Przełamanie w derbach Londynu! WHU 1-3 Arsenal

Przełamanie w derbach Londynu! WHU 1-3 Arsenal 09.12.2019, 23:09, Patryk Bielski 1001 komentarzy

Po dziewięciu kolejnych meczach bez kompletu punktów, Kanonierzy w końcu wrócili na zwycięską ścieżkę, pokonując dzisiejszego wieczoru West Ham United w derbach Londynu 3-1. Bramki dla Arsenalu zdobywali Gabriel Martinelli, Nicolas Pepe oraz Pierre-Emerick Aubameyang. Dla gospodarzy do siatki trafił Angelo Ogbonna.

West Ham: Martin - Fredericks, Ogbonna, Balbuena, Cresswell (51' Masuaku) - Rice, Noble - Snodgrass (78' Holland), Fornals, Anderson (70' Haller) - Antonio.

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Chambers, Sokratis, Tierney (29' Kolasinac) - Torreira, Xhaka (86' Guendouzi) - Pepe (88' Nelson), Özil, Martinelli - Aubameyang.

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego kibiców Arsenalu doszły niepokojące wieści. Nawrotu kontuzji podczas rozgrzewki doznał Hector Bellerin, którego w wyjściowej jedenastce zastąpił Maitland-Niles.

Po trzydziestu minutach gry na London Stadium wiało nudą. Co może martwić kibiców Arsenalu, urazu barku doznał drugi z bocznych defensorów gości, Kieran Tierney, który musiał opuścić plac gry. W jego miejsce pojawił się Sead Kolasinac. Kibice zgromadzeni na stadionie pierwszą groźną sytuację zobaczyli dopiero w 33. minucie, kiedy po dośrodkowaniu Aubameyanga Özil był bliski zdobycia gola głową, jednak uderzył nad poprzeczką. Młoty odpowiedziały akcją Antonio, ale strzał Anglika zdołał obronić Leno.

Gospodarze wyraźnie się jednak rozkręcali i w 38. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Ogbonny. Włoch wykorzystał wrzutkę Declana Rice'a i głową umieścił piłkę w siatce. Futbolówka po drodze odbiła się jeszcze od Maitlanda-Nilesa, co kompletnie zmyliło golkipera Kanonierów.

Po wyjściu z szatni to nadal piłkarze West Hamu byli aktywniejsi w ataku. Wszystko odmieniło się jednak w 60. minucie, kiedy bramkę na 1-1 zdobył Gabriel Martinelli. Warto odnotować, że był to pierwszy celny strzał na bramkę Młotów w tym spotkaniu. Brazylijczyk po wyłożeniu piłki z lewej strony przez Seada Kolasinaca uderzył w prawy róg bramki strzeżonej przez Martina.

Zaledwie sześć minut później było już 1-2. Tym razem prawdziwym kunsztem strzeleckim popisał się Nicolas Pepe. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej dostał piłkę na prawym skrzydle od Aubameyanga, złamał akcję do środka i lewą nogą potężnie huknął w okienko bramki rywali.

W 69. minucie role się odwróciły. Tym razem to Pepe zagrał do Aubameyanga, który uderzeniem z woleja ustalił wynik meczu na 1-3. Po tej bramce z gospodarzy wyraźnie uszło powietrze i jasnym stało się, że Kanonierzy przerwą fatalną passę meczów bez zwycięstwa.

Swoje pierwsze trafienie w Premier League zaliczył dziś Martinelli, tym samym zostając najmłodszym strzelcem Arsenalu w swoim debiucie w lidze angielskiej. Każdy kto oglądał to spotkanie, doskonale zdaje sobie jednak sprawę z tego, że dzisiejsze derby mogły zakończyć się całkowicie innym wynikiem. Wystarczyło dziewięć minut, by skutecznie wybić z głowy Młotom grę w piłkę. Trzeba mieć jednak nadzieję, że zwycięstwo zmotywuje Kanonierów do walki i da nowe nadzieje na lepszy sezon.

Oceń piłkarzy po meczu | Zobacz skrót spotkania

Raport pomeczowyWest Ham United autor: Patryk Bielski źrodło: własne
Kowal96 komentarzy: 1759110.12.2019, 07:14

W końcu przełamanie, jedynie teraz na co liczę, to wyjście taką samą jedenastką na City, ewentualnie Baleron za AMN i Guendo za Xhakę.

Moim zdaniem istotnym teraz jest, żeby znaleźć tą podstawową jedenastkę, aby grała ze sobą jak najwięcej i aby jak najlepiej rozumieli się na boisku. Świetnym dowodem na to, że granie żelazną jedenastką popłaca jest chociażby Liverpool czy Leicester.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 210.12.2019, 07:11

Chciałbym zobaczyć środek pola Guendouzi - Torreria - Ceballos albo nawet Torreira Ceballos Ozil i atak taki jak wczoraj. Jedno jest pewne, Granit Xhaka to padaka.

TakKrzysiu komentarzy: 893810.12.2019, 07:09

Bardzo mnie cieszy ta wygrana. W końcu na tym zawsze mi zależy - żeby Arsenal wygrywał. Widać, że niepewność, może nawet bardziej strach - dały nam po raz kolejny jazdę na zaciągniętym hamulcu od pierwszych minut.

Jeśli chodzi o sam dobór składu wyjściowego, Fredi wygląda na kogoś, kto wyciągnął wnioski. Wprowadził funkcjonalne skrzydła, środek zabezpieczył całkiem nieźle, Torreira zaliczył chyba najlepszy występ w bieżącej kampanii, Xhaka no cóż. Nie obyło się bez 2 bardzo niebezpiecznych zagrań, ale tragedii nie było. Mam nadzieję, że uraz głowy jest niegroźny i w jego przypadku przyniesie swego rodzaju korzyść..

Pepe dostał cały mecz, pewność siebie z dryblingu na drybling zaczęła wzrastać wyraźnie, występ zakończył z bramką i asystą, w mojej opinii kwestia formy z tendencją wzrostową jest tu na wyciągnięcie sportowego obuwia.

Martinelli strzelił bramkę, która tylko pokazuje, że on op prostu musi dostać pierwszy skład. Trafienie w debiucie, w sytuacji kiedy wszystko wskazywało na kolejne rozczarowanie, bo Arsenal nie tworzył dogodnych sytuacji bardzo długo. Nie zwiesił ramion i dał sygnał drużynie, że mają tu pewną pracę do wykonania.

Ozil - być może przesadzę, jeśli powiem że zaliczył jeden z lepszych występów w obecnym sezonie, jednak odniosłem wrażenie, że wczoraj pokazał wolę walki, kreował a w łepetynie rodziły mu się pomysły bez konieczności cesarki, w naturalny sposób jak za dawnych lat.

Mam nadzieję że nasza pewność siebie wzrośnie, a Ljungberg nie będzie przesadzał z roszadami w składzie, bo mimo braku pewności w grze przez długi czas, zawodnicy pokazali jaka gra przy dobrych wiatrach jest w ich wykonaniu dostępna. Oby teraz już tylko do przodu, szczególnie z lepszymi rywalami.

Czeczenia komentarzy: 1249710.12.2019, 06:48

Pierwszy raz od dawna poczułem radość. O mam to w dupie, że West Ham gra jeszcze większe guano, a Arsenal przez większą część meczu wcale nie wyglądał dobrze. Myślę, że wczoraj nie tylko piłkarzom spadł kamień z serca.

gunner1990 komentarzy: 372610.12.2019, 05:19

Dobra wygraliśmy fajnie. Zagraliśmy dobrze az ... drugie 45 minut z przerażająco groźnym whu. Nie popadajcie w samozachwyt bo w niedzielę szybko to się może zmienić jak i w kolejnych kolejkach. Są 3 pkt jakas tam drobniutka iskierka się pojawila że chłopaki mogą znów się cieszyć gra i coś pokazywać na boisku bo po to tam sa ale spokojnie tak samo spokojnie jak robienie z frediego pelnowymiarowego trenera

1D_Sentimental (zawieszony) komentarzy: 41710.12.2019, 03:21

@thegunners101: noo życzyłbym sobie tego, tym bardziej że zacząłem oglądać Arsenal kilka miesięcy po tym jak odszedł. Ahhh początek pięknej historii dla mnie. A teraz lecimy od początku. Go go Gunners!

Chociaż znając życie oraz ostatnie poczynania w obronie i kompletny brak środka pola, dostanę kubeł zimnej wody w niedzielę wieczorem. Tfu.

A gdyby tak Martinelli strzelił Har tricka na Emirates?

MarioG komentarzy: 121910.12.2019, 03:07

@cwalin: zgadzam się z tobą jeszcze tylko musi ogarnąć pomoc i obronę

cwalin komentarzy: 236910.12.2019, 03:01

Panowie piłka nożna to prosta gra .Skrzydła to podstawa.Fredek końcu ustawił normalnie drużynę.Niemozna nie gra c takim kolesiem jak Pepe.Ma zajebiscie ułożona lewą nogę.

1D_Sentimental (zawieszony) komentarzy: 41710.12.2019, 02:41

@schnor25: nie proszę, wypluj te słowa. Martinelli będzie legenda Arsenau, gonna see. 200 bramek w 300 meczach będzie z armatką na piersi. Rób screena

MarioG komentarzy: 121910.12.2019, 02:33

@grzegorz1211: to teraz Barca i Man U. mają zazdro w spodniach.

grzegorz1211 komentarzy: 1031210.12.2019, 02:22

@schnor25: Przecież on był na testach w Barcelonie i MU zanim trafił do nas, ale nie zrobił tam wrażenia

MarioG komentarzy: 121910.12.2019, 01:38

Daleko nam do formy jeszcze, nie wiem co zepsuł Emery ale widać że porządnie spier...przygotowania do sezonu. Fajnie ze wygraliśmy ale już w Niedzielę czeka City mimo słabszej formy i tak jest lepsze od nas.

DexteR_000 komentarzy: 764310.12.2019, 01:38

Powiem szczerze, że jak Martinelli przychodzil to sadzilem, ze to bedzie drugi Asano, czyli nie zagra meczu ;d.

enrique komentarzy: 1932910.12.2019, 01:36

DT z AFTV to fuksiarz roku.

Nie dość że kamery go uchwyciły w czasie meczu celebrującego gola Pepe, to jeszcze po meczu Torreira zdjął koszulkę, podbiegł pod sektor gości i dał koszulki jego dzieciakowi.

schnor25 komentarzy: 1854610.12.2019, 01:29

Gabriel widocznie ma poukładane we łbie, albo ma przy sobie ogarniętych ludzi. Wie, że grał w gówno-lidze, za gówno-pieniądze, a tu dzięki talentowi i pracy został zauważony przez topowy klub, z topowej ligi. I nie może teraz zaprzepaścić życiowej szansy, jest na dorobku, pracuje na nazwisko, więc jedyne co mu pozostaje to zapier... na treningach i meczach, co póki co wychodzi mu znakomicie. Oby tak dalej, a odejdzie za 2 lata do Barcelony za...30 mln euro :D

thegunners101 komentarzy: 248510.12.2019, 01:27

Tak sobie myślę, że pięknie by było tak za Ljungberga wygrywać w końcu mecze z topem, może to wreszcie ten facet przywróci nam dawny charakter. Zobaczymy.

fabregas1987 komentarzy: 2582410.12.2019, 01:19

Tylko co tu zrobić z tym środkiem. Torreira - Guendouzi zagraliby lepiej? Xhaka jednak daje pewne możliwości choć ma wiele wad. Willock? Raczej nie.

michal192837465 komentarzy: 765410.12.2019, 01:05

Kto by pomyślał, że naszym najlepszym transferem będzie 18-latek z 73 ligi brazylijskiej. Gdyby każdy grał z takim zaangażowaniem jak Gabigol, to bylibyśmy teraz w zupełnie innym miejscu.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 310.12.2019, 00:56

I jak tu nie lubic Martinellego :D

lays komentarzy: 3987110.12.2019, 00:56

btw Martinelli 4.5 w fantasy XD

Po dzisiejszym meczu myślę, że utrzyma XI.

Generalnie teraz to będzie dopiero ciężki mecz... City, z takim środkiem pola jak dzis to nas zajadą na maxa.

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214310.12.2019, 00:53

@lays: Za niską wypłatę ma, żeby mu się chciało, znaczy się, żeby mu się nie chciało. Co za chore czasy.

tomash473 komentarzy: 211510.12.2019, 00:52

A co do Martinellego to chłopak jako jedyny gra z maksymalnym zaangażowaniem i motywacją. Efekty jego gry pozwalają przypuszczać, że mamy w zespole przyszłą gwiazdę światowego futbolu. A reszta naszych rozbeczanych gwiazdeczek nieustannie zdemotywowana i bez pewności siebie. Małolacik z IV ligi brazylijskiej zaorał ich wszystkich. Dziękuję, dobranoc.

lays komentarzy: 3987110.12.2019, 00:51

Patrzcie. Szokująca statystyka. Sprinty w wczorajszym meczu AFC. Martinelli 2 razy więcej niż pozostali.

tomash473 komentarzy: 211510.12.2019, 00:48

Brawa za zwycięstwo, ale długa droga przed tym zespołem. Jeden mecz o niczym nie świadczy. Trzeba zachować zimną krew i grać w każdym meczu jak dzisiaj w drugiej połowie, bo pierwsza była jak cały obecny sezon, czyli do doopy. Pozdrawiam hejterów Pepe.

wajktor1998 komentarzy: 126410.12.2019, 00:47

Ciekawe co z Kieranem, wyglądało to poważnie...ciezki terminarz przed nami a dwoch bocznych obronców z kontuzjami

kubeczek85 komentarzy: 88610.12.2019, 00:42

Chciałbym Poch mocno,ale on już zbudował jeden projekt od zera. Będzie mu się chciało to powtarzać?

kkam195 komentarzy: 138010.12.2019, 00:40

Tak wgl to chętnie bym zobaczył Declana Rice'a u nas.

Garfield_pl komentarzy: 2831310.12.2019, 00:40

@wojt3q: złapali trochę luzu, bo wreszcie zaczeło wychodzić im wszystko. Oczywiście sporo pracy jeszcze, ale zobaczyli, że mogą dużo więcej, tylko muszą odważniej grać. Mecz z city może być naprawdę dobrym kopem, nic do stracenia nie mamy, a możemy się odbudować całkiem. Wierzę nadal, że może być dużo lepiej za parę kolejek.

jarod77 komentarzy: 30010.12.2019, 00:31

Co akcja to kszaka daje dupy

jarod77 komentarzy: 30010.12.2019, 00:27

Właśnie oglądam powtórkę meczu i niedowierzam że ten cymbal Kszak dalej gra w pierwszym skladzie

wajktor1998 komentarzy: 126410.12.2019, 00:24

Fajna druga połowa dzisiaj, tez mieliscie takie dziwne uczucie jak nasi objeli prowadzenie? Ja juz zapomnialem jakie to uczucie. Dobra druga polowa dzisiaj Torreiry, on musi grac jako 6 a nie 8 czy nawet czasem jako 10

schnor25 komentarzy: 1854610.12.2019, 00:20

Ta wygrana była nam niesamowicie potrzebna, co prawda nie odbiliśmy się od dna, ale te 3 bramki i 3 punkty wlały choć trochę nadziei naszym piłkarzom, że mogą, że nie są ostatnimi patałachami jak się zepną, pokażą trochę walki i jakości. Dalej jesteśmy w dupie, dalej możemy zapomnieć o TOP4...

Gonzo1214 komentarzy: 30210.12.2019, 00:18

Nareszcie zwycięstwo! Cieszy wiadomo ale ja dalej nie mogę patrzeć na Pana X i Mesuta. Marzy mi się 4-4-2 Martinelli i Pepe na bokach, Guendouzie i Lucas w środku z przodu Auba i Laca!

Mihex komentarzy: 2360410.12.2019, 00:16

@wojt3q: Przełamanie było, bo w końcu wygrana po najgorszej serii od lat. Świetny mecz to faktycznie nie był, a "top4" w zasięgu to podejrzewam na ten moment raczej żarty :P

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 310.12.2019, 00:16

@Mihex:
Ja dzis zjadlem kanapke z mozarella, grzybem oraz pieczonym kurczakiem.

Patriko komentarzy: 530410.12.2019, 00:10

@Mihex napisał: "Sprawa jest prosta, trzeba zapamiętać co robiliście wyjątkowego dzisiaj i powtarzać te czynności we wszystkie dni meczowe. Ja dzisiaj na ten przykład byłem u fryzjera pierwszy raz od kilku miesięcy, jak widać trochę podziałało ( ͡° ͜ʖ ͡°)"
Dziś wypiłem parę piwek pierwszy raz od paru tygodni, czyli mówisz, że za sprawa porażek stoi mój detoks i muszę chlać jak kiedyś? jakie to proste, wielki Arsenal wraca

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102010.12.2019, 00:06

Gabi musi grac i to koniecznie , jak nie wyjdzie w czwartek to znaczy ,ze bedzie na City.

Arsenal96l komentarzy: 502709.12.2019, 23:59

@Nomad: Fatalny to ty jesteś , następne pytanie proszę .

kwiatinho komentarzy: 1313209.12.2019, 23:52

Szkoda że przełamanie nie przyszło 5 kolejek temu. Byli byśmy w innym miejscu niż teraz... w głowie się nie mieści że traciliśmy punkty z ogórkami i ta porażka z Brighton to cios niewyobrażalny.
Teraz awansować z 1 miejsca w LE i przetrwać mecz z City.

Cieszy dobra dyspozycja Pepe. Nie wszystko mu wychodziło choć Cresswell powinien był wylecieć po dwóch faulach na Pepe.
Cieszy dorobek Auby. Widać że coś w nim pękło.

Obrazki po meczu najlepsze na świecie.

Milion podań do tyłu do zapomnienia. Takim sposobem chcieli chyba psychicznie zniszczyć przeciwnika.

Szkoda 2-3 okazji i Tierneya.

Brawo dla zespołu za wynik

silvano95 komentarzy: 984509.12.2019, 23:51

“The players did amazingly. First half we were slow, lethargic, didn’t move and didn’t run. It’s been hard on the players. It was amazing to see [the second half] - we sliced them open.”

One goal against West Ham (Premier League) ⚽️

Gabigol jest niesamowity. 18 lat. Przyszedł z IV ligi brazylijskiej do najlepszej ligi na świecie. Presja? Jak presja?

Aktualnie mój ulubiony piłkarz Arsenalu.

KochamArsenal88 komentarzy: 100309.12.2019, 23:48

To ja proponuje oddać Atletico Xhake i wziąć Parteya, to samo zrobić z Torreira któremu się nie podoba w Anglii, oddać do Napoli i wziąć Zielinskiego.
Pomoc Partey Zieliński dużo ciekawsza od Xhaka Torreira :)
ok już się budzę

silvano95 komentarzy: 984509.12.2019, 23:46

Official: Nicolas Pepe has been awarded Man of the Match for his performance against West Ham this evening.

darek250s komentarzy: 10353 newsów: 509.12.2019, 23:44

Wolalem sto razy bardziej obejrzec jak wygrywamy pierwszy mecz od 2 miesiecy w lidze, niz nauczyc sie na jutrzejszy egzamin i go zdac. Sa rzeczy wazne i wazniejsze, dziekuje Freddie! :))

paw3u komentarzy: 563109.12.2019, 23:44

Należą się brawa za powrót i w końcu wywalczone 3 punkty. Nie ma jednak co załamywać rzeczywistości, bo do 60 minuty to wyglądało jak sabotaż. To co grał Xhaka to jest kryminał. Ten gość nie ma prawa występować w koszulce Arsenalu. Jest mi wstyd, że piłkarz tego pokroju (nie mówię tu tylko stricte o umiejętnościach piłkarskich) gra w tym klubie. Zespół czeka masa pracy. Jednakże tak jak napisałem wcześniej - ten powrót i 3 bramki w 9-10 minut ewidentnie pokazuje, że problem leży w głowach zawodników. Muszą uwierzyć w siebie i wziąć się w garść, a nie płakać, bo to do niczego nie prowadzi. Niles od 60 minuty zagrał bardzo dobrze, ale też nie ma się co jaracni robić z niego mega kota i wybawce na prawej obronie, bo to co grał we wcześniejszych meczach w tym sezonie , w których miał okazję
wystąpić to była żenada (oprócz asysty z Newcastle). Rozumiem wasz optymizm i radość że zwycięstwa, ale zdejmijcie różowe okulary i patrzcie zdroworozsadkowo przez pryzmat całego meczu. Niemniej jednak mam nadzieję i wierzę, że to zwycięstwo podbuduje morale zespołu i pozwoli wrócić do gry. Teraz czeka nas mega ciężkie starcie w niedzielę, wiele sobie po tym meczu nie obiecuję, ale cóż pozostało nam, kibicom, jak nie wiara w ukochany zespół? Dobrej nocy.

Mihex komentarzy: 2360409.12.2019, 23:43

Facet3miasto komentarzy: 52909.12.2019, 23:42