Przełamanie w derbach Londynu! WHU 1-3 Arsenal

Przełamanie w derbach Londynu! WHU 1-3 Arsenal 09.12.2019, 23:09, Patryk Bielski 1001 komentarzy

Po dziewięciu kolejnych meczach bez kompletu punktów, Kanonierzy w końcu wrócili na zwycięską ścieżkę, pokonując dzisiejszego wieczoru West Ham United w derbach Londynu 3-1. Bramki dla Arsenalu zdobywali Gabriel Martinelli, Nicolas Pepe oraz Pierre-Emerick Aubameyang. Dla gospodarzy do siatki trafił Angelo Ogbonna.

West Ham: Martin - Fredericks, Ogbonna, Balbuena, Cresswell (51' Masuaku) - Rice, Noble - Snodgrass (78' Holland), Fornals, Anderson (70' Haller) - Antonio.

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Chambers, Sokratis, Tierney (29' Kolasinac) - Torreira, Xhaka (86' Guendouzi) - Pepe (88' Nelson), Özil, Martinelli - Aubameyang.

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego kibiców Arsenalu doszły niepokojące wieści. Nawrotu kontuzji podczas rozgrzewki doznał Hector Bellerin, którego w wyjściowej jedenastce zastąpił Maitland-Niles.

Po trzydziestu minutach gry na London Stadium wiało nudą. Co może martwić kibiców Arsenalu, urazu barku doznał drugi z bocznych defensorów gości, Kieran Tierney, który musiał opuścić plac gry. W jego miejsce pojawił się Sead Kolasinac. Kibice zgromadzeni na stadionie pierwszą groźną sytuację zobaczyli dopiero w 33. minucie, kiedy po dośrodkowaniu Aubameyanga Özil był bliski zdobycia gola głową, jednak uderzył nad poprzeczką. Młoty odpowiedziały akcją Antonio, ale strzał Anglika zdołał obronić Leno.

Gospodarze wyraźnie się jednak rozkręcali i w 38. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Ogbonny. Włoch wykorzystał wrzutkę Declana Rice'a i głową umieścił piłkę w siatce. Futbolówka po drodze odbiła się jeszcze od Maitlanda-Nilesa, co kompletnie zmyliło golkipera Kanonierów.

Po wyjściu z szatni to nadal piłkarze West Hamu byli aktywniejsi w ataku. Wszystko odmieniło się jednak w 60. minucie, kiedy bramkę na 1-1 zdobył Gabriel Martinelli. Warto odnotować, że był to pierwszy celny strzał na bramkę Młotów w tym spotkaniu. Brazylijczyk po wyłożeniu piłki z lewej strony przez Seada Kolasinaca uderzył w prawy róg bramki strzeżonej przez Martina.

Zaledwie sześć minut później było już 1-2. Tym razem prawdziwym kunsztem strzeleckim popisał się Nicolas Pepe. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej dostał piłkę na prawym skrzydle od Aubameyanga, złamał akcję do środka i lewą nogą potężnie huknął w okienko bramki rywali.

W 69. minucie role się odwróciły. Tym razem to Pepe zagrał do Aubameyanga, który uderzeniem z woleja ustalił wynik meczu na 1-3. Po tej bramce z gospodarzy wyraźnie uszło powietrze i jasnym stało się, że Kanonierzy przerwą fatalną passę meczów bez zwycięstwa.

Swoje pierwsze trafienie w Premier League zaliczył dziś Martinelli, tym samym zostając najmłodszym strzelcem Arsenalu w swoim debiucie w lidze angielskiej. Każdy kto oglądał to spotkanie, doskonale zdaje sobie jednak sprawę z tego, że dzisiejsze derby mogły zakończyć się całkowicie innym wynikiem. Wystarczyło dziewięć minut, by skutecznie wybić z głowy Młotom grę w piłkę. Trzeba mieć jednak nadzieję, że zwycięstwo zmotywuje Kanonierów do walki i da nowe nadzieje na lepszy sezon.

Oceń piłkarzy po meczu | Zobacz skrót spotkania

Raport pomeczowyWest Ham United autor: Patryk Bielski źrodło: własne
bocian18 komentarzy: 1565 newsów: 111.12.2019, 01:25

@FabsFAN: No właśnie mnie też tuo wstrzasleno i nie koge spać

lays komentarzy: 3987111.12.2019, 01:21

Carlo Ancelotti has been sacked twice after winning games by four-goal margins: Real Madrid 7-3 Getafe, Napoli 4-0 Genk.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 311.12.2019, 01:01

@bocian18:
Pewnie powie coś w stylu "nie jesteś w moim typie ". Sam raz przez to przeszedłem, ale z czasem będzie lepiej ;D! Chociaż przyznam, że też miałem problem ze snem, bo tak mną to wstrząsnęło.

bocian18 komentarzy: 1565 newsów: 111.12.2019, 00:50

@FabsFAN: Za przystojny to ja nie jestem więc wątpię zdenerwowałem się i nie zasnę dzisaj ale nie potrafi ona powiedzieć co jest ze mną nie tak ze woli innego

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29711.12.2019, 00:45

@Marcinafc93: Tragiczny wybór xD

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 311.12.2019, 00:41

@bocian18:
Poznasz, kolego, jeszcze kilka fajniejszych na studiach! Głowa do góry.

darros komentarzy: 83911.12.2019, 00:39

*Przepraszam za drobne błędy w wypowiedzi poniżej

bocian18 komentarzy: 1565 newsów: 111.12.2019, 00:38

Pierwszy raz poczułem jak to jest stracić osoba na której Ci zależy starałem się o pewną dziewczynę fajnie było myślałem że wszystko idzie w dobrym kierunku a ona pisze ze nie i koniec bo spotyka się z kimś innym

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 311.12.2019, 00:38

Nie wiem, czy bylo, ale Ansu Fati został dziś najmłodszym strzelcem gola w LM.

17 lat i 40 dni

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 111.12.2019, 00:37

Gattuso niby do Napoli xd

darros komentarzy: 83911.12.2019, 00:37

@hot995: Polemizowałbym.Napoli Ancelottiego zatraciło ofensywny styl stworzony przez Sarriego.Wiele meczów, szczególnie w drugiej części sezonu było trudnych do oglądania.2 miejsce to zasługa głównie tego, że nie miał kto gonić,bo zarówno Inter,Roma,Milan same potykały się co chwile (podobnie jak Arsenal,United Tottenham w tym samym czasie).Warto pamiętać, że taktyk Emery bez problemu rozpracował jego Napoli i wygrał dwumecz 3:0.Co do LM zastrzeżeń nie mam.Kandydaturę władze mogą rozpatrywać,alee liczę, że Ancelotti trenerem Arsenalue nie zostanie.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 611.12.2019, 00:35

Konstantinos Mavropanos kończy dziś 22 lata.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 611.12.2019, 00:34

Ancelotti ma obycie na najwyższym poziomie, co czyni go lepszym kandydatem od każdego z tej szortlisty co wyciekła ostatnio. Nie marzę o nim, ale aktualnie nie widzi mi się zabawa w eksperymenty. Toteż byłbym pozytywnie nastawiony do jego kandydatury.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 311.12.2019, 00:34

O tych lekkich sesjach Ancelottiego to juz chyba w Realu było glosno

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 511.12.2019, 00:27

Pierwszy sezon Ancelottiego w Napoli był naprawdę dobry. Na plus drugie miejsce w Serie A, bezapelacyjnie najlepsza ekipa zaraz po Juve. Swietne występy w Lidze Mistrzów (grupa śmierci) i o mały włos, a wyeliminowaliby Liverpool - pamiętna sytuacja Milika i parada Alissona. Aktualna kampania i słaba dyspozycja to raczej problemy wewnątrz klubu. Na pewno kandydatura do rozpatrzenia.

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 111.12.2019, 00:23

@Marcinafc93: angielski też zna*

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 111.12.2019, 00:22

A co wam nie pasuje w Ancelottim? Mistrza miał wygrać w Seriea? De Laurentis myślał, że kupi Lazano i Manolasa to wygrają mistrzostwo xd. W Bayernie też Ribery i Robben uważali, że należy im się gra w podstawie to robili kwas w szatni, przez co zarząd wolał zwolnić Włocha. Ancelotti zna ligę angielską, prowadził Chelsea, angelika też zna, brać Ili niech nasi się nie zastanawiają, a nie potem przyjdzie Arteta albo Marcelinka xd

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29711.12.2019, 00:19