Przełamanie w derbach Londynu! WHU 1-3 Arsenal

Przełamanie w derbach Londynu! WHU 1-3 Arsenal 09.12.2019, 23:09, Patryk Bielski 1001 komentarzy

Po dziewięciu kolejnych meczach bez kompletu punktów, Kanonierzy w końcu wrócili na zwycięską ścieżkę, pokonując dzisiejszego wieczoru West Ham United w derbach Londynu 3-1. Bramki dla Arsenalu zdobywali Gabriel Martinelli, Nicolas Pepe oraz Pierre-Emerick Aubameyang. Dla gospodarzy do siatki trafił Angelo Ogbonna.

West Ham: Martin - Fredericks, Ogbonna, Balbuena, Cresswell (51' Masuaku) - Rice, Noble - Snodgrass (78' Holland), Fornals, Anderson (70' Haller) - Antonio.

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Chambers, Sokratis, Tierney (29' Kolasinac) - Torreira, Xhaka (86' Guendouzi) - Pepe (88' Nelson), Özil, Martinelli - Aubameyang.

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego kibiców Arsenalu doszły niepokojące wieści. Nawrotu kontuzji podczas rozgrzewki doznał Hector Bellerin, którego w wyjściowej jedenastce zastąpił Maitland-Niles.

Po trzydziestu minutach gry na London Stadium wiało nudą. Co może martwić kibiców Arsenalu, urazu barku doznał drugi z bocznych defensorów gości, Kieran Tierney, który musiał opuścić plac gry. W jego miejsce pojawił się Sead Kolasinac. Kibice zgromadzeni na stadionie pierwszą groźną sytuację zobaczyli dopiero w 33. minucie, kiedy po dośrodkowaniu Aubameyanga Özil był bliski zdobycia gola głową, jednak uderzył nad poprzeczką. Młoty odpowiedziały akcją Antonio, ale strzał Anglika zdołał obronić Leno.

Gospodarze wyraźnie się jednak rozkręcali i w 38. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Ogbonny. Włoch wykorzystał wrzutkę Declana Rice'a i głową umieścił piłkę w siatce. Futbolówka po drodze odbiła się jeszcze od Maitlanda-Nilesa, co kompletnie zmyliło golkipera Kanonierów.

Po wyjściu z szatni to nadal piłkarze West Hamu byli aktywniejsi w ataku. Wszystko odmieniło się jednak w 60. minucie, kiedy bramkę na 1-1 zdobył Gabriel Martinelli. Warto odnotować, że był to pierwszy celny strzał na bramkę Młotów w tym spotkaniu. Brazylijczyk po wyłożeniu piłki z lewej strony przez Seada Kolasinaca uderzył w prawy róg bramki strzeżonej przez Martina.

Zaledwie sześć minut później było już 1-2. Tym razem prawdziwym kunsztem strzeleckim popisał się Nicolas Pepe. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej dostał piłkę na prawym skrzydle od Aubameyanga, złamał akcję do środka i lewą nogą potężnie huknął w okienko bramki rywali.

W 69. minucie role się odwróciły. Tym razem to Pepe zagrał do Aubameyanga, który uderzeniem z woleja ustalił wynik meczu na 1-3. Po tej bramce z gospodarzy wyraźnie uszło powietrze i jasnym stało się, że Kanonierzy przerwą fatalną passę meczów bez zwycięstwa.

Swoje pierwsze trafienie w Premier League zaliczył dziś Martinelli, tym samym zostając najmłodszym strzelcem Arsenalu w swoim debiucie w lidze angielskiej. Każdy kto oglądał to spotkanie, doskonale zdaje sobie jednak sprawę z tego, że dzisiejsze derby mogły zakończyć się całkowicie innym wynikiem. Wystarczyło dziewięć minut, by skutecznie wybić z głowy Młotom grę w piłkę. Trzeba mieć jednak nadzieję, że zwycięstwo zmotywuje Kanonierów do walki i da nowe nadzieje na lepszy sezon.

Oceń piłkarzy po meczu | Zobacz skrót spotkania

Raport pomeczowyWest Ham United autor: Patryk Bielski źrodło: własne
Pixeleq1 komentarzy: 39910.12.2019, 23:37

Ten skrót znaczy nie wiem

Alonso komentarzy: 1282410.12.2019, 23:37

to dlaczego używasz tego skrótu jak nie wiesz co znaczy?

Pixeleq1 komentarzy: 39910.12.2019, 23:36

nie wiem

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214310.12.2019, 23:35

@Pixeleq1 napisał: "Nwm"
"nevermind" czy "nie wiem"? Bo nie ogarniam tych młodzieżowych skrótów...

Pixeleq1 komentarzy: 39910.12.2019, 23:33

Znam Maćka

michal192837465 komentarzy: 765410.12.2019, 23:33

@kvviatinho napisał: "ucz się"
@kvviatinho napisał: "czytaj k.com"
Wykonując drugą czynność, ta pierwsza przyjdzie automatycznie.

Nwm

Tevez komentarzy: 408710.12.2019, 23:32

Serio macie teraz podjarkę na Allegriego? Przecież ten gość pod względem filozofii gry w ogóle nie pasuje do Arsenalu. Niktórzy tutaj marzą o jakimś mitycznym wysokim pressingu a chcą trenera który podobnie jak Emeryt specjalizuje się w dostosowywaniu pod rywala. A potem będzie płacz czemu nie gramy tak efektownie jak za najlepszych czasów Wengera.

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214310.12.2019, 23:32

@Pixeleq1: Czemu usunąłeś miejsce zamieszkania w profilu? Czy Grądy Woniecko to powód do wstydu? I czy znasz Maćka Cendrowskiego, który również zakładał konto z takiego samego IP?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185210.12.2019, 23:31

Co tu się dzieje? Na chwilę was zostawić...

Pixeleq1 komentarzy: 39910.12.2019, 23:29

Ojciec nie żyje

Dziadyga komentarzy: 825710.12.2019, 23:29

To są w tym kraju tacy małoletni kibice Arsenalu?! Szok.Co Cie przyciągło do Arsenalu w takim razie az mnie to ciekawi ;-) ale pogratulowac i fajnie,że jesteś Kanonier szczególnie w tych cięzkich czasach.

Alonso komentarzy: 1282410.12.2019, 23:27

@Pixeleq1: Co cie skłoniło do kibicowania Arsenalowi, Alexis Sanchez czy ojciec kazał?

Pixeleq1 komentarzy: 39910.12.2019, 23:26

ok

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214310.12.2019, 23:25

Nie no, bardzo dobrze, tę stronę, nauka nie poszła w las, ucz się, czytaj k.com, ćwicz podzielność uwagi

Pixeleq1 komentarzy: 39910.12.2019, 23:24

Ok nie będę pisał XD

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214310.12.2019, 23:24

@Pixeleq1 napisał: "tę stronę"
Wąski, jak ty mnie zaimponowałeś w tej chwili...

Pixeleq1 komentarzy: 39910.12.2019, 23:23

Uczę się a Zawsze mam włączoną tę stronę

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214310.12.2019, 23:21

@Pixeleq1: Czemu o takiej porze siedzisz w Internecie i co na to rodzice?

kwiatinho komentarzy: 1312810.12.2019, 23:21

@schnor25:
Właśnie o to chodzi. Ktoś zajrzy na stronkę przeczyta Twój komentarz według którego uważam Wengera za amatora i tak będzie mnie spostrzegał...

To jak bym napisał " bij dalej swoją żonę i pij wodę po ogórkach"

Jestem wyluzowany ale chyba nie o luz tu chodzi. Jeśli ktoś pisze komdntarze wymienia się argumentami mając nadzieję że druga osoba będzie czytała między wierszami to super pomysł... Następnym razem uprzedź.

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214310.12.2019, 23:18

@Pixeleq1: naprawdę urodziłeś się w 2007?

Pixeleq1 komentarzy: 39910.12.2019, 23:17

XD

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 110.12.2019, 23:13

Inter i tak będzie grał młodzikami, bo ma o co grać w lidze, nie to co Arsenal.

Szogun komentarzy: 28576 newsów: 310.12.2019, 23:12

Inter i Ajax w LE. Mamy więc faworytów.

schnor25 komentarzy: 1854610.12.2019, 23:09

@kwiatinho: weź zluzuj, czytaj między wierszami (puszczam oko), no chyba, że to sprawa w sądzie i musimy się trzymać faktów i bawić w durne cytowanie i wytykanie czy autor to powiedział, a jeśli nawet, to co miał na myśli (co nie raz, nie dwa ma tu miejsce; czasami jest to zabawne z perspektywy obserwatora, czasem irytujące).

ZielonyLisc komentarzy: 2027810.12.2019, 23:04

O pieski szczekają xD ja nic się nie odzywam, a oni mi odpisują xD, Wenger to był gość xD mówiłem Emery OUT to pieski szczekały XD

kwiatinho komentarzy: 1312810.12.2019, 23:03

@schnor25:
Czy ja napisałem gdziekolwiek i kiedykolwiek że Wenger był amatorem? Tak kończysz rozmowę? Spoko. Fajnie masz. Fajna cecha komuś coś wmawiać. Tak chyba jest prościej. Gratuluję

Garfield_pl komentarzy: 2793410.12.2019, 23:02

No to może trafimy Ajax w LE :D będę miał blisko na meczyk ;) szkoda że nie LM, ale co tam. Oczywiście trzeba przyklepać awans najpierw

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 310.12.2019, 23:02

Beka z Interu xd

DanielDaniel komentarzy: 45910.12.2019, 23:01

Według Wichniarka BVB w tej fazie grupowej jie grała na poziomie Ligi Mistrzów... I za eksperta uchodzi taki idiota, którego dwa te razy Hertha Berlin przerosła.

schnor25 komentarzy: 1854610.12.2019, 23:01

@kwiatinho: nie obraź się, wmieszałem się w dysputę, ale jak widać bezsensu, szkoda czasu na stukanie w klawiaturę. Ty zostań przy Wengerze amatorze, ja zostanę przy bardzo dobrym trenerze (charyzmatycznym! trenerze). Amen, można się rozejść.

kwiatinho komentarzy: 1312810.12.2019, 23:00