Powtórka z rozrywki, czyli Arsenal 5-2 Tottenham!

Powtórka z rozrywki, czyli Arsenal 5-2 Tottenham! 17.11.2012, 14:40, Kuba Tomaszkiewicz 2166 komentarzy

Na The Emirates spotkały się dwie drużyny z północnego Londynu – Arsenal zagrał z Tottenhamem. Mimo braku Robina van Persiego i Tomasa Rosickiego, Santi Cazorla i spółka powtórzyli wynik z 26 lutego tego roku, wygrywając z Kogutami 5-2!

Głosuj na mecz Arsenalu w ankiecie Canal+!

Poniżej prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn:

Arsenal: Szczęsny – Sagna, Koscielny, Mertesacker, Vermaelen – Wilshere, Arteta – Walcott, Cazorla, Podolski – Giroud

Tottenham: Lloris – Walker, Gallas, Verthogen, Naughton – Lennon, Huddlestone, Sandro, Bale – Defoe, Adebayor

Fani Kanonierów od początku bardzo głośno dopingowali swoich podopiecznych. Poza owacjami dla swoich ulubieńców nie szczędzili gwizdów dla Williama Gallasa i Emanuela Adebayora, byłych zawodników Arsenalu. Pierwsze minuty upłynęły jednak pod znakiem nieustannej walki w środku pola.

Jednak to wracający po kontuzji Wojciech Szczęsny musiał wyciągać piłkę z siatki już w 9. minucie. Po zamieszaniu w polu karnym bardzo przytomnie zachował się Gallas, ale sędzia liniowy podniósł chorągiewkę, sygnalizując spalonego.

Chwilę później już było 0-1. Po fatalnym błędzie Mertesackera Jermain Defoe znalazł się sam na sam ze Szczęsnym. Polak wybronił strzał Anglika, jednak przy dobitce Adebayora był już bezradny. 0-1.

Obrona Arsenalu niczego się nie nauczyła. W 13. minucie kapitalną sytuację stworzył sobie niepilnowany Aaron Lennon, jednak jego strzał minął minimalnie słupek.

W 17. minucie Olivier Giroud padł w polu karnym po interwencji Gallasa, jednak nie mogło być mowy o podyktowaniu jedenastki.

Dosłownie kilka sekund później znowu dał o sobie znać Adebayor. Po jego bezsensownym, brutalnym wślizgu w środkowej strefie boiska obejrzał on czerwoną kartkę.

Na pierwszą bramkową akcję kibice Arsenalu musieli czekać do 24. minuty. Po dośrodkowaniu Walcotta cudownym uderzeniem głową popisał się Per Mertesacker. To pierwsza bramka Niemca w barwach Kanonierów, który zrehabilitował się za błąd w 10.minucie meczu. 1-1.

Bardzo groźnie pod bramką Wojciecha Szczęsnego zrobiło się po silnym podaniu Vermaelena w światło bramki. Polak swoim przyjęciem piłki pokazał, że jego wyszkolenie techniczne jest na bardzo wysokim poziomie.

W 31. minucie po wrzutce z rzutu wolnego Jacka Wilshere’a świetnie głową uderzył Giroud, jednak jeszcze lepiej interweniował Lloris. Po chwili silnym uderzeniem pokazał się Cazorla, ale jego strzał minął poprzeczkę o pół metra.

Gracze Arsenalu nieco zlekceważyli osłabione Koguty, czego efektem był 70-metrowy rajd niewidocznego Bale’a, zakończony rzutem rożnym dla Tottenhamu.

Okres gry w środkowej strefie boiska przerwał Olivier Giroud w 40. minucie. Po raz świetnie uderzył głową, jednak po raz kolejny jego reprezentacyjny kolega znów okazał się lepszy.

Co nie udało się Francuzowi, udało się Lukasowi Podolskiemu. Jego strzał został zablokowany przez Gallasa, co zupełnie zmyliło Hugo Llorisa. Piłka ku rozpaczy kibiców Tottenhamu powoli wtoczyła się do siatki.

Dosłownie chwilę później było już 3-1. Faulowany Santi Cazorla nie położył się, okiwał jednego z obrońców i wyłożył piłkę do Oliviera Giroud. Po raz kolejny nie popisał się William Gallas, który nie upilnował napastnika Kanonierów.

Andre Villas-Boas od początku drugiej połowy zdecydował się na gruntowne przemeblowanie swojego składu. Na boisku pojawili się Clint Dempsey i Micheal Dawson. Gareth Bale rozpoczął grę na lewej obronie.

Koguty niczym ptaki drapieżne rzuciły się do ataków od początku drugiej połowy, jednak z tej przewagi nie wyniknęła żadna poważna sytuacja pod bramką Wojciecha Szczęsnego.

W 53 minucie urazu lewej ręki doznał Theo Walcott. Anglik jednak kontynuował grę mimo towarzyszącego mu bólu.

W 60. minucie niepilnowany Santi Cazorla dostał cudowne podanie od Lukasa Podolskiego. Wystarczyło dostawić nogę, żeby piłka zatrzepotała w siatce. 4-1!

Od tego momentu gracze Arsena Wengera zaczęli się bawić na boisku. Strzałem z 20. metra popisał się Giroud, jednak piłka przeleciała tuż nad bramką.

Na uwagę zasługuje fantastyczna postawa Podolskiego w tym meczu. Poza akcjami prowadzonymi lewym skrzydłem pomagał Vermaelenowi w defensywie z Bale’m czy Lennonem.

W 71. minucie moment dekoncentracji Arsenalu w środkowej strefie boiska wykorzystał Tottenham. Gareth Bale uderzył z 20. metra tuż przy słupku bramki strzeżonej przez Szczęsnego. 4-2!

Zmiana w Arsenalu. Zmęczonego Wilshere’a zastąpił Aaron Ramsey.

Po raz kolejny groźną akcję popisał się Bale. Walijczyk z ostrego kąta uderzył obok bramki Szczęsnego.

Theo Walcott w 76. minucie miał świetną okazję do zdobycia gola, jednak za mocno wypuścił sobie piłkę, która wturlała się do rąk Hugo Llorisa. Po chwili piłkarze Arsenalu przeprowadzili kontrę 3 napastników na 2 obrońców którą zaprzepaścił Aaron Ramsey.

Po tej akcji zmęczonego Podolskiego zastąpił Andre Santos.

Podopieczni Wengera przez kilka minut nie dali powąchać piłki piłkarzom z White Hart Lane. Świetną okazję miał Vermaelen, ale skiksował będąc sam na sam z Llorisem.

W 86. minucie Arsene Wenger wykorzystał ostatnią zmianę. Alex Oxlade-Chamberlain zmienił Oliviera Giroud.

I to właśnie Ox asystował przy piątej bramce dla Kanonierów! W 90. minucie Anglik wystawił piłkę do Theo Walcotta, który tylko dopełnił formalności. 5-2!

Do końca wynik nie uległ zmianie. Arsenal po raz kolejny pokonuje Tottenham 5-2!

Oglądaliśmy spektakl na najwyższym poziomie. Mimo słabszej gry Arsenalu w drugiej połowie, fani Kanonierów mogą być bardzo zadowoleni! Zwycięstwo nad odwiecznym rywalem cieszy podwójnie, a może nawet bardziej!

Tottenham Hotspur autor: Kuba Tomaszkiewicz źrodło: własne
I_Tak_I_Nie komentarzy: 141419.11.2012, 00:30

Marzag
moim zdaniem nasz klub nie odczuł za bardzo odejścia takich gwiazd jak Cesc, Rvp, Song czy Nasri. Oczywiście były to gorsze momenty, z jednych się dłużej podnosiliśmy, z innych krócej, ale ogólnie to nie ma ludzi nie do zastąpienia. Chociaż oddawać Theo to dla mnie osobiście byłby to cios bo uwielbiam tego ziomka

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41219.11.2012, 00:27

Marzag

Może nie bezpośrednio, jednak wciąż uważam, że chłopak jest młody i cały czas robi postępy. Dla mnie idealnym scenariuszem byłaby sprzedaż Arszawina, podpisanie kontraktu przez Theo i zakup Valbueny - lub w razie odejścia Walcotta, Andre Ayew (ale on jedzie na PNA). Tak się jednak nie stanie.

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 119.11.2012, 00:21

Midgardsorm, w każdym razie wydaje mi się że jak kogoś dobrego sprowadzimy to nie odczujemy odejścia Theo

steveaoki komentarzy: 76619.11.2012, 00:21

marzag

Ok. To posiedź tak sobie jeszcze przez całą noc - strona nie może być opuszczona!!!

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41219.11.2012, 00:19

Marzag

Ja już sugerowałem wcześniej Valbuenę - mógłby niezły wiatr na skrzydłach robić, a on i Cazorla w pomocy to mógłby być mega duet. A też jakoś strasznie drogi nie powinien być.

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 119.11.2012, 00:19

steveaoki, Nnnnnigdy :P

steveaoki komentarzy: 76619.11.2012, 00:17

Ten to jest spamer...Czy on w ogóle chodzi spać???

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 119.11.2012, 00:13

mnie się wydaje, albo santos schudł

paniczAFC komentarzy: 188319.11.2012, 00:13

City kolejny raz pokazalo, jaka jest potega w LM, chyba swoj rekord punktowy bije

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 119.11.2012, 00:11

Midgardsorm, myślę że pieniądze za Walcotta by wystarczały, sam Kuba by raczej problemów nie robił.

veron komentarzy: 459219.11.2012, 00:10

Marzag>>
rzeczywiście, trzeba go Followować :D

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41219.11.2012, 00:09

Marzag

Kuba wcale nie jest tani - niedawno nowy kontrakt podpisał z Borussią.

paniczAFC komentarzy: 188319.11.2012, 00:07

noo Kuba teraz swietnie gra, dobrze sie rozumie tam z Piszczkiem i mysle ze u nas tez dalby sobie rade, nie gorzej niz Theo

Hans_Zimmer komentarzy: 594619.11.2012, 00:07

schemat Bernoulliego i wszystko w temacie.

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 119.11.2012, 00:04

Ja bym się cieszył w wypadku odejścia Theo gdyby Kuba przyszedł, jest tani ale pewnie Wenger nie jest nim zainteresowany ;p

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 119.11.2012, 00:03

Arteta założył Twittera ;d

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 119.11.2012, 00:02

Wszyscy poszli spać? ;p

kamil_malin komentarzy: 933219.11.2012, 00:02

Jak to miało być z Robinem, jego Wenger też podobno miał nie sprzedawać?

Nie płakałbym po Theo gdyby w jego miejsce Wenger ściągnął klasowego zawodnika. Na to ewentualnie się nie zanosi i następcą Walcotta miałby być Zaha. Taka wizja nie wygląda zbyt optymistycznie. Ale jest w stylu Wengera...

Dobrym wyjściem byłby nowy kontrakt Theo/nowy klasowy skrzydłowy + transfer młodego Zahy.

paniczAFC komentarzy: 188318.11.2012, 23:57

Marzag

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 118.11.2012, 23:55

paniczAFC, pewnie stracimy gola, ale wygramy

paniczAFC komentarzy: 188318.11.2012, 23:51

'ta bezsennosc mnie dobija choc otwiera oczy, na tak wiele rzeczy co sie da przeoczyc' mozna rozkminiac jak mecz sie potoczy AFC :D choc sa ciekawsze rozkminki przed snem :D

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 118.11.2012, 23:49

paniczAFC, jak widać ;p chyba depreche mam od paru lat, stąd ta bezsenność ;p

paniczAFC komentarzy: 188318.11.2012, 23:48

@Marzag
a Ty jak zwykle nie spisz? :D

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 118.11.2012, 23:47

"I hope Theo signs [a new contract]," said Jack Wilshere. "We know what Theo brings; he's got pace, he can go behind, and his movement and timing is probably the best around. He can play anywhere up front but wants to play down the middle, and I think he will get his chance. He just has to be patient.

Ponoć Wenger ma nie sprzedać Walcotta zimą nawet jak nie podpisze kontraktu
guardian.co.uk/football/2012/nov/18/arsenal-tottenham-hotspur-premier-league

Dla mnie za dużo dziamdziolenia na temat nowego kontraktu Walcotta się zrobiło. Ile było gadania o kontrakcie Kosy, a ile o van Persiego, a jak skończyły się obie historie? Walcott nie podpisze, pozostawianie go na rok jest bezsensu, już lepiej dać mu 100k niż puścić wolno (strata ok 12mln funtów-półroczny kontrakt, 20mln z długim kontraktem-Anglik :p )

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 118.11.2012, 23:33

afckonrad9101, przydaloby nam sie kilku braveheartow w druzynie, zwlaszcza na skrzydlach

afckonrad9101 komentarzy: 783418.11.2012, 23:31

paniczAFC
Wiesz wiara zawsze bedzie ale druzyna tez musi dawac racjonalne przeslanki ku temu aby w cos wierzyc, wszystko zalezy od nich , ten mecz byl za 3 punkty jak kazdy kolejny nastepny, wiem ze to moze dodac im duzo pewnosci seibie, ale oby za tydzien i dwa nie skonczyla sie ich dobra "passa"

paniczAFC komentarzy: 188318.11.2012, 23:26

@afckonrad9101
lepiej miec nadzieje, ze ten mecz to przelamanie i ze Arsenal bedzie teraz wszystko wygrywal! trzeba wierzyc, wiara czyni cuda! tak smiechem zartem tydz. przed meczem ze Spours powiedzialem ze bedzie wynik 5:2, nawet na k.com napisalem w jakims newsie ze Arsenal strzeli 7 bramek w tym 2 samoboje i bedzie wynik 5:2 i prosze, wierzylem ze powtorza to i tak wyszlo!

Hans_Zimmer komentarzy: 594618.11.2012, 23:26

PapCio123 z miłą chęcią bym go zobaczył zamiast Ramseya.

klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 118.11.2012, 23:23

Taki to wlasnie jest ten nasz Arsenal, potrafimy sie spiac na wazne mecze, takie jak chociazby ten wczorajszy, a gdy mamy do czynienia z potencjalnie slabszym rywalem to gramy lekko mowiac srednio. Dlatego nie dopisywalam nam odrazu 3 punktow przed meczem z AV.

afckonrad9101 komentarzy: 783418.11.2012, 23:11

Jedna jaskolka wiosny nie czyni, owszem zwyciestwo cieszy ale tu liczy powtarzalnosc w kazdym spotkaniu rowna forma, jeden dobry mecz jestesmy w stanie zawsze zagrac ale to nie o to w tym chodzi, jezeli chcesz byc najlepszy musisz seryjnie wygrywac co tydzien ,poki co AFC gra mocno w kratke i ten mecz dalej nie dal mi konkretnej odpowiedzi na co stac ta druzyne w PL w tym sezonie , niech wygraja 5 meczy pod rzad to bedzie mozna mowic ze o "cos " w tym sezonie walczymy bo poki co widze strasznie nierowna forme a bez powtarzalnosci sukcesow nie ma

PapCio123 komentarzy: 107718.11.2012, 23:05

eisfelda dawać na monpelje i aston ville :D

Pinguite komentarzy: 1502018.11.2012, 23:01

Przecież Ramsey nigdy nie trafi do głębokich rezerw, nie teraz. Zawsze będzie dla niego miejsce w 18. Czy to na ławce czy to na boisku... on w ogóle z ławki nie powinien się ruszac. Niech ktoś weźmie SuperGlue i przyklei tego Ramsey;a do ławki ;)

Arsenalfcfan komentarzy: 1320718.11.2012, 23:01

a no zapomniałem o Jenkinsonie, on za Gervinho a w razie gdyby Giroud nie szło, to Walcotta na szpice przestawić i wchodzi AOC. w ostateczności za Santosa można by dać kogoś.. ale napewno nie Ramseya :)

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 118.11.2012, 23:01

AtheneWins, w rzeczywistości będziue wyglądała tak: Santos, Diaby, Ramsey, Gervinho, Rosicky, Jenkinson, Verma/Per/Kosa

matt21 komentarzy: 541418.11.2012, 23:01

Gervinho - jeździec bez głowy

też mi się nie podoba jego gra, partaczy niemal każdą akcję swoimi przewidywalnymi zwodami.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41218.11.2012, 23:00

matt21

Raczej tak właśnie będzie. W Pucharze Ligi szansę dostaną pewnie Eisfeld, Chamakh Arszawin, Gnabry, Coquelin i ewentualnie rekonwalescenci. Może jeszcze Jenkinson, bo ostatnio gry nie uświadcza.

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 218.11.2012, 22:56

Arshavin zasługuje na znacznie więcej. Szczerze to się nie spodziewałem, że będzie szło mu tak dobrze, wykorzystywanie szans.

matt21 komentarzy: 541418.11.2012, 22:55

Marzag

ja zgaduję, że pierwszy odpoczynek Cazorli to będzie puchar ligi i Ramsey się tam nie załapie, bo będzie regularnie wchodził z ławki w meczach o większą stawkę. Czyli Arshavin dostanie szansę by przekonać Wengera do wejść na ostatnie 5 minut meczu.

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 218.11.2012, 22:53

Ja to jeszcze bym Gervinho wywalił z ławeczki.
Niech sie wróci do Lille po głowę, bo chyba zapomniał jej wziąć stamtąd.

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 118.11.2012, 22:49

AtheneWins, zgadnij ;>

Arsenalfcfan komentarzy: 1320718.11.2012, 22:47

akurat jeśli Diaby i Rosicky wrócą to będzie to nasza ostatnia nadzieja na wyrzucenie Ramseya na głęboką rezerwe.. mam nadzieje, że nasza ławka nie będzie polegała na tym, że będziemy mieli samych ŚP do zmiany.. powinna wyglądać tak:

Mannone, któryś z ŚO(Verma, Kosa, Per), Santos, Diaby, Rosicky, AOC, Arshavin, Gervinho. Miejsca dla Ramseya nie może być..

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 218.11.2012, 22:46

Ciekawy jestem, jak Wenger da odpocząć Cazorli to zagra Ramsey czy Arshavin ;>

PapCio123 komentarzy: 107718.11.2012, 22:45

anglia.goal.pl/index.php?dzial=aktualnosci&artykul=237685 o.O

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 218.11.2012, 22:45

Dwa teoretycznie łatwe mecze przegramy. Liczę na dwa zwycięstwa. Jakby jeszcze Schalke zremisowłao z Olympiakosem to by był miodzik.

Aston Villa - hmm..ciężko powiedzieć. Prowadzili z MUćkami, przegrali a teraz baty od City.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41218.11.2012, 22:44

matt21

Mi serce drżało po tym wjeździe Adebayora w Cazorlę. Martwiłem się, że coś mu się stało.

Borekenema

A z City?

JakubBurak13 komentarzy: 24818.11.2012, 22:41

są nowe odcinki Nie do wiary na TTV :3

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 118.11.2012, 22:41

przestrzegam przez wielkim optymizmem, to był dopiero 2 naprawdę dobry mecz w tym sezonie. pierwszy dla mnie to mecz z Liverpoolem, reszta bez rewelacji, sam bilans meczy wskazuje