Przełamanie w derbach Londynu! WHU 1-3 Arsenal

Przełamanie w derbach Londynu! WHU 1-3 Arsenal 09.12.2019, 23:09, Patryk Bielski 1001 komentarzy

Po dziewięciu kolejnych meczach bez kompletu punktów, Kanonierzy w końcu wrócili na zwycięską ścieżkę, pokonując dzisiejszego wieczoru West Ham United w derbach Londynu 3-1. Bramki dla Arsenalu zdobywali Gabriel Martinelli, Nicolas Pepe oraz Pierre-Emerick Aubameyang. Dla gospodarzy do siatki trafił Angelo Ogbonna.

West Ham: Martin - Fredericks, Ogbonna, Balbuena, Cresswell (51' Masuaku) - Rice, Noble - Snodgrass (78' Holland), Fornals, Anderson (70' Haller) - Antonio.

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Chambers, Sokratis, Tierney (29' Kolasinac) - Torreira, Xhaka (86' Guendouzi) - Pepe (88' Nelson), Özil, Martinelli - Aubameyang.

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego kibiców Arsenalu doszły niepokojące wieści. Nawrotu kontuzji podczas rozgrzewki doznał Hector Bellerin, którego w wyjściowej jedenastce zastąpił Maitland-Niles.

Po trzydziestu minutach gry na London Stadium wiało nudą. Co może martwić kibiców Arsenalu, urazu barku doznał drugi z bocznych defensorów gości, Kieran Tierney, który musiał opuścić plac gry. W jego miejsce pojawił się Sead Kolasinac. Kibice zgromadzeni na stadionie pierwszą groźną sytuację zobaczyli dopiero w 33. minucie, kiedy po dośrodkowaniu Aubameyanga Özil był bliski zdobycia gola głową, jednak uderzył nad poprzeczką. Młoty odpowiedziały akcją Antonio, ale strzał Anglika zdołał obronić Leno.

Gospodarze wyraźnie się jednak rozkręcali i w 38. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Ogbonny. Włoch wykorzystał wrzutkę Declana Rice'a i głową umieścił piłkę w siatce. Futbolówka po drodze odbiła się jeszcze od Maitlanda-Nilesa, co kompletnie zmyliło golkipera Kanonierów.

Po wyjściu z szatni to nadal piłkarze West Hamu byli aktywniejsi w ataku. Wszystko odmieniło się jednak w 60. minucie, kiedy bramkę na 1-1 zdobył Gabriel Martinelli. Warto odnotować, że był to pierwszy celny strzał na bramkę Młotów w tym spotkaniu. Brazylijczyk po wyłożeniu piłki z lewej strony przez Seada Kolasinaca uderzył w prawy róg bramki strzeżonej przez Martina.

Zaledwie sześć minut później było już 1-2. Tym razem prawdziwym kunsztem strzeleckim popisał się Nicolas Pepe. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej dostał piłkę na prawym skrzydle od Aubameyanga, złamał akcję do środka i lewą nogą potężnie huknął w okienko bramki rywali.

W 69. minucie role się odwróciły. Tym razem to Pepe zagrał do Aubameyanga, który uderzeniem z woleja ustalił wynik meczu na 1-3. Po tej bramce z gospodarzy wyraźnie uszło powietrze i jasnym stało się, że Kanonierzy przerwą fatalną passę meczów bez zwycięstwa.

Swoje pierwsze trafienie w Premier League zaliczył dziś Martinelli, tym samym zostając najmłodszym strzelcem Arsenalu w swoim debiucie w lidze angielskiej. Każdy kto oglądał to spotkanie, doskonale zdaje sobie jednak sprawę z tego, że dzisiejsze derby mogły zakończyć się całkowicie innym wynikiem. Wystarczyło dziewięć minut, by skutecznie wybić z głowy Młotom grę w piłkę. Trzeba mieć jednak nadzieję, że zwycięstwo zmotywuje Kanonierów do walki i da nowe nadzieje na lepszy sezon.

Oceń piłkarzy po meczu | Zobacz skrót spotkania

Raport pomeczowyWest Ham United autor: Patryk Bielski źrodło: własne
silvano95 komentarzy: 982110.12.2019, 16:41

Luiz i jego długie podania do przeciwnika , coś fantastycznego.

AR14 komentarzy: 131010.12.2019, 16:37

@Jacek1s

Widziałem go już z Frankfurtem na DM. Oby nigdy więcej ^^

AR14 komentarzy: 131010.12.2019, 16:32

@pLYTEK

Ok, to nie gramy od tyłu. Co dalej? Damy długą piłkę na Giroud, czy do boku, żeby Sagna przebił dalej? Czy może Leno ma od razu idealnego passa zagrać do 6/8/10?

pLYTEK komentarzy: 412010.12.2019, 16:22

Najgroszych zawodników w kadrze mamy w tylnych formacjach - obrona +DM na ten moment to karykatury piłkarzy... a i tak próbujemy nieudolnie grać każdą akcję od tyłu. Pressing nie istnieje,cofamy się głęboko mając w ataku chyba najszybsze trio ofensywne w lidze. Z przodu mamy jakosc i siła rzeczy co jakiś czas coś musi im wyjsc jak wczoraj. Jednak nie wyglada to zbyt obiecujaco a wczorajszy wynik złudny

Jacek1s komentarzy: 764610.12.2019, 16:20

Luiz całkiem niezły wiatr robił jak grał na defensywnym pomocniku, więc moim zdaniem gdyby miał już gdzieś grać to właśnie tam.

Traitor komentarzy: 10309 newsów: 2410.12.2019, 16:17

@pLYTEK

czy ja wiem? Nas 3 sklad Liverpoolu z pucharu wyeliminowal, to boje sie co będzie jakbyśmy spotkali Drugi

pLYTEK komentarzy: 412010.12.2019, 16:16

@Pietraszko:

Przecież lfc odpuści LE i granie w czwartki na rzecz odzyskania mistrzostwa kraju. Lepiej trafić na drugi sklad liverpoolu niz Salzburg w gazie ;)

kwiatinho komentarzy: 1313110.12.2019, 16:11

@Redzik:
Piszcie co chcecie ale ja bez chwili zastanowienia zamienił bym Luiza za Sokratisa. W obronie nie ma większej różnicy ale po pierwsze jest bardziej mobilny po drugie potrafi wyjść z piłką po trzecie dorzucić daleką piłkę do pierwszej lini po następne raz na jakiś czas potrafi mocno kopnąć piłkę i po najważniejsze nie gra wszystkich piłek do tyłu. To co robił wczoraj Sokratis ale w sumie cały Arsenal to był jakiś dramat. Pierwsza połowa z 70% przy 74% posiadania piłki były podania do tyłu

bigus (zawieszony) komentarzy: 54910.12.2019, 16:11

kurs na city z arsenalem 1,45 xDDDDDDDdd

lays komentarzy: 3987110.12.2019, 15:57

@Redzik:

Pamietasz kto cały czas wierzy w Pepe, gdy wiekszosc juz powiedziala Pepeout :D Oby poszedł za ciosem.

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141910.12.2019, 15:08

Dzisiaj wszyscy kanonierzy powinni być za lfc. Jeżeli Lfc spadnie z ligi mistrzów to powtórzy się sytuacja jak dwa sezony temu z Atletico i liga Europy będzie odgórnie przegrana,

ArekKanonier komentarzy: 191210.12.2019, 15:00

@KiAK:
Nie to co pamiętna sytuacja z Giroud...
Kiedy potrzebowaliśmy kolejnej bramki, była końcówka meczu , a on zamiast łapać piłkę musiał zrobić swoją cieszynke. Widać , że Fredie docenia tych walczaków. Nie ważne ile ma lat. Ważne , że biega, walczy i chce wygrywać.

grzegorz1211 komentarzy: 1030210.12.2019, 15:00

Ciekawe czy w nowym sezonie dojdzie do wymiany AUBAMEYANG-JOVIC. Chociaż ja liczę że za rok zagramy w LM choćby przez wygranie LE i Auba zostanie. Ale jakby to taka wymiana nie byłaby zła

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 610.12.2019, 14:51

Paulo Sousa’s entourage has confirmed that Arsenal have been in contact in his client and are interested in his services to succeed Unai Emery. He has a €3m release clause in his contract that would allow him leave [@lequipe]

KiAK komentarzy: 47010.12.2019, 14:47

@ArekKanonier: Najbardziej w nim podobało mi się to, że jak strzelił na 1:1 to do bramki po piłkę i biegnie na środek po następne bramki!

grzegorz1211 komentarzy: 1030210.12.2019, 14:46

@burnog10: sportmarketpro

ArekKanonier komentarzy: 191210.12.2019, 14:44

@Ech0z: To było widać już w każdym poprzednim meczu z jego udziałem. Jest niesamowicie waleczny. Zupełnie inny niż reszta składu.
Może to przez wiek... Ja też jak miałem 18 lat to biegałem po całym boisku jak szalony.
Nie zmienia to faktu , że przyjemnie ogląda się kanoniera , któremu chce się grać , który biega i nie odpuszcza.

lays komentarzy: 3987110.12.2019, 14:43

Arsenal w tym sezonie już przegrywał z gorszymi rywlaami niż WHU, tak apropo.

Z Norwich w 1 połowie gospodarze nie istnieli, a lubią grać ofensywnie. 2 kontry i 2 gole w torbe. W końcu został odstawiony parodysta Luiz.

TlicTlac komentarzy: 601910.12.2019, 14:42

@Ech0z:

Lyon-Lipsk Ci nie wejdzie, zobaczysz.

Ech0z komentarzy: 1042210.12.2019, 14:40

@bocian18: Martinelli to mnie nie przestaje zadziwiacw 30 minucie widziałem jak pije wodę i cały spocony, myślę oho to już wiem czemu nie gra w pierwszym składzie zaraz pewnie padnie kondycyjnie.

94 minuta a on robi sprint przez pół boiska żeby nałożyć pressing na kolesia który stoi z piłką w bezpiecznym sektorze

bocian18 komentarzy: 1565 newsów: 110.12.2019, 14:35

@polandblood: A okej nie widzałem ze tylko 5 musieli wybrać ale zestawienie dosyc ciekawe napewno sobie coś wybiorę z tej listy

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 110.12.2019, 14:29

@bocian18: ogólnie nie ma tej liście miniseriali. Czarnobyl dostał całe dwa głosy.
Ogólnie, krytycy nie mieli łatwego zadania, wybrać 5 seriali z całej dekady i na tej podstawie był stworzone top 20.

bocian18 komentarzy: 1565 newsów: 110.12.2019, 14:23

W naszym meczu bardzo podobał mi sie Martinelli jego powroty po stracie i wracanie sie do obrony podziwiam a chłopak ma 18 lat dopiero

Hans_Zimmer komentarzy: 594610.12.2019, 14:22

Arsenal przegrywa zle. Arsenal wygrywa zle bo slaby przeciwnik bo na farcie bo sto innych powodow do marudzenia.

bocian18 komentarzy: 1565 newsów: 110.12.2019, 14:21

@polandblood: Ciekawa lista ale brakuje mi paru seriali jak czarnobyl i peaky blinders i moze czegoś jeszcze ale cieżko mi jest określic bo z tej listy nie ogadałem większości seriali

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 110.12.2019, 14:18

@illpadrino: musiałabyś byc krytykiem lub żyć z tego żeby to wszystko oglądnąć. ;)

@MadMax14: Med Men jest na mojej liście do nadrobienia, wszędzie głosy zachwytu. Problem jest taki że trochę tych sezonów jest. @miki9971: Fleabag także do nadrobienia, z podobno fenomenalną i obsypaną nagrodami, tak samo jak serial, Phoebe Mary Waller-Bridge. To samo tyczy się the Rachel Brosnahan i The Marvelous Mrs. Maisel.
Ogólnie jest Leftovers i to na czwartym miejscu a gdzie europejskie produkcję, Broen czy Gomorrah.

TrueGunner89 komentarzy: 58910.12.2019, 14:14

Wynik lepszy niż gra. Gdyby nie udane zrywy Martinellego czy Pepe znów skończyłoby się kompromitacją. Zespół pokazał, że jeśli chce to w kilka chwil może zbudować bezpieczną przewagę, grać z dużą kulturą gry, nieźle bronić. Zadanie dla Freddiego, żeby teraz stało się to nawykiem a nie pojedynczym momentem, który poprzedziło rzucenie bigonem na wkur...rzeniu. Zobaczymy co z tego będzie. Zmianny w innych klubach (Tottenham, Chelsea, Everton) pokazują, że efekt nowej miotły działa. Pytanie jak długo? Zwłaszcza, że tam pewne mechanizmy są już zauważalne, a u nas to chyba nadal styl Emerego. Poczekamy, zobaczymy. Poważne sprawdziany niebawem.

MadMax14 komentarzy: 266810.12.2019, 14:07

@polandblood: Ten Mad Men to mocno tutaj na wyrost. Oglądałem kilka lat temu i o ile to jest dobry serial tak dawać go na 2. miejsce w tej dekadzie? Mocno przesadzone.

miki9971 komentarzy: 6547 newsów: 210.12.2019, 14:06

@polandblood: Polecam Fleabag - jest sztosem.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 110.12.2019, 14:01

Serialowcy są? Widzieli top 20 seriali dekady wg amerykańskich krytyków?

@pumeks
Widzę wersja bardzo optymistyczna, zobaczymy ;)

burnog10 komentarzy: 59310.12.2019, 13:57

Polecicie jakiegoś zagranicznego buka?

miki9971 komentarzy: 6547 newsów: 210.12.2019, 13:56

Boję się, że do Liverpoolu trafi Kylian...

Czuję w kościach, że Salah - Mane i Mbappe na długo zdominują tę ligę.

Jacek1s komentarzy: 764610.12.2019, 13:37

Bardzo przyjemnie się wczoraj patrzyło na uśmiechnięte twarze naszym piłkarzy. Co prawda to nie był finał ligi mistrzów, a jedynie mecz na wyjeździe z WHU, ale i tak cieplutko na sercu się robiło widząc uśmiechniętego Pepe czy Martinellego.

lays komentarzy: 3987110.12.2019, 13:15

Raul “Marcelino why do you think you should get the arsenal job?

Marcelino “Yes”

Raul “Marcelino can you understand my question”

Marcelino “Yes me speak England very well.”

Siller komentarzy: 174710.12.2019, 13:13

Jeśli z MC zagramy od początku tak jak ostatnie pół godziny z WHU to mamy szansę na sprawienie niespodzianki, bo City też nie jest już takim potworem jak jeszcze rok temu. Ważne, że nasi piłkarze w końcu chyba uwierzyli, że nie są skończonymi dziadami i jak chcą to potrafią grać w piłkę.

gunnerfalubaz komentarzy: 610.12.2019, 13:06

sportowe fakty 79' Przerwa w grze. Xhaka ma problemy z głową.

DzejCoop komentarzy: 326410.12.2019, 13:04

@Gunner915:
Jak mi w poprzednich FMach tak układała się tabela jak teraz to wkurzałem się, że nierealistyczne są te wyniki :D

Gunner915 komentarzy: 282110.12.2019, 12:57

do mnie dalej nie dociera, ze jestesmy prawie na polmetku rozgrywek i zajmujemy miejsce w srodku tabeli :D

dolny komentarzy: 265610.12.2019, 12:49

@Gunner915: Freddie mowil, ze zmiany zajda pomalu. Chlopaki potrzebuja czasu zeby grac ze soba efektywniej.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 310.12.2019, 12:46