Powtórka z rozrywki, czyli Arsenal 5-2 Tottenham!

Powtórka z rozrywki, czyli Arsenal 5-2 Tottenham! 17.11.2012, 14:40, Kuba Tomaszkiewicz 2166 komentarzy

Na The Emirates spotkały się dwie drużyny z północnego Londynu – Arsenal zagrał z Tottenhamem. Mimo braku Robina van Persiego i Tomasa Rosickiego, Santi Cazorla i spółka powtórzyli wynik z 26 lutego tego roku, wygrywając z Kogutami 5-2!

Głosuj na mecz Arsenalu w ankiecie Canal+!

Poniżej prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn:

Arsenal: Szczęsny – Sagna, Koscielny, Mertesacker, Vermaelen – Wilshere, Arteta – Walcott, Cazorla, Podolski – Giroud

Tottenham: Lloris – Walker, Gallas, Verthogen, Naughton – Lennon, Huddlestone, Sandro, Bale – Defoe, Adebayor

Fani Kanonierów od początku bardzo głośno dopingowali swoich podopiecznych. Poza owacjami dla swoich ulubieńców nie szczędzili gwizdów dla Williama Gallasa i Emanuela Adebayora, byłych zawodników Arsenalu. Pierwsze minuty upłynęły jednak pod znakiem nieustannej walki w środku pola.

Jednak to wracający po kontuzji Wojciech Szczęsny musiał wyciągać piłkę z siatki już w 9. minucie. Po zamieszaniu w polu karnym bardzo przytomnie zachował się Gallas, ale sędzia liniowy podniósł chorągiewkę, sygnalizując spalonego.

Chwilę później już było 0-1. Po fatalnym błędzie Mertesackera Jermain Defoe znalazł się sam na sam ze Szczęsnym. Polak wybronił strzał Anglika, jednak przy dobitce Adebayora był już bezradny. 0-1.

Obrona Arsenalu niczego się nie nauczyła. W 13. minucie kapitalną sytuację stworzył sobie niepilnowany Aaron Lennon, jednak jego strzał minął minimalnie słupek.

W 17. minucie Olivier Giroud padł w polu karnym po interwencji Gallasa, jednak nie mogło być mowy o podyktowaniu jedenastki.

Dosłownie kilka sekund później znowu dał o sobie znać Adebayor. Po jego bezsensownym, brutalnym wślizgu w środkowej strefie boiska obejrzał on czerwoną kartkę.

Na pierwszą bramkową akcję kibice Arsenalu musieli czekać do 24. minuty. Po dośrodkowaniu Walcotta cudownym uderzeniem głową popisał się Per Mertesacker. To pierwsza bramka Niemca w barwach Kanonierów, który zrehabilitował się za błąd w 10.minucie meczu. 1-1.

Bardzo groźnie pod bramką Wojciecha Szczęsnego zrobiło się po silnym podaniu Vermaelena w światło bramki. Polak swoim przyjęciem piłki pokazał, że jego wyszkolenie techniczne jest na bardzo wysokim poziomie.

W 31. minucie po wrzutce z rzutu wolnego Jacka Wilshere’a świetnie głową uderzył Giroud, jednak jeszcze lepiej interweniował Lloris. Po chwili silnym uderzeniem pokazał się Cazorla, ale jego strzał minął poprzeczkę o pół metra.

Gracze Arsenalu nieco zlekceważyli osłabione Koguty, czego efektem był 70-metrowy rajd niewidocznego Bale’a, zakończony rzutem rożnym dla Tottenhamu.

Okres gry w środkowej strefie boiska przerwał Olivier Giroud w 40. minucie. Po raz świetnie uderzył głową, jednak po raz kolejny jego reprezentacyjny kolega znów okazał się lepszy.

Co nie udało się Francuzowi, udało się Lukasowi Podolskiemu. Jego strzał został zablokowany przez Gallasa, co zupełnie zmyliło Hugo Llorisa. Piłka ku rozpaczy kibiców Tottenhamu powoli wtoczyła się do siatki.

Dosłownie chwilę później było już 3-1. Faulowany Santi Cazorla nie położył się, okiwał jednego z obrońców i wyłożył piłkę do Oliviera Giroud. Po raz kolejny nie popisał się William Gallas, który nie upilnował napastnika Kanonierów.

Andre Villas-Boas od początku drugiej połowy zdecydował się na gruntowne przemeblowanie swojego składu. Na boisku pojawili się Clint Dempsey i Micheal Dawson. Gareth Bale rozpoczął grę na lewej obronie.

Koguty niczym ptaki drapieżne rzuciły się do ataków od początku drugiej połowy, jednak z tej przewagi nie wyniknęła żadna poważna sytuacja pod bramką Wojciecha Szczęsnego.

W 53 minucie urazu lewej ręki doznał Theo Walcott. Anglik jednak kontynuował grę mimo towarzyszącego mu bólu.

W 60. minucie niepilnowany Santi Cazorla dostał cudowne podanie od Lukasa Podolskiego. Wystarczyło dostawić nogę, żeby piłka zatrzepotała w siatce. 4-1!

Od tego momentu gracze Arsena Wengera zaczęli się bawić na boisku. Strzałem z 20. metra popisał się Giroud, jednak piłka przeleciała tuż nad bramką.

Na uwagę zasługuje fantastyczna postawa Podolskiego w tym meczu. Poza akcjami prowadzonymi lewym skrzydłem pomagał Vermaelenowi w defensywie z Bale’m czy Lennonem.

W 71. minucie moment dekoncentracji Arsenalu w środkowej strefie boiska wykorzystał Tottenham. Gareth Bale uderzył z 20. metra tuż przy słupku bramki strzeżonej przez Szczęsnego. 4-2!

Zmiana w Arsenalu. Zmęczonego Wilshere’a zastąpił Aaron Ramsey.

Po raz kolejny groźną akcję popisał się Bale. Walijczyk z ostrego kąta uderzył obok bramki Szczęsnego.

Theo Walcott w 76. minucie miał świetną okazję do zdobycia gola, jednak za mocno wypuścił sobie piłkę, która wturlała się do rąk Hugo Llorisa. Po chwili piłkarze Arsenalu przeprowadzili kontrę 3 napastników na 2 obrońców którą zaprzepaścił Aaron Ramsey.

Po tej akcji zmęczonego Podolskiego zastąpił Andre Santos.

Podopieczni Wengera przez kilka minut nie dali powąchać piłki piłkarzom z White Hart Lane. Świetną okazję miał Vermaelen, ale skiksował będąc sam na sam z Llorisem.

W 86. minucie Arsene Wenger wykorzystał ostatnią zmianę. Alex Oxlade-Chamberlain zmienił Oliviera Giroud.

I to właśnie Ox asystował przy piątej bramce dla Kanonierów! W 90. minucie Anglik wystawił piłkę do Theo Walcotta, który tylko dopełnił formalności. 5-2!

Do końca wynik nie uległ zmianie. Arsenal po raz kolejny pokonuje Tottenham 5-2!

Oglądaliśmy spektakl na najwyższym poziomie. Mimo słabszej gry Arsenalu w drugiej połowie, fani Kanonierów mogą być bardzo zadowoleni! Zwycięstwo nad odwiecznym rywalem cieszy podwójnie, a może nawet bardziej!

Tottenham Hotspur autor: Kuba Tomaszkiewicz źrodło: własne
Shinev komentarzy: 11405 newsów: 118.11.2012, 18:59

A wie ktoś może przypadkiem kiedy powtórka na Orange Sport?

klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 118.11.2012, 18:53

Haha Śląsk :D

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 118.11.2012, 18:52

Songo, ciebie tez dlugo nie widzialem ;-)

turbobit.net/r7yq2apa21v8.html

Żeby szybko sciagac ze stron typu hotfile,rapidshare, turbobit polecam sobie zrobic konto na rapideo, wtedy idzie maxymalnym transferem :)

paniczAFC komentarzy: 188318.11.2012, 18:34

ma ktos moze link do calego meczu ARSENALU ze spours?

steveaoki komentarzy: 76618.11.2012, 18:30

Po Fulham:) I dobrze bo byli bliżej nas w tabeli od Sunderlandu:)

veron komentarzy: 459218.11.2012, 18:24

Fulham gra w 10 po czerwonej, 2 wymuszone zmiany zrobili i ogólnie wszystkie wykorzystali a teraz jeszcze Petric kontuzje ma ale musi grać :D

ArseneAl komentarzy: 2341718.11.2012, 18:23

Tak zmieniając temat, fajny mecz był wczoraj na Emirates.

steveaoki komentarzy: 76618.11.2012, 18:22

Ale bramek sypnęło na C.Cottage

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 118.11.2012, 18:21

@peciakk

Okay ;(

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 118.11.2012, 18:21

Postawilem 2 zl na fulham :-S co handeland zrobil?

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141418.11.2012, 18:18

Kysio
no ja się nie spodziewam po 17 latku, że w każdym meczu będzie grał kosmicznie. Ale w każdym meczu ma jakiś magiczny przebłysk który daje coś Lechowi. Z resztą dzisiaj zapieprzał po całym boisku, cały czas się pokazywał, to mi się podobało :D

klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 118.11.2012, 18:18

Linetty dzisiaj sabo.. co wy ludzie? Gościu ma 17 lat, ok fajnie, ze taki młody, a zagrał w pierwszym składzie. Ale poza fajnym zagraniem przy bramce dla Lecha, nic nie pokazał.

steveaoki komentarzy: 76618.11.2012, 18:16

No to teraz podniecanko na K.com nastąpiło z powodu powrotu niejakich "legend".

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 518.11.2012, 18:14

Shinev@
Nie liż dupy, bez przesady. Ni to fajne ni to śmieszne ;x

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 118.11.2012, 18:11

Ludzie, okażcie trochę szacunku! Czymże jest Sunderland w obliczu powrotu legendy?!

Kysio2607 komentarzy: 1336018.11.2012, 18:11

I_tak

Akurat dziś Linetty był jak dziecko we mgle. Trochę za szybko dla niego na taki mecz, sprowadził nas na ziemię :] Diamencik bez wątpienia, ten pass przy bramce genialny, ale za szybko się nim wszyscy podniecili :P

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 118.11.2012, 18:10

Sunderland prowadzi w końcu :)

Ars3n komentarzy: 1235418.11.2012, 18:08

Ja tez sie dopisuje do tego aby RvPersie wrocil!

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 118.11.2012, 18:06

@ArseneAl

Uniósł się honorem? Napisz mu że JA każę mu wracać ;D

A tak w ogóle to jak wytrzymałeś bez tej stronki? Możesz wystąpić w nowym odcinku "Dlaczego ja?" i opowiedzieć jak to wszystko naprawdę wyglądało ^^

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141418.11.2012, 18:06

Właśnie wróciłem trochę zrozpaczony z meczu Lecha ale było fajnie. Szkoda, że Kolejorz przegrał, ale sektorówka i konfetti na duży +. Kolejna 'pół-asysta' Karola Linettiego. Zapierdzielał jak mały samochodzik dzisiaj. Zdecydowanie dla niego bede się częsciej udawał na mecze :D Z wielką chęcią bym go zobaczył u nas :P Nie do I składu, ale do rezerw :) Może wymiana?? Ramsey Linetty ?? Ja wierzyłem w Aarona ale niedawno straciłem do niego cierpliwość!!! A taka wymiana była by nam na ręke!!!

@Shinev
Po odbytej z nim rozmowie na gg to nie sądzę.
Z resztą ja też miałem nie wracać ale uzależnienie i jesienna nuda wzięły górę.

Wielo komentarzy: 147418.11.2012, 17:58

Codziennie do turka na kebaba chodź to pare kilo przybędzie xD

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34118.11.2012, 17:56

ArseneAl po prostu zmartwychwstał. : p

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 118.11.2012, 17:56

Mogłeś powrócić z większym rozmachem, ArseneAl...

RvPersie też wraca? ;]

Jubek komentarzy: 29818.11.2012, 17:55

Na odchudzanie basen jest dobry. Ja w pół roku 15 kilo schudłem.

Barney komentarzy: 2097718.11.2012, 17:55

Jak ktoś chce przytyc to jesc posilki typu ryz,kasza itd itp

Nie mowie, ze trzeba miec jakas diete ja nie mam , ale wiem mniej wiecej co jest , zeby za bardzo sie nie spascic.

Kysio2607 komentarzy: 1336018.11.2012, 17:52

jaka masa smalcowa? Wiem coś o tym.

Lato/Jesień to okres w którym spala się dwukrotnie więcej niż się zje. Na poprawę wagi nie ma dobrego lekarstwa, bo jakieś bezmyślne obżeranie się też nic nie da. Trzeba cierpliwości, i tyle.

steveaoki komentarzy: 76618.11.2012, 17:51

Ale ten Sunderland jest słaby w tym sezonie... Nic nie grają, a mają zawodnika więcej na boisku w meczu z Fulham. Co się stało z A.Johnsonem to jakaś porażka, a mógł u nas grać:/

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41218.11.2012, 17:51