Przełamanie w derbach Londynu! WHU 1-3 Arsenal

Przełamanie w derbach Londynu! WHU 1-3 Arsenal 09.12.2019, 23:09, Patryk Bielski 1001 komentarzy

Po dziewięciu kolejnych meczach bez kompletu punktów, Kanonierzy w końcu wrócili na zwycięską ścieżkę, pokonując dzisiejszego wieczoru West Ham United w derbach Londynu 3-1. Bramki dla Arsenalu zdobywali Gabriel Martinelli, Nicolas Pepe oraz Pierre-Emerick Aubameyang. Dla gospodarzy do siatki trafił Angelo Ogbonna.

West Ham: Martin - Fredericks, Ogbonna, Balbuena, Cresswell (51' Masuaku) - Rice, Noble - Snodgrass (78' Holland), Fornals, Anderson (70' Haller) - Antonio.

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Chambers, Sokratis, Tierney (29' Kolasinac) - Torreira, Xhaka (86' Guendouzi) - Pepe (88' Nelson), Özil, Martinelli - Aubameyang.

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego kibiców Arsenalu doszły niepokojące wieści. Nawrotu kontuzji podczas rozgrzewki doznał Hector Bellerin, którego w wyjściowej jedenastce zastąpił Maitland-Niles.

Po trzydziestu minutach gry na London Stadium wiało nudą. Co może martwić kibiców Arsenalu, urazu barku doznał drugi z bocznych defensorów gości, Kieran Tierney, który musiał opuścić plac gry. W jego miejsce pojawił się Sead Kolasinac. Kibice zgromadzeni na stadionie pierwszą groźną sytuację zobaczyli dopiero w 33. minucie, kiedy po dośrodkowaniu Aubameyanga Özil był bliski zdobycia gola głową, jednak uderzył nad poprzeczką. Młoty odpowiedziały akcją Antonio, ale strzał Anglika zdołał obronić Leno.

Gospodarze wyraźnie się jednak rozkręcali i w 38. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Ogbonny. Włoch wykorzystał wrzutkę Declana Rice'a i głową umieścił piłkę w siatce. Futbolówka po drodze odbiła się jeszcze od Maitlanda-Nilesa, co kompletnie zmyliło golkipera Kanonierów.

Po wyjściu z szatni to nadal piłkarze West Hamu byli aktywniejsi w ataku. Wszystko odmieniło się jednak w 60. minucie, kiedy bramkę na 1-1 zdobył Gabriel Martinelli. Warto odnotować, że był to pierwszy celny strzał na bramkę Młotów w tym spotkaniu. Brazylijczyk po wyłożeniu piłki z lewej strony przez Seada Kolasinaca uderzył w prawy róg bramki strzeżonej przez Martina.

Zaledwie sześć minut później było już 1-2. Tym razem prawdziwym kunsztem strzeleckim popisał się Nicolas Pepe. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej dostał piłkę na prawym skrzydle od Aubameyanga, złamał akcję do środka i lewą nogą potężnie huknął w okienko bramki rywali.

W 69. minucie role się odwróciły. Tym razem to Pepe zagrał do Aubameyanga, który uderzeniem z woleja ustalił wynik meczu na 1-3. Po tej bramce z gospodarzy wyraźnie uszło powietrze i jasnym stało się, że Kanonierzy przerwą fatalną passę meczów bez zwycięstwa.

Swoje pierwsze trafienie w Premier League zaliczył dziś Martinelli, tym samym zostając najmłodszym strzelcem Arsenalu w swoim debiucie w lidze angielskiej. Każdy kto oglądał to spotkanie, doskonale zdaje sobie jednak sprawę z tego, że dzisiejsze derby mogły zakończyć się całkowicie innym wynikiem. Wystarczyło dziewięć minut, by skutecznie wybić z głowy Młotom grę w piłkę. Trzeba mieć jednak nadzieję, że zwycięstwo zmotywuje Kanonierów do walki i da nowe nadzieje na lepszy sezon.

Oceń piłkarzy po meczu | Zobacz skrót spotkania

Raport pomeczowyWest Ham United autor: Patryk Bielski źrodło: własne
Gunner915 komentarzy: 282110.12.2019, 12:44

Ljunberg wystawil wczoraj 11stke, ktora powinna byla byc wystawiona juz w meczu z Norwich. I teraz mam mieszane odczucia, z jednej strony lubie Freddiego (nie to co Emerego i jego tluste wlosy, tego Pana nigdy nie dazylem sympatia), z drugiej strony czemu tak pozno??? Pilkarze potrzebowali impulsu, i tej zmiany juz wczesniej. Trzeba oddac mu ze potrafil chlop ich zmotywowac w przerwie, bo samo wystawienie odpowiedniej 11stki nie dzialalo. Szkoda, ze zarzad nie zwolnil Emerego wczesniej, przepadly nam naprawde latwe punkty, ze slabszymi druzynami ciezko bedzie to odrobic teraz w meczach co 3 dni z trudnymi rywalami :/
oby w Arsenalu cos ruszylo.

silvano95 komentarzy: 981210.12.2019, 12:41

Arsenal have a 100% win percentage in the PL when David Luiz hasn't started

Catalonczyk komentarzy: 519810.12.2019, 12:31

@macc:

Tylko Ozil potrafi rzucić kilka fajnych podań :) Laca tak średnio. Ot mała różnica.

Pitu88 komentarzy: 216610.12.2019, 12:29

Bez przesady aż tak cisniecie po Lacazetcie. Nie jest w najwyższej formie, ale chyba spokojnie dałby drużynie więcej,niż Ozil. W tym praca praca defensywie,odbiory itp

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 310.12.2019, 12:27

@thegunner4life
Z taką grą to nie wiem czy nawet jeden punkt. Zaraz to możemy się witać ze spadkiem :D

MarcinQT komentarzy: 260410.12.2019, 12:26

@thegunner4life: Tak ale ja zawsze dawałem moj wlasny nick a nie wymyslony i np. (wymyslam jako przyklad a nie ze taki mialem) bylaba zenska postac o nicku MarcinQt.

@Kanonier204:
Z taką grą jak z WHU wczoraj to będzie może 1 albo 3 pkt..

grzegorz1211 komentarzy: 1030210.12.2019, 12:20

Laca wczoraj grał na najlepszej dla niego pozycji

@MarcinQT:
A grałeś kiedyś w jakieś MMO? Tam ktoś może mieć nick słodka_karolina19 a naprawdę to 35 letni facet. Życie

Ranczomen komentarzy: 1234010.12.2019, 12:18

@MarcinQT: Bo ustawił go, zanim jego lekarz kazał mu zmienić klub dla dobra jego zdrowia

rev komentarzy: 161510.12.2019, 12:17

Po wczorajszym meczu - nowy Arsenal, nowy avatar.

MarcinQT komentarzy: 260410.12.2019, 12:14

@thegunner4life: w takim razie dlaczego masz nick thegunner4life ?

PrzeArs komentarzy: 278410.12.2019, 12:14

Inaczej się dziś funkcjonuje i pracuje po takim zwycięstwie w końcu jak wczoraj . COYG

Ech0z komentarzy: 1041710.12.2019, 12:12

@timiiiii: no dokładnie, ostatnie mecze z City to 3:0 i tak też postawie bo po 3 przegranej 3:0 z rzędu obiecałem sobie ze juz następne mecze będę tak stawiał

Ranczomen komentarzy: 1234010.12.2019, 12:11

Po meczu z City gracze Arsenalu nie będą wiedzieć, jak się nazywają.

timiiiii komentarzy: 196310.12.2019, 12:09

kto by z tym City nie zagral od poczatku to jak w koncu nie wejdziemy dobrze w mecz od poczatku to po pol godzinie bedzie 3:0 dla nich i nie bedzie co zbierac.

nie mozemy zaczynac grac od 60min bo to nie WH

macc komentarzy: 472810.12.2019, 12:04

@lays:

Co się stało, to się nie odstanie, fakty są takie, że Ljunberg po 10 dniach od zwolnienia Emeryego, ustawił tak drużynę, że wygrywamy na wyjeździe przewagą dwóch goli, co miało miejsce ostatnio 221 dni temu.

@Gunnerrsaurus:

W defensywie tak, w ofensywie ???? Nie Ma opcji.

Sanchez bylby dobry, Neymar jest dobry grajac tuz za napastnikiem.

Tylko oni potrafia minac 2/3 rywali i swietnie dograc pilke;

Sory, to nie poziom Lacazetta; ale pomysl dobry.

lays komentarzy: 3987110.12.2019, 11:54

Nadal będę powtarzał, że zarząd dał dupy, bo powinni zwolnić Emery'ego po meczu z Lester i nowy trener miały 2 tygodnie. Kto wie może wtedy spotkania z Soton i Franfurtem potoczyłyby się inaczej, a teraz bylibysmy w innym miejscu, a tak jest szybkie szukanie formy na siłę.

lays komentarzy: 3987110.12.2019, 11:52

Atak w końcu był dobry i obrona, a w środku pola mimo ostatnio niezłych spotkań Xhaki, to powinien on być zastąpiony Guendozim.

Ozil gra słabo, ale sami strzeliliśmy sobie w kolano oddając Mikiego i Ramseya. Grunt żeby Luiz nie grał, ew w środku pola.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189910.12.2019, 11:44

Myślę, że Laca na 10 dałby więcej w defensywie niż Ozil

macc komentarzy: 472810.12.2019, 11:36

@Catalonczyk:

A grając Ozilem z przodu nie trzeba mieć mocnych tyłów...

Catalonczyk komentarzy: 519810.12.2019, 11:30

@macc:

Zdecydowanie za dużo fify. Żeby grać tak ofensywna czwórka z przodu, trzeba mieć mocne tyły. Nie w Arsenalu :) w dodatku do takiej formacji potrzebny jest cofnięty rozgrywający którego również tutaj nie ma.

losnumeros komentarzy: 1318910.12.2019, 11:28

Lacazette ostatnio jest beznadziejny a i tak niektórzy chcą go upchać w 1 składzie. Pepe, Martinelli i Auba nie pokazali wam dlaczego Francuz siedzi na ławce? Niech zepnie tyłek na treningach i jak wróci do formy, to dostanie szansę w podstawie. W LE pewnie wyjdzie 1 składzie i zobaczymy co pokaże.

grzegorz1211 komentarzy: 1030210.12.2019, 11:21

@songoku95: Przecież gramy 4-2-3-1, wygraliśmy pierwszy mecz od chyba 10 meczy i już byś ustawienie zmienił, żeby upchać Laca

losnumeros komentarzy: 1318910.12.2019, 11:19

Freddie musi na City wziąść siebie i zawodników w garść i zagrać bardzo dobrze całe spotkanie. Na WHU starczyło 30 min. dobrej gry, na City jednak nie starczy. Cieszy progres z meczu na mecz, ale trzeba też tak grać od 1 minuty. Gdyby nie ten natłok meczy, to Ljunberg pewnie szybciej wprowadził by swoje pomysły. Trzeba dać mu czasu i zobaczyć jak to bedz wyglądało w kolejnych meczach.

thegunner4life komentarzy: 900110.12.2019, 11:12

@radzio_TRN:
Bo jestem kibicem Chelsea, a jak The Blues wypadnie z top4 to będę kibicem Lisów albo The Spurs.

silvano95 komentarzy: 981210.12.2019, 11:12

Zawodnicy po meczu

songoku95 komentarzy: 2348610.12.2019, 11:11

@grzegorz1211: standardowe 442, co niby jest w tym dziwnego? Ogólnie to w tym ustawieniu problemem jest to, że potrzebny jest dobry defensywny pomocnik i dobra /8/ która będzie łącznikiem. U Nas kogoś takiego niestety nie ma.

silvano95 komentarzy: 981210.12.2019, 11:11

Mrcelino held talks with Arsenal this week. Sources close to the 54 year old believe that he is not optimistic about his chances. [
@ESPNFC
]

radzio_TRN komentarzy: 2723 newsów: 1310.12.2019, 11:09

@thegunner4life: czemu masz herb Chelsea w avku?

grzegorz1211 komentarzy: 1030210.12.2019, 11:09

@macc: weź synek wyłącz już konsole

thegunner4life komentarzy: 900110.12.2019, 11:03

@Marcinafc93:
Oby lepiej na nich nie wpadać, bo nas zjedzą.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 110.12.2019, 11:03

@Barney: BvB. Inter czuję, że dziś awansuje

macc komentarzy: 472810.12.2019, 11:02

@lordpat:

Pepe - Laca - Gabi
----------Auba-----------

Laca, który gra świetnie na ścianę, uruchamiający Pepe lub Gabiego, do tego walczak w defensywie, to mogłoby się udać.
No i Auba z Lacą dalej razem na boisku.

DzejCoop komentarzy: 326410.12.2019, 10:58

@FilipCz:
O to właśnie chodzi :D Kiedyś takie opcje śmigały tu jak siemasz.

call_me komentarzy: 272710.12.2019, 10:57

@Simpllemann:

Zdaje sobie z tego sprawę. Uważam jednak, że Lacazett powinien dostawać minuty. Po pierwsze żeby wrócić do dawnej dyspozycji, a po drugie żeby nie sprawiać wrażenia, że został kompletnie odstawiony od składu.
Może w w LE wyjść składem z Francuzem na szpicy?

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52410.12.2019, 10:54

Jeśli mają grać zawodnicy w najwyższej dyspozycji, to obecnym miejscem dla Lacazette'a jest ławka rezerwowych.

FilipCz komentarzy: 188910.12.2019, 10:50

@DzejCoop napisał: "Proszę administrację, przyjrzyjcie się raz a porządnie opcji Następny mecz i Ostatni mecz bo ostatni raz kiedy to dobrze działało był chyba 4 lata temu, normalnie jak w Arsenalu. Jak nie błędne wyniki to brakujące mecze."
Ostatni mecz: 1:0 dla WHU. Ach ta redakcja :D

ZelGrey komentarzy: 252410.12.2019, 10:47

Najwiekszym plusem wczorajszego meczu nie sa punkty w tabeli ani nawet fakt, ze gra lepiej wygladala (od 60 minuty).

Najwiekszym plusem jest to, ze chlopaki uwierzyli w siebie i troche zeszlo z nich cisnienie. To bylo widac po golu Gabiego na 1:1 juz - nagle zaczela sie gra ja jeden kontakt, udane dryblingi, wyjscia spod pressingu.
Mental gra bardzo duza role - Ci sami zawodnicy, ze wzgledu na slaba serie w ostatnich spotkaniach i zniszczone morale, do 60 minuty grali jak druzyna rodem z ekstraklasy. Ci sami zawodnicy zaraz po golu odzyskali wiare, choc troche polotu, zaangazowania.

Teraz wygrac w czwartek na dalsze odbicie sie od dna i gryzc trawe w meczu z City.

Barney komentarzy: 2097510.12.2019, 10:45

@call_me:
To jest akurat oczywiste niby miał być nim Cebula

call_me komentarzy: 272710.12.2019, 10:43

Cóż. Zwycięstwo cieszy, ale zgodzę się z częścią użytkowników i powtórzę jeszcze raz moją opinię sprzed kilku\kilkunastu dni.
W Arsenalu brakuje kreatora! :)

Barney komentarzy: 2097510.12.2019, 10:41

@call_me:

Tak dla mnie to może być gość jak mbappe nigdy Arsenal nie będzie miał kasy żeby wydać i kupić kogoś za 200mln więc trzeba ryzykować. Mnie zaskakuje i zdecydowanie to mój ulubiony gracz z obecnych. Pisałem, że jak zagra od początku to skończy z bramka w epl. 1 sezon , 18 lat wielce prawdopodobnie , że będzie dwucyfrowka goli i kilka asyst

jarod77 komentarzy: 30010.12.2019, 10:41

Wywalić tego korka kszaka co piła to strata nieprzydatny do niczego zero rozegrania padaka

DzejCoop komentarzy: 326410.12.2019, 10:41