Przełamanie w derbach Londynu! WHU 1-3 Arsenal

Przełamanie w derbach Londynu! WHU 1-3 Arsenal 09.12.2019, 23:09, Patryk Bielski 1001 komentarzy

Po dziewięciu kolejnych meczach bez kompletu punktów, Kanonierzy w końcu wrócili na zwycięską ścieżkę, pokonując dzisiejszego wieczoru West Ham United w derbach Londynu 3-1. Bramki dla Arsenalu zdobywali Gabriel Martinelli, Nicolas Pepe oraz Pierre-Emerick Aubameyang. Dla gospodarzy do siatki trafił Angelo Ogbonna.

West Ham: Martin - Fredericks, Ogbonna, Balbuena, Cresswell (51' Masuaku) - Rice, Noble - Snodgrass (78' Holland), Fornals, Anderson (70' Haller) - Antonio.

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Chambers, Sokratis, Tierney (29' Kolasinac) - Torreira, Xhaka (86' Guendouzi) - Pepe (88' Nelson), Özil, Martinelli - Aubameyang.

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego kibiców Arsenalu doszły niepokojące wieści. Nawrotu kontuzji podczas rozgrzewki doznał Hector Bellerin, którego w wyjściowej jedenastce zastąpił Maitland-Niles.

Po trzydziestu minutach gry na London Stadium wiało nudą. Co może martwić kibiców Arsenalu, urazu barku doznał drugi z bocznych defensorów gości, Kieran Tierney, który musiał opuścić plac gry. W jego miejsce pojawił się Sead Kolasinac. Kibice zgromadzeni na stadionie pierwszą groźną sytuację zobaczyli dopiero w 33. minucie, kiedy po dośrodkowaniu Aubameyanga Özil był bliski zdobycia gola głową, jednak uderzył nad poprzeczką. Młoty odpowiedziały akcją Antonio, ale strzał Anglika zdołał obronić Leno.

Gospodarze wyraźnie się jednak rozkręcali i w 38. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Ogbonny. Włoch wykorzystał wrzutkę Declana Rice'a i głową umieścił piłkę w siatce. Futbolówka po drodze odbiła się jeszcze od Maitlanda-Nilesa, co kompletnie zmyliło golkipera Kanonierów.

Po wyjściu z szatni to nadal piłkarze West Hamu byli aktywniejsi w ataku. Wszystko odmieniło się jednak w 60. minucie, kiedy bramkę na 1-1 zdobył Gabriel Martinelli. Warto odnotować, że był to pierwszy celny strzał na bramkę Młotów w tym spotkaniu. Brazylijczyk po wyłożeniu piłki z lewej strony przez Seada Kolasinaca uderzył w prawy róg bramki strzeżonej przez Martina.

Zaledwie sześć minut później było już 1-2. Tym razem prawdziwym kunsztem strzeleckim popisał się Nicolas Pepe. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej dostał piłkę na prawym skrzydle od Aubameyanga, złamał akcję do środka i lewą nogą potężnie huknął w okienko bramki rywali.

W 69. minucie role się odwróciły. Tym razem to Pepe zagrał do Aubameyanga, który uderzeniem z woleja ustalił wynik meczu na 1-3. Po tej bramce z gospodarzy wyraźnie uszło powietrze i jasnym stało się, że Kanonierzy przerwą fatalną passę meczów bez zwycięstwa.

Swoje pierwsze trafienie w Premier League zaliczył dziś Martinelli, tym samym zostając najmłodszym strzelcem Arsenalu w swoim debiucie w lidze angielskiej. Każdy kto oglądał to spotkanie, doskonale zdaje sobie jednak sprawę z tego, że dzisiejsze derby mogły zakończyć się całkowicie innym wynikiem. Wystarczyło dziewięć minut, by skutecznie wybić z głowy Młotom grę w piłkę. Trzeba mieć jednak nadzieję, że zwycięstwo zmotywuje Kanonierów do walki i da nowe nadzieje na lepszy sezon.

Oceń piłkarzy po meczu | Zobacz skrót spotkania

Raport pomeczowyWest Ham United autor: Patryk Bielski źrodło: własne
lays komentarzy: 3987110.12.2019, 22:06

@RahU:

Nie no jasne, że ameryki nie odkryłem, ale sam generalnie myślałem o tym, że byłym pozytywnie nastawiony do Artety, ale tak teraz sobie myślę, że jeżeli gracze uważają, że Freddie robi narazei dobrą robotę i czują do niego respekt, atmsofera może się poprawi, a nie wyjmiemy teraz kogoś takiego jak Pochettino to po co pchać się w byłych kanonierów jeśli takowy nas właśnie trenuje. Tak jak mówisz środkwoy kreatywny pomocnik, środkowy obrońca i nod razu by to miało większe ręce i nogi. Grunt żeby nie grał Luiz, grał ktoś za Xhake i w ofensywie był balans, czyli skrzydłowi i napastnik, a nie na siłę pchanie 2 napastników bez skrzydłą. Miejsce Auby jest w środku.

Xanthi komentarzy: 98410.12.2019, 22:06

Jak znajde chociaż jeden komentarz co dla nas lepsze borussia czy inter w LE to wyłączam telefon
Pana z czym do ludzi, my gramy jak paralitycy...
A teraz przechodze do czytania komentarzy

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214310.12.2019, 22:02

@lays: masz racje, ale ameryki nie odkryłeś. Moim zdaniem nie znajdziemy nikogo wartościowego na już, prawdopodobnie każdy trener, który przyjdzie zimą to będzie to półśrodek i automatyczne zamknięcie drzwi dla sensownego trenera w lecie. My bardziej niż trenera "na już" potrzebujemy sensownych transferów, kreatywnego środka pola, solidnego wzmocnienia środka obrony.

Alonso komentarzy: 1282410.12.2019, 22:01

Na kogo wolelibyście by Arsenal trafił w LE, na Inter czy BvB? Ja chyba wolałbym na BvB.

marcinkania komentarzy: 1210.12.2019, 21:56

@RahU: dziekuje

lays komentarzy: 3987110.12.2019, 21:56

Wiecie do jakiego dochodzę wniosku? Jaki jest sens teraz brać Artetę, czy Vieire? Moim zdaniem, albo bierzemy kogoś jak Pochettino, albo dać Freddiemu szansę do konca roku i zobaczymy jak wyglada zespol pod jego wodzą.

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214310.12.2019, 21:55

DODAJCIE SOBIE ***** DO ZAKŁADEK

michal192837465 komentarzy: 765410.12.2019, 21:54

Przy tej akcji, gdzie okazję miał Biraghi, Lautaro przestawił Umtitiego jak juniora. On nie ma słabych punktów. Kiedyś zapiszę sobie w CV, że jarałem się Martinezem zanim to było modne.

Pixeleq1 komentarzy: 39910.12.2019, 21:53

Dajcie link do meczu Inter-Barca

lays komentarzy: 3987110.12.2019, 21:53

Ajax da rade, sypna brameczke.

lays komentarzy: 3987110.12.2019, 21:52

Negelsmann robi świetną robote w Lipsku. Pewne 1 miejsce w grupie.

NaZawszeArsenal komentarzy: 123710.12.2019, 21:52

Ja pierr Ajax na ten moment poza LM...

schnor25 komentarzy: 1854610.12.2019, 21:51

Martinez do Barki, a Kylianek do Realu, to oni będą za rok czy dwa grać na szpicy w tych klubach.

Szogun komentarzy: 28577 newsów: 310.12.2019, 21:50

@lays: Barca podobno ostrzy sobie na niego zęby.

lays komentarzy: 3987110.12.2019, 21:47

Latuaro co zrobil... wyczuwam jego letni transfer do mega topowego klubu.

ArsenalChampion komentarzy: 803110.12.2019, 21:46

Ta najlepiej żeby w tej lidz Europy grały same zespoły na poziomie Bate, bo inaczej co po niektórzy użytkownicy kanonierzy.com będą mieć obsrane gacie

DanielDaniel komentarzy: 45910.12.2019, 21:46

@GunnerKaspi: Fakt, ja bym chciał BVB. Dortmund tak samo jak Arsenal mają w sobie gen frajerstwa.

GunnerKaspi komentarzy: 70710.12.2019, 21:42

Jeśli Inter spadnie do ligi europy, to lepiej żebyśmy już teraz skupili się na odrabianiu straty do Top4 jeśli ktokolwiek myśli jeszcze o kaszance w środy.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 110.12.2019, 21:41

@kwiatinho napisał: "Wenger i charyzma? Jego legenda polaga na czymś zupełnie innym. Zrewolucjonizował angielską piłkę. Był prekursorem rozwiązań ale charyzma?"

Wenger to erudyta, dżentelmen, nauczyciel, globtroter, ojciec, poliglota, trener, filozof w jednym. Jeżeli on nie jest charyzmatyczny to nie wiem który trener jest. Może po ponad 20 latach w jednym klubie ciężej Ci to dostrzec, bo każda formuła się wypala. Jednak gość był genialny. Zachęcam do zajrzenia do mojego profilu. Zebrałem w nim kiedyś moje ulubione cytaty Papy.

@pauleta19:

Ostatnie sezony Wengera to flaki z olejem.

Co do Mourinho i charyzmy to nie wszędzie jest to sposób na sukces. Ale koleżeństwo i przywództwo nieczęsto idą w parze

Kowal96 komentarzy: 1758910.12.2019, 21:27

Barca B - Inter 1-0.

:D

NaZawszeArsenal komentarzy: 123710.12.2019, 21:26

Inter nie daje rady rezerwom farselony u siebie xD

Mariusz28 komentarzy: 495110.12.2019, 21:26

@DoomSlayer: zamiast 5 3600 dużo lepiej wziąć 7 2700x. Z tą nową serią (przynajmniej na samym początku) same problemy były.

Szogun komentarzy: 28577 newsów: 310.12.2019, 21:26

Nieszczęścia chodzą parami. W jednej chwili i Katalonce i Valencia strzelają.

Jacek1s komentarzy: 764610.12.2019, 21:25

Jeśli wygramy z City, to Ljungberg będzie mieć większe zaufanie co do zostawienia go na stołku.

kamilo_oo komentarzy: 2356710.12.2019, 21:25

Inter frajerzy

marcinkania komentarzy: 1210.12.2019, 21:24

Da ktoś linka do Ajaxu?

Paul77 komentarzy: 976210.12.2019, 21:22

Myślę że Szwed powinien zostać do końca sezonu, a nawet może okazać się że to trener na dłuższe lata. Wiadome będzie zbierał bęcki, ale ma autorytet większy niż by miał Arteta, bo grał w składzie legendarnym. A Arteta zbiera doświadczenia, był jednym z wielu w przeciętnym czasie jak na Arsenal.
Możliwe że udaje mu się zjednoczyć szatnie. Tak można wnioskować po wypowiedziach zawodników