Powrót do przeszłości: Arsenal vs Bayern

Powrót do przeszłości: Arsenal vs Bayern 18.02.2014, 20:21, Adam Cygański 18 komentarzy

Już jutro po ponad dwóch miesiącach przerwy na Emirates Stadium ponownie zabrzmi hymn Ligi Mistrzów.

Arsenal po tym jak zajął drugie miejsce w fazie grupowej tych rozgrywek, w 1/8 zmierzy się Bayernem Monachium.

Obie drużyny rok temu na tym etapie Champions League również mierzyły się ze sobą, a wówczas awans do ćwierćfinału wywalczyli Bawarczycy. Ogólnie Arsenal jak dotąd rozegrał sześć meczów z Bayernem i wszystkie w ramach Ligi Mistrzów. The Gunners wygrali dwa z tych spotkań, jedno zremisowali i trzy przegrali.

Poniżej przypominamy wam dotychczasowe sześć meczów pomiędzy oboma klubami:

7 grudnia 2000 rok, faza grupowa Ligi Mistrzów

Arsenal 2-2 Bayern

4’ [1 – 0] T. Henry

55’ [2 – 0] N. Kanu

56’ [2 – 1] M. Tarnat

66’ [2 – 2] M. Scholl

Arsenal: Manninger – Łużny (Lauren), Keown, Adams, Cole – Ljungberg, Vieira, Grimandi, Pires (Wiltord) – Kanu, Henry.

Bayern: Kahn – Sagnol (Paulo Sergio), Linke, Sforza, Kuffour, Tarnat – Salihamidzić, Effenberg, Jeremis, Scholl (Zickler) – Elber.

Bramki:

14 marca 2001 rok, faza grupowa Ligi Mistrzów

Bayern 1-0 Arsenal

10’ [1 – 0] G. Elber

Bayern: Kahn – Linke, Andersson, Kuffour – Jeremis, Fink – Salihamidzić, Scholl (Wiesinger), Lizarazu – Elber (Tarnat), Jancker.

Arsenal: Seaman – Lauren, Dixon, Adams, Cole – Ljungberg (Parlour), Vieira, Grimandi, Pires (Sylvinho) – Kanu (Wiltord), Henry.

Bramka:

22 lutego 2005 rok, faza grupowa Ligi Mistrzów

Bayern 3-1 Arsenal

4’ [1 – 0] C. Pizarro

58’ [2 – 0] C. Pizarro

65’ [3 – 0] H. Salihamidzić

88’ [3 – 1] K. Toure

Bayern: Kahn – Sagnol, Kovać, Lucio, Lizarazu – Salihamidzić (Hargreaves), Frings, Demichelis, Ze Roberto (Scholl) – Pizarro (Guerrero), Makaay.

Arsenal: Lehmann – Lauren, Toure, Cygan, Clichy (Cole) – Reyes, Edu (Flamini), Vieira, Pires – Ljungberg (van Persie) – Henry.

Bramki:

2005 (February 22) Bayern Munich (Germany) 3... przez sp1873

9 marca 2005 rok, faza grupowa Ligi Mistrzów

Arsenal 1-0 Bayern

66’ [1 – 0] T. Henry

Arsenal: Lehmann – Lauren, Toure, Senderos, Cole – Flamini (Fabregas), Vieira – Ljungberg (van Persie), Bergkamp, Reyes (Pires) – Henry.

Bayern: Kahn – Sagnol, Kovać, Lucio, Lizarazu – Demichelis – Deisler (Ze Roberto), Salihamidzić (Hargreaves) – Ballack – Pizarro, Guerrero (Linke).

Bramka:

2005 (March 9) Arsenal (England) 1-Bayern... przez sp1873

19 lutego 2013, 1/8 Ligi Mistrzów

Arsenal 1- 3 Bayern

7’ [0 – 1] T. Kroos

21’ [0 – 2] T. Muller

55’ [1 – 2] L. Podolski

77’ [1 – 3] M. Mandzukić

Arsenal: Szczęsny – Sagna, Mertesacker, Koscielny, Vermaelen – Arteta, Wilshere – Ramsey (Rosicky), Cazorla, Podolski (Giroud) – Walcott.

Bayern: Neuer – Lahm, van Buyten, Dante, Alaba – Schweinsteiger, Martinez – Muller, Kroos (Luiz Gustavo), Ribery (Robben) – Mandzukić (Gomez).

Bramki:

13 marca 2013 rok, 1/8 Ligi Mistrzów

Bayern 0-2 Arsenal

3’ [0 – 1] O. Giroud

85’ [0 – 2] L. Koscielny

Bayern: Neuer – Lahm, van Buyten, Dante, Alaba – Martinez, Luiz Gustavo – Muller, Kroos (Tymoszczuk), Robben – Mandzukić (Gomez).

Arsenal: Fabiański – Jenkinson, Mertesacker, Koscielny, Gibbs – Ramsey (Gervinho), Arteta – Walcott (Oxlade-Chamberlain), Rosicky, Cazorla – Giroud.

Bramki:

Bayern MonachiumLiga Mistrzów autor: Adam Cygański źrodło:
WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 819.02.2014, 18:22

Mieliśmy lepszy skład przez całe pierwsze 10-lecie XXI wieku, a jednak tylko jedna wygrana.y pomysł

Ogólnie bardzo fajny pomysł z tym odzwierciedleniem historii.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125119.02.2014, 18:11

Trzeba wierzyć, szansa zawsze jest :).

12Titi14 komentarzy: 4302 newsów: 57019.02.2014, 17:39

2 zwycięstwa, 1 remis i 3 przegrane - na korzyść statystyki lepsze dla Bawarczyków, ale wcale nie jakoś znacznie.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52419.02.2014, 10:16

Widać, że jest to niewygodny dla nas rywal. Liczę na dobry mecz i korzystny wynik.

IPiotrek komentarzy: 214019.02.2014, 08:20

@bobslej22

"a o ile się nie mylę Sagna wtedy wyglądał gorzej od Jenkinsona ??? Może się mylę ale był taki moment w sezonie."

Był, był, ale Jenkinson miał wtedy świetny okres.
Na papierze wyglądamy lepiej niż rok temu. Bayern niestety też.

CesK komentarzy: 210719.02.2014, 07:07

~To był kapitalny mecz

Necro komentarzy: 243419.02.2014, 00:52

jimmykanonier1886 - emocji było wtedy mnóstwo. Akcja za akcją. Jeśli dobrze pamiętam, to Vieira wtedy chyba w poprzeczkę trafił w rewanżu, a ta bramka TH14 to było cudo.

fazi5 komentarzy: 7718.02.2014, 23:39

przypomnijcie sobie jak w rewanżu w Monachium Neuer zatrzymał piłkę w bramce po golu Kościelnego... chamstwo...

Verminator97 komentarzy: 1490018.02.2014, 23:14

Do dzisiaj nie mogę zrozumieć jakim cudem wpadła ta bramka Mandzukicia. :D Oby jutro było bez takich kuriozalnych bramek. :p

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078418.02.2014, 22:59

mecze z 2005 roku pamiętam doskonale, niewiele nam wtedy zabrakło do awansu, zresztą rok temu tak samo

baranek19 komentarzy: 134118.02.2014, 22:06

Ten ostatni mecz to są jakieś jaja. Pierwszy raz widziałem żeby strzelec - Mandżukić był pierwszy w bramce aniżeli piłka

Charlie komentarzy: 35718.02.2014, 21:32

FCB jest do ogrania jak każda drużyna . Musimy być skupieni i dać z siebie 115% i wygramy tylko bez paniki i w SKUPIENIU ! skromne nasze zwycięstwo typuje :)

GROMALL komentarzy: 509018.02.2014, 20:57

Mam nadzieję, że w tym sezonie będzie lepiej. :)

bobslej22 komentarzy: 832718.02.2014, 20:55

Dodajmy do tego Vermę na lewej który kompletnie się tam nie sprawdzał i mamy przyczynę porażki w Londynie. W Monachium już było lepiej i stabilnie w obronie bo tez skład obrony był lepszy a o ile się nie mylę Sagna wtedy wyglądał gorzej od Jenkinsona ??? Może się mylę ale był taki moment w sezonie. Pamięć mam słabą . Po tych wszystkich analizach wydaje mi się że możemy narobić sporych kłopotów boskiemu Bayernowi. Problem może byc ze zdobywaniem bramek . Najważniejsze nie zrobic kupy w majty gdy zobaczą ich na boisku bo każdą drużyna jest do ogrania przez taki zespół jak Arsenal FC

bobslej22 komentarzy: 832718.02.2014, 20:47

Patrząc na zeszłoroczne rozgrywki to Szczęsny nie miał takiej formy do tego Kosa i Mertesacker tez grali gorzej. Do tego w Londynie przegraliśmy tylko z A.Villa . Obawiam się zachowawczej gry, remisu i to nawet bezbramkowego albo niespodzianki w postaci Naszej skromnej wygranej. Może faktycznie Wenger ma plan .