Powtórka z rozrywki, czyli Arsenal 5-2 Tottenham!

Powtórka z rozrywki, czyli Arsenal 5-2 Tottenham! 17.11.2012, 14:40, Kuba Tomaszkiewicz 2166 komentarzy

Na The Emirates spotkały się dwie drużyny z północnego Londynu – Arsenal zagrał z Tottenhamem. Mimo braku Robina van Persiego i Tomasa Rosickiego, Santi Cazorla i spółka powtórzyli wynik z 26 lutego tego roku, wygrywając z Kogutami 5-2!

Głosuj na mecz Arsenalu w ankiecie Canal+!

Poniżej prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn:

Arsenal: Szczęsny – Sagna, Koscielny, Mertesacker, Vermaelen – Wilshere, Arteta – Walcott, Cazorla, Podolski – Giroud

Tottenham: Lloris – Walker, Gallas, Verthogen, Naughton – Lennon, Huddlestone, Sandro, Bale – Defoe, Adebayor

Fani Kanonierów od początku bardzo głośno dopingowali swoich podopiecznych. Poza owacjami dla swoich ulubieńców nie szczędzili gwizdów dla Williama Gallasa i Emanuela Adebayora, byłych zawodników Arsenalu. Pierwsze minuty upłynęły jednak pod znakiem nieustannej walki w środku pola.

Jednak to wracający po kontuzji Wojciech Szczęsny musiał wyciągać piłkę z siatki już w 9. minucie. Po zamieszaniu w polu karnym bardzo przytomnie zachował się Gallas, ale sędzia liniowy podniósł chorągiewkę, sygnalizując spalonego.

Chwilę później już było 0-1. Po fatalnym błędzie Mertesackera Jermain Defoe znalazł się sam na sam ze Szczęsnym. Polak wybronił strzał Anglika, jednak przy dobitce Adebayora był już bezradny. 0-1.

Obrona Arsenalu niczego się nie nauczyła. W 13. minucie kapitalną sytuację stworzył sobie niepilnowany Aaron Lennon, jednak jego strzał minął minimalnie słupek.

W 17. minucie Olivier Giroud padł w polu karnym po interwencji Gallasa, jednak nie mogło być mowy o podyktowaniu jedenastki.

Dosłownie kilka sekund później znowu dał o sobie znać Adebayor. Po jego bezsensownym, brutalnym wślizgu w środkowej strefie boiska obejrzał on czerwoną kartkę.

Na pierwszą bramkową akcję kibice Arsenalu musieli czekać do 24. minuty. Po dośrodkowaniu Walcotta cudownym uderzeniem głową popisał się Per Mertesacker. To pierwsza bramka Niemca w barwach Kanonierów, który zrehabilitował się za błąd w 10.minucie meczu. 1-1.

Bardzo groźnie pod bramką Wojciecha Szczęsnego zrobiło się po silnym podaniu Vermaelena w światło bramki. Polak swoim przyjęciem piłki pokazał, że jego wyszkolenie techniczne jest na bardzo wysokim poziomie.

W 31. minucie po wrzutce z rzutu wolnego Jacka Wilshere’a świetnie głową uderzył Giroud, jednak jeszcze lepiej interweniował Lloris. Po chwili silnym uderzeniem pokazał się Cazorla, ale jego strzał minął poprzeczkę o pół metra.

Gracze Arsenalu nieco zlekceważyli osłabione Koguty, czego efektem był 70-metrowy rajd niewidocznego Bale’a, zakończony rzutem rożnym dla Tottenhamu.

Okres gry w środkowej strefie boiska przerwał Olivier Giroud w 40. minucie. Po raz świetnie uderzył głową, jednak po raz kolejny jego reprezentacyjny kolega znów okazał się lepszy.

Co nie udało się Francuzowi, udało się Lukasowi Podolskiemu. Jego strzał został zablokowany przez Gallasa, co zupełnie zmyliło Hugo Llorisa. Piłka ku rozpaczy kibiców Tottenhamu powoli wtoczyła się do siatki.

Dosłownie chwilę później było już 3-1. Faulowany Santi Cazorla nie położył się, okiwał jednego z obrońców i wyłożył piłkę do Oliviera Giroud. Po raz kolejny nie popisał się William Gallas, który nie upilnował napastnika Kanonierów.

Andre Villas-Boas od początku drugiej połowy zdecydował się na gruntowne przemeblowanie swojego składu. Na boisku pojawili się Clint Dempsey i Micheal Dawson. Gareth Bale rozpoczął grę na lewej obronie.

Koguty niczym ptaki drapieżne rzuciły się do ataków od początku drugiej połowy, jednak z tej przewagi nie wyniknęła żadna poważna sytuacja pod bramką Wojciecha Szczęsnego.

W 53 minucie urazu lewej ręki doznał Theo Walcott. Anglik jednak kontynuował grę mimo towarzyszącego mu bólu.

W 60. minucie niepilnowany Santi Cazorla dostał cudowne podanie od Lukasa Podolskiego. Wystarczyło dostawić nogę, żeby piłka zatrzepotała w siatce. 4-1!

Od tego momentu gracze Arsena Wengera zaczęli się bawić na boisku. Strzałem z 20. metra popisał się Giroud, jednak piłka przeleciała tuż nad bramką.

Na uwagę zasługuje fantastyczna postawa Podolskiego w tym meczu. Poza akcjami prowadzonymi lewym skrzydłem pomagał Vermaelenowi w defensywie z Bale’m czy Lennonem.

W 71. minucie moment dekoncentracji Arsenalu w środkowej strefie boiska wykorzystał Tottenham. Gareth Bale uderzył z 20. metra tuż przy słupku bramki strzeżonej przez Szczęsnego. 4-2!

Zmiana w Arsenalu. Zmęczonego Wilshere’a zastąpił Aaron Ramsey.

Po raz kolejny groźną akcję popisał się Bale. Walijczyk z ostrego kąta uderzył obok bramki Szczęsnego.

Theo Walcott w 76. minucie miał świetną okazję do zdobycia gola, jednak za mocno wypuścił sobie piłkę, która wturlała się do rąk Hugo Llorisa. Po chwili piłkarze Arsenalu przeprowadzili kontrę 3 napastników na 2 obrońców którą zaprzepaścił Aaron Ramsey.

Po tej akcji zmęczonego Podolskiego zastąpił Andre Santos.

Podopieczni Wengera przez kilka minut nie dali powąchać piłki piłkarzom z White Hart Lane. Świetną okazję miał Vermaelen, ale skiksował będąc sam na sam z Llorisem.

W 86. minucie Arsene Wenger wykorzystał ostatnią zmianę. Alex Oxlade-Chamberlain zmienił Oliviera Giroud.

I to właśnie Ox asystował przy piątej bramce dla Kanonierów! W 90. minucie Anglik wystawił piłkę do Theo Walcotta, który tylko dopełnił formalności. 5-2!

Do końca wynik nie uległ zmianie. Arsenal po raz kolejny pokonuje Tottenham 5-2!

Oglądaliśmy spektakl na najwyższym poziomie. Mimo słabszej gry Arsenalu w drugiej połowie, fani Kanonierów mogą być bardzo zadowoleni! Zwycięstwo nad odwiecznym rywalem cieszy podwójnie, a może nawet bardziej!

@Mid
Hehe ;) No to mam już co oglądać, aczkolwiek jeszcze z jeden film by się przydał. TPB i do roboty :p

i Denis Bergkamp
(tych dwóch ostatnich nazwy nie zapamiętałem do końca)

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34118.11.2012, 21:03

@pauleta
A chociażby ja kibicowałem Damonowi :] Bo nie jestem wielkim fanem Di Caprio, którego postać w tym filmie mnie troszkę irytowała :p Coś jak Depp w "Donnie Brasco" - tak zdecydowanie 'kibicowałem' Pacino

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41218.11.2012, 21:03

bmwz5

To co tu jeszcze robisz? Wypad oglądać ten film! :D Od razu jak napisałeś "poważny film" to pierwszym tytułem o jakim pomyślałem był "Babel".

Klama komentarzy: 3971 newsów: 218.11.2012, 21:01

mam pytanie - wie ktoś na jakiej podstawie przyznawane są bonusy w FPL ?

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34118.11.2012, 20:59

@Mid
Nie oglądałem, przepraszam że nie odpisałem wcześniej, ale po prostu nie dostrzegłem pytania : p

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12618.11.2012, 20:59

bwmz5, fajna też była scena w klubie ze striptizem, pojechało Lynchem.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 118.11.2012, 20:58

SPOILERy Infiltracja Szakal
bmwz5,
Bądźmy szczerzy kto kibicował drewnianemy Mattowi Damonowi mając po drugiej stronie Leo Di Caprio? :D Tak samo, kto kibicował Richardowi Gereowi w Szakalu mimo tego, że 'złą postacią' był Bruce Willis ?! :D

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41218.11.2012, 20:57

bmwz5

Ponawiam pytanie:

A "Babel" widziałeś?

ArseneAl komentarzy: 2341718.11.2012, 20:56

Jeśli chodzi o jakieś "smutne" filmy to z polskich polecam "Wymyk" i "Lincz". Jakiś czas temu leciały na C+

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34118.11.2012, 20:55

A i zadziwiające było to, jak przedstawiono scenę, w której śpiewał ojciec postaci granej przez Gallo. W KAŻDYM innym filmie byłby początek lub tylko koniec piosenki przedstawiony, tam było wszystko dokładnie, każda sekunda, minuta śpiewu. Co jak co, ale na takie szczegóły zwraca się uwagę - co więcej, sprawiają one, że te niektóre filmy są przez nie wyjątkowe.

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34118.11.2012, 20:52

@Topek
W Buffalo '66 najlepsza scena to moim zdaniem stepowanie Christiny Ricci (lubię tę aktorkę, za tą rolę i za rolę w GENIALNYM moim zdaniem Black Snake Moan) w rytm utworu Moonchild zespołu King Crimson. To chyba jedyny przypadek, kiedy ich utwór został użyty do filmu... a dodaje tej sceny autentycznej 'magii' :)
vimeo.com/11039545

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141418.11.2012, 20:52

tyle tytułów wymieniliście, że już 3 filmy ściągnąłem xd dobrze, że szybki internet :P

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12618.11.2012, 20:50

Buffalo 66 bardzo fajne, dobry klimat. Z Gallo też Tetro jest niezłe

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34118.11.2012, 20:47

@pauleta
Właśnie wiem :p Niestety..
Aczkolwiek napisanie o takiej Infiltracji, że jest bez happy endu nie byłoby za wielkim spoilerem, gdyż jest dwójka bohaterów i każda osoba inaczej by to interpretowała :p A zakończenie zaskoczyłoby i tak wszystkich. Ulubiony aktor - De Niro, ulubiony reżyser - Scorsese.

Tak w ogóle widział ktoś film Buffalo '66 ? Jeden z moich ulubionych, tylko moim zdaniem zakończenie wszystko zepsuło (pomimo, że dla wielu osób było najlepsze w całym filmie).
Ta 'magia' w niektórych scenach, albo sposób, w jaki całość była kręcona.. Mmm : >

azteco_valiente komentarzy: 1274 newsów: 618.11.2012, 20:46

@bmwz5
Jeżeli ma być coś smutnego to polecam film "Strzelając do psów", film jest o ludobójstwie w Rwandzie

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41218.11.2012, 20:45

bmw5

royal komentarzy: 41718.11.2012, 20:44

bmwz5 - Jak "Oldboy" Ci się podobał, "Pani Zemsta" to obowiązek.

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12618.11.2012, 20:43

Stroszek Herzoga!

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 118.11.2012, 20:42

bmwz5, jak podamy Ci filmy bez happy endu to będzie megaspoiler na dzień dobry :P

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34118.11.2012, 20:42

@azteco
Oldboya oglądałem : p Świetny był.

royal komentarzy: 41718.11.2012, 20:42

bmwz5 - Dramat, poważny, bez happy end'u? Może "Shutter Island", "Chłopięcy świat" (pewnie widziałeś, skoro lubisz De Nniro, a z resztą, to jest z happy end'em), "Upadek" (z Douglasem) i tradycyjnie ode mnie Korea - "Oldboy" i "Pani Zemsta".

azteco_valiente komentarzy: 1274 newsów: 618.11.2012, 20:41

Ja z bijatyk polecam "Obrońca" niektore walki to majstersztyk

@bmwz5 Przypomnial mi sie swietny thriller mianowicie "Oldboy" gorąco polecam ;)

Pinguite komentarzy: 1502018.11.2012, 20:40

Pierwsza Miłosc? Serio? Boże...

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 218.11.2012, 20:39

Obejrzyj sobie Srpski Film. Ani to zabawne, ale totalnie powalone. Jak lubisz PSYCHOZĘ to obejrzyj, ale generalnie nie polecam..

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34118.11.2012, 20:37

Tzn ogólnie nie szukam w chwili obecnej filmu akcji, tylko czegoś poważnego, więc bijatyki odpadają. Tak samo nie mam ochoty na thriller. Najlepiej coś bez happy endu.

Wielo komentarzy: 147418.11.2012, 20:36

Jedyny film jaki obejrzałem od początku do końca to Skazany na śmierć. ( Kiedyś na polsacie leciał ).
Ogólnie prawie wcale nie oglądam filmów ale ten jeden mnie wciągnął na maxa. Oczywiście nie mówie już o serialu Pierwsza Miłość od którego jestem już długo uzależniony xd

paniczAFC komentarzy: 188318.11.2012, 20:35

jak lubisz bijatyki, na dodatek w wiezieniu to naprawde najlepszy film jaki ogladalem to ten champion 1 i 2 aa no i Blood and Bone, mistrzostwo

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34118.11.2012, 20:34