Przełamanie: Arsenal 3-1 Bournemouth

Przełamanie: Arsenal 3-1 Bournemouth 27.11.2016, 16:17, Łukasz Wandzel 722 komentarzy

W listopadzie piłkarze Arsene'a Wengera rozegrali kilka trudnych pojedynków. Między innymi podejmowali Czerwone Diabły na Old Trafford w szlagierze 12. kolejki Premier League. Zmierzyli się także z PSG w Lidze Mistrzów. Nie były to łatwe pojedynki, ani niewymagający rywale. Arsenal nie przegrywał ostatnio spotkań, ale miał również problem ze skompletowaniem trzech punktów. Z pewnością liczył, że falę remisów przerwie właśnie dzisiejsze starcie z Wisienkami Eddiego Howe'a. Dokładnie tak się stało, ale mieliśmy do czynienia z dwoma odmiennymi połowami. W pierwszej to goście złapali wiatr w żagle i mogło to się skończyć dla nich nawet prowadzeniem. Natomiast w drugiej, dużo lepiej zaprezentowali się podopieczni francuskiego szkoleniowca, którzy odpowiednio zareagowali na wydarzenia na murawie. Szybko objęli prowadzenie i do końca meczu próbowali grać kombinacyjnie oraz kreowali sobie mnóstwo okazji. Aż dziwne, że podwyższyli wynik dopiero w końcówce. Z kolei zespół Bournemouth nie istniał w drugiej części meczu i, poza kilkoma dogodnymi sytuacjami, spuścił z tonu.

Składy, w jakich obie drużyny wystąpiły w tym spotkaniu:

Arsenal: Cech – Debuchy (15' Gabriel), Mustafi, Koscielny, Monreal – Elneny, Xhaka – Walcott (75' Giroud), Özil, Chamberlain (75' Ramsey) - Alexis

Bournemouth: Federici – A. Smith, Francis, Cook, B. Smith (81' Mousset) – Ake, Gosling – Arter, Stanislas (71' Ibe), King - Wilson (63' Afobe)

Niedługo trzeba było czekać na pierwsze trafienie. Już w 2. minucie Mesut Özil mógł otworzyć wynik spotkania, ale zrobił to Alexis dziesięć minut później. Co prawda gol nie zostanie najładniejszym trafieniem sezonu, ale wymagał zmysłu prawdziwego snajpera. Chilijczyk wykorzystał błąd Steve'a Cooka, który zbyt lekko odegrał futbolówkę do własnego golkipera. Sanchez przejął owe nieudane podanie i umieścił piłkę w siatce. To dało dużo swobody londyńczykom i wydawało się, że może być już tylko lepiej. Jednak, choć się na to nie zapowiadało, ekipa Bournemouth zdołała doprowadzić do wyrównania. Wszystko za sprawą dyskusyjnego rzutu karnego, który arbiter argumentował przewinieniem Monreala na Wilsonie. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany i nie dał szans Petrowi Cechowi. Po zmianie rezultatu na 1-1, pierwsza połowa przebiegała po myśli gości, którzy o mało nie objęli prowadzenia. Arsenal, w tym czasie, miał zaledwie kilka sytuacji, z których nic nie wynikło. Sędzia zaprosił wszystkich na przerwę przy widniejącym na tablicy wyników remisie.

Warto wspomnieć o dość nieprzyjemnej sytuacji dla kadry The Gunners, jaka miała miejsce w 15. minucie. Wtedy to własnie urazu nabawił się Mathieu Debuchy. Francuz od dawna nie był pierwszym wyborem Arsene'a Wengera na pozycji prawego obrońcy. Tymczasem, brak dostępności Bellerina czy Jenkinsona to była dla byłego gracza Newcastle prawdziwa okazja do udowodnienia swojej wartości. Niestety, już po kwadransie musiał zastąpić go Gabriel Paulista.

Na drugą połowę Kanonierzy wyszli z odpowiednim nastawieniem. Bardzo szybko odpowiedzieli na wydarzenia boiskowe i w 53. minucie ponownie wygrywali. Tym razem zrehabilitował się Monreal, który wrzutką posłał piłkę prosto na głowę Theo Walcotta, a ten w stylu Oliviera Girouda wpakował ją do bramki. Widzieliśmy odmieniony Arsenal. Kreujący mnóstwo okazji i bardzo dziwne, że przez jeszcze długi czas nie mógł podwyższyć rezultatu. Dużo kombinacyjnych prób przeprowadzali Özil i Sanchez, ale także Chamberlain. Brakowało jedynie wykończenia. Za to drużyna gości nie wyglądała już tak dobrze. Jej okazje w drugich 45. minutach można policzyć na palcach jednej ręki, ale zdarzały się piłki zagrażające zwycięstwu Kanonierów. Choćby w 79. minucie, kiedy to Petr Cech uratował swój zespół przed kolejnym wyrównaniem. Czeski golkiper zatrzymał wtedy strzał głową Benika Afobe.

Końcówka jeszcze bardziej należała do londyńczyków. Na murawie znajdowali się już zmiennicy: Ramsey i Giroud. Widać było wielką chęć, aby zdobyć jeszcze trzecią bramkę. Olivier Giroud zazwyczaj strzela, kiedy wchodzi z ławki. Tym razem to właśnie on rozpoczął akcję, ale zakończył ją z asystą. Dograł futbolówkę prawie z linii autu bramkowego w pole karne, a Alexis dokończył dzieło dokładając nogę i drugi raz w tym meczu wpisał się na listę strzelców.

To trafienie ustanowiło wynik meczu, który dał w końcu przełamanie piłkarzom Arsene'a Wengera. Gospodarze dzisiejszego spotkania zwyciężyli, zdobyli komplet punktów, ale tak naprawdę nie mogli pozwolić sobie na wpadkę. Liverpool, Manchester City i Chelsea pokonali swoich przeciwników. Arsenal po zwycięstwie do liderujących The Blues traci tylko trzy punkty, a utrata oczek z Wisienkami skomplikowałaby jego sytuację. Jeśli chce walczyć o mistrzostwo, jest zmuszony do prezentowania odpowiedniego poziomu i wysokiej skuteczności, kiedy gra w roli faworyta.

BournemouthPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
kamilo_oo komentarzy: 2356727.11.2016, 21:09

Piotrek

Miałem Anderlecht, Benfice, Schalke, Monaco, Pilzno, Hajduk, Rijeke, Herthe z X i Kolonie z x

stanyal komentarzy: 139027.11.2016, 21:04

dziękuję Alexis i reszta za wspaniały prezent urodzinowy :) Mou też dziękuję ( choć z@$%* mi kupon)

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976227.11.2016, 21:01

Kamilo co jeszcze obstawiałeś? Roma ma fajny składzik nawet szansa mała na majstra dla nich jest, tylko lubią czasemstracić 2 bramki w ostatnich minutach

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976227.11.2016, 20:59

No Teodorczyk fatalna passa 42 minut bez gola, oby się chłopak przełamał :D

kamilo_oo komentarzy: 2356727.11.2016, 20:57

No i Roma już 2:0, pięknie

simson16 komentarzy: 461427.11.2016, 20:54

arsenallord

no szkoda ze ostatni odcinek Belfra;/ ale dzis sie wsszystko rozstrzygnie, jak myslisz kto jeszce maczal palce w zabojstwie dziewczyny???

Sparku komentarzy: 340227.11.2016, 20:49

Co ja czytam???
Z klasowym obronca jak Alaba i gosciem jak Griezmann to my byśmy się bili o mistrzostwo świata i okolic... głupie gadanie

mizio2 komentarzy: 7027.11.2016, 20:45

Moje wyrazy uznania dla Papcia.
Ramsey na ławce i od razu gra wygląda lepiej.

Na prawdę bardzo jestem zaskoczony pozytywnie!

XandeR komentarzy: 971527.11.2016, 20:34

Ten Wykop z pizzagate wyjatkowo nietrafiony, koles naklamal w tym filmiku gorzej niz klasowy polityk.

kamilo_oo komentarzy: 2356727.11.2016, 20:32

Co jest? Anderlecht 4:0, a Teo tylko jedna ;p

dissault komentarzy: 326827.11.2016, 20:30

o to to, długo kazali na siebie czekać Wikingowie ;)

mistiqueAFC komentarzy: 2676927.11.2016, 20:30

Cavs przegrywają z 76ers.Aż ten mecz odpalę z ciekawości, bo nie wierzę :D

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976227.11.2016, 20:28

A Mourinho najpierw machnął ręką a potem kopnął w trawe i przy okazji pewnie nabluzgał coś tam sędziemu po tym jak ten dał żółtą Pogbie za symulkę, francuz zagrał całkiem dobrze, ale przyaktorzył będąc 4 metry od sędziego i padł na murawę jakby się od Van Gaala uczył, nawet nikt go nie dotknął w tej akcji, to było aż śmieszne

mistiqueAFC komentarzy: 2676927.11.2016, 20:27

Kij tam z tym Belfrem.Za cztery dni premierowy odcinek Wikingów! :D

kamilo_oo komentarzy: 2356727.11.2016, 20:24

Jeszcze tylko Roma i pięć dyszek wpadnie

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976227.11.2016, 20:22

United nie najgorzej ale West Ham naprawdę solidnie zagrał, remis absolutnie zasłużony dla nich, bardzo mądrze w obronie, brakło troszke opanowania u tego młodego napastnika - Alexa Fletchera, bo ich kontry mogły przynieść bramkę no i Payet i Ayew zaczynają powoli się budzić do życia

Most AFC touches (76)
Most distance covered by an Arsenal player (12.24km)

Granit Xhaka won 8 tackles vs. Bournemouth today; more than any other player in the PL this weekend. [Squawka]

Dobry występ :]

maxbys komentarzy: 70027.11.2016, 20:17

Znacie jakiś stream HBO? bo znajomy szuka

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52427.11.2016, 20:16

Kredens
Milik nie strzelał z taką częstotliwością.

Marioht
Super podejście. To przed meczem na OT liczyłeś na najniższy wymiar kary - 1:0 dla United?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 327.11.2016, 20:09

Teodorczyk na 1:0!

TomHen1990 komentarzy: 67727.11.2016, 20:08

arsenallord kto twoim zdaniem zabil walewska? Mloda molendowa z kumplami? :-)

lordoftheboard komentarzy: 823427.11.2016, 20:08

btw

Bierzemy byłego młodzika? ;)

Marioht komentarzy: 611427.11.2016, 20:07

Myślę, że światowej klasy obrońca i ktoś pokroju Griezmana w ataku, z tym trenerem pozwoliłby Manchesterowi walczyć poważnie Mistrzostwo. Zawsze staram się być obiektywny, sorry.

I nie śmiałbym się aż tak na Waszym miejscu, znając naszych niektórych kopaczy i ich mentalność na więcej niż remis z West Hamem nie liczę.

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 227.11.2016, 20:05

Wiadomo już co z Debuchym?

PietrasM komentarzy: 250027.11.2016, 20:04

Parę interwencji bramkarza West Hamu, Randolpha, kapitalne.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52427.11.2016, 20:04

2-3 transfery za kolejne 150 milionów?

Marioht komentarzy: 611427.11.2016, 20:01

United dobrze grało. Mają trochę pecha i są nieskuteczni. Bramkarz gości świetnie bronił, znów.

Sędzia mógł podyktować karny dla Młotów i wyrzucić któregoś z zawodników West Hamu w 85 minucie. Identyczny faul jak Xhaki sprzed kilku spotkań.

Kwestia czasu i 2-3 transferów jak Manchester zacznie walczyć na poważnie o mistrzostwo.

Świetny mecz.

MarkOvermars komentarzy: 914927.11.2016, 19:59

co ja patrze, Mou znowu na trybunach?;p

metjuAFC komentarzy: 5706 newsów: 127.11.2016, 19:58

Zdobyliśmy dziś cenne punkty i gra wyglądała już nieco lepiej. Gdyby wszyscy wykazali się taką wolą walki jak Alexis byłoby świetnie. Bardzo dobrze zagrał Koscielny z Mustafim oraz Xhaka i Elneny. Temu drugiemu brakuje jednak nieco kreatywności, dlatego też liczę na szybki powrót Cazorli. Wenger musiałby pomyśleć też o zastępstwie dla Hiszpana, bo te kontuzje z wiekiem się nasilają. Arbiter nie popisał się w tym spotkaniu. Popełniał błędy w obie strony, ale najważniejsze, że udało nam się zwyciężyć. Za tydzień bardzo trudny sprawdzian. Na Upton Park trzeba dać z siebie 200% i nie pozwolić na ucieczkę drużynom z czołówki. Martwi forma Ozila, cieszy natomiast mały przebłysk u Chamberlaina.

MarkOvermars komentarzy: 914927.11.2016, 19:57

ktoś oglądał United?;p grali tak słabo czy WH tak dobrze ?

arsenallord komentarzy: 29753 newsów: 11727.11.2016, 19:56

Belfer dzisiaj. Aż szkoda, że ostatni odcinek.

simson16 komentarzy: 461427.11.2016, 19:42

wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/536128,clinton-pizza-pedofile-najdziwniejsza-afera-internetu-pizzagate.html

rafi_i komentarzy: 421827.11.2016, 19:41

brawo united, o to chodzi :D

PietrasM komentarzy: 250027.11.2016, 19:37

anty_pzpn_ komentarzy: 337027.11.2016, 19:36

O co chodzi z tym pizzagate? Da ktoś linka czy cus?

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976227.11.2016, 19:34

Ja też słyszałem o tym pizzagate, wydaje się niewiarygodne i chore totalnie, ale biorąc pod uwagę jakie cuda się dzieją na tym świecie i to często w elitarnych środowiskach wcale bym się nie zdziwił jeśli coś jest na rzeczy, wiele tajemnic kryją ,,ważne" budynki na naszej planecie, biały dom, kreml, czy choćby watykan gdyby mogły mówić pewnie wszyscy bylibyy w ciężkim szoku
Poza tym oni tam lubie różne przygody seksualne exemplum: Bill i Monika

PietrasM komentarzy: 250027.11.2016, 19:34

Najlepsza moja kolejka w typerach.
3 wyniki + 4 typy. 103 pkt :3

Miałem taką kolejkę w której trafiłem tylko jeden typ. :P
I ciekawostka na koniec. Od początku sezonu miałem tylko 2 poprawne typy związane z United. W myśl jak obstawiam, że wygrają to nie wygrywają i na odwrót. Chyba obstawie wszystkie zwycięstwa UTD do końca sezonu :P

mistiqueAFC komentarzy: 2676927.11.2016, 19:34

@lays

Nie przesadzaj.Jak na człowieka który nigdy nie uczył się angielskiego to Alexis daje radę.Dla takiego Gabriela to on może być wzorem :D

cwalin komentarzy: 236927.11.2016, 19:34

Theo i Mustafi zagrali w koszulkach z krotkimi rekawami.Zdecydowanie lepiej sie prezentuja niz dlugie

Kysio2607 komentarzy: 1336027.11.2016, 19:33

Teraz widać jak wazny byl ten punkcik w kontekscie odsadzenia United od czołówki. Pewnie byłyby teraz 3 pkt przewagi, a jest 8

simson16 komentarzy: 461427.11.2016, 19:33

lays

hehe, bardzo fajny wywiad;D na pewno nasz Alexis 100 razy lepiej mowi po angielsku niz Aquero ktory juz od kilku lat mieszka w anglii, len smierdzacy z tego aquero...

arsenallord komentarzy: 29753 newsów: 11727.11.2016, 19:32

Dobrze, że to wygraliśmy. Pierwsza połowa fatalna. Debuchy zagrał wyśmienity kwadrans i kontuzja. Ciekawe co z nim. Na szczęście Gabriel całkiem nieźle go zastąpił. To znak, że Jenkinson powinien oglądać mecze z trybun.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 127.11.2016, 19:28

Alexis i jego angielski jest ok. Nie ma tragedii. Szczególnie, że na ogół "południowcom" ciężko uczyć się angielskiego.