Przełamanie w derbach Londynu! WHU 1-3 Arsenal

Przełamanie w derbach Londynu! WHU 1-3 Arsenal 09.12.2019, 23:09, Patryk Bielski 1001 komentarzy

Po dziewięciu kolejnych meczach bez kompletu punktów, Kanonierzy w końcu wrócili na zwycięską ścieżkę, pokonując dzisiejszego wieczoru West Ham United w derbach Londynu 3-1. Bramki dla Arsenalu zdobywali Gabriel Martinelli, Nicolas Pepe oraz Pierre-Emerick Aubameyang. Dla gospodarzy do siatki trafił Angelo Ogbonna.

West Ham: Martin - Fredericks, Ogbonna, Balbuena, Cresswell (51' Masuaku) - Rice, Noble - Snodgrass (78' Holland), Fornals, Anderson (70' Haller) - Antonio.

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Chambers, Sokratis, Tierney (29' Kolasinac) - Torreira, Xhaka (86' Guendouzi) - Pepe (88' Nelson), Özil, Martinelli - Aubameyang.

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego kibiców Arsenalu doszły niepokojące wieści. Nawrotu kontuzji podczas rozgrzewki doznał Hector Bellerin, którego w wyjściowej jedenastce zastąpił Maitland-Niles.

Po trzydziestu minutach gry na London Stadium wiało nudą. Co może martwić kibiców Arsenalu, urazu barku doznał drugi z bocznych defensorów gości, Kieran Tierney, który musiał opuścić plac gry. W jego miejsce pojawił się Sead Kolasinac. Kibice zgromadzeni na stadionie pierwszą groźną sytuację zobaczyli dopiero w 33. minucie, kiedy po dośrodkowaniu Aubameyanga Özil był bliski zdobycia gola głową, jednak uderzył nad poprzeczką. Młoty odpowiedziały akcją Antonio, ale strzał Anglika zdołał obronić Leno.

Gospodarze wyraźnie się jednak rozkręcali i w 38. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Ogbonny. Włoch wykorzystał wrzutkę Declana Rice'a i głową umieścił piłkę w siatce. Futbolówka po drodze odbiła się jeszcze od Maitlanda-Nilesa, co kompletnie zmyliło golkipera Kanonierów.

Po wyjściu z szatni to nadal piłkarze West Hamu byli aktywniejsi w ataku. Wszystko odmieniło się jednak w 60. minucie, kiedy bramkę na 1-1 zdobył Gabriel Martinelli. Warto odnotować, że był to pierwszy celny strzał na bramkę Młotów w tym spotkaniu. Brazylijczyk po wyłożeniu piłki z lewej strony przez Seada Kolasinaca uderzył w prawy róg bramki strzeżonej przez Martina.

Zaledwie sześć minut później było już 1-2. Tym razem prawdziwym kunsztem strzeleckim popisał się Nicolas Pepe. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej dostał piłkę na prawym skrzydle od Aubameyanga, złamał akcję do środka i lewą nogą potężnie huknął w okienko bramki rywali.

W 69. minucie role się odwróciły. Tym razem to Pepe zagrał do Aubameyanga, który uderzeniem z woleja ustalił wynik meczu na 1-3. Po tej bramce z gospodarzy wyraźnie uszło powietrze i jasnym stało się, że Kanonierzy przerwą fatalną passę meczów bez zwycięstwa.

Swoje pierwsze trafienie w Premier League zaliczył dziś Martinelli, tym samym zostając najmłodszym strzelcem Arsenalu w swoim debiucie w lidze angielskiej. Każdy kto oglądał to spotkanie, doskonale zdaje sobie jednak sprawę z tego, że dzisiejsze derby mogły zakończyć się całkowicie innym wynikiem. Wystarczyło dziewięć minut, by skutecznie wybić z głowy Młotom grę w piłkę. Trzeba mieć jednak nadzieję, że zwycięstwo zmotywuje Kanonierów do walki i da nowe nadzieje na lepszy sezon.

Oceń piłkarzy po meczu | Zobacz skrót spotkania

Raport pomeczowyWest Ham United autor: Patryk Bielski źrodło: własne
Gunnerrsaurus komentarzy: 1190909.12.2019, 23:42

Ten Auba to jak zwykle jakiś taki niewidoczny, jakiś taki byle jaki, a staty robi. Dzisiaj bramka i asysta, czego chcieć więcej?

Mam nadzieję, że Laca przestanie wychodzić z Aubą w jednym składzie, to nie funkcjonuje dobrze.

losnumeros komentarzy: 1319009.12.2019, 23:40

Dla mnie sprawa prosta. Mourinho powinien zostać zatrudniony u nas. Mam gdzieś, że miał potyczki z Wengerem i z Arsenałem. Sam zarząd nie ma DNA Arsenalu.a nam potrzebny jest doświadczony i spragniony trener. A taki będzie Jose. A czemu?

Jestem młody i wychowałem się na starym i nowym pokoleniu. Piłka fascynowała mnie od dziecka i mogłem oglądać ją rzadko na 4 kanałach TV. Jednak jak oglądałem to pierwszym trenerem zapamiętanym był Mourinho. Byłem dzieckiem i widziałem nie wiele w TV a moja wiedza opierała się na Bravo Sport. Mourinho byl fantastyczny kiedyś i ta jego taktyka dawała efekt. Później zaczął się wypalać, jego pomysły były takie same i nie dawało to efektu. Przez to poszedł na przerwę żeby nabrać nowego pomysłu na drużynę. Nie wiele wskazywało na to, że Jose zostanie trenerem Spurs. To znaczy, że rozmowy odbyły się po cichu i to Mourinho stawał warunki a nie właściciel.Portugakczyk został zatrudniony do dobrej i perspektywicznej drużyny i jeśli dołoży tam swoje transfery i poukłada po swojemu to wygra z Spurs Mistrzostwo Ligi lub LM. A wiecie czemu?
1. Sam Jose wiedział, że potrzebuje nowego pomysłu
2. Potrzebny odpowiedni zespół żeby to udowodnić, a Spurs mają potencjał i finanse.
3. Udowodnienie kibicom, że nadal się nie wypalił.

Wiecie co, Mourinho może jest burakiem, ale ma mentalność zwycięzcy i nie zdziwi mnie to jak zdobędzie z Spurs Mistrzostwo lub LM. Musimy udowodnić wszystkim a szczególnie sobie, że się nie wypalił. Naszym gwiazdom przydałby się taki trener.

1D_Sentimental (zawieszony) komentarzy: 41709.12.2019, 23:40

@Pietraszko: prawdopodobny jednak bardzo bardzo optymistyczny. Brałbym w ciemno

mruw komentarzy: 413709.12.2019, 23:39

@RahU pięknie dziękuję

1D_Sentimental (zawieszony) komentarzy: 41709.12.2019, 23:38

Najbardziej po dzisiejszym meczu cieszy mnie zachowanie Freddiego i piłkarzy tuż po gwizdku. Radość, podziękowania, właśnie tego mi brakowało w ostatnich miesiącach. Może jest tam jakaś chemia między trenerem a piłkarzami i jeszcze nie wszystko stracone.

Mam nadzieję że City nie siadzie na nas od pierwszego gwizdka i nie damy sobie szybko władować bramy. No i niech Guendo wyjdzie w 11 zamiast Xaki a będzie git zobaczycie. Morale w zespole podskoczyły o 500% po tym meczu i trzeba to wykorzystać.

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282109.12.2019, 23:38

@Pietraszko: A potem się budzisz :)

Garfield_pl komentarzy: 2831309.12.2019, 23:36

Widzicie warto wierzyć, że wszystko może się odwrócić :) Oby teraz seria bez porażki się udała, wszystko możliwe.

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214309.12.2019, 23:36

@mruw napisał: "obejrzeć"

Mihex komentarzy: 2360409.12.2019, 23:36

Wyniki może się jeszcze mocno nie poprawiły, styl też wciąż daleki od wymaganego minimum, ale jedno jest na pewno na plus. Konferencje Freddiego da się słuchać xD

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141909.12.2019, 23:36

Coś czuję że kolejne 5 meczy w lidze będzie wyglądało tak : 1-1 z City po fartownym meczu, 2-1 wygrana z Evertonem po trudnej batalii, 5-0 z wisienkami, 2-0 wygrana z Chelsea i 2-1 z United. Prawdopodobnie da nam to 4-5 miejsce w lidze. Scenariusz dość prawdopodobny

mruw komentarzy: 413709.12.2019, 23:36

Panowie wiecie gdzie moge obejrzeć sobie ten meczyk?

ZielonyLisc komentarzy: 2029409.12.2019, 23:35

LJUNBERG IN

macc komentarzy: 472809.12.2019, 23:34

Piękna chwila, tyle czekania i w końcu radość.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 309.12.2019, 23:33

Ale bylaby heca, gdyby AFC weszlo do TOP 4 !!! Martinelli moze poprowadzic druzyn do LM

DexteR_000 komentarzy: 764309.12.2019, 23:31

Dla mnie na plus w tym meczu Martinelli,Ozil no i Pepe bo sie wracal ale troche musi mniej nurkowac.
Z Gabriela moga byc ludzie.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 309.12.2019, 23:30

M A R T I N E L L I

Arsenal96l komentarzy: 502709.12.2019, 23:30

@johnnycage1909: Można gdzieś to obejrzeć ?

Kowal96 komentarzy: 1759109.12.2019, 23:29

@NineBiteWolf:

Raczej może zabraknąć :(

johnnycage1909 komentarzy: 107909.12.2019, 23:29

Obrazek Pepe i Ljungberga to idealne podsumowanie meczu.

Jack_Herrer komentarzy: 6202 newsów: 19209.12.2019, 23:28

@kkam195: Mnie też i to bardzo. myślę, że powinien odejść z tego klubu jak najszybciej, bo z jego formą i postawą hejt będzie tylko narastać.

Trequartista komentarzy: 536609.12.2019, 23:28

Nie będzie łatwo, bo będziemy nieustannie czuć oddech Liverpoolu na naszych, ale wydaje mi się, że jeśli nie osiądziemy na laurach i utrzymamy koncentrację, to mistrzostwo jest już nasze.

Mihex komentarzy: 2360409.12.2019, 23:28

@kkam195: Co zrobić, chłop gra bardzo słabo, dzisiaj oddawał piłkę przeciwnikom zdecydowanie zbyt często.

kkam195 komentarzy: 138009.12.2019, 23:26

@Pikinier: Wkurza mnie już ten hejt na Xhakę.

Mihex komentarzy: 2360409.12.2019, 23:25

@sWinny: Oby, oby. Teraz rozłożyć Liege. Problem, że następny mecz z rannym, ale przez to rozsierdzonym City.

Pikinier komentarzy: 32409.12.2019, 23:25

Wers z relacji Naszego meczu na pewnym portalu...

79'

Przerwa w grze. Problemy z głową ma Granit Xhaka.

Kuźwa, Amerykę odkryli z tym określeniem! xD

sWinny komentarzy: 786109.12.2019, 23:23

W końcu jutro człowiek wstanie z uśmiechem na twarzy :)

mecz odpaliłem w 55 minucie i przez 10 minut krew z oczu leciała. Dobrze, że chłopaki się przebudzili. Oby ten impuls trwał jak najdłużej.

Gofer999 komentarzy: 1473209.12.2019, 23:22

@Tokar: To i tak wpierdziel mamy w wiekszosci z pozostalych spotkan.

Jak 10 min moze tak przyslonic obraz calego spotkania. xD

kkam195 komentarzy: 138009.12.2019, 23:22

@DoomSlayer: Tracimy do 4 miejsca 7 pkt, nie uważam żeby to było nie do odrobienia, chociaż łatwo nie będzie.

Franexator komentarzy: 5609.12.2019, 23:22

Auu auu ruszyła maszyna i dusimy po mistrza!!! XD

Kowal96 komentarzy: 1759109.12.2019, 23:22

@DoomSlayer:

22 mecze zostały, czyli do zdobycia 66 punktów.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190909.12.2019, 23:21

Wiadomo już co z Xhaką? Jakieś dobre wieści, czy nic poważnego?

silvano95 komentarzy: 984509.12.2019, 23:21

xd

Arsenal_Londyn (zawieszony) komentarzy: 72409.12.2019, 23:21

To trochę smutne ale to pierwsza wygrana Arsenalu w tym sezonie w lidze większa liczbą bramek niż jedna! W tym sezonie byly tylko 2:1 1:0 3:2 a tu wreszcie dwie bramki różnicy 3:1. Zreszta widać to po naszym bilansie bramek w lidze jest na zero. Jednak pocieszające jest to ze to przy okazji pierwsze zwycięstwo Ljungberga. W końcu Pepe i Martinelli w podstawie i się opłaciło, czemu tylko tak późno. Teraz czas na City, ogólnie dalej sądzę ze są bez szans jednak United pokazało ze cuda się zdarzają. COYG!!!

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 309.12.2019, 23:20

Maci ten link do końcówki meczu chopaki?

Kowal96 komentarzy: 1759109.12.2019, 23:20

Liverpool, Leicester, Man Utd, Arsenal

Takie będzie top4 xd

SzopenWWA komentarzy: 73909.12.2019, 23:20

Tak serio, to dla mnie dzisiaj sobry mecz to zagrali Pepe i Martinelli, reszta bez szału.

Baronesko komentarzy: 133209.12.2019, 23:20

Maszyna ruszyła, tej siły już nie powstrzymacie!

mitmichael komentarzy: 4924309.12.2019, 23:18

Martinelli!!!

thegunners101 komentarzy: 248509.12.2019, 23:18

W niedzielę plastra na KDB w postaci Torreiry i może się uda.

darek250s komentarzy: 10353 newsów: 509.12.2019, 23:18

Jak my wygramy mistrzostwo w tym sezonie zobaczycie.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 209.12.2019, 23:15

Brawo Panowie, oby tak dalej! Come on Arsenal!

MDKanonier11 komentarzy: 5109.12.2019, 23:15

Drga połowa :D

Kiepomen komentarzy: 435009.12.2019, 23:15

AMN-a nie było od dawna, a wszedł bez kompleksów i zagrał bardzo dobrze. Ten chłopak coś w sobie ma, może jeszcze się ogarnie i zacznie grać na zadawalającym poziomie na stałe.

Tokar komentarzy: 30909.12.2019, 23:14

Oby przyszłe mecze wyglądały mniej więcej jak druga połowa dziś. W końcu skład dobrany do możliwości zespołu, także nic tylko się cieszyć na przyszłość

SzopenWWA komentarzy: 73909.12.2019, 23:14

Haha co za polot w komentarzach xD Sterlong i kdb nas we dwojke zruchaja tak, ze bedzie pieklo do Boxing Day xD

XandeR komentarzy: 971809.12.2019, 23:14