Przełamanie: Arsenal 3-1 Bournemouth

Przełamanie: Arsenal 3-1 Bournemouth 27.11.2016, 16:17, Łukasz Wandzel 722 komentarzy

W listopadzie piłkarze Arsene'a Wengera rozegrali kilka trudnych pojedynków. Między innymi podejmowali Czerwone Diabły na Old Trafford w szlagierze 12. kolejki Premier League. Zmierzyli się także z PSG w Lidze Mistrzów. Nie były to łatwe pojedynki, ani niewymagający rywale. Arsenal nie przegrywał ostatnio spotkań, ale miał również problem ze skompletowaniem trzech punktów. Z pewnością liczył, że falę remisów przerwie właśnie dzisiejsze starcie z Wisienkami Eddiego Howe'a. Dokładnie tak się stało, ale mieliśmy do czynienia z dwoma odmiennymi połowami. W pierwszej to goście złapali wiatr w żagle i mogło to się skończyć dla nich nawet prowadzeniem. Natomiast w drugiej, dużo lepiej zaprezentowali się podopieczni francuskiego szkoleniowca, którzy odpowiednio zareagowali na wydarzenia na murawie. Szybko objęli prowadzenie i do końca meczu próbowali grać kombinacyjnie oraz kreowali sobie mnóstwo okazji. Aż dziwne, że podwyższyli wynik dopiero w końcówce. Z kolei zespół Bournemouth nie istniał w drugiej części meczu i, poza kilkoma dogodnymi sytuacjami, spuścił z tonu.

Składy, w jakich obie drużyny wystąpiły w tym spotkaniu:

Arsenal: Cech – Debuchy (15' Gabriel), Mustafi, Koscielny, Monreal – Elneny, Xhaka – Walcott (75' Giroud), Özil, Chamberlain (75' Ramsey) - Alexis

Bournemouth: Federici – A. Smith, Francis, Cook, B. Smith (81' Mousset) – Ake, Gosling – Arter, Stanislas (71' Ibe), King - Wilson (63' Afobe)

Niedługo trzeba było czekać na pierwsze trafienie. Już w 2. minucie Mesut Özil mógł otworzyć wynik spotkania, ale zrobił to Alexis dziesięć minut później. Co prawda gol nie zostanie najładniejszym trafieniem sezonu, ale wymagał zmysłu prawdziwego snajpera. Chilijczyk wykorzystał błąd Steve'a Cooka, który zbyt lekko odegrał futbolówkę do własnego golkipera. Sanchez przejął owe nieudane podanie i umieścił piłkę w siatce. To dało dużo swobody londyńczykom i wydawało się, że może być już tylko lepiej. Jednak, choć się na to nie zapowiadało, ekipa Bournemouth zdołała doprowadzić do wyrównania. Wszystko za sprawą dyskusyjnego rzutu karnego, który arbiter argumentował przewinieniem Monreala na Wilsonie. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany i nie dał szans Petrowi Cechowi. Po zmianie rezultatu na 1-1, pierwsza połowa przebiegała po myśli gości, którzy o mało nie objęli prowadzenia. Arsenal, w tym czasie, miał zaledwie kilka sytuacji, z których nic nie wynikło. Sędzia zaprosił wszystkich na przerwę przy widniejącym na tablicy wyników remisie.

Warto wspomnieć o dość nieprzyjemnej sytuacji dla kadry The Gunners, jaka miała miejsce w 15. minucie. Wtedy to własnie urazu nabawił się Mathieu Debuchy. Francuz od dawna nie był pierwszym wyborem Arsene'a Wengera na pozycji prawego obrońcy. Tymczasem, brak dostępności Bellerina czy Jenkinsona to była dla byłego gracza Newcastle prawdziwa okazja do udowodnienia swojej wartości. Niestety, już po kwadransie musiał zastąpić go Gabriel Paulista.

Na drugą połowę Kanonierzy wyszli z odpowiednim nastawieniem. Bardzo szybko odpowiedzieli na wydarzenia boiskowe i w 53. minucie ponownie wygrywali. Tym razem zrehabilitował się Monreal, który wrzutką posłał piłkę prosto na głowę Theo Walcotta, a ten w stylu Oliviera Girouda wpakował ją do bramki. Widzieliśmy odmieniony Arsenal. Kreujący mnóstwo okazji i bardzo dziwne, że przez jeszcze długi czas nie mógł podwyższyć rezultatu. Dużo kombinacyjnych prób przeprowadzali Özil i Sanchez, ale także Chamberlain. Brakowało jedynie wykończenia. Za to drużyna gości nie wyglądała już tak dobrze. Jej okazje w drugich 45. minutach można policzyć na palcach jednej ręki, ale zdarzały się piłki zagrażające zwycięstwu Kanonierów. Choćby w 79. minucie, kiedy to Petr Cech uratował swój zespół przed kolejnym wyrównaniem. Czeski golkiper zatrzymał wtedy strzał głową Benika Afobe.

Końcówka jeszcze bardziej należała do londyńczyków. Na murawie znajdowali się już zmiennicy: Ramsey i Giroud. Widać było wielką chęć, aby zdobyć jeszcze trzecią bramkę. Olivier Giroud zazwyczaj strzela, kiedy wchodzi z ławki. Tym razem to właśnie on rozpoczął akcję, ale zakończył ją z asystą. Dograł futbolówkę prawie z linii autu bramkowego w pole karne, a Alexis dokończył dzieło dokładając nogę i drugi raz w tym meczu wpisał się na listę strzelców.

To trafienie ustanowiło wynik meczu, który dał w końcu przełamanie piłkarzom Arsene'a Wengera. Gospodarze dzisiejszego spotkania zwyciężyli, zdobyli komplet punktów, ale tak naprawdę nie mogli pozwolić sobie na wpadkę. Liverpool, Manchester City i Chelsea pokonali swoich przeciwników. Arsenal po zwycięstwie do liderujących The Blues traci tylko trzy punkty, a utrata oczek z Wisienkami skomplikowałaby jego sytuację. Jeśli chce walczyć o mistrzostwo, jest zmuszony do prezentowania odpowiedniego poziomu i wysokiej skuteczności, kiedy gra w roli faworyta.

BournemouthPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
thide komentarzy: 32389 newsów: 185228.11.2016, 20:19

@gunnerr jak chcesz taką prawdziwą to jedź do Armoury. match worn Bergkampa w ramie, wciąż tylko 3 cyfrowa kwota

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 128.11.2016, 20:13

@Gunnersaurus: Na stronie Pumy można, ale kurde tylko w euro, albo funtach.

Loczek komentarzy: 12628.11.2016, 20:11

Są na stronie Pumy. Troche cena większa... I nie wiem którą wybrać w sumie, bo to będzie moja pierwsza koszulka.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 128.11.2016, 20:10

@P_95: Tak jest

P_95 komentarzy: 66128.11.2016, 20:09

witowo
i adres koresponencyjny mam traktować jako ten z oficjalnej strony w zakładce "contact" :)

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189928.11.2016, 20:08

Gdzie w ogóle można kupić takie prawdziwe oryginalne koszulki? Wszędzie chyba tylko repliki

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 128.11.2016, 20:06

P_95: Si senior.

P_95 komentarzy: 66128.11.2016, 20:04

witowo
chyba masz rację. myślisz, że jak jutro wyślę im list priorytetem to wyrobią się z odpowiedzą do świąt?

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 628.11.2016, 20:00

-Arsenal had 7 shots on target in the last 4 matches, they scored 7 goals!
-Man United had 91 shots against Stoke, Burnely, Arsenal and Westham, they scored 3 goals!

thide komentarzy: 32389 newsów: 185228.11.2016, 20:00

@loczek meczówka jest obcisła, a replika meczowa zwykła

to nie te czasy, gdy kluby wysyłały koszulki, jakieś konkretne gadżety, masę autografów z dedykacjami itd.

żeby w ogóle jakiś odpisał to trzeba dawać do twojego listu zaadresowaną kopertę ze znaczkiem

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 128.11.2016, 19:56

@P_95: Ja to już prędzej wolałbym zdjęcie drużyny z podpisami zawodników, bo taki szalik to najchętniej założyłbyś na siebie by plebs ciebie otaczający mógł poczuć odrobinkę zazdrości. A zdjęcie tak powiesić na ściankę aby cieszyć oko zawsze wygląda efektownej (wg mnie oczywiście) niż szalik z autografem(-ami).

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 828.11.2016, 19:56

A jednak mecz do jednej bramki. Bez niespodzianki. Paixao za asystą i bramką 👌woop woop.

P_95 komentarzy: 66128.11.2016, 19:47

witowo
a może jakby mu wysłali szalik z autografami? :D

Loczek komentarzy: 12628.11.2016, 19:44

Czy ktoś może mi doradzić? Czy jest duża różnica między autentyczną koszulką a repliką? Bo kusi mnie to, że replike mozna spersonalizowac...

musti komentarzy: 30928.11.2016, 19:40

@matikanonier
właśnie zauważyłem, że przed chwilą to samo wysłałeś :D

musti komentarzy: 30928.11.2016, 19:39

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 128.11.2016, 19:39

@P_95: Jak mnie pamięć nie myli to jak ludzie wysyłali list z prośbą o jakieś upominki to zazwyczaj klub wysyłał książeczkę o Arsenalu, zdjęcie drużyny i zdjęcia kilku piłkarzy( czasem z autografem, czasem bez). Moze jakaś kartka z autografem i dedykacją ,,Merry Christmas'' będzie ciekawą opcją?

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9228.11.2016, 19:33

Maitland-Niles, Mavididi, Bielik, M. Bola and Macey not involved (match u23). Suggests they will be in the squad to face Southampton on Wednesday.

P_95 komentarzy: 66128.11.2016, 19:32

@witowo
chciałbym zrobić koledze prezent na święta i nie wiem o co poprosić. masz jakiś pomysł?

P_95 komentarzy: 66128.11.2016, 18:56

pisał ktoś z was kiedyś list do klubu piłkarskiego?

kamilo_oo komentarzy: 2356728.11.2016, 18:50

WilSHARE

Jak na razie 1:0 dla ciebie :P

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 828.11.2016, 18:46

Kuświk już z dubletem powinien być po I połowie.

Tevez komentarzy: 408728.11.2016, 18:18

Co do Welbecka to mam nadzieję że zostanie sprzedany.
To nie jest piłkarz na poziomie Arsenalu a dodatkowo kaleka.
Ostatnio z dobrej stony pokazuje się syn Diego Simeone który ma na imię Giovanni i gra we włoskim klubie Genoa.
Ostatnio strzelił dwie bramki Juventusowi.
Ma 21 lat. Ja się dobrze rozwinie to brałby go do Arsenalu bo to jest materiał na topowego napastnika.

Sparku komentarzy: 340228.11.2016, 18:10

hmmm... taka polityke w internecie sie chwali a nie zazwyczaj w druga strone czyli mozesz pobrac jeden a 4 dodatkowe jak sie zalogujesz albo najlepiej kupisz premke

I teraz pytanie:
-Czy Eleny zagrał wczoraj dobrze, w twoim prywatnym odczuciu

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 328.11.2016, 17:55

Jak chcesz cos jeszcze pobrac a juz masz limit to robisz konto i sobie jeszcze cos mozesz pobrac.

Jak ci cztery torrenty wystarcza to ok.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 328.11.2016, 17:51

Sparku
Jesli chcesz miec konto to sie logujesz. Zawsze masz do pobrania torrent wiecej.

Zalezy czy ktos chce miec tam konto czy nie.

Sparku komentarzy: 340228.11.2016, 17:44

Kanonier204?
To po co się logować__??

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 328.11.2016, 17:32

Peegii
Ja po zamknieciu torrenty.org korzystam z tego:

Bez logowania mozesz pobierac 4 torrenty dziennie. Z logowaniem 5.

Peegii komentarzy: 72728.11.2016, 17:26

Panowie, jaka strona typu torrenty obecnie śmiga najlepiej? Skąd pobieracie filmy itp. ?

Sparku komentarzy: 340228.11.2016, 17:14

Ale poznałem dzisiaj niezłą laske >D

Panowie po chorobie piłkarskiej mój świat wraca do normy. Obejrzałem dw mecze i nawet jestem zadowolony chociaż wolałbym żeby Chelsea przegrała z Totkami.
Cholera jasna mam coś takiego że jak Arsenal dobrze gra to i mi się w życiu wiedzie...

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 228.11.2016, 15:17

To dobry prognostyk w kwestii następcy Arsene'a. Jeśli podpisze roczny kontrakt to odejdzie w momencie, w którym będzie więcej lepszych trenerów dostępnych niż w 2017

mistiqueAFC komentarzy: 2676928.11.2016, 14:27

Tak sobie czytam komentarze na stronie MU i powiem wam, że jestem zachwycony tym co cieszy kibiców tego klubu.Jak my remisowaliśmy ostatnie mecze to było widać, że ludzie mają już tego dość i chcą zwycięstw nieważne w jakim stylu.U nich jest całkowicie inaczej i większoość ludzi jest zadowolonych, czy nawet dumnych z tego jak gra diabełków się nie klei

Czym to może być spowodowane?

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997328.11.2016, 14:03

dzis Cross i Wilson pisali

mistiqueAFC komentarzy: 2676928.11.2016, 14:01

@Dennis

Gdzie ty wyczytałeś tą informację, że Wenger ma podpisać roczny kontrakt?

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52428.11.2016, 13:58

WilSHARE
Ciekawa rzecz, zaskakująca. Jeśli chodzi o mecz, to pierwszą połowę obejrzę na pewno.

pumeks komentarzy: 2080828.11.2016, 13:56

Coutinho prawdopodobnie do końca roku nie zagra.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 828.11.2016, 13:54

simpllemann
Widziałeś? "Górnik Łęczna, który zajmuje ostatnie miejsce w Ekstraklasie, oddaje średnio więcej celnych strzałów (5,86) na mecz niż liderująca Lechia Gdańsk (4,86)." Powinniśmy zobaczyć dziś kilka bramek. Oby nie z jednej strony.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189928.11.2016, 13:51