PSV rozbite! Arsenal z przytupem wraca do Champions League

PSV rozbite! Arsenal z przytupem wraca do Champions League 20.09.2023, 22:55, Michał Kwiatkowski 308 komentarzy

Ponad sześć lat czekali kibice Arsenalu na mecz Ligi Mistrzów na własnym obiekcie. Arsenal Stadium dzisiaj wybuchł radością, ponieważ Martin Odegaard poprowadził zespół do wysokiego zwycięstwa nad PSV. Bramki poza Norwegiem zdobywali: Gabriel Jesus, Leandro Trossard i Bukayo Saka.

Spotkanie pomiędzy Arsenalem, a PSV zapowiadało się istnie pasjonująco. Obie drużyny „zafiksowane” na punkcie gry ofensywnej – Holendrzy zachwyceni wielką formą Luuka de Jonga, a Anglicy z powracającym do wielkiej formy Gabrielem Jesusem. Pierwszy strzał na bramkę oddali goście. W 1. minucie Noa Lang zszedł z lewej strony na prawą nogę i uderzył w krótki róg bramki Davida Rayi, który był na posterunku. Na odpowiedź Arsenalu czekaliśmy niecałą minutę, bo akcję Odegaarda finalizował Bukayo Saka, ale tym razem bramkarz PSV sparował piłkę na rzut rożny. Reprezentant Anglii na bramkę w debiucie czekał raptem 8. minut, bo zupełnie niepilnowany Martin Odegaard zdecydował się na strzał, który sparował Benitez, ale zrobił to niefortunnie, bo pod nogi Saki, a ten w takich sytuacjach nie zwykł pudłować. Kibice zgromadzeni w deszczowym Londynie po raz pierwszy mogli cieszyć się z bramki.

Dwie minuty później powinno być 2:0, ale płaskie podanie Bena White’a minęło i Jesusa, i Trossarda. Arsenal wcisnął gaz od samego początku. W 20. minucie błysnął Brazylijczyk, który jeszcze na własnej połowie ograł Boscagliego i uruchomił Bukayo Sakę. Anglik wypatrzył na linii „szesnastki” Leandro Trossarda, a ten strzałem w długi róg podwyższył wynik na 2:0. Holenderzy wyglądali, jak zagubione dziecko we mgle, bo chwilę później mógł pogrążyć ich Kai Havertz. Niemal każde podanie w pole karne mogło skończyć się kolejną bramką. Argentyńczyk, Walter Benitez miał mnóstwo pracy, a kibice klubu z Philips Stadium mogą go śmiało określać mianem: Ministra Obrony Narodowej.

Poza bramkarzem wyróżniał się 20-letni Johan Bakayoko, który uderzeniami z dystansu nękał naszego Davida Rayę. Arteta nigdy nie rezygnuje ze swojego stylu gry i po chwili uśpienia znów zrobiło się gorąco pod bramką gości. W 38. minucie „zaspał” obrońca PSV, Tete, linię spalonego złamał znany na Wyspach Brytyjskich, Armel Bella-Kotchap i z lewej strony dośrodkował Trossard, a formalności dopełnił wracający do pełni formy, Gabriel Jesus. Można śmiało powiedzieć, że z taką formą „Kanonierzy” wyrastają na jednego z faworytów do zwycięstwa w Premier League. Do przerwy nic już się nie zmieniło, a zawodnicy obu ekip, zeszli do szatni przy wyniku 3:0. Trzeba przyznać, że powrót do Champions League wypadł co najmniej obiecująco.

Druga połowa rozpoczęła się od ostrej, agresywnej gry PSV. Holendrzy nie pozwalali rozwinąć skrzydeł naszym zawodnikom, a Olliver Boscagli szybko otrzymał żółtą kartkę za faul na Gabrielu Jesusie. „Kanonierzy” odpowiedzieli akcjami Martina Odegaarda i Leonardo Trossarda, chociaż akcja Belga zakończyła się ofsajdem. W 55. minucie doszło do spięcia na linii Declan Rice – Luuk de Jong, ale obyło się bez kartek. Kilka minut później o piłkę w rogu boiska powalczył Reiss Nelson, który wyłożył piłkę do Jesusa, ale ten minimalnie chybił celu.

W końcówce spotkania bardzo aktywny był Kai Havertz i to właśnie były zawodnik Chelsea, rozpoczął akcję w 70. minucie. Podanie do Emile Smith-Rowe’a, który wyrzucił pod linię końcową Reissa Nelsona. Młody Anglik jednak zdołał wycofać do Odegaarda, który przy asyście zawodników PSV dwukrotnie poprawiał piłkę na lewej nodze i uderzył mocno w dolny róg bramki Beniteza. KAPITALNE WEJŚCIE „KANONIERÓW” DO LIGI MISTRZÓW. Holendrzy pomimo zmian dalej byli w cieniu Arsenalu, który dominował w każdym aspekcie piłkarskiego rzemiosła. W drugim meczu naszej grupy Sevilla zremisowała na własnym boisku z RC Lens, 1:1. Przypomnijmy, że vicemistrz Francji to kolejny rywal naszej drużyny w Champions League.

Arsenal – PSV 4:0 (3:0)
1:0 – B. Saka (8.) asysta: M. Odegaard
2:0 – L. Trossard (20.) a: B. Saka
3:0 – G. Jesus (38.) a: L. Trossard
4:0 – M. Odegaard (70.) a: R. Nelson

Arsenal: Raya, White, Saliba, Gabriel, Zinczenko (58. Tomiyasu), Odegaard, Rice (75. Jorginho), Havertz, Saka (69. Fabio Vieira), Gabriel Jesus (69. Smith-Rowe), Trossard (58. Nelson)

PSV: Benitez, Teze, Bella-Kotchap (76. Ramalho), Boscagli, Dest, Schouten, Veerman, Bakayoko (65. Lozano), Saibari (65. Tillman), Lang (76. Vertessen), de Jong (90. Pepi)

Żółte kartki: White oraz Boscagli, Tillman, Schouten

Champions LeagueMartin OdegaardPSV Eindhoven autor: Michał Kwiatkowski źrodło: własne
Rynkos7 komentarzy: 682420.09.2023, 23:33

@Marzag napisał: "Dziwne życzenia biorąc pod uwagę że Aleksandra to prawdziwa osoba która tu regularnie przebywa i że ZielonyLisc jest zaręczony ;p"

Podobno co się wydarzyło na k.com zostaje na k.com.

Piotrek95 komentarzy: 964520.09.2023, 23:32

Saliba

praptak komentarzy: 882620.09.2023, 23:32

To że tu przebywa nie przeszkadza jej w zniszczeniu związku Zielonego Liścia takie dramaty są zbyt ciężkie na tę stronę

Womanizer komentarzy: 992820.09.2023, 23:32

Ale co Martin ma powtarzalność tych uderzeń zza szesnastki to poezja. Kolejny ważny element który doszlifował. U Ozila np strzał z dystansu praktycznie nie istniał.
Odegaard się wydaje że on nie ma sufitu. W wieku 26-27 lat to może być mutant na miarę KDB.

Trempa (redaktor) komentarzy: 1146 newsów: 12120.09.2023, 23:30

@Adamarsenal1 napisał: "[I will] enjoy tonight, have a nice late dinner tonight with my wife.

"My kids will be sleeping"

Ulala :)

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 120.09.2023, 23:29

@Rynkos7 napisał: "Co się odwlecze to nie uciecze kolego. Prędzej czy później dopadniemy jakiś Bayern czy PSG i Ty w końcu dopadniesz Aleksandrę :>"

Garfield_pl komentarzy: 2821320.09.2023, 23:28

Martin Ødegaard on the most pleasing aspect of the win: “I think the way we played. You saw the motivation, the energy straight from the start. To be back in this competition is huge for us as a club & I think you saw that on the pitch today. We really enjoyed it & we played a good game, of course some things we can still improve, but a solid performance & a great start to the competition.” [TNT] #afc

praptak komentarzy: 882620.09.2023, 23:28

@Rynkos7: Jak Ty przetrwałeś ten atak klonów dzielny bohaterze xd?

praptak komentarzy: 882620.09.2023, 23:27

@Piotrek95: Nie inaczej, zwłaszcza że pod pewnymi względami ligę holenderską ciężko nazwać śmieszną, imo świat piłki zawdzięcza jej całkiem sporo ^^

FlameDood komentarzy: 144420.09.2023, 23:27

Na prawdę piękny mecz przed derbami w niedzielę. Oby to jeszcze bardziej naładowało zawodników i by zrobili im jesień średniowiecza.

Overmars84 komentarzy: 16720.09.2023, 23:24

Ależ to był piękny wieczór, długo czekaliśmy na powrót do LM, a zwycięstwo w takim stylu cieszy podwójnie. Można iść spać z uśmiechem na ustach :)

Rynkos7 komentarzy: 682420.09.2023, 23:24

@ZielonyLisc napisał: "Oj tak, fajnie byłoby uwalić w grupie takie PSG czy Bayern, dało by to chłopakom niezłego kopa motywacyjnego i podniosło morale"

Be4Again komentarzy: 341420.09.2023, 23:22

Jeszcze w drugim meczu naszej grupy remis, lepiej być nie może :)

Lamoreaux komentarzy: 345920.09.2023, 23:22

Lista zakupów Mikela na ten weekend

Rury PCV (skreślone)
Kurczaki z KFC

Piotrek95 komentarzy: 964520.09.2023, 23:21

@praptak napisał: "Tak, i właściwie zaskoczyło mnie że próbowali "aż" tak odważnej gry (mimo że po pierwszej bramce próżno szukać innej opcji) ale tak jak piszesz, tam zawartość moszny jest na wysokim poziomie"

Bo to PSV ogólnie wygląda bardzo dobrze, ktoś powie że to tylko śmieszna liga holenderska ale oni do dziś nie przegrali meczu od lutego, 26 spotkań bez porażki

Be4Again komentarzy: 341420.09.2023, 23:21

My strzeliliśmy 4 i wygraliśmy, ManU dostało 4 i przegrało. Takie czwóreczki to ja lubię :)

Adamarsenal1 komentarzy: 319820.09.2023, 23:19

Mikel Arteta on Arsenal's Champions League win over PSV:

"[I will] enjoy tonight, have a nice late dinner tonight with my wife.

"My kids will be sleeping but I'm sure they enjoyed the game!" #UCL

Perconte komentarzy: 62820.09.2023, 23:19

Rzuci ktoś link ze skrótem meczu?

Olczyck komentarzy: 106220.09.2023, 23:17

@Womanizer: spokojnie w czerwcu już kilku będzie spranych jak nasz kapitan będzie podnosił 5 trofeum w tym sezonie oczywiście z dystansem

Gorrann komentarzy: 213120.09.2023, 23:17

Tierney mimo remisu dzisiaj też ładnie zagrał. Z tego co widzę, ma niezłą notę i najlepiej oceniony w defensywie, a nawet lepiej niż cały inter.

ZielonyLisc komentarzy: 2028720.09.2023, 23:17

Dzulian komentarzy: 257620.09.2023, 23:16

Postecoglu jak to zobaczy to zmieni taktykę że jednak murujemy :D

praptak komentarzy: 882620.09.2023, 23:15

@Be4Again: Tak, i właściwie zaskoczyło mnie że próbowali "aż" tak odważnej gry (mimo że po pierwszej bramce próżno szukać innej opcji) ale tak jak piszesz, tam zawartość moszny jest na wysokim poziomie

fabregas1987 komentarzy: 2582220.09.2023, 23:15

@praptak napisał: "Takie wejście w LM po latach było jak zajebista kolacja - zajebiste"

:D

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 120.09.2023, 23:15

Szkoda że się Havertz nie przełamał, to był spoko mecz by sobie strzelić gola.

Fajnie że po takim meczu czekają nas derby Londynu z rozpędzonym Tottenhamem. Będzie okazja pokazać im miejsce w szeregu.

FlameDood komentarzy: 144420.09.2023, 23:14

@Womanizer spokojnie na to przyjdzie czas w play-offach :)

Olczyck komentarzy: 106220.09.2023, 23:14

@FlameDood: kiedyś tak o nas mówiono jak jechaliśmy do Monachium czy Barcelony fajnie ze się to zmieniło:)

Garfield_pl komentarzy: 2821320.09.2023, 23:14

Martin Ødegaard vs. PSV:

90 minutes played

Womanizer komentarzy: 992820.09.2023, 23:14

Powiem wam że jest mi w ciul szkoda że nie mamy w grupie jakiegoś PSG czy Realu.
Ten zespół zasługuje żeby sprać po głowie jakiegoś giganta i być na ustach całego świata.

praptak komentarzy: 882620.09.2023, 23:12

Jakby ktoś się zastanawiał czemu taki mały ruch, to dlatego że walka Arsenalu się jeszcze nie skończyła, teraz jeszcze trochę między sobą trzeba i są niedokończone sprawy ^^

FlameDood komentarzy: 144420.09.2023, 23:12

Ten mecz idealnie pokazał jak kończą gorsze ekipy które chcą wyjść ofensywnie na Arsenal. Szybkie trzy i dobranoc. Co nie zmienia faktu, że PSV należy się szacunek za to. Na co dzień grają ofensywną piłkę w lidze i nie bali się tego przełożyć na mecz z Arsenalem. Równie dobrze mogli postawić autobus jak chociażby Everton i kto wie czy znów nie byłoby bicia głową w mur ze strony Arsenalu i granie na 1-0.

Be4Again komentarzy: 341420.09.2023, 23:11

@praptak: Mieli więcej jaj niż nasi wszyscy ostatni ligowi rywale, którzy jakby mogli to by grali na 8 obrońców. Wiem, że to oznaka szacunku, ale jak rywal muruje bramkę od 1 minuty i skupia się głównie na przeszkadzaniu w grze to takie mecze się po prostu średnio ogląda.

jumanji komentarzy: 105220.09.2023, 23:10

Pięknie opisany mecz. :)

Mickeylo komentarzy: 275620.09.2023, 23:10

Świetny mecz w wykonaniu całej drużyny, nawet gra Havertza mi się podobała i trzeba go pochwalić w koncu za dobry mecz w jego wykonaniu. Trio z Trossardem, Jesusem, Saka to maszyna do zabijania, do tego norweski dyrygent Odegaard za plecami i nie ma co zbierać. Dobre zmiany Nelsona, Emila i Fabio. Raya znów nie miał zabardzo groźnych sytuacji do bronienia ale biję od niego spokojem i opanowaniem jak od Stevena Seagala.

No i mamy pierwszy pokaż kanonady w tym sezonie i to jeszcze w LM po takiej długiej przerwie, także cieszy podwójnie. Fakt że PSV nam trochę w tym pomogło, grając otwarty futbol a nie murując w 11 na swojej połowie od 1 minuty jak to dotąd robili poprzedni przeciwnicy w PL ale jednak nasi zagrali dzisiaj świetny mecz, za co brawa na stojąco. Teraz prosiłbym o to samo z kurakami. COYG!

praptak komentarzy: 882620.09.2023, 23:08

@Be4Again: Dokładnie, zwłaszcza na początku po stracie pierwszej bramki bardzo składnie wychodziły im kontrowe akcje, wbrew pozorom nie był to typowy chłopiec do bicia więc tym większa satysfakcja. Havertz też się cieszy xd ^^

arsenallord komentarzy: 29735 newsów: 11720.09.2023, 23:08

MOTM Odegaard. Kapitalny występ godny najlepszego ŚPO na świecie. Kapitalny występ całej drużyny. Kai najlepszy mecz w Arsenalu. ESR, Nelson i Vieira fajne wejścia z ławki. Brak słabych punktów.
Szacunek do PSV za otwartą grę.

Teraz Spursy

sWinny komentarzy: 784320.09.2023, 23:07

Wrócił klimacik jak za Wengera.

Czas na niedzielny rosół.

Adamarsenal1 komentarzy: 319820.09.2023, 23:06

Pewne zwycięstwo, najmniejszy wymiar kary dla PSV.
Oby powtórka z Totkami :)

praptak komentarzy: 882620.09.2023, 23:04

@Embix napisał: "Gorzej niż Arsenal PSV?"
No aż tak to nie. To w sumie pjona

Be4Again komentarzy: 341420.09.2023, 23:04

Brawo dla PSV, nie przyjechali tu murować bramki i walczyć o remis, a próbowali grać ofensywnie (chociaż na początku). Podeszli odważniej niż choćby ManU w ostatnim meczu. Czy im się to opłaciło? To inna para kaloszy, ale my mieliśmy piękne widowisko :)

tomaszszef komentarzy: 152820.09.2023, 23:04

Piekny powrot do LM . Psv dzis zagralo otwarty mecz a tak przeciwko Afc sie nie gra i dostali baty. Teraz roztrzelac kury w nd .

Piotrek95 komentarzy: 964520.09.2023, 23:03

Dzisiaj wszystko wygladało znakomicie, nawet Havertz w miarę poprawnie

Do tego nawet Arteciorz uznał że Saka nie musi robić nadgodzin w tej firmie, fajne zmiany, fajnie pograli rezerwowi

Teraz cała naprzód na kurczaki

Embix komentarzy: 199320.09.2023, 23:03

@praptak napisał: "nie wykręcisz się, załatwiłeś mnie na cacy ;("
Gorzej niż Arsenal PSV?

Pitu88 komentarzy: 216620.09.2023, 23:03

Super wieczór. Arsenal wygrywa, a manure dostaje wpier... Piękny wieczór ;))

Arsenal2004 komentarzy: 375020.09.2023, 23:02

Szczerze to Havertz bardziej mi się na tym ataku podobał niż w pomocy.

praptak komentarzy: 882620.09.2023, 23:02

@Embix: nie wykręcisz się, załatwiłeś mnie na cacy ;(

Damper komentarzy: 235720.09.2023, 23:01

Wymarzony powrót do Ligi Mistrzów. Wszystko dzisiaj się zgadzało. Powodów do narzekania brak.

praptak komentarzy: 882620.09.2023, 23:01