Przełamanie: Arsenal 3-1 Bournemouth

Przełamanie: Arsenal 3-1 Bournemouth 27.11.2016, 16:17, Łukasz Wandzel 722 komentarzy

W listopadzie piłkarze Arsene'a Wengera rozegrali kilka trudnych pojedynków. Między innymi podejmowali Czerwone Diabły na Old Trafford w szlagierze 12. kolejki Premier League. Zmierzyli się także z PSG w Lidze Mistrzów. Nie były to łatwe pojedynki, ani niewymagający rywale. Arsenal nie przegrywał ostatnio spotkań, ale miał również problem ze skompletowaniem trzech punktów. Z pewnością liczył, że falę remisów przerwie właśnie dzisiejsze starcie z Wisienkami Eddiego Howe'a. Dokładnie tak się stało, ale mieliśmy do czynienia z dwoma odmiennymi połowami. W pierwszej to goście złapali wiatr w żagle i mogło to się skończyć dla nich nawet prowadzeniem. Natomiast w drugiej, dużo lepiej zaprezentowali się podopieczni francuskiego szkoleniowca, którzy odpowiednio zareagowali na wydarzenia na murawie. Szybko objęli prowadzenie i do końca meczu próbowali grać kombinacyjnie oraz kreowali sobie mnóstwo okazji. Aż dziwne, że podwyższyli wynik dopiero w końcówce. Z kolei zespół Bournemouth nie istniał w drugiej części meczu i, poza kilkoma dogodnymi sytuacjami, spuścił z tonu.

Składy, w jakich obie drużyny wystąpiły w tym spotkaniu:

Arsenal: Cech – Debuchy (15' Gabriel), Mustafi, Koscielny, Monreal – Elneny, Xhaka – Walcott (75' Giroud), Özil, Chamberlain (75' Ramsey) - Alexis

Bournemouth: Federici – A. Smith, Francis, Cook, B. Smith (81' Mousset) – Ake, Gosling – Arter, Stanislas (71' Ibe), King - Wilson (63' Afobe)

Niedługo trzeba było czekać na pierwsze trafienie. Już w 2. minucie Mesut Özil mógł otworzyć wynik spotkania, ale zrobił to Alexis dziesięć minut później. Co prawda gol nie zostanie najładniejszym trafieniem sezonu, ale wymagał zmysłu prawdziwego snajpera. Chilijczyk wykorzystał błąd Steve'a Cooka, który zbyt lekko odegrał futbolówkę do własnego golkipera. Sanchez przejął owe nieudane podanie i umieścił piłkę w siatce. To dało dużo swobody londyńczykom i wydawało się, że może być już tylko lepiej. Jednak, choć się na to nie zapowiadało, ekipa Bournemouth zdołała doprowadzić do wyrównania. Wszystko za sprawą dyskusyjnego rzutu karnego, który arbiter argumentował przewinieniem Monreala na Wilsonie. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany i nie dał szans Petrowi Cechowi. Po zmianie rezultatu na 1-1, pierwsza połowa przebiegała po myśli gości, którzy o mało nie objęli prowadzenia. Arsenal, w tym czasie, miał zaledwie kilka sytuacji, z których nic nie wynikło. Sędzia zaprosił wszystkich na przerwę przy widniejącym na tablicy wyników remisie.

Warto wspomnieć o dość nieprzyjemnej sytuacji dla kadry The Gunners, jaka miała miejsce w 15. minucie. Wtedy to własnie urazu nabawił się Mathieu Debuchy. Francuz od dawna nie był pierwszym wyborem Arsene'a Wengera na pozycji prawego obrońcy. Tymczasem, brak dostępności Bellerina czy Jenkinsona to była dla byłego gracza Newcastle prawdziwa okazja do udowodnienia swojej wartości. Niestety, już po kwadransie musiał zastąpić go Gabriel Paulista.

Na drugą połowę Kanonierzy wyszli z odpowiednim nastawieniem. Bardzo szybko odpowiedzieli na wydarzenia boiskowe i w 53. minucie ponownie wygrywali. Tym razem zrehabilitował się Monreal, który wrzutką posłał piłkę prosto na głowę Theo Walcotta, a ten w stylu Oliviera Girouda wpakował ją do bramki. Widzieliśmy odmieniony Arsenal. Kreujący mnóstwo okazji i bardzo dziwne, że przez jeszcze długi czas nie mógł podwyższyć rezultatu. Dużo kombinacyjnych prób przeprowadzali Özil i Sanchez, ale także Chamberlain. Brakowało jedynie wykończenia. Za to drużyna gości nie wyglądała już tak dobrze. Jej okazje w drugich 45. minutach można policzyć na palcach jednej ręki, ale zdarzały się piłki zagrażające zwycięstwu Kanonierów. Choćby w 79. minucie, kiedy to Petr Cech uratował swój zespół przed kolejnym wyrównaniem. Czeski golkiper zatrzymał wtedy strzał głową Benika Afobe.

Końcówka jeszcze bardziej należała do londyńczyków. Na murawie znajdowali się już zmiennicy: Ramsey i Giroud. Widać było wielką chęć, aby zdobyć jeszcze trzecią bramkę. Olivier Giroud zazwyczaj strzela, kiedy wchodzi z ławki. Tym razem to właśnie on rozpoczął akcję, ale zakończył ją z asystą. Dograł futbolówkę prawie z linii autu bramkowego w pole karne, a Alexis dokończył dzieło dokładając nogę i drugi raz w tym meczu wpisał się na listę strzelców.

To trafienie ustanowiło wynik meczu, który dał w końcu przełamanie piłkarzom Arsene'a Wengera. Gospodarze dzisiejszego spotkania zwyciężyli, zdobyli komplet punktów, ale tak naprawdę nie mogli pozwolić sobie na wpadkę. Liverpool, Manchester City i Chelsea pokonali swoich przeciwników. Arsenal po zwycięstwie do liderujących The Blues traci tylko trzy punkty, a utrata oczek z Wisienkami skomplikowałaby jego sytuację. Jeśli chce walczyć o mistrzostwo, jest zmuszony do prezentowania odpowiedniego poziomu i wysokiej skuteczności, kiedy gra w roli faworyta.

BournemouthPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
kibicarsenalu123 komentarzy: 88430.11.2016, 17:03

"94 rocznik będzie się tu mądrzył jak kogut nad jajkiem. Hahahaha."

A co do rzeczy ma rocznik? Gość może być nawet z podstawówki i może lepiej ogarniać temat.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997330.11.2016, 09:47

na pewno zagra Ramsey, jezeli nie ma kontuzji

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 130.11.2016, 03:53

Adamoss, ok. Poza tym, że środek Coquelin-Elneny za mało kreatywny. Mi się wydaje, że najlepsze notowania u Wengera ma środek Coquelin,Ramsey i Ozil, bo taki widzieliśmy w meczu z PSG. Natomiast ostatnio grali Xhaka z Elnenym, żeby dać odpocząć innym po meczu LM.

Perez

Szkoda urazu Giroud'a - chciałbym zobaczyć go od pierwszej minuty w tym meczu.

anty_pzpn_ komentarzy: 337030.11.2016, 00:37

Ja pierd... jackson follman będzie musiał mieć amputowane nogi ... ten to dopiero będzie miał uraz psychiczny :/

ocwpremiers komentarzy: 35330.11.2016, 00:34

yooooo !!!! wkleje to co napisałem wczoraj,bo nurtuje mnie ten temat,a widocznie "redakcja"albo nie widziała,albo olała...

UWAGA!!

"siemanko...a ja mam pytanie troche z innej beczki.bo coś dawno nie widziałem żadnych ocen pomeczowych.co się z nimi stało?bo już od bodajże meczu z kurczakami ich chyba nie bylo"

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 330.11.2016, 00:21

Wilshare

Ty się uspokuj młodziak bo Ciebie nie powinno tu już być.

Umiecie tylko łapać za pojedyncze słówka i robić z tego gównoburzę na miarę huraganu w Stanach Zjednoczonych. Ramsey jest aktualnie żałosnym graczem i nic nie wnosi do drużyny - zdecydowanie nic. Udławiliście się tym jednym magicznym sezonem Ramseya i teraz nie możecie go wypluć ani przełknąć bo by was wykręciło w każdą stronę.

94 rocznik będzie się tu mądrzył jak kogut nad jajkiem. Hahahaha.

MaciekGooner

Chodziło mi o wiek, i o to że właśnie pobił rekord Owena i stał się najmłodszym strzelcem w historii LFC. A bramka swoją drogą też ładna :)

Orandzo komentarzy: 338029.11.2016, 22:32

Alex Iwobi ostatnio bardzo aktywnie bierze gościnny udział na różnych sportowych kanałach na youtube

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 129.11.2016, 22:27

Najpierw Alexander-Arnold pieknie wrzuca dla Origiego, teraz Woodburn strzela bramkę. Proszę, proszę.

Lateralus komentarzy: 90329.11.2016, 22:26

OMG Ben Woodburn! Normalnie jak Owen ♥

Lateralus komentarzy: 90329.11.2016, 22:25

Myślę, że jak nie kupimy porządnego zastępstwa za Sadio to nie. Ale czwórkę powinniśmy uratować przez ten czas jak Mane nie będzie.

mistiqueAFC komentarzy: 2676929.11.2016, 22:24

Mnie ciekawy Liverpool w weekend.Może być strata punktów

Lateralus komentarzy: 90329.11.2016, 22:23

Beznadziejny, bez jajeczny ten Liverpool dziś. Nawet mimo prowadzenia, żenada panowie.

Rafson95 komentarzy: 1045129.11.2016, 22:22

Widać że Origi czesto ogada Girouda :)

Lateralus komentarzy: 90329.11.2016, 22:21

Oczywiście Mane pojedzie wcześniej. Po Sunderlandzie pojedzie sobie.

Firmino jakiś drobny uraz, na mecz z Bournemouth będzie zapewne dostępny. Puchar narodów Afryki trwa od 14.01 do 05.02.

arsenallord komentarzy: 29572 newsów: 11729.11.2016, 22:18

songoku---> Myśliwi również dokarmiają zwierzęta. Oczywiście też nie jestem za tym, żeby "znęcać" się nad zwierzętami poprzez łamania nóg czy inne takie. Jednak myślistwo musi być dozwolone

Lateralus komentarzy: 90329.11.2016, 22:17

mistique

Jest dogrywka i karne.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 129.11.2016, 22:16

@mistiqueAFC: Dogrywka. Tylko w półfinale jest rozgrywany dwumecz.

PietrasM komentarzy: 249329.11.2016, 22:15

O ile się nie mylę to dogrywka i powtórka. Bez karnych.

mistiqueAFC komentarzy: 2676929.11.2016, 22:14

E EFL jest dogrywka, czy powtórka meczu?

DeWu komentarzy: 85429.11.2016, 22:07

polecam angielskieespresso.pl/2016/11/26/analiza-nieelastyczny-wenger-czyli-arsenal-znow-czwarty/ zapoznalem się przed momentem i ewidentnie widać że żadna klątwa w Novemberze na nas nie działa a głupota i niechlujstwo trenera i piłkarzy :(

kamilo_oo komentarzy: 2356729.11.2016, 22:05

No i Arka wsadziła

Rafson95 komentarzy: 1045129.11.2016, 22:04

Polowania polowaniami, ale wśród myśliwych jest mnóstwo patologii i sadyzmu.

Konkurs norowania

'' W wyznaczonym czasie i miejscu spotyka się kilkudziesięciu myśliwych, przywożą ze sobą psy i kilka lisów które posłużą za żywą przynętę.
Lisy zamyka się w kotle wkopanym w ziemię do którego prowadzą wykonane z desek korytarze do których wpuszcza się psy.
Zadaniem psów jest atakowane uwięzionych lisów, im sprawniej pies dopadnie lisa tym więcej punktów zdobywa jego właściciel.

Na koniec co wielokrotnie udowodniliśmy, myśliwi łamią lisom nogi by nie mogły uciekać i zawiązują im pyszczki taśmą montażową by nie mogły gryźć a następnie tak spreparowane ofiary pozwalają zagryźć i żywcem rozszarpać swoim psom. ''

anty_pzpn_ komentarzy: 337029.11.2016, 22:03

Wilshare

Na litość boską grają z outsaiderem 1 ligi :D
U siebie
Gdzie nie grają w pucharze jacyś wielcy przeciwnicy i mogliby powalczyć o zwycięstwo bo weszliby już do półfinału

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 129.11.2016, 22:03

@WilSHARE: W sumie to nie, tylko nie oglądałem tej ostatniej z dziadkiem i nauką angielskiego więc musiałem nadrobić zaległości. I było warto :)

PietrasM komentarzy: 249329.11.2016, 21:59

Ludzie się buntują, bo niestety w swojej niepojętej mądrości nie wiedzą na czym polega praca myśliwego.
Buntowaniem wobec czegoś takiego mogli by się zająć:

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 829.11.2016, 21:57

Kopenhaga 4-0. Woop woop. Brugge strzeż się.

Jak mozna obstawić Arkę, gdy Ci nie pamiętają ostatniego zwycięstwa. Moze fartem Ci wejdzie.

Wiciu, prawda. Coś nowego?

songoku95 komentarzy: 2348529.11.2016, 21:52

arsenallord
przeciwko czemu się buntowali? Przeciwko temu że utrzymujemy porządek jeśli chodzi o populacje zwierząt, dokarmiamy je zimą? Z tymi obrońcami i przeciwnikami jest tak samo jak z tym co walczą o równouprawnienia i te inne sroty groty, czyli suma sumarum w dupach się ludziom przewraca od dobrobytu.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 129.11.2016, 21:49

Ja pierdykam, ale Allegro ma dobre reklamy!!

PietrasM komentarzy: 249329.11.2016, 21:46

Aaron ma 25 lat. Dużo-mało. Minie rok, dwa. Dojrzeje 'piłkarsko', złapie formę, będzie wymiatał, aż wam się głupio zrobi!!! Tego też wam życzę!
To moje życzenia dla was na nowy rok. Innych nie będzie :D
I widzę Aarona grającego wyżej od Ozila.

anty_pzpn_ komentarzy: 337029.11.2016, 21:43

Ktoś ogląda Arkę??

Cały kupon mi zje...

arsenallord komentarzy: 29572 newsów: 11729.11.2016, 21:41

Oglądałem przed chwilą ciekawy materiał. Ludzie mieli pretensję i buntowali się, że myśliwi polują...

adrian---> Ja raczej też Aarona staram się bronić, ale jeżeli w tym sezonie nie pokaże pełni swoich umiejętności to uznam go za przeciętnego zawodnika.

Traitor komentarzy: 10272 newsów: 2429.11.2016, 21:36

Moze jezeli chodzi o tą technike, to bardziej koledze chodziło, ze Ramsey nie umie podać na 5 metrów normalnie jak piłkarz, tylko wszędzie musi robić ruletki/piętki/zwody na siłe

Kiedys van Persie dobrze powiedzial, ze z Ramseyem nie mozna wygrac ligi. Nie wiem, jak ktos powazny na tej stronie chcący, by Arsenal wygrał Lige jest w stanie go dalej bronić

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 229.11.2016, 21:34

adrian12543
Przed Euro już był hejt dot. włosów Ramseya. Walijczyka nazywano imbecylem/idiotą etc. za zmianę fryzury na blond xD

borxon komentarzy: 42629.11.2016, 21:28

Lucaz6Z

"bo choćby ktoś doprowadzał klub do dna"

no chociażby to było, bardzo delikatnie ujmując, głupie. kończ waść wstydu oszczędź.

DeWu komentarzy: 85429.11.2016, 21:27

Ja tak chciałem z innej strony. Mianowicie pochwalić ex kanoniera Isaac'a Hayden'a. Radzi sobie chłopak (przynajmniej w tym meczu NU-HUL) co wy na takie rozwiązanie za 2 sezony żeby wrócił do nas ( bo NU Benka raczej na pewno awansuje) jako 2 na CDM mamy Elninho ale to chyba nie ten typ a Kamara to chyba zawody pomylił. Ja byłbym za jak bd mu szło

thide komentarzy: 32389 newsów: 185229.11.2016, 21:10