Przełamanie: Arsenal 3-1 Bournemouth

Przełamanie: Arsenal 3-1 Bournemouth 27.11.2016, 16:17, Łukasz Wandzel 722 komentarzy

W listopadzie piłkarze Arsene'a Wengera rozegrali kilka trudnych pojedynków. Między innymi podejmowali Czerwone Diabły na Old Trafford w szlagierze 12. kolejki Premier League. Zmierzyli się także z PSG w Lidze Mistrzów. Nie były to łatwe pojedynki, ani niewymagający rywale. Arsenal nie przegrywał ostatnio spotkań, ale miał również problem ze skompletowaniem trzech punktów. Z pewnością liczył, że falę remisów przerwie właśnie dzisiejsze starcie z Wisienkami Eddiego Howe'a. Dokładnie tak się stało, ale mieliśmy do czynienia z dwoma odmiennymi połowami. W pierwszej to goście złapali wiatr w żagle i mogło to się skończyć dla nich nawet prowadzeniem. Natomiast w drugiej, dużo lepiej zaprezentowali się podopieczni francuskiego szkoleniowca, którzy odpowiednio zareagowali na wydarzenia na murawie. Szybko objęli prowadzenie i do końca meczu próbowali grać kombinacyjnie oraz kreowali sobie mnóstwo okazji. Aż dziwne, że podwyższyli wynik dopiero w końcówce. Z kolei zespół Bournemouth nie istniał w drugiej części meczu i, poza kilkoma dogodnymi sytuacjami, spuścił z tonu.

Składy, w jakich obie drużyny wystąpiły w tym spotkaniu:

Arsenal: Cech – Debuchy (15' Gabriel), Mustafi, Koscielny, Monreal – Elneny, Xhaka – Walcott (75' Giroud), Özil, Chamberlain (75' Ramsey) - Alexis

Bournemouth: Federici – A. Smith, Francis, Cook, B. Smith (81' Mousset) – Ake, Gosling – Arter, Stanislas (71' Ibe), King - Wilson (63' Afobe)

Niedługo trzeba było czekać na pierwsze trafienie. Już w 2. minucie Mesut Özil mógł otworzyć wynik spotkania, ale zrobił to Alexis dziesięć minut później. Co prawda gol nie zostanie najładniejszym trafieniem sezonu, ale wymagał zmysłu prawdziwego snajpera. Chilijczyk wykorzystał błąd Steve'a Cooka, który zbyt lekko odegrał futbolówkę do własnego golkipera. Sanchez przejął owe nieudane podanie i umieścił piłkę w siatce. To dało dużo swobody londyńczykom i wydawało się, że może być już tylko lepiej. Jednak, choć się na to nie zapowiadało, ekipa Bournemouth zdołała doprowadzić do wyrównania. Wszystko za sprawą dyskusyjnego rzutu karnego, który arbiter argumentował przewinieniem Monreala na Wilsonie. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany i nie dał szans Petrowi Cechowi. Po zmianie rezultatu na 1-1, pierwsza połowa przebiegała po myśli gości, którzy o mało nie objęli prowadzenia. Arsenal, w tym czasie, miał zaledwie kilka sytuacji, z których nic nie wynikło. Sędzia zaprosił wszystkich na przerwę przy widniejącym na tablicy wyników remisie.

Warto wspomnieć o dość nieprzyjemnej sytuacji dla kadry The Gunners, jaka miała miejsce w 15. minucie. Wtedy to własnie urazu nabawił się Mathieu Debuchy. Francuz od dawna nie był pierwszym wyborem Arsene'a Wengera na pozycji prawego obrońcy. Tymczasem, brak dostępności Bellerina czy Jenkinsona to była dla byłego gracza Newcastle prawdziwa okazja do udowodnienia swojej wartości. Niestety, już po kwadransie musiał zastąpić go Gabriel Paulista.

Na drugą połowę Kanonierzy wyszli z odpowiednim nastawieniem. Bardzo szybko odpowiedzieli na wydarzenia boiskowe i w 53. minucie ponownie wygrywali. Tym razem zrehabilitował się Monreal, który wrzutką posłał piłkę prosto na głowę Theo Walcotta, a ten w stylu Oliviera Girouda wpakował ją do bramki. Widzieliśmy odmieniony Arsenal. Kreujący mnóstwo okazji i bardzo dziwne, że przez jeszcze długi czas nie mógł podwyższyć rezultatu. Dużo kombinacyjnych prób przeprowadzali Özil i Sanchez, ale także Chamberlain. Brakowało jedynie wykończenia. Za to drużyna gości nie wyglądała już tak dobrze. Jej okazje w drugich 45. minutach można policzyć na palcach jednej ręki, ale zdarzały się piłki zagrażające zwycięstwu Kanonierów. Choćby w 79. minucie, kiedy to Petr Cech uratował swój zespół przed kolejnym wyrównaniem. Czeski golkiper zatrzymał wtedy strzał głową Benika Afobe.

Końcówka jeszcze bardziej należała do londyńczyków. Na murawie znajdowali się już zmiennicy: Ramsey i Giroud. Widać było wielką chęć, aby zdobyć jeszcze trzecią bramkę. Olivier Giroud zazwyczaj strzela, kiedy wchodzi z ławki. Tym razem to właśnie on rozpoczął akcję, ale zakończył ją z asystą. Dograł futbolówkę prawie z linii autu bramkowego w pole karne, a Alexis dokończył dzieło dokładając nogę i drugi raz w tym meczu wpisał się na listę strzelców.

To trafienie ustanowiło wynik meczu, który dał w końcu przełamanie piłkarzom Arsene'a Wengera. Gospodarze dzisiejszego spotkania zwyciężyli, zdobyli komplet punktów, ale tak naprawdę nie mogli pozwolić sobie na wpadkę. Liverpool, Manchester City i Chelsea pokonali swoich przeciwników. Arsenal po zwycięstwie do liderujących The Blues traci tylko trzy punkty, a utrata oczek z Wisienkami skomplikowałaby jego sytuację. Jeśli chce walczyć o mistrzostwo, jest zmuszony do prezentowania odpowiedniego poziomu i wysokiej skuteczności, kiedy gra w roli faworyta.

BournemouthPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
tomekdomek1233 komentarzy: 51927.11.2016, 19:27

gofer
Słyszałem i nie wierzę. Lubie teorie spiskowe ale to już przesada xD

Mixerovsky komentarzy: 2256 newsów: 1627.11.2016, 19:27

Jak widać po komentarzu wiem, że za tydzień. ;)

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976227.11.2016, 19:26

No Danny nieźle się cieszył po naszej bramce, Jackowi nie wypadało ale pod nosem sie uśmiechał

mistiqueAFC komentarzy: 2676927.11.2016, 19:26

@Mixerovsky

To będzie dopiero za tydzień.Dzisiaj można się pośmiać

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976227.11.2016, 19:25

Brawo West Ham choć mogli to wygrać w końcówkce ładnie kontrowali United, a Mu chyba walka o LE została znowu

simson16 komentarzy: 461427.11.2016, 19:25

Remis buahahahah BBRAWO MOURINHO;D;D;D

Mixerovsky komentarzy: 2256 newsów: 1627.11.2016, 19:24

Tak się śmiejemy, a jeszcze przerżniemy z WHU wyjazd za tydz. i to z nas będzie beka. ;p

maxbys komentarzy: 70027.11.2016, 19:23

Man U hahahaahahahahhahahahahahahahhahahaha

PietrasM komentarzy: 250027.11.2016, 19:23

Miałem w typerze 2:1 dla United, ale ich remis też cieszy :D

Gofer999 komentarzy: 1473227.11.2016, 19:23

Słyszeliście o Pizzagate? Straszne rzeczy...

Mixerovsky komentarzy: 2256 newsów: 1627.11.2016, 19:22

Chciałbym pogratulować Arsenalowi zwycięstwa. Bardzo ważne 3 punkty. Oby na zakończenie miesiąca kanonierzy pokonali Southampton i wtedy będzie można lekko myśleć o wygraniu pucharu rezerw.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 327.11.2016, 19:21

thide

ja czasem.

Pauleta

Psuje mu karierę wystawiając go na skrzydle? A jaką on zrobił karierę grając na środku pomocy? Aktualnie żadną.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185227.11.2016, 19:18

gra ktoś w Dirt 3 na steam online?

borxon komentarzy: 42627.11.2016, 19:18

ej za takie cos Xhaka dostal od razu czerwo.. irytuje mnie ten brak konsekwencji..

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 227.11.2016, 19:16

amadeo
Dzisiaj i w EFL Cup nawijał coś do sędziego, więc może lecząc kontuzje poświęcił czas nauce?

lays
Pawłowskiego się nie da przebić.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185227.11.2016, 19:15

@lays ciężko o lepszy akcent ludziom z np. Chile, jeśli nie uczyli się angielskiego w szkołach

amadeo komentarzy: 514927.11.2016, 19:14

@ lays
Nie śmiej się z Alexisa, bo Gabriel pewnie ani słówka by nie wydukał po angielsku xD

lays komentarzy: 3987127.11.2016, 19:00

Walcott i Sanchez w wywiadzie, angielski Alexisa tragedy :D Ale i tak chyba lepszy, niz nasz słynny Wojciech Pawłowski jeszcze w barwach Udine haha

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976227.11.2016, 18:57

James kupon?

mitmichael komentarzy: 4924327.11.2016, 18:45

Stekelenburg co za parada

James komentarzy: 167427.11.2016, 18:45

ehh i znowu 1 mecz, tym razem Nicea, 1 mecz u siebie zapowiada się ze nie wygraja ;/

amadeo komentarzy: 514927.11.2016, 18:35

@ macc
OX wcale nie grał źle, zrobił parę ładnych rajdów i zaprezentował się lepiej niż Iwobi w ostatnich meczach

macc komentarzy: 472827.11.2016, 18:33

Jestem pewien, ze gdyby OX dzisiaj zagrał na swojej nominalnej pozycji czyli, prawym skrzydle to wszyscy byliby zadowoleni.

bobslej22 komentarzy: 836227.11.2016, 18:32

Giroud od pierwszej z WHU bo będzie kiepsko za tydzień. Kurde na złość kumpel urodziny robi o 18.00 i nie obejrze meczu . Co to za godzina w ogóle.

MarkOvermars komentarzy: 914827.11.2016, 18:29

czyli Giroud bedzie zył a Debuchego juz nie zobaczymy w AFC ?:P

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976227.11.2016, 18:20

Simson16 teraz to dołożyłeś do pieca, Özil to genialny piłkarz z tym że ostatnio przypomina Ozila z pierwszych meczy dla nas - nie chce mu się biegać za dużo, takie odnosze wrażenie, piszesz, że tylko podania go ratują, może Niemiec nie gra zbyt dobrze, ale mimo wszystko nadal coś daje tej drużynie
Imo tak jakby pisać o meczu Giroud z United, że grał piach tylko bramka go ratuje,

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9227.11.2016, 18:20

Giroud has a slight issue (right hamstring). Tweaked it immediately after coming on.

Wenger: "Mathieu is worried it's a severe one but I have to speak to our medical staff first."

mitmichael komentarzy: 4924327.11.2016, 18:19

O i Zlatan sie odblokowal

mistiqueAFC komentarzy: 2676927.11.2016, 18:18

Świetne pierwsze 45 minut na Old Trafford.Polecam odpalać mecz po przerwie, bo dzieje się :D

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9227.11.2016, 18:16

Granit Xhaka covered more ground than any other Arsenal player in the game v Bournemouth - 12.24 km

Gofer999 komentarzy: 1473227.11.2016, 18:16

100% karny dla WHU... co sędziowie są skretyniali...

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 127.11.2016, 18:12

simson16 z tym że Ox jest powyżej swojej sredniej formy, a Ozil poniżej się zgadzam. Ale dodałbym, że nawet w takiej dyspozycji Mesut jest bardziej wartościowym dla zespołu piłkarzem od Anglika.

schnor25 komentarzy: 1854627.11.2016, 18:12

mitmichael

Ale się nie słuchać Wolskiego. Przecież on cały czas drze pape, ileż można...

DontCry komentarzy: 760827.11.2016, 18:06

Rashford zmarnował setkę, 1 na 1 z bramkarzem.

AlexVanPersie komentarzy: 806427.11.2016, 18:06

Mihex

Czyli PL dla nas w Nowembrze zakończone bez porażki?

To dobrze.

Oxi dziś nawet robił dużo pozytywnego zamieszania, jego rajdy dziś wyjątkowo miały dużo sensu. Jest jakieś światełko na końcu tunelu dla tego chłopaka.

Żeby się tylko nie okazało, że to światło nadjeżdżającego pociągu :O

fabregas1987 komentarzy: 2582427.11.2016, 18:05

Ozil za dużo wyma****e rękami zamiast grać! On paru meczy gra słabo i jego gorszy okres zgrał się z nieobecnością Cazorli (nie wiem czy to jest powiązane) i tempo akcji Arsenalu bardzo na tym cierpi.

mistiqueAFC komentarzy: 2676927.11.2016, 18:04

@mit

Pogba nurkował i dostał żółtą. Mou się wsciekł i kopnął w butelkę, no i to wystarczyło :D

simson16 komentarzy: 461427.11.2016, 18:02

pauleta19

hehe,ok, ja sie tylko czepiam ze napsiales ze Ox sredni mecz zagral, gosc ma forme i na ta chwile jest jednym z Najlepszych pilkarzy Arsenalu obecnie!!!natomiast Najgorszy jest Ozil- od kilku meczy gra totalny piach!!! a jak widze jak biega i sie nie wraca to otwiera sie Noz w plecy;/ tylko podania go ratuja, zgodzisz sie z mna?

mitmichael komentarzy: 4924327.11.2016, 17:59