PSV rozbite! Arsenal z przytupem wraca do Champions League

PSV rozbite! Arsenal z przytupem wraca do Champions League 20.09.2023, 22:55, Michał Kwiatkowski 308 komentarzy

Ponad sześć lat czekali kibice Arsenalu na mecz Ligi Mistrzów na własnym obiekcie. Arsenal Stadium dzisiaj wybuchł radością, ponieważ Martin Odegaard poprowadził zespół do wysokiego zwycięstwa nad PSV. Bramki poza Norwegiem zdobywali: Gabriel Jesus, Leandro Trossard i Bukayo Saka.

Spotkanie pomiędzy Arsenalem, a PSV zapowiadało się istnie pasjonująco. Obie drużyny „zafiksowane” na punkcie gry ofensywnej – Holendrzy zachwyceni wielką formą Luuka de Jonga, a Anglicy z powracającym do wielkiej formy Gabrielem Jesusem. Pierwszy strzał na bramkę oddali goście. W 1. minucie Noa Lang zszedł z lewej strony na prawą nogę i uderzył w krótki róg bramki Davida Rayi, który był na posterunku. Na odpowiedź Arsenalu czekaliśmy niecałą minutę, bo akcję Odegaarda finalizował Bukayo Saka, ale tym razem bramkarz PSV sparował piłkę na rzut rożny. Reprezentant Anglii na bramkę w debiucie czekał raptem 8. minut, bo zupełnie niepilnowany Martin Odegaard zdecydował się na strzał, który sparował Benitez, ale zrobił to niefortunnie, bo pod nogi Saki, a ten w takich sytuacjach nie zwykł pudłować. Kibice zgromadzeni w deszczowym Londynie po raz pierwszy mogli cieszyć się z bramki.

Dwie minuty później powinno być 2:0, ale płaskie podanie Bena White’a minęło i Jesusa, i Trossarda. Arsenal wcisnął gaz od samego początku. W 20. minucie błysnął Brazylijczyk, który jeszcze na własnej połowie ograł Boscagliego i uruchomił Bukayo Sakę. Anglik wypatrzył na linii „szesnastki” Leandro Trossarda, a ten strzałem w długi róg podwyższył wynik na 2:0. Holenderzy wyglądali, jak zagubione dziecko we mgle, bo chwilę później mógł pogrążyć ich Kai Havertz. Niemal każde podanie w pole karne mogło skończyć się kolejną bramką. Argentyńczyk, Walter Benitez miał mnóstwo pracy, a kibice klubu z Philips Stadium mogą go śmiało określać mianem: Ministra Obrony Narodowej.

Poza bramkarzem wyróżniał się 20-letni Johan Bakayoko, który uderzeniami z dystansu nękał naszego Davida Rayę. Arteta nigdy nie rezygnuje ze swojego stylu gry i po chwili uśpienia znów zrobiło się gorąco pod bramką gości. W 38. minucie „zaspał” obrońca PSV, Tete, linię spalonego złamał znany na Wyspach Brytyjskich, Armel Bella-Kotchap i z lewej strony dośrodkował Trossard, a formalności dopełnił wracający do pełni formy, Gabriel Jesus. Można śmiało powiedzieć, że z taką formą „Kanonierzy” wyrastają na jednego z faworytów do zwycięstwa w Premier League. Do przerwy nic już się nie zmieniło, a zawodnicy obu ekip, zeszli do szatni przy wyniku 3:0. Trzeba przyznać, że powrót do Champions League wypadł co najmniej obiecująco.

Druga połowa rozpoczęła się od ostrej, agresywnej gry PSV. Holendrzy nie pozwalali rozwinąć skrzydeł naszym zawodnikom, a Olliver Boscagli szybko otrzymał żółtą kartkę za faul na Gabrielu Jesusie. „Kanonierzy” odpowiedzieli akcjami Martina Odegaarda i Leonardo Trossarda, chociaż akcja Belga zakończyła się ofsajdem. W 55. minucie doszło do spięcia na linii Declan Rice – Luuk de Jong, ale obyło się bez kartek. Kilka minut później o piłkę w rogu boiska powalczył Reiss Nelson, który wyłożył piłkę do Jesusa, ale ten minimalnie chybił celu.

W końcówce spotkania bardzo aktywny był Kai Havertz i to właśnie były zawodnik Chelsea, rozpoczął akcję w 70. minucie. Podanie do Emile Smith-Rowe’a, który wyrzucił pod linię końcową Reissa Nelsona. Młody Anglik jednak zdołał wycofać do Odegaarda, który przy asyście zawodników PSV dwukrotnie poprawiał piłkę na lewej nodze i uderzył mocno w dolny róg bramki Beniteza. KAPITALNE WEJŚCIE „KANONIERÓW” DO LIGI MISTRZÓW. Holendrzy pomimo zmian dalej byli w cieniu Arsenalu, który dominował w każdym aspekcie piłkarskiego rzemiosła. W drugim meczu naszej grupy Sevilla zremisowała na własnym boisku z RC Lens, 1:1. Przypomnijmy, że vicemistrz Francji to kolejny rywal naszej drużyny w Champions League.

Arsenal – PSV 4:0 (3:0)
1:0 – B. Saka (8.) asysta: M. Odegaard
2:0 – L. Trossard (20.) a: B. Saka
3:0 – G. Jesus (38.) a: L. Trossard
4:0 – M. Odegaard (70.) a: R. Nelson

Arsenal: Raya, White, Saliba, Gabriel, Zinczenko (58. Tomiyasu), Odegaard, Rice (75. Jorginho), Havertz, Saka (69. Fabio Vieira), Gabriel Jesus (69. Smith-Rowe), Trossard (58. Nelson)

PSV: Benitez, Teze, Bella-Kotchap (76. Ramalho), Boscagli, Dest, Schouten, Veerman, Bakayoko (65. Lozano), Saibari (65. Tillman), Lang (76. Vertessen), de Jong (90. Pepi)

Żółte kartki: White oraz Boscagli, Tillman, Schouten

Champions LeagueMartin OdegaardPSV Eindhoven autor: Michał Kwiatkowski źrodło: własne
tomaszszef komentarzy: 152821.09.2023, 09:44

@Be4Again: Odegaard to jest "magic boy". Jak bedzie dalej tak sie rozwijal to moze liczyc na gigantyczna kariere . Pozostali zawodnicy afc tez mogą osiagnac sporo tylko aby im w glowach cos nie odbiło. Saka, Martinelli, Saliba a i inni tez bo nikogo nie skreślam . Mamy mlody sklad , ktory moze byc tylko lepszy a LM mamy duzo do zrobienia z tymi zawodnikami.

Gunner18AFC komentarzy: 3437 newsów: 321.09.2023, 09:44

@Mastec30: no raczej jeśli nie pokazał nic lepszego niż Ramsdale na treningu to by nie wyszedł w pierwszym składzie

coooyg11 komentarzy: 319721.09.2023, 09:43

@cyniek1994: ta bramka z Fulham to fiflak straszny, przypomnij sobie jak Aaron wygryzł Leno, było bardzo podobnie :)

Adi17 komentarzy: 300621.09.2023, 09:42

@bizooon napisał: "z nimi nie ma łatwo. Nie lubię gdy nasz faanbase jest tak pewny siebie, historycznie zdarzało się to odwracać na nazsą niekorzyść.
Ciekawe dlaczego Eddie wypadł z łask i wczoraj tyłka nie podniósł z ławki?"

Dlatego dałem z minką, bo jestem świadomy tego, że Tottenham w tym sezonie jest mocny, ale chcąc zdobywać trofea trzeba takie mecze wygrywać. 4:0 raczej nie bedzie, ale najważnejsze aby ugrać 3 punkty.

Mnie ciekawi na kogo w bramce postawi Arteta w niedziele. Na razie Raya grał z przeciętnymi zespołami, gdzie miał mało bronienia, więcej grania w dziadka.

cyniek1994 komentarzy: 56121.09.2023, 09:41

Też uważam, że ta zmiana jest dziwna. Decyzja Artety ale na miejscu Aarona bym się zdenerował i zirytował, nie popełnił jakiś błędów na poczatku sezonu by go sadzac na lawce, jakos Havertz gra straszny piach a wychodzil w wyjsciowym za kazdym razem :)

notopyk komentarzy: 348021.09.2023, 09:40

aaa i jeszcze jedno, bo widzę, że niektórzy już popadli w jakiś zachwyt.. przypominam, że to było tylko PSV z ligi ogórkowej, spokojnie ;) ładny wynik, ładna gra ale easy ludziska :) w niedziela jedna z pierwszych weryfikacji, bo leszczy z junajtet nie liczę, a już za 2tyg w niedziele prawdziwe wyzwanie w postaci city

blazejpak komentarzy: 33021.09.2023, 09:37

@coooyg11: prawda, ma świetny przegląd pola i dobrze komunikuje się z obrońcami.

Tylko jakoś tak dziwnie nadeszła ta zmiana i ciekawe czy nie powstanie jakiś kwas.

notopyk komentarzy: 348021.09.2023, 09:37

@DexteR_000: przecież jest przyśpiewka dla Odee, masa filmików lata po necie :)

odpisuję Ci tutaj bo w poście wcześniej już mógłbyś nie zauważyć ;)

Gofer999 komentarzy: 1470921.09.2023, 09:37

@Womanizer: Tylko żeby znowu nie wylądował na ławce jak będzie w gazie a Gabi wróci z kontuzji i z marszu do pierwszej 11.

coooyg11 komentarzy: 319721.09.2023, 09:37

@RoMbi: 2 razy źle podał, jednak to jak wznawia grę to najwyższa liga, nie wiem czy zwróciliście uwagę jaką zawodnicy czują pewność do jego osoby i jak często mu podają.

Dwa razy dał "przerzut" w tzw. chusteczkę na połowę PSV gdzie raz przyjmował Jesus, a drugi raz Saka, osobiście jestem zachwycony tym zawodnikiem :)

RoMbi komentarzy: 1389 newsów: 721.09.2023, 09:34

@coooyg11 napisał: "po "cichu" doświadczyliśmy zmiany nr 1, Raya w takiej formie nie odda miejsca w bramce Aaronowi"
Ja mam wrażenie, że Raya jeszcze nie był na poważnie sprawdzony w tych dwóch meczach, ale kurde te podania...

bizooon komentarzy: 693621.09.2023, 09:34

@coooyg11 napisał: "Raya w takiej formie nie odda miejsca w bramce Aaronowi"
a nie było tak że nawet Klebaniuk by to wybronił co psv strzelało?

notopyk komentarzy: 348021.09.2023, 09:33

Trossard wzór, jaram się tym gościem :) bardzo dobrze, że przyszedł on a nie jakiś, tfuu.. ukr za 100 baniek :) deal życia dla nas i dla czelsi xD

bizooon komentarzy: 693621.09.2023, 09:33

Nelsona to trzeba szanować. Wchodzi i daje jakość z ławki, dynamikę. Jeżei w lm po 4 meczach będzie wyjaśnione to dwa ostatnie jego, puchary krajowe też

coooyg11 komentarzy: 319721.09.2023, 09:32

Jeszcze co do meczu, chyba po "cichu" doświadczyliśmy zmiany nr 1, Raya w takiej formie nie odda miejsca w bramce Aaronowi

bizooon komentarzy: 693621.09.2023, 09:30

U nas Leo gra jak za dobrych czasów w Brighton i świetnie!

clash123 komentarzy: 188521.09.2023, 09:30

Siłą Arsenalu jest fakt że trzech podstawowych graczy jest kontuzjowanych ( Martinelli,Partey,Timber) a drużyna gra i to jak gra . To w końcu jest team z bardzo dobrymi zmiennikami ( Ramsdake na ten moment, Tomiyasu, Trossard , Vieira, Jorghinho, czy nawet ESR );Arteta od początku wiedział co robi . Szacunek

Womanizer komentarzy: 992821.09.2023, 09:28

Żeby na każdej pozycji był zmiennik z jakością Trossarda, to ten klub nigdy nie zginie.
Wchodzi na trudnym dla nas terenie na Goodison = gol. Liga Mistrzów = gol + asysta.
Na tournee w USA też cuda wyprawiał. Magik :)

bizooon komentarzy: 693621.09.2023, 09:27

@Adi17 napisał: "W weekend bis z Tottenhamem :)"
Ciekawe dlaczego Eddie wypadł z łask i wczoraj tyłka nie podniósł z ławki?

Mastec30 komentarzy: 622521.09.2023, 09:26

@Gunner18AFC napisał: "Z jednej strony dobrze, że nie ma sentymentow i gra lepszy, ale trochę mi go szkoda."

Mi właśnie szkoda takich opinii. Nie wiemy co pokazał Raya na treningu, możemy się domyślać tylko ale w 2 meczach w których mieliśmy okazję go zobaczyć nie miał chyba nawet pół trudnej sytuacji do obrony. Trochę podań popykał i tyle. A już się pojawiają zdanie że Raya lepszy. Emirates Cup, Tarcza Wspólnoty, CP, w tych meczach Aaron nas utrzymał przy życiu. Nie zawalił nic. Ramsdale zasłużył, żeby zagrać w tym meczu z PSV. Szkoda mi tak po ludzku. Zobaczymy jak ta rotacja będzie się układała i czy to faktycznie będzie rotacja.

bizooon komentarzy: 693621.09.2023, 09:24

@Adi17 napisał: "W końcu Rolls-Royce :)"
ale ja się bałem czy nasza stajnia mu odpowiednie opon na ten wyścig dobrała :) czy nie będzie uszkodzenia zawieszenia przez poślizgi w złych warunkach pogodowych

RoMbi komentarzy: 1389 newsów: 721.09.2023, 09:24

Taki 4rsenal to ja rozumiem

Garfield_pl komentarzy: 2821121.09.2023, 09:23

@Gunner18AFC napisał: "Chciałbym zarzucić temat Ramsdala.

Debiutiujemy w LM a Aaron jako trzon tej drużyny, która wywalczyła awans zaczyna mecz na ławce kosztem Rayi który gra u nas drugi mecz.

Jeśli wszystko będzie szło dobrze, to takich rozkmin z każdym okienkiem będzie tylko więcej, bo nietykalnych mamy garstkę , ale zdrowa rywalizacja tylko rozwinie ta drużynę:) myślę że Ramsdale też sporo pogra i będzie rotacja na tej pozycji też, a nawet serio nie zdziwi mnie rotacja w bramce w trakcie meczu, gdy któryś z bramkarzy będzie wyglądał niepewnie,czy też trzeba będzie inaczej rozgrywać. Raya gra lepiej nogami, Ramsdale jest wyższy i potrafi wyciągać trudne piły, zobaczymy. Na pewno w każdym meczu, część kibiców będzie narzekać, gdy ich ulubieńcy będą na ławce , ale o to chodzi , żeby tylko takie zmartwienia były:)

kaman17 komentarzy: 498721.09.2023, 09:17

Mi się wydaje, że Ramsdale dość niespokojnie zaczął sezon. W okresie przygotowawczym i w lidze popełnił kilka mniejszych czy większych błędów. Także raczej sportowo przegrał na chwilę obecną walkę, ale swoje w tym sezonie na pewno zagra, bo w końcu zostałem najlepszym bramkarzem Premier League w tamtym sezonie.

Ashmadia komentarzy: 174821.09.2023, 09:08

Cholernie szkoda, facet buduje nowy Arsenal i to w dużej mierze on wywalczył awans do LM po tylu latach. Mam nadzieję, że jest tytanem psychicznym i wyjdzie z tego jeszcze silniejszy i lepszy.

Gunner18AFC komentarzy: 3437 newsów: 321.09.2023, 09:05

Chciałbym zarzucić temat Ramsdala.

Gonzo92 komentarzy: 19621.09.2023, 08:58

Leandro Trossard to najlepsze co mogło nam się przytrafić.

Adi17 komentarzy: 300621.09.2023, 08:36

@Piotrek95 napisał: "Saliba

W końcu Rolls-Royce :)

Adi17 komentarzy: 300621.09.2023, 08:35

Bardzo dobry występ i co ważne w miarę niskim nakładem sił przed niedzielą!
W weekend bis z Tottenhamem :)

Goonder komentarzy: 440 newsów: 121.09.2023, 08:27

Wczoraj świetny mecz Arsenalu. A dziś idę na Aston. Dobrze, że Legia gra pierwszy mecz z nimi - może będą jeszcze walczyć, a Aston wyjdzie w miarę silnym składem

tomaszszef komentarzy: 152821.09.2023, 08:25

Dobrze ze arteta zmiany wczoraj zrobil i kazdy chwile pogral. Havertz dalej mnie nie przekonuje ale moze sie rozkreci. Widac ze vieira chce grac . Ciekawe kto zagra w bramce nastepny mecz. Niech rywalizują, my jako kibice chcemy jak nawyzszy poziom a sentymenty niestety musimy odlozyc na bok.

Be4Again komentarzy: 341121.09.2023, 07:53

@fabregas1987 napisał: "Jego kariera przebiegała przez rożne zakręty, ale trzeba pamiętać, ze 7-8 lat temu świat okrzyknął go największym talentem pokolenia, a Real sprowadził go w wieku 15 lat! Wreszcie zaczyna wypełniać swój potencjał i mamy mega szczęście, ze to właśnie na Emirates będzie doszlifowywał swój diament. Ciekawe czy kiedyś dwóch Norwegów będzie sie mierzylo o ZP ;)"

W jednym z obszernych wywiadów Martin sam przyznał, że transfer do RM to był zbyt pochopny ruch. Za szybko się to wydarzyło. Łatka największego "talentu" Europy trochę mu ciążyła, kibice RM oczekiwali od niego z miejsca fajerwerków na poziomie Messiego, a to nie jest ten typ zawodnika.

U nas też na początku był krytykowany. Potrzebował roku czasu żeby poczuć się pewnie i teraz zaczyna nam się odpłacać ca cierpliwość i zaufanie. Martin rósł systematycznie z rozwojem klubu. Trafił do nas w idealnym momencie swojej kariery i "etapie" odbudowy AFC.

Furgunn komentarzy: 925421.09.2023, 07:12

Ale muszą się nas bać w tej LM :D

Garfield_pl komentarzy: 2821121.09.2023, 06:57

Mikel Arteta told Arsenal to ‘trust the process’. He was right. Report from the Emirates where the Gunners returned to the Champions League with a bang.

Garfield_pl komentarzy: 2821121.09.2023, 06:56

"It was really emotional just listening to the music and the atmosphere that we had in the stadium. It is a good memory for the first game to win 4-0 and the way we played, I’m really happy."

The boss reflects on his @ChampionsLeague managerial debut

damianARSENAL komentarzy: 853421.09.2023, 06:33

Powitać w ten piękny poranek!

Czeczenia komentarzy: 1249421.09.2023, 05:33

Piękny powrót, PSV rozbite, Arsenal z orkiestrą i najlepszym meczem w sezonie.

A teraz czas na niedzielę i kolejne lanie lamusów.

lutek144 komentarzy: 15021.09.2023, 02:24

Pany ma może ktoś dostęp do naszego meczu z polskim komentarzem od momentu wejścia na murawę, bo przyznam szczerze, że się poryczałem jak usłyszałem znów hymn LM na Emirates po tylu latach. A chciałbym jeszcze raz to usłyszeć :)

jurasmolas44 komentarzy: 184921.09.2023, 01:00

@Marzag: jakby koledzy podali albo nie przeszkadzali to miałby gola i dwie asysty. Ja tam w niego wierzę i jedyne co brakuje w tym. Wyniku to jego gol

mlody323323 komentarzy: 212321.09.2023, 00:59

@Piotrek95: szkoda bo juz chyba w tym sezonie nie poleci na Emirates
Rihanna Oh NA NA , whats my name
OH NA NA , whats my name xD

mlody323323 komentarzy: 212321.09.2023, 00:55

@Marzag: mam Nadzieje ,ze ktoś w końcu zniweluje statystykę Ramsdale'a do tej pory on najwięcej wpuszczał zza pola karnego , natomiast był w w czołówce jesli chodzi o sytuacje sam na sam juz nie raz pisałem i powtórzę znowu Aaronowi łatwiej zapakować sito z dystansu niz trafic z bliska

fabregas1987 komentarzy: 2582221.09.2023, 00:09

@Womanizer napisał: "Odegaard się wydaje że on nie ma sufitu. W wieku 26-27 lat to może być mutant na miarę KDB."

praptak komentarzy: 882620.09.2023, 23:43

@Olczyck napisał: "Skopiowany komentarz jednego kibica Liverpoolu.

"My bez lavii jak będziemy grać z Arsenalem to ich pocisniemy ostro bo połowa poprzedniego sezonu wyszła i już ten najbardziej irytujący w internecie fanbase się podniósł. Więc nie mogę doczekać się tego meczu to wrócą do rzeczywistości""

@Olczyck napisał: "ten najbardziej irytujący w internecie fanbase"
Zawsze mam nadzieję na podium ale jeśli nawet tutaj mamy mistrzostwo to w PL chyba pozamiatane

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 120.09.2023, 23:38

Jak będziemy grac na Old Trafford z United to powinnismy strzelac wiecej z dystansu, to chyba najgorzej broniacy strzaly bramkarz w premier league.

Olczyck komentarzy: 106120.09.2023, 23:37

Skopiowany komentarz jednego kibica Liverpoolu.

Co oni biorą to ja nie wiem xD

Piotrek95 komentarzy: 964520.09.2023, 23:37

Pamietam jak była tu dyskusja kto będzie wiekszym flopem, Mount w United czy Havertz w Arsenalu ale widzę że Onana chyba rozstrzygnął tę dyskusję

kubex komentarzy: 575320.09.2023, 23:37

Jak się na niego patrzy to można zapomnieć że on ma dopiero 24 lata.

Garfield_pl komentarzy: 2821120.09.2023, 23:36

Piękny środowy wieczór,wygrana, a do tego porażka mułów ( wynik trochę zakłamuje to jak dramatycznie wyglądali), no i nastroje pozytywne na derby. Zrobić w niedzielę rosół , to plan idealny, choć może nie być łatwo;)

Rynkos7 komentarzy: 682420.09.2023, 23:34

@praptak napisał: "Jak Ty przetrwałeś ten atak klonów dzielny bohaterze xd?"