PSV rozbite! Arsenal z przytupem wraca do Champions League

PSV rozbite! Arsenal z przytupem wraca do Champions League 20.09.2023, 22:55, Michał Kwiatkowski 308 komentarzy

Ponad sześć lat czekali kibice Arsenalu na mecz Ligi Mistrzów na własnym obiekcie. Arsenal Stadium dzisiaj wybuchł radością, ponieważ Martin Odegaard poprowadził zespół do wysokiego zwycięstwa nad PSV. Bramki poza Norwegiem zdobywali: Gabriel Jesus, Leandro Trossard i Bukayo Saka.

Spotkanie pomiędzy Arsenalem, a PSV zapowiadało się istnie pasjonująco. Obie drużyny „zafiksowane” na punkcie gry ofensywnej – Holendrzy zachwyceni wielką formą Luuka de Jonga, a Anglicy z powracającym do wielkiej formy Gabrielem Jesusem. Pierwszy strzał na bramkę oddali goście. W 1. minucie Noa Lang zszedł z lewej strony na prawą nogę i uderzył w krótki róg bramki Davida Rayi, który był na posterunku. Na odpowiedź Arsenalu czekaliśmy niecałą minutę, bo akcję Odegaarda finalizował Bukayo Saka, ale tym razem bramkarz PSV sparował piłkę na rzut rożny. Reprezentant Anglii na bramkę w debiucie czekał raptem 8. minut, bo zupełnie niepilnowany Martin Odegaard zdecydował się na strzał, który sparował Benitez, ale zrobił to niefortunnie, bo pod nogi Saki, a ten w takich sytuacjach nie zwykł pudłować. Kibice zgromadzeni w deszczowym Londynie po raz pierwszy mogli cieszyć się z bramki.

Dwie minuty później powinno być 2:0, ale płaskie podanie Bena White’a minęło i Jesusa, i Trossarda. Arsenal wcisnął gaz od samego początku. W 20. minucie błysnął Brazylijczyk, który jeszcze na własnej połowie ograł Boscagliego i uruchomił Bukayo Sakę. Anglik wypatrzył na linii „szesnastki” Leandro Trossarda, a ten strzałem w długi róg podwyższył wynik na 2:0. Holenderzy wyglądali, jak zagubione dziecko we mgle, bo chwilę później mógł pogrążyć ich Kai Havertz. Niemal każde podanie w pole karne mogło skończyć się kolejną bramką. Argentyńczyk, Walter Benitez miał mnóstwo pracy, a kibice klubu z Philips Stadium mogą go śmiało określać mianem: Ministra Obrony Narodowej.

Poza bramkarzem wyróżniał się 20-letni Johan Bakayoko, który uderzeniami z dystansu nękał naszego Davida Rayę. Arteta nigdy nie rezygnuje ze swojego stylu gry i po chwili uśpienia znów zrobiło się gorąco pod bramką gości. W 38. minucie „zaspał” obrońca PSV, Tete, linię spalonego złamał znany na Wyspach Brytyjskich, Armel Bella-Kotchap i z lewej strony dośrodkował Trossard, a formalności dopełnił wracający do pełni formy, Gabriel Jesus. Można śmiało powiedzieć, że z taką formą „Kanonierzy” wyrastają na jednego z faworytów do zwycięstwa w Premier League. Do przerwy nic już się nie zmieniło, a zawodnicy obu ekip, zeszli do szatni przy wyniku 3:0. Trzeba przyznać, że powrót do Champions League wypadł co najmniej obiecująco.

Druga połowa rozpoczęła się od ostrej, agresywnej gry PSV. Holendrzy nie pozwalali rozwinąć skrzydeł naszym zawodnikom, a Olliver Boscagli szybko otrzymał żółtą kartkę za faul na Gabrielu Jesusie. „Kanonierzy” odpowiedzieli akcjami Martina Odegaarda i Leonardo Trossarda, chociaż akcja Belga zakończyła się ofsajdem. W 55. minucie doszło do spięcia na linii Declan Rice – Luuk de Jong, ale obyło się bez kartek. Kilka minut później o piłkę w rogu boiska powalczył Reiss Nelson, który wyłożył piłkę do Jesusa, ale ten minimalnie chybił celu.

W końcówce spotkania bardzo aktywny był Kai Havertz i to właśnie były zawodnik Chelsea, rozpoczął akcję w 70. minucie. Podanie do Emile Smith-Rowe’a, który wyrzucił pod linię końcową Reissa Nelsona. Młody Anglik jednak zdołał wycofać do Odegaarda, który przy asyście zawodników PSV dwukrotnie poprawiał piłkę na lewej nodze i uderzył mocno w dolny róg bramki Beniteza. KAPITALNE WEJŚCIE „KANONIERÓW” DO LIGI MISTRZÓW. Holendrzy pomimo zmian dalej byli w cieniu Arsenalu, który dominował w każdym aspekcie piłkarskiego rzemiosła. W drugim meczu naszej grupy Sevilla zremisowała na własnym boisku z RC Lens, 1:1. Przypomnijmy, że vicemistrz Francji to kolejny rywal naszej drużyny w Champions League.

Arsenal – PSV 4:0 (3:0)
1:0 – B. Saka (8.) asysta: M. Odegaard
2:0 – L. Trossard (20.) a: B. Saka
3:0 – G. Jesus (38.) a: L. Trossard
4:0 – M. Odegaard (70.) a: R. Nelson

Arsenal: Raya, White, Saliba, Gabriel, Zinczenko (58. Tomiyasu), Odegaard, Rice (75. Jorginho), Havertz, Saka (69. Fabio Vieira), Gabriel Jesus (69. Smith-Rowe), Trossard (58. Nelson)

PSV: Benitez, Teze, Bella-Kotchap (76. Ramalho), Boscagli, Dest, Schouten, Veerman, Bakayoko (65. Lozano), Saibari (65. Tillman), Lang (76. Vertessen), de Jong (90. Pepi)

Żółte kartki: White oraz Boscagli, Tillman, Schouten

Champions LeagueMartin OdegaardPSV Eindhoven autor: Michał Kwiatkowski źrodło: własne
Armata500 komentarzy: 4365 newsów: 13021.09.2023, 22:40

@tomeczek2301 napisał: "Ktoś wie gdzie w Wenecji obejrzę mecz w niedziele albo gdzie znajde informacje na ten temat?"

W Google. Mam nadzieję, że pomogłem.

tomeczek2301 komentarzy: 21421.09.2023, 22:26

Kiepomen komentarzy: 433321.09.2023, 22:26

Niestety raków bez żadnych argumentów w grze ofensywnej, co wystarczyło na 3 rundy eliminacji tu już zostaje obnazone

mar12301 komentarzy: 2314221.09.2023, 21:56

Ekstraklasa>Premier League

Czeczenia komentarzy: 1249421.09.2023, 21:54

Za to Raków kompletnie brz argumentów. Trochę w oczekiwaniu na wyrok. Zobaczymy czy odmienią ten obraz w drugiej połowie.

Patriko komentarzy: 529621.09.2023, 21:53

@Kredens napisał: "Włączyłem sobie skrót MU z wczoraj, pokazują skłądz a w MU na ławce 3 rezerwowych bramkarzy. Ten Ten Hag to naprawde jest jakiś wyższy poziom :D"
Bo mają 10 kontuzji i do Sancho który jest na wylocie?

NaZawszeArsenal komentarzy: 123821.09.2023, 21:47

@Simpllemann:

Właśnie Grecy wyjaśniają POTĘŻNE Brighton na wyjeździe :)

Czeczenia komentarzy: 1249421.09.2023, 21:44

Dlatego fainie wylosować kogoś z Premier League. Niby duże drużyny, ale spokojnie do zapunktowania. Na naszym przykładzie w LE, widać że priorytetem nie jest samo zwycięstwo, a uczynienie to najmniejszym możliwym nakładem sił. Legia zasłużenie i oby tak dalej.

Dziadyga komentarzy: 831521.09.2023, 21:27

Ta LKE to jest po to by się dorobić,ile dziwnych wyników było od 2 sezonów,a te 4-3 dla Zrinski z 0-3 to już "cuda" w biednej Bośni.

mel75 komentarzy: 70621.09.2023, 21:08

Thierry Henry on Mikel Arteta starting David Raya: “It's not about who is right or who is wrong - Mikel Arteta is the coach. He sees David Raya as a guy that can win him the league. When he sold Bernd Leno, he saw Aaron Ramsdale as a guy that can help them get to the top four.

“When you play at a big club, competition will happen. Second of all, when you are a striker and a club gets one of the best strikers in the world to compete with you, does a striker cry because you might not feel comfortable because there is another guy that can take my position at half-time or after an hour?

“I can tell you it's not easy as a striker to go on the field knowing that if you miss, in an hour someone will come on. It's not about rotation. I don’t think Mikel wants to rotate. He went to get a goalkeeper that I think, and he thinks, is going to win him the league. There is no rotation there.

“Bernd Leno went through the same thing! When Ramsdale arrived, Arteta wanted a goalkeeper that could get him into the top four. I think he sees Raya as the guy that can get him to win the title and that's why he plays him.”

[CBS via GOAL]

Kredens komentarzy: 370021.09.2023, 21:07

Dawid04111 komentarzy: 13297 newsów: 1421.09.2023, 20:51

@Simpllemann: remisuja z Uzbekistanem

Arsenal2004 komentarzy: 375021.09.2023, 20:49

Legia tak dobrze, czy Aston Villa tak słabo zagrała?

Oldgunner3 komentarzy: 977921.09.2023, 20:48

@Dawid04111: Bez Tudora to raczej mało prawdopodobne.

Oldgunner3 komentarzy: 977921.09.2023, 20:46

Brawo Legia mimo,że AV w pierwszej wystawiła rezerwy to wstydu nie ma .3 gole.Miło.W dodatku Mostar wygrywa z Alkmaar.Będzie się jeszcze działo.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52421.09.2023, 20:43

PL to potęga? Śmiechu warte. Arabskie ekipy przynajmniej nie przegrywają z polskim klubem.

Dawid04111 komentarzy: 13297 newsów: 1421.09.2023, 20:32

@fabregas1987: tak, ale od piłkarza powinno się wymagać odrobiny profesjonalizmu.

1886gunner1886 komentarzy: 144121.09.2023, 20:30

@Piotrek95: i tak i nie, jeśli odpuszczają to po co grają podstawowi zawodnicy

Piotrek95 komentarzy: 964521.09.2023, 20:28

No proszę, Emery zalicza zjazd tak jak przewidywałem? kto by pomyślał

A tak serio, to nie ma co traktować tego meczu zupełnie poważnie, to jest ten sam kazus jak Arsenal w tamtym roku że Sportingiem, jestem pewien że gdybyśmy grali wtedy ten dwumecz w Lidze Mistrzów to byłaby pewna wygrana z zespołem z Portugalii

I mógłbym się zalożyc że za kilka dni Aston Villa z Chelsea zagra dużo lepiej

fabregas1987 komentarzy: 2582221.09.2023, 20:23

@Dawid04111: jesli statystyczny kibol jest tłukiem to raczej statystyczny piłkarz również inteligencja nie grzeszy

Dawid04111 komentarzy: 13297 newsów: 1421.09.2023, 20:22

Wcale się nie zdziwię jak jeszcze Raków dziś sprawi niespodziankę.

1886gunner1886 komentarzy: 144121.09.2023, 20:20

Legia pakuje 3 bramy Astonowi, strach pomyśleć ile by Uniteed od Legii wyłapał

Kiepomen komentarzy: 433321.09.2023, 20:16

Legia gra fenomenalnie dzisiaj, bramki Aston villi mega szczęśliwe, tu mogła być spokojna wygrana legionistów

Dawid04111 komentarzy: 13297 newsów: 1421.09.2023, 20:14

@darek250s: dzbany, zarówno Grabara jak i autor takich gróźb... przy czym statystyczny kibol jest tlukiem, tak profesjonalnemu piłkarzowi nie wypada.

sWinny komentarzy: 784221.09.2023, 20:12

Czemu ten Slisz tak śmiga i rozumie grę A my musimy oglądać Krychowiaka w kadrze?

Ashburton komentarzy: 451421.09.2023, 20:09

Brawo Chambers

vergil99111 komentarzy: 128821.09.2023, 20:08

Muci, Josue, Wszolek - ładnie grają, jest trochę vibe takiego Radovica, Odijja-Ofoe czy Guilherme.

ostriket komentarzy: 663321.09.2023, 20:08

Aston Villa miała być czarnym koniem sezonu a ci od Legii dostają i grają jak późny Arsenal Emeryego... No z czym do ludzi

GreKa komentarzy: 339421.09.2023, 20:03

@darek250s napisał: "Wiadomość do partnerki Kamila Grabary:

-Chroń siebie i swojego męża. Będę was szukał w Kopenhadze i to pewne, że was znajdę”, „Hej dzi***, zniszczymy twoją rodzinę.

-Zabijemy twojego męża i ciebie, tylko czekajcie, powiedz Kamilowi, że będzie martwy. Wiemy również, gdzie mieszka jego rodzina."

Mickeylo komentarzy: 275621.09.2023, 19:52

@Spejsik napisał: "To są Turcy. Nie oczekuj od nich za dużo"

Grabara też nie błysnął intelektem wypisując takie rzeczy w SM w stronę ich klubu.

grzegorz1211 komentarzy: 1030521.09.2023, 19:52

grzegorz1211 komentarzy: 1030521.09.2023, 19:51

@darek250s: Nie usprawiedliwiam ludzi co pisali do partnerki Grabary. Ale zapomniałeś dodać że Grabara na Instagramie nazwał stadion Galaty gównianą dziurą, profesjonalny piłkarz nie powinien tak robić i jest możliwe że zostanie zawieszony na najbliższy mecz LM

Spejsik komentarzy: 343221.09.2023, 19:47

@Ashburton napisał: "Co tu się..."
To są Turcy. Nie oczekuj od nich za dużo.

Ashburton komentarzy: 451421.09.2023, 19:41

@darek250s napisał: "Wiadomość do partnerki Kamila Grabary:"
Co tu się...

GreKa komentarzy: 339421.09.2023, 19:40

zwierz komentarzy: 160521.09.2023, 19:27

@darek250s: partnerka Grabary raczej nie zagląda na Kanonierów i nie przeczyta Twoich pogróżek.

darek250s komentarzy: 10311 newsów: 521.09.2023, 19:21

Wiadomość do partnerki Kamila Grabary:

Chlopek komentarzy: 3594 newsów: 121.09.2023, 19:18

Tielemans nie grał u Brendana jak grali w Warszawie z Czesiem?

TheGunners273 komentarzy: 98621.09.2023, 19:14

liga austriacka, polska> jakaś angielska na kiju

Patriko komentarzy: 529621.09.2023, 19:13

No brawo Legia już drugi gol wbity Martinezowi, szkoda tylko że pewnie zaraz Tobiasz da Aston Villi jakiś prezent xD

kaman17 komentarzy: 498721.09.2023, 19:13