używania słowa "przestrzeń" i siedziałby cicho przez dwadzieścia minut.

ostriket komentarzy: 655408.09.2022, 19:20

Tierney dzisiaj lata wszędzie tylko nie na LO, co to za pomysły...

A Gabriel słabo, oj słabo jak na lidera defensywy...

XandeR komentarzy: 957108.09.2022, 19:20

Sambi nic nie daje w obronie, DMF a teraz nawet nie wrócił za akcja jak mu się nie udało odebrać

Mastec30 komentarzy: 606208.09.2022, 19:19

@XandeR: zawalić bramkę też potrafi. Prawdziwy magik :D

Barney komentarzy: 2058608.09.2022, 19:19

@El_Artillero:

Właśnie mu za bardzo nie dają chyba Arsenalu bo jest naszym kibicem.

Domagała dla mnie spoko

Szogun komentarzy: 28256 newsów: 308.09.2022, 19:18

Gabriel musi usiąść na ławce. Jego błędy sa nie do przyjęcia.

3rdpitch komentarzy: 448108.09.2022, 19:18

Przyjechały wybiegane chłopaki z Londynu i Szwajcarskie kołki nie maja nic do powiedzenia z 20% posiadania

KedzioRRz komentarzy: 381208.09.2022, 19:18

Od Tierneya technicznie słabszy w dzisiejszej drużynie jest tylko Holding i Turner

Mastec30 komentarzy: 606208.09.2022, 19:18

Mam wrażenie, że Gabriel dużo błędów w wyprowadzaniu piłki robi w ostatnich meczach. Trochę to niepokoi

Barney komentarzy: 2058608.09.2022, 19:18

@XandeR:

Chyba piszesz tak bo teraz dobrze gra w OM.
W zeszłym sezonie nuno większość meczu kopał się po czole ,a strzały miał gorsze od Parteya ,a to już wyczyn.

Fakt ,że widać było potencjał bo gość jest dzikiem jeśli chodzi o przyspieszenie szybkość i dynamikę.

El_Artillero komentarzy: 108308.09.2022, 19:17

@Barney: Mam wrażenie, że było więcej tych meczów. A jeśli nie to tak mi on nie siedzi, że mam wrażenie, jakby komentował każdy.

El_Artillero komentarzy: 108308.09.2022, 19:16

@XandeR: Spokojnie, wypożyczenie to jest inwestycja na przyszłys sezon, jak z Salibą. Marseille efect :D

Barney komentarzy: 2058608.09.2022, 19:16

Wiele to chyba 2 mecz ,ale mogę się mylić

XandeR komentarzy: 957108.09.2022, 19:15

Powiem wam że z tak ustawianym LO to szkoda ze Tavaresa nie ma. Tierney nie potrafi nic w ataku, a Nuno obie nóżki, strzał, podać też coś potrafi, byłby drugi w hierarchii

El_Artillero komentarzy: 108308.09.2022, 19:15

@mel75: prawą.

Matko, dlaczego ten Adam musi komentować tak wiele meczów Arsenalu? Gościa nie da się słuchać.

mel75 komentarzy: 68008.09.2022, 19:15