Przełamanie: Arsenal 3-1 Bournemouth

Przełamanie: Arsenal 3-1 Bournemouth 27.11.2016, 16:17, Łukasz Wandzel 722 komentarzy

W listopadzie piłkarze Arsene'a Wengera rozegrali kilka trudnych pojedynków. Między innymi podejmowali Czerwone Diabły na Old Trafford w szlagierze 12. kolejki Premier League. Zmierzyli się także z PSG w Lidze Mistrzów. Nie były to łatwe pojedynki, ani niewymagający rywale. Arsenal nie przegrywał ostatnio spotkań, ale miał również problem ze skompletowaniem trzech punktów. Z pewnością liczył, że falę remisów przerwie właśnie dzisiejsze starcie z Wisienkami Eddiego Howe'a. Dokładnie tak się stało, ale mieliśmy do czynienia z dwoma odmiennymi połowami. W pierwszej to goście złapali wiatr w żagle i mogło to się skończyć dla nich nawet prowadzeniem. Natomiast w drugiej, dużo lepiej zaprezentowali się podopieczni francuskiego szkoleniowca, którzy odpowiednio zareagowali na wydarzenia na murawie. Szybko objęli prowadzenie i do końca meczu próbowali grać kombinacyjnie oraz kreowali sobie mnóstwo okazji. Aż dziwne, że podwyższyli wynik dopiero w końcówce. Z kolei zespół Bournemouth nie istniał w drugiej części meczu i, poza kilkoma dogodnymi sytuacjami, spuścił z tonu.

Składy, w jakich obie drużyny wystąpiły w tym spotkaniu:

Arsenal: Cech – Debuchy (15' Gabriel), Mustafi, Koscielny, Monreal – Elneny, Xhaka – Walcott (75' Giroud), Özil, Chamberlain (75' Ramsey) - Alexis

Bournemouth: Federici – A. Smith, Francis, Cook, B. Smith (81' Mousset) – Ake, Gosling – Arter, Stanislas (71' Ibe), King - Wilson (63' Afobe)

Niedługo trzeba było czekać na pierwsze trafienie. Już w 2. minucie Mesut Özil mógł otworzyć wynik spotkania, ale zrobił to Alexis dziesięć minut później. Co prawda gol nie zostanie najładniejszym trafieniem sezonu, ale wymagał zmysłu prawdziwego snajpera. Chilijczyk wykorzystał błąd Steve'a Cooka, który zbyt lekko odegrał futbolówkę do własnego golkipera. Sanchez przejął owe nieudane podanie i umieścił piłkę w siatce. To dało dużo swobody londyńczykom i wydawało się, że może być już tylko lepiej. Jednak, choć się na to nie zapowiadało, ekipa Bournemouth zdołała doprowadzić do wyrównania. Wszystko za sprawą dyskusyjnego rzutu karnego, który arbiter argumentował przewinieniem Monreala na Wilsonie. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany i nie dał szans Petrowi Cechowi. Po zmianie rezultatu na 1-1, pierwsza połowa przebiegała po myśli gości, którzy o mało nie objęli prowadzenia. Arsenal, w tym czasie, miał zaledwie kilka sytuacji, z których nic nie wynikło. Sędzia zaprosił wszystkich na przerwę przy widniejącym na tablicy wyników remisie.

Warto wspomnieć o dość nieprzyjemnej sytuacji dla kadry The Gunners, jaka miała miejsce w 15. minucie. Wtedy to własnie urazu nabawił się Mathieu Debuchy. Francuz od dawna nie był pierwszym wyborem Arsene'a Wengera na pozycji prawego obrońcy. Tymczasem, brak dostępności Bellerina czy Jenkinsona to była dla byłego gracza Newcastle prawdziwa okazja do udowodnienia swojej wartości. Niestety, już po kwadransie musiał zastąpić go Gabriel Paulista.

Na drugą połowę Kanonierzy wyszli z odpowiednim nastawieniem. Bardzo szybko odpowiedzieli na wydarzenia boiskowe i w 53. minucie ponownie wygrywali. Tym razem zrehabilitował się Monreal, który wrzutką posłał piłkę prosto na głowę Theo Walcotta, a ten w stylu Oliviera Girouda wpakował ją do bramki. Widzieliśmy odmieniony Arsenal. Kreujący mnóstwo okazji i bardzo dziwne, że przez jeszcze długi czas nie mógł podwyższyć rezultatu. Dużo kombinacyjnych prób przeprowadzali Özil i Sanchez, ale także Chamberlain. Brakowało jedynie wykończenia. Za to drużyna gości nie wyglądała już tak dobrze. Jej okazje w drugich 45. minutach można policzyć na palcach jednej ręki, ale zdarzały się piłki zagrażające zwycięstwu Kanonierów. Choćby w 79. minucie, kiedy to Petr Cech uratował swój zespół przed kolejnym wyrównaniem. Czeski golkiper zatrzymał wtedy strzał głową Benika Afobe.

Końcówka jeszcze bardziej należała do londyńczyków. Na murawie znajdowali się już zmiennicy: Ramsey i Giroud. Widać było wielką chęć, aby zdobyć jeszcze trzecią bramkę. Olivier Giroud zazwyczaj strzela, kiedy wchodzi z ławki. Tym razem to właśnie on rozpoczął akcję, ale zakończył ją z asystą. Dograł futbolówkę prawie z linii autu bramkowego w pole karne, a Alexis dokończył dzieło dokładając nogę i drugi raz w tym meczu wpisał się na listę strzelców.

To trafienie ustanowiło wynik meczu, który dał w końcu przełamanie piłkarzom Arsene'a Wengera. Gospodarze dzisiejszego spotkania zwyciężyli, zdobyli komplet punktów, ale tak naprawdę nie mogli pozwolić sobie na wpadkę. Liverpool, Manchester City i Chelsea pokonali swoich przeciwników. Arsenal po zwycięstwie do liderujących The Blues traci tylko trzy punkty, a utrata oczek z Wisienkami skomplikowałaby jego sytuację. Jeśli chce walczyć o mistrzostwo, jest zmuszony do prezentowania odpowiedniego poziomu i wysokiej skuteczności, kiedy gra w roli faworyta.

BournemouthPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Womanizer komentarzy: 991729.11.2016, 10:24

Wiadomo pany co z Debuchym? Bo Jenkiego na młoty sobie nie wyobrażam, już lepiej zagrać 3 z tyłu i Oxem na wahadle.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 129.11.2016, 10:17

A myślałem, że po katastrofach drużyn Torino i United już nigdy nie zdarzy się tego typu tragedia. Pozostaje tylko współczuć.

Za to widzę, że Krzysztof Stanowski vs Mercedes-Benz zanosi się na najciekawsze starcie roku :D

PietrasM komentarzy: 249429.11.2016, 10:04

Jak dla mnie to nowy trener, nowy sztab, nie dość że by nie sprzedał Ramseya to by jeszcze wycisnął z niego dodatkowe 15%. Największym problemem Aarona są kontuzje, bo skutecznie cofają go za każdym razem o 3 miesiące wstecz z formą.
Poza nieszczęsnym złamaniem nogi, Ramsey, cały czas łapie kontuzje które w moich oczach wynikają z przetrenowania.

Gdyby się tak dobrze zastanowić to Ozil w większości meczy gra piach by później jednym świetnym podaniem wymazać wszystkim z pamięci pozostałe 90% zagrań. Ale według mnie taka jego rola. On nie jest od tyrania na boisku. On mógłby stać w środkowym kole większość meczu by zrobić asystę albo strzelić gola a i tak wywiązałby się ze swojego zadania. A trzeba przyznać, że niewielu piłkarzy potrafi tak zniknąć żeby nagle zaskoczyć przeciwnika i to z każdej półki. To jest właśnie jego magia.
Problem Wengera z nim jest taki, że musi obchodzić się z Ozilem jak z jajkiem, bo nie daj boże się obrazi i nie podpisze kontraktu.
Sam osobiście usadziłbym go na ławie na jeden mecz, żeby złapał trochę pokory :P.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189929.11.2016, 09:55

PietrasM
Po to, żeby nie robić serduszek

PietrasM komentarzy: 249429.11.2016, 09:49

Czemu nie działa znak większości w prawo?

Gunnersaurus
Ja to bym akurat Ozila nie spieniezal ale dał mu czasem odpocząć w spotkaniach z gorszymi zespołami i dał porozgrywac właśnie takiemu Iwobiemu czy nawet Ramseyowi bo jeśli on ma gdzieś jeszcze odpalić to właśnie na 10.
Zdaje sobie sprawę że Ozil jest tylko do głaskania ;)

Lucas6Z komentarzy: 182229.11.2016, 09:44

simpll
Myślę że dużo zależałoby od tego jaki trener.
Może Brytyjczyk by go nie skreślił bo on na wyspach ma jakas tam teputscje, Gerrard kiedyś nazwał go najlepszym pomocnikiem ligi itp.
Natomiast jeśli przyjdzie ktoś z zewnątrz i będzie weryfikowal fakty boiskowe przy tej konkurencji Walijczyk może mieć problem.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189929.11.2016, 09:43

Piszesz, że u Wengera Ozil gra nawet jak gra piach, myślisz, że tylko Wenger go tak faworyzuje? Spróbuj napisać w godzinach szczytu na tej stronie, że warto byłoby spieniężyć Mesuta, bo nie daje za dużo klubowi.

PietrasM komentarzy: 249429.11.2016, 09:38

@camsbruken
Zdecydowanie nic z tego co napisałeś się nie stanie.
Chyba, że któryś z wielkich klubów zatrzęsie rynkiem i będzie "promka" na jakiegoś klasowego zawodnika.
Arsene lubi takie rzeczy :D

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52429.11.2016, 09:37

Jestem przekonany, że nowy trener nie sprzedałby Walijczyka.

Lucas6Z komentarzy: 182229.11.2016, 09:25

camsbruken
Odplynales
a) zima żadnego transferu nie będzie.
b) Ramsey i Jenkinson wyleca z zespołu jak tylko ktoś przejmie stery od Arsene'a. Nikt nie będzie trzymał tak słabych piłkarzy w składzie jednak do tego czasu zostają.
c) nie rozumiesz pewnej hierarchii Arsena Wengera. Ozil może grać piach jakiego pustynia nie widziała przez kilka meczów a i tak będzie dalej wybiegał w składzie. Takie są u nas metody taktyczne i tyle. Z resztą ma fajnego zmiennika na ławce jakim jest Iwobi z którego moim zdaniem można wyrzezbic świetnego Playmakera - tyle ze u nas wystawiany jest nie na swojej pozycji. To też jedna z zasad naszego indywidualnego, przełomowego systemu gry.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189929.11.2016, 09:23

Chyba 8 osób z całego samolotu, ale nie lecieli sami ludzie związani z klubem. Masakra, bardzo szkoda mi tych ludzi

Piotrek95 komentarzy: 964529.11.2016, 09:19

Straszne wydarzenie, ciekawe czy ktoś przeżył

RelicT komentarzy: 407 newsów: 129.11.2016, 08:24

Ale smutne wiadomości z rana.

Katastrofa samolotu z brazylijskimi piłkarzami drużyny Chapecoense. Lecieli na środowy finał Copa Sudamericana, czyli odpowiednik Ligi Europy.

ocwpremiers komentarzy: 35329.11.2016, 00:36

siemanko...a ja mam pytanie troche z innej beczki.bo coś dawno nie widziałem żadnych ocen pomeczowych.co się z nimi stało?bo już od bodajże meczu z kurczakami ich chyba nie bylo

vitold komentarzy: 46129.11.2016, 00:33

Szkoda chłopaka, ale cóż. Taki sport. ;)

mistiqueAFC komentarzy: 2676929.11.2016, 00:32

Ups, jakiś error :D

Co do Coutinho, to na forum lfc.pl ktoś wrzucił info, że na sylwestra akurat ma się wyrobić :P więc wychodzi, że wyzdrowieje ciut szybciej

mistiqueAFC komentarzy: 2676929.11.2016, 00:29

@lays

lays komentarzy: 3987128.11.2016, 23:58

mist

I hicior, w sylwestra opusci mecz z City, oby LFC potracilo teraz troszkę punktow :)

mistiqueAFC komentarzy: 2676928.11.2016, 23:53

Coutinho podobno wylatuje na 6 tygodni.Niby nie jest to dluga przerwa, ale i tak chłopak opuści sporo spotkań

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 828.11.2016, 23:01

Z dokumentów polecam Andrzej Bargiel - Śnieżna Pantera.

Mixerovsky komentarzy: 2256 newsów: 1628.11.2016, 23:01

Jakie przeczucia macie? Skład mocno rezerwowy, czy "pół rezerwowy" na elitarny puchar ligi ?

XandeR komentarzy: 968428.11.2016, 22:38

Tak Alexis trenuje swoje bydle.

Frytek komentarzy: 319728.11.2016, 22:33

Panowie, wiem, że wielu z Was ma doświadczenie jeśli chodzi o Steam'a. Pobierałem Football Managera 2017, nagle rozłączył się i przy FM17 pisze ,,w kolejce". Co to oznacza?

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189928.11.2016, 22:20

Od zapasów po MMA długa droga moim zdaniem.

camsbruken komentarzy: 125828.11.2016, 22:19

Tak btw. Zbliża się okienko transferowe, a tu zero plotek :O po tych nastu meczach i różnych przemyśleniach postanowiłem podzielić się swoimi przemyśleniami. Na najbliższe dwa okienka powinniśmy zarzucić sieci na lewego i prawego obrońcę oraz na ofensywnwgo pomocnika, dodatkowo w lecie powinniśmy sprzedać Jenkinsona i Ramseya. Argumentuję to następująco:
1) Naczos się starzeje i jego czas reakcji jest coraz wolniejszy, przez co nie jest w stanie ogarnąć ruchliwych skrzydłowych. Zawodnikiem do pierwszego składu mógłby być Rodriguez.To moim zdaniem jedyny możliwy zakup na zimę choć na pewno nie łatwy do przeprowadzenia.
2) Letni transfer prawego obrońcy/ zmiennika dla Hectora, najlepiej piłkarz przyzwyczajony do bycia zmiennikiem, ale jednocześnie zapewniający odpowiedni poziom w momencie gdy wchodzi z ławki np. Danilo. Jenki i Debuch out.
3) Ofensywny pomocnik. Dlaczego? Bo Mesut dosyć często łapie zniżki formy i zamiast zawsze walczyć focha się na kolegów i staje w miejscu. Gdyby miał godnego przeciwnika grałby lepiej. Proponowany transfer to Isco. Temu transferowi powinna towarzyszyć sprzedaż Rambo (jego gra irytuje, sprzedać póki można za niego uzyskać gruby hajs)
4) Opcjonalne wymiana Oxa na lepszy model.
Ps. Wiem nie jestem ekspertem, ciekawi mnie Wasze spojrzenie na rozwój drużyny i czego oczekujecie. Pozdro :)

kamilo_oo komentarzy: 2356728.11.2016, 22:06

Gol Asano

Piotrek95 komentarzy: 964528.11.2016, 22:05

Grela@ ja oglądam Inter - Fiorentina, mega mecz się zrobił, co do Asano, to wątpie, żeby kiedykolwiek zagrał w Arsenalu w meczu o stawkę

NaliniAFC komentarzy: 96728.11.2016, 22:05

Asano bramka

Piotrek95 komentarzy: 964528.11.2016, 22:04

Janikowski? Pamiętam jego walki na igrzyskach, kilka klas lepszy parter ma niż Ci wszyscy ,,parterowcy" z ksw

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 628.11.2016, 22:00

The last time Arsenal's club captain started a league match was 22 November 2014 - Mikel Arteta v Man Utd

kamilo_oo komentarzy: 2356728.11.2016, 21:49

"Damian Janikowski, brązowy medalista igrzysk olimpijskich w zapasach w stylu klasycznym z Londynu i multimedalista mistrzostw polski, Europy i świata został nowym zawodnikiem KSW!"

grela komentarzy: 5728.11.2016, 21:42

Panowie, ogląda ktoś z was poczynania Asano w tym sezonie?
Bo ja osobiscie oglądam wlasnie pierwszy meczu w jego wykonaniu i na prawdę nieźle sobie radzi. Nawet komentatorzy go chwalą, że ma na prawdę potencjał itp.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52428.11.2016, 21:38

lays
5 bramek oddając 6 celnych strzałów.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52428.11.2016, 21:29

WilSHARE
Legia z Magierą wróciła na ścieżkę zwycięstw. Dla mnie to będzie faworyt do tytułu. Lech też ma niezły okres i chyba za tymi ekipami stawiałbym dopiero Lechię i Jagiellonię. Walka o utrzymanie powinna być nie mniej emocjonująca. Na tę chwilę postawiłbym na Łęczną i Wisłę Płock. Ale Ekstraklasa w tym sezonie jest tak nieobliczalna, tak zakręcona, że za miesiąc wszystko się może odwrócić i moje typy wezmą w łeb.

simpllemann
Jest zarówno kilka ekip, które są skazane na walkę o spadek jak i o mistrza. Po podziale punktów będzie bardzo emocjonująco. Masz swoich faworytów?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 328.11.2016, 21:07

20:40 EFL Cup – 1/4 Finału: ARSENAL FC – SOUTHAMPTON FC na żywo