Powtórka z rozrywki, czyli Arsenal 5-2 Tottenham!

Powtórka z rozrywki, czyli Arsenal 5-2 Tottenham! 17.11.2012, 14:40, Kuba Tomaszkiewicz 2166 komentarzy

Na The Emirates spotkały się dwie drużyny z północnego Londynu – Arsenal zagrał z Tottenhamem. Mimo braku Robina van Persiego i Tomasa Rosickiego, Santi Cazorla i spółka powtórzyli wynik z 26 lutego tego roku, wygrywając z Kogutami 5-2!

Głosuj na mecz Arsenalu w ankiecie Canal+!

Poniżej prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn:

Arsenal: Szczęsny – Sagna, Koscielny, Mertesacker, Vermaelen – Wilshere, Arteta – Walcott, Cazorla, Podolski – Giroud

Tottenham: Lloris – Walker, Gallas, Verthogen, Naughton – Lennon, Huddlestone, Sandro, Bale – Defoe, Adebayor

Fani Kanonierów od początku bardzo głośno dopingowali swoich podopiecznych. Poza owacjami dla swoich ulubieńców nie szczędzili gwizdów dla Williama Gallasa i Emanuela Adebayora, byłych zawodników Arsenalu. Pierwsze minuty upłynęły jednak pod znakiem nieustannej walki w środku pola.

Jednak to wracający po kontuzji Wojciech Szczęsny musiał wyciągać piłkę z siatki już w 9. minucie. Po zamieszaniu w polu karnym bardzo przytomnie zachował się Gallas, ale sędzia liniowy podniósł chorągiewkę, sygnalizując spalonego.

Chwilę później już było 0-1. Po fatalnym błędzie Mertesackera Jermain Defoe znalazł się sam na sam ze Szczęsnym. Polak wybronił strzał Anglika, jednak przy dobitce Adebayora był już bezradny. 0-1.

Obrona Arsenalu niczego się nie nauczyła. W 13. minucie kapitalną sytuację stworzył sobie niepilnowany Aaron Lennon, jednak jego strzał minął minimalnie słupek.

W 17. minucie Olivier Giroud padł w polu karnym po interwencji Gallasa, jednak nie mogło być mowy o podyktowaniu jedenastki.

Dosłownie kilka sekund później znowu dał o sobie znać Adebayor. Po jego bezsensownym, brutalnym wślizgu w środkowej strefie boiska obejrzał on czerwoną kartkę.

Na pierwszą bramkową akcję kibice Arsenalu musieli czekać do 24. minuty. Po dośrodkowaniu Walcotta cudownym uderzeniem głową popisał się Per Mertesacker. To pierwsza bramka Niemca w barwach Kanonierów, który zrehabilitował się za błąd w 10.minucie meczu. 1-1.

Bardzo groźnie pod bramką Wojciecha Szczęsnego zrobiło się po silnym podaniu Vermaelena w światło bramki. Polak swoim przyjęciem piłki pokazał, że jego wyszkolenie techniczne jest na bardzo wysokim poziomie.

W 31. minucie po wrzutce z rzutu wolnego Jacka Wilshere’a świetnie głową uderzył Giroud, jednak jeszcze lepiej interweniował Lloris. Po chwili silnym uderzeniem pokazał się Cazorla, ale jego strzał minął poprzeczkę o pół metra.

Gracze Arsenalu nieco zlekceważyli osłabione Koguty, czego efektem był 70-metrowy rajd niewidocznego Bale’a, zakończony rzutem rożnym dla Tottenhamu.

Okres gry w środkowej strefie boiska przerwał Olivier Giroud w 40. minucie. Po raz świetnie uderzył głową, jednak po raz kolejny jego reprezentacyjny kolega znów okazał się lepszy.

Co nie udało się Francuzowi, udało się Lukasowi Podolskiemu. Jego strzał został zablokowany przez Gallasa, co zupełnie zmyliło Hugo Llorisa. Piłka ku rozpaczy kibiców Tottenhamu powoli wtoczyła się do siatki.

Dosłownie chwilę później było już 3-1. Faulowany Santi Cazorla nie położył się, okiwał jednego z obrońców i wyłożył piłkę do Oliviera Giroud. Po raz kolejny nie popisał się William Gallas, który nie upilnował napastnika Kanonierów.

Andre Villas-Boas od początku drugiej połowy zdecydował się na gruntowne przemeblowanie swojego składu. Na boisku pojawili się Clint Dempsey i Micheal Dawson. Gareth Bale rozpoczął grę na lewej obronie.

Koguty niczym ptaki drapieżne rzuciły się do ataków od początku drugiej połowy, jednak z tej przewagi nie wyniknęła żadna poważna sytuacja pod bramką Wojciecha Szczęsnego.

W 53 minucie urazu lewej ręki doznał Theo Walcott. Anglik jednak kontynuował grę mimo towarzyszącego mu bólu.

W 60. minucie niepilnowany Santi Cazorla dostał cudowne podanie od Lukasa Podolskiego. Wystarczyło dostawić nogę, żeby piłka zatrzepotała w siatce. 4-1!

Od tego momentu gracze Arsena Wengera zaczęli się bawić na boisku. Strzałem z 20. metra popisał się Giroud, jednak piłka przeleciała tuż nad bramką.

Na uwagę zasługuje fantastyczna postawa Podolskiego w tym meczu. Poza akcjami prowadzonymi lewym skrzydłem pomagał Vermaelenowi w defensywie z Bale’m czy Lennonem.

W 71. minucie moment dekoncentracji Arsenalu w środkowej strefie boiska wykorzystał Tottenham. Gareth Bale uderzył z 20. metra tuż przy słupku bramki strzeżonej przez Szczęsnego. 4-2!

Zmiana w Arsenalu. Zmęczonego Wilshere’a zastąpił Aaron Ramsey.

Po raz kolejny groźną akcję popisał się Bale. Walijczyk z ostrego kąta uderzył obok bramki Szczęsnego.

Theo Walcott w 76. minucie miał świetną okazję do zdobycia gola, jednak za mocno wypuścił sobie piłkę, która wturlała się do rąk Hugo Llorisa. Po chwili piłkarze Arsenalu przeprowadzili kontrę 3 napastników na 2 obrońców którą zaprzepaścił Aaron Ramsey.

Po tej akcji zmęczonego Podolskiego zastąpił Andre Santos.

Podopieczni Wengera przez kilka minut nie dali powąchać piłki piłkarzom z White Hart Lane. Świetną okazję miał Vermaelen, ale skiksował będąc sam na sam z Llorisem.

W 86. minucie Arsene Wenger wykorzystał ostatnią zmianę. Alex Oxlade-Chamberlain zmienił Oliviera Giroud.

I to właśnie Ox asystował przy piątej bramce dla Kanonierów! W 90. minucie Anglik wystawił piłkę do Theo Walcotta, który tylko dopełnił formalności. 5-2!

Do końca wynik nie uległ zmianie. Arsenal po raz kolejny pokonuje Tottenham 5-2!

Oglądaliśmy spektakl na najwyższym poziomie. Mimo słabszej gry Arsenalu w drugiej połowie, fani Kanonierów mogą być bardzo zadowoleni! Zwycięstwo nad odwiecznym rywalem cieszy podwójnie, a może nawet bardziej!

Tottenham Hotspur autor: Kuba Tomaszkiewicz źrodło: własne
Wielo komentarzy: 147418.11.2012, 22:41

A w derbach Sevilla wygrywa 4:0 z Betisem do przerwy;)
2 gole byłego kanoniera - Reyesa.
Mam nadzieje że i Navas coś dziś ustrzeli i w zimie dołączy do Arsenalu ;]

Krzysztof95 komentarzy: 142818.11.2012, 22:40

Midgardsorm
no niestety tak pieknie to juz nie moglo byc

matt21 komentarzy: 541418.11.2012, 22:38

Nie wiem czym Ramsey zasłużył sobie na to zaufanie Wengera, ale najbardziej frustrujące jest to, że na ławce marnuje się rusek..
Trzeba w końcu zastosować rotację i dać odpocząć Cazorli, bo odpkuać odpukać (tfu tfu) coś mu się stanie i będzie płacz i zgrzytanie zębów..
Mieliśmy już wiele takich sytuacji, gdzie wyeksploatowany zawodnik grał non stop, a późnij kontuzja i nie sztab nie potrafi wyciągać wniosków.

itp.

oni nie ktorzy wiedzieli co sie bedzie dzialo :)

arsenallord komentarzy: 29731 newsów: 11718.11.2012, 22:28

"Adebayor Show czyli 2-5 z Arsenalem" - Tytuł głównego newsa na spursmanii... jakby wygrali!

Krzysztof95 komentarzy: 142818.11.2012, 22:27

Naprawde pieknie sie to potoczylo :
Porazki : Tote,Chelsea,Everton,Newcastle,Man Utd,Fulham :)

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 118.11.2012, 22:26

Swoją drogą gdy wróci Rosa i Diaby a dalej będzie pojawiał się Ramsey zamiast nich na boisku to się poważnie zmartwię stanem psychiki Wengera

Krzysztof95 komentarzy: 142818.11.2012, 22:25

No to co bardzo dobry weeked dobiega konca choc ta radosc zdecydowanie zepsula porazka Lecha :(

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41218.11.2012, 22:19

Marzag

Choć z drugiej strony - po "nie będzie zwalniał akcji" powinienem się domyślić" :] Ale komentarz skończyłem czytać przed tą kwestią.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41218.11.2012, 22:17

Marzag

Różne ewenementy się tutaj pojawiają, więc nigdy nie możesz być pewien, czy ktoś sobie żartuje.

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 118.11.2012, 22:16

Midgardsorm, on chyba sobie jaja robił

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41218.11.2012, 22:12

JanikK

Co ty gadasz? Rambo nie potrafi się przepychać, ani grać głową, ani zastawić... A jego "największą" zaletą jest wizja - która najbardziej przydaje się na środku lub bokach pomocy.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41218.11.2012, 22:10

i tak i nie

Walcott powinien sobie zadać pytanie: "gdyby ktoś posłał mi takie podanie jak to, które otrzymał Girodud lub Mertesacker, to czy strzeliłbym bramkę?". Odpowiedź brzmi: "za cholerę!".

Biorąc pod uwagę ile zarabiają inni nasi piłkarze oraz sam fakt ile możemy zarobić na samej facjacie Walcotta, klub powinien zaoferować mu minimum 90 tysi.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 218.11.2012, 22:05

może będzie jeszcze z niego van persie=D,mi się wydaje że Aaron lepiej wyglądałby na środku ataku,potrafi wykańczac,ma uderzenie,nie będzie zwalniał akcji...z ile on jest wart?

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 118.11.2012, 22:04

Diabliica, śmieszną ma fryzurę

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 218.11.2012, 22:02

jak nie będzie dostawał szans to się weźmie do roboty...i się przyda,szkoda że to już nie ten gracz przed kontuzja...

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 218.11.2012, 22:02

za 2,5 bym sprzedał :) hehhe

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 218.11.2012, 21:59

ta,ta od klątwy=p

matt21 komentarzy: 541418.11.2012, 21:59

pewnie w radio zet wkręcili Wengera, Papcio się nie skapnął i myśli, że ma ultra talent w swoim zespole :D

royal komentarzy: 41718.11.2012, 21:57

Może chcą, żeby im tyle zapłacić za uwolnienie nas od Aarona?

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 218.11.2012, 21:57

ja jestem ciekaw w jakim oni świecie żyją=D,to jakieś stare już pogłoski =D(2011)

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34118.11.2012, 21:55

@janikk
Ciekawe w jakim radiu takie ploty :p

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 218.11.2012, 21:54

w radiu mówili haha

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 218.11.2012, 21:53

jakie ploty...inter za Ramseya 17,5mln funtów?!

Kikut123 komentarzy: 124918.11.2012, 21:53

@coolerss Nie poddajemy sie. Cały czas nasze % idą w góre wysyłać znajomym na facebooki, gg itp. Na zagraniczne strony o Arsenalu trzeba wrzucić jak kiedyś Liverpool nas załatwił z Ruskimi.

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7218.11.2012, 21:51

Nie rozumiem Theo, w żadnym z czołowych klubów Premier League nie miał by miejsca na szpicy w pierwszej XI. Jedynie w Chelsea, lecz Romek w zimie pewnie kupi jakiegoś Cavaniego czy innego Falcao.

azteco_valiente komentarzy: 1274 newsów: 618.11.2012, 21:48

@Diabliica
Świtny zawodnik, wyróżnia się w Milanie

@Qarol
Mimo wszystko walki są dużo nudniejsze od tych z niższych wag ;)

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141418.11.2012, 21:48

Nie jest dobrze z kontraktem Theo. Ostatnia jego wypowiedz :
- Zawsze uważałem, że jestem napastnikiem - powiedział po meczu dla TalkSPORT.

- Boss dał mi w końcówce pięć minut na szpicy i zdołałem strzelić przez ten czas świetnego gola. Kiedy jednak ma się w zespole kogoś takiego jak Olivier Giroud, który gra bardzo dobrze, nie ma potrzeby zmiany. Nie zmienia się zwycięskiej ekipy.

- Mój czas przyjdzie. Muszę okazać tylko trochę cierpliwości, lecz powtarzam jeszcze raz - chcę grać na środku ataku, bo to moja ulubiona pozycja - dodał.

@azteco_valiente

Zależy kto walczy - walki Haye'a zawsze były ciekawe. Mógłby spróbować jeszcze raz z którymś z braci Kliczko.

Diabliica komentarzy: 337818.11.2012, 21:43

Panowie co powiecie o El Shaarawym ?

azteco_valiente komentarzy: 1274 newsów: 618.11.2012, 21:41

BTW w grudniu rewanż pomiędzy Pacquiao i Marquezem, licze nz to, że meksykanin wygra przed czasem

azteco_valiente komentarzy: 1274 newsów: 618.11.2012, 21:32

Pacquiao to już powinien z Marquezem przegrać, werdykt w tej walce to był bullshit roku.

Waga ciężka od jakiegoś czasu nie nadaje się do oglądania, jest zbyt nudna.

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34118.11.2012, 21:31

@kanonierosll
Właśnie Pacquiao powinien tę walkę wygrać, werdykt był niesłuszny. Ale tak to już jest - tę niesłusznie przegrał, a poprzednią walkę niesłusznie wygrał.

Wielo komentarzy: 147418.11.2012, 21:30

kanonierosll komentarzy: 197918.11.2012, 21:28

nie znam się na boksie. ja gdybym miał wyjść i walczyć z 2metrowym murzynem bym zcykał. :)
bardzo się zawiodłem na MANY Pacquiao kiedy to przegrał z Bradleyem. powtarzam boksem się jakoś nie przejmuje lecz wiem kto to pacquiao i łomot od Bradleya mnie dziwi. choć może się myle..

pajdi komentarzy: 378018.11.2012, 21:23

Piękna kolejka w FPL, ale po komentarzach widzę, że większość tutaj dobrze zapunktowała :D

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10318.11.2012, 21:22

@maderns29

Ten mecz TRZEBA wygrać, nie widzę tu możliwości rotacji, szczególnie kiedy za Santiego miałby wejść Ramsey -_-

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34118.11.2012, 21:21

@kanonierrosl
Kliczkowie myślą w czasie walki. Ich wielkim atutem jest technika, to tak wygrywają wszystkie walki. Przykładem jak to mówiłeś "silnego murzyna o świetnej budowie" może być taki Chisora, który jednak nie myśli w czasie walki i wszystko rzuca na jedną kartę rzucając się do ataku. W boksie trzeba myśleć. Rozplanować siły na całą walkę oraz posiadać jakąś technikę.

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 218.11.2012, 21:20

Jak myślicie, w środę Wenger zdecyduje się na rotację czy dalej będzie zajeżdzał Santiego i resztę?? Ja chcę żeby zagrał Jenkinson, Sagna nie może grać co 3 dni. Wilshera też trzeba jeszcz oszczędzać, nie mówiąc już o zajechanym Santim. Per też mógłb dostać trochę odpoczynku. Ale Wenger i tak pewnie nie zmieni zwycięskiego składu ;p a szkoda, bo w PL czekają nas 2 bardzo trudne wyjazdy

azteco_valiente komentarzy: 1274 newsów: 618.11.2012, 21:20

Amores Perros jest dobre, a Babelu przyznam się bez bicia, nie oglądałem, trzeba nadrobić zaległości :P

W wadze ciężkiej mało jest dobrych amerykańców ;p

grochal14 komentarzy: 193318.11.2012, 21:19

@kanonierosll - No powiedz ile takich jest w wadze ciezkiej ? Poza tym musze Cie naprostowac - budowa nie znaczy sila. W ogole budowa nie ma az takiego duzego znaczenia w boksie ( jezeli nie mowimy o kims kto jest zalany tluszczem i ma wiekszy brzuch niz kobieta w ciazy) Poza tym jeszcze w to wchodzi technika , szybkosc , kondycja. Nie wiem skad to wziales , ze murzyni sa bardziej odporni na ciosy ;)

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 118.11.2012, 21:17

Kanonierosll, czarni maja to do siebie ze przeważnie są tchórzliwi i mają słabą psyche, kliczkowie wygrywają walki zanim wyjdą na ring

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41218.11.2012, 21:13

bmwz5

Jeszcze jeden tytuł coming up: "Jestem Sam" (w życiu na żadnym filmie tak nie płakałem - choć to było dość dawno).