Przełamanie: Arsenal 3-1 Bournemouth

Przełamanie: Arsenal 3-1 Bournemouth 27.11.2016, 16:17, Łukasz Wandzel 722 komentarzy

W listopadzie piłkarze Arsene'a Wengera rozegrali kilka trudnych pojedynków. Między innymi podejmowali Czerwone Diabły na Old Trafford w szlagierze 12. kolejki Premier League. Zmierzyli się także z PSG w Lidze Mistrzów. Nie były to łatwe pojedynki, ani niewymagający rywale. Arsenal nie przegrywał ostatnio spotkań, ale miał również problem ze skompletowaniem trzech punktów. Z pewnością liczył, że falę remisów przerwie właśnie dzisiejsze starcie z Wisienkami Eddiego Howe'a. Dokładnie tak się stało, ale mieliśmy do czynienia z dwoma odmiennymi połowami. W pierwszej to goście złapali wiatr w żagle i mogło to się skończyć dla nich nawet prowadzeniem. Natomiast w drugiej, dużo lepiej zaprezentowali się podopieczni francuskiego szkoleniowca, którzy odpowiednio zareagowali na wydarzenia na murawie. Szybko objęli prowadzenie i do końca meczu próbowali grać kombinacyjnie oraz kreowali sobie mnóstwo okazji. Aż dziwne, że podwyższyli wynik dopiero w końcówce. Z kolei zespół Bournemouth nie istniał w drugiej części meczu i, poza kilkoma dogodnymi sytuacjami, spuścił z tonu.

Składy, w jakich obie drużyny wystąpiły w tym spotkaniu:

Arsenal: Cech – Debuchy (15' Gabriel), Mustafi, Koscielny, Monreal – Elneny, Xhaka – Walcott (75' Giroud), Özil, Chamberlain (75' Ramsey) - Alexis

Bournemouth: Federici – A. Smith, Francis, Cook, B. Smith (81' Mousset) – Ake, Gosling – Arter, Stanislas (71' Ibe), King - Wilson (63' Afobe)

Niedługo trzeba było czekać na pierwsze trafienie. Już w 2. minucie Mesut Özil mógł otworzyć wynik spotkania, ale zrobił to Alexis dziesięć minut później. Co prawda gol nie zostanie najładniejszym trafieniem sezonu, ale wymagał zmysłu prawdziwego snajpera. Chilijczyk wykorzystał błąd Steve'a Cooka, który zbyt lekko odegrał futbolówkę do własnego golkipera. Sanchez przejął owe nieudane podanie i umieścił piłkę w siatce. To dało dużo swobody londyńczykom i wydawało się, że może być już tylko lepiej. Jednak, choć się na to nie zapowiadało, ekipa Bournemouth zdołała doprowadzić do wyrównania. Wszystko za sprawą dyskusyjnego rzutu karnego, który arbiter argumentował przewinieniem Monreala na Wilsonie. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany i nie dał szans Petrowi Cechowi. Po zmianie rezultatu na 1-1, pierwsza połowa przebiegała po myśli gości, którzy o mało nie objęli prowadzenia. Arsenal, w tym czasie, miał zaledwie kilka sytuacji, z których nic nie wynikło. Sędzia zaprosił wszystkich na przerwę przy widniejącym na tablicy wyników remisie.

Warto wspomnieć o dość nieprzyjemnej sytuacji dla kadry The Gunners, jaka miała miejsce w 15. minucie. Wtedy to własnie urazu nabawił się Mathieu Debuchy. Francuz od dawna nie był pierwszym wyborem Arsene'a Wengera na pozycji prawego obrońcy. Tymczasem, brak dostępności Bellerina czy Jenkinsona to była dla byłego gracza Newcastle prawdziwa okazja do udowodnienia swojej wartości. Niestety, już po kwadransie musiał zastąpić go Gabriel Paulista.

Na drugą połowę Kanonierzy wyszli z odpowiednim nastawieniem. Bardzo szybko odpowiedzieli na wydarzenia boiskowe i w 53. minucie ponownie wygrywali. Tym razem zrehabilitował się Monreal, który wrzutką posłał piłkę prosto na głowę Theo Walcotta, a ten w stylu Oliviera Girouda wpakował ją do bramki. Widzieliśmy odmieniony Arsenal. Kreujący mnóstwo okazji i bardzo dziwne, że przez jeszcze długi czas nie mógł podwyższyć rezultatu. Dużo kombinacyjnych prób przeprowadzali Özil i Sanchez, ale także Chamberlain. Brakowało jedynie wykończenia. Za to drużyna gości nie wyglądała już tak dobrze. Jej okazje w drugich 45. minutach można policzyć na palcach jednej ręki, ale zdarzały się piłki zagrażające zwycięstwu Kanonierów. Choćby w 79. minucie, kiedy to Petr Cech uratował swój zespół przed kolejnym wyrównaniem. Czeski golkiper zatrzymał wtedy strzał głową Benika Afobe.

Końcówka jeszcze bardziej należała do londyńczyków. Na murawie znajdowali się już zmiennicy: Ramsey i Giroud. Widać było wielką chęć, aby zdobyć jeszcze trzecią bramkę. Olivier Giroud zazwyczaj strzela, kiedy wchodzi z ławki. Tym razem to właśnie on rozpoczął akcję, ale zakończył ją z asystą. Dograł futbolówkę prawie z linii autu bramkowego w pole karne, a Alexis dokończył dzieło dokładając nogę i drugi raz w tym meczu wpisał się na listę strzelców.

To trafienie ustanowiło wynik meczu, który dał w końcu przełamanie piłkarzom Arsene'a Wengera. Gospodarze dzisiejszego spotkania zwyciężyli, zdobyli komplet punktów, ale tak naprawdę nie mogli pozwolić sobie na wpadkę. Liverpool, Manchester City i Chelsea pokonali swoich przeciwników. Arsenal po zwycięstwie do liderujących The Blues traci tylko trzy punkty, a utrata oczek z Wisienkami skomplikowałaby jego sytuację. Jeśli chce walczyć o mistrzostwo, jest zmuszony do prezentowania odpowiedniego poziomu i wysokiej skuteczności, kiedy gra w roli faworyta.

BournemouthPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
kibicarsenalu123 komentarzy: 88429.11.2016, 20:48

A co powiesz o Mohamedzie? Bombowy zawodnik?

Lucas6Z komentarzy: 182229.11.2016, 20:45

Przestań.
Kółeczko adoracyjne.
Kocham Ramseya razem z Wami, jego gra mnie onieśmiela.

WilShare
Gagatku a ja nie mam pojęcia co było głupiego w moim komentarzu?
Może mnie oswiecisz? Czy macie tu swoją sektę pupilkow, wielkich kibiców bo choćby ktoś doprowadzał klub do dna to i tak będziemy krzyczeć We Arsene in trust!! Hala Ramzi!! Którzy brzydzą się pisać z takim plebsem jak my, syarzy, doświadczeni kibice widzący poważny problem w tym zespole od kilku lat.

Rafson95 komentarzy: 1054829.11.2016, 20:36

Najlepszy jest i tak wywalony jęzor Girouda xd

Lucas6Z komentarzy: 182229.11.2016, 20:35

Nie no przecież chłopy zarabiają po 100 tysięcy funtów tygodniowo a my wydajacy na transmisje, bilety, koszulki nie mamy prawa ich pokrytykowac na stronie poświęconej klubowi. Zwlaszcza tych którzy grają od kilku sezonów grubo poniżej oczekiwań i biorą za to grube pieniądze.
Dobra, teraz mnie przekonaliscie.
Piszcie sobie dalej o ranczo i o skladach w fantasy, zapomniałem jaki jest motyw tego portalu, nie mamy o czym rozmawiać

Lucas6Z komentarzy: 182229.11.2016, 20:31

Widziałem parę razy dokładnie że cała zwrot plecami do wyrzadzonego zła i rura.
Dobra Panowie, ta rozmowa nie wejdzie nigdy na wyższy poziom. Uważam że Walijczyk musiałby dać hat-trick klasyczny do swojej bramki żebyście w końcu zauważyli jego nieudolność a może i dalej byście twierdzili że to przypadek i że jeszcze znajdzie formę a Guardiola, Zidane i Ancelotti budowali by wokół tej turbogwiazdy swoje ekipy. Uważam że ten piłkarz wsrod takich opiniodawców jak Wy ciągle leci na fejmie tego jak zapowiadal się przed złamaniem nogi, później miał przeblysk, strzelał ładne gole przez pół sezonu no ale na barki raczej gry nie wzial a jak wziął to zajął 4 miejsce i odpadł w 1/8 LM mimo że mial wokół siebie świetnego managera i piłkarzy. Odstaje wyraźnie technika, no może jest lepszy od Cecha i Jenkinsona, inteligencja boiskowa a najbardziej denerwuje mnie w nim to że potrafi godzinę po meczu w którym zagrał tak że równie dobrze mógł biegać w jedna i druga za linia boczna wrzucać na Facebooka (na szczęście nie mam instagramow i twiterrow bo tam to dopiero musi być pompa) jakieś swoje fotki w lansiarskich ciuchach czy z jakimś zarciem i pisac że za nim świetny mecz. To też o czymś świadczy co? Facet nie będzie lepszy bo nawet nie wie że jest słaby :)
OZNAJMIAM zatem że kończę udzial w dyskusji o ramseyu i chodź będę się gryzł w palce nie bede już komentował jego kaleczenia piłki w moim ukochanym zespole. Mam nadzieje że kiedyś udzielę mu pochwały, wtedy zabiorę głos w jego sprawie.
Peace

kibicarsenalu123 komentarzy: 88429.11.2016, 20:31

Niedługo zacznie się mówienie, że smarkanie na murawie psuje morale w drużynie, bo ktoś się jeszcze poślizgnie albo robiąc wślizg złapie cudzego gluta. A ja przecież grając na orliku używam chusteczek higienicznych.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 829.11.2016, 20:30

simpllemann
Czekałem na jakąś ripostę typu: Dlatego odpisuję na Twoje.
Masz rację, ale co z nimi zrobisz. Trzeba przetrawić i się nie zadławić.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52429.11.2016, 20:28

WilSHARE
Narzekanie na piłkarzy przynosi coraz bardziej absurdalne argumenty.

Loczek komentarzy: 12629.11.2016, 20:27

Taa... ja na Newcastle. Mimo wszystko myślę, że sobie poradzą.

PUMAraz2trzy komentarzy: 18129.11.2016, 20:25

Hull wyszło praktycznie pierwszym składem, chyba jednak im zależy a ja nie miałem racji, mam nadzieje, że mimo to sroki dadzą rade. Ktoś stawiał?

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 129.11.2016, 20:20

Wielka Puszcza Niepołomice!!
mobile.twitter.com/TomekSaxx/status/803649159895142405/video/1

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 829.11.2016, 20:18

simpllemann,
Ty widzę masz tendencję na odpisywanie na głupie komentarze.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52429.11.2016, 20:17

A skąd wiesz, że ani razu tego nie zrobił? Bo kamera tego nie pokazała?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185229.11.2016, 20:16

januszostwo osiąga wyższy level

Lucas6Z komentarzy: 182229.11.2016, 20:14

No nie wiem ja to na Orliku krzykne zawsze chociaż "sorry" jak przez swoją głupotę zmarnuje wysiłek kumpli z ekipy ale widocznie jesteśmy z innych regionów polski i boisk :)

coq komentarzy: 11029.11.2016, 20:11

na kinoman.pl

Matthefff komentarzy: 190229.11.2016, 20:08

Gdzie można pooglądać serial Belfer online?

Rafson95 komentarzy: 1054829.11.2016, 20:00

Redzik
Ja gram w CSa

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9229.11.2016, 19:55

Zna się ktoś tutaj na CSSie? (proste rzeczy)
Jeśli tak niech się zgłosi na priv :))

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9229.11.2016, 19:51

Dla Gabriela Paulisty dzisiejsza katastrofa samolotu, na pokładzie którego byli członkowie klubu Chapecoense, była dotkliwszą tragedią niż dla reszty wspierających rodziny zmarłych piłkarzy z Europy.

Brazylijczyk na swoim Facebookowym profilu przypomniał, że w swojej karierze współpracował z dwoma zmarłymi w Kolumbii osobami. Caio Júnior w 2013r. był trenerem ówczesnego klubu Gabriela - Vitórii Salvador. Z kolei Arthur Maia to jego kolega jeszcze z drużyn juniorskich Vitórii.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52429.11.2016, 19:47

Zgadza się. Ramsey powinien przeprosić. Potem zostać wygnany z Londynu i na koniec obłożony ekskomuniką.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 829.11.2016, 19:42

Ten zaszczyt pierwszego komentarza w nowym roku.

kibicarsenalu123 komentarzy: 88429.11.2016, 19:37

"uciekanie przed odpowiedzialnością bo głupim błędzie, zero przeprosin..."

Ma ze złożonymi dłońmi podchodzić do każdego? Nie wyszło to gra dalej.

A miesiąc temu był czarnoksiężnikiem...

Ale generalnie to Özil ostatnio biednie...

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 829.11.2016, 19:12

Rafson 👌👌👌

Ostatni raz Özil imitował magię trzy sezony wstecz.

GnabryH komentarzy: 829.11.2016, 19:06

Jeśli Ozil jest niemcem to Koscielny polakiem.

Rafson95 komentarzy: 1054829.11.2016, 19:02

Powiem Wam, że patrząc na ostatnią grę Ozila i Gnabryego w klubach i w reprezentacji, to chyba sprzedaliśmy Werderowi nie tego Niemca.

DexteR_000 komentarzy: 764029.11.2016, 18:52

a no i jakk patrze na to co napisalem to oczy krwawia... troche sie zamyslilem piszac tamto.
Szkoda chlopakow

DexteR_000 komentarzy: 764029.11.2016, 18:45

Kurde lecieli spelniac marzenia, niestety ale jest glosno o nich ale patrzec serzej to przeciez codziennie gina setki ludzi w takich wypadkach.
Dzisiaj jestes...

schnor25 komentarzy: 1854629.11.2016, 18:40

PSG rzekomo chce przekazać 40 mln Chapecoense. Jeśli by tak się stało, to mega gest ze strony szejków.

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 229.11.2016, 18:21

Kyrtap
Otóż nie:

gnabry_ komentarzy: 5709 newsów: 129.11.2016, 18:16

Obrońcy Burnley przy 2 golu Agüero to faktycznie komedia. 😂😂

lordpat komentarzy: 336629.11.2016, 18:11

Mam do was pytanie, jakim cudem Wenger w tym wieku spi 2/3 godziny dziennie ? arsenal.com/news/features/20150514/a-day-in-the-life-of-arsene-wenger
(Ostatni akapit)
Ciekawe sa takze jego wywiady o umiejetnosci wladania roznymi jezykami obcymi.
Czy gosc ma po prostu tak wielki talent, czy za jego osoba i za tym czego dokonal stoi 20 godzin ciezkiej pracy.. codziennie.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 829.11.2016, 18:05

Dopiero teraz widzę gole Aguero z Burnley. To drugie trafienie wymiata. Najlepsze jak trzech obrońców składało się do wybicia i wszyscy sobie przeszkodzili upadając :-D

dissault komentarzy: 326829.11.2016, 18:00

to co mówicie że Newcastle dzisiaj easy win?

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 129.11.2016, 17:47

To trochę przykre, że Arsenal jeszcze kilka dni temu miał wszędzie jakieś tęcze promujące pedalstwo i inne tego typu dziwactwa, a nie ma nawet krótkiej wzmianki o dzisiejszej tragedii.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997329.11.2016, 17:28

czy oceny za mecz, zginely definitywnie? czy to tylko ostatnie lenistwo?

Lucas6Z komentarzy: 182229.11.2016, 17:06

Ja nie wiem jak można Was przekonać do faktów?
Czy Wy widzieliście grę Ramseya choćby w meczu z UTD?
Widzieliście jego próbę przerzutu pilki tą taką lagę w aut? Prawie przewrócił banner. Głupie straty, na tablicy 0:1 w plecy a on na 50 zagran, 10 oddal przeciwnikowi a 38 posłał do Cecha, Kościelnego lub Mustafy. I te jego podrzutki piłki z podstawowki, uciekanie przed odpowiedzialnością bo głupim błędzie, zero przeprosin... Jaki to jest kanonierem się pytam?
Jak piszecie że Guardiola, Simeone budowali by wokół niego drużynę bardzo ublizacie tym Managerom.
EURO? Bronią go statystyki ale wroccie do tych bramek i asyst, magii to tam nie widziałem i jeśli tak się jaracie tym występem walijczyka we Francji to do ataku zamiast Higuaina czy Lacazette powinniście domagać się latem Robsona-Kanu.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 329.11.2016, 17:02