PSV rozbite! Arsenal z przytupem wraca do Champions League

PSV rozbite! Arsenal z przytupem wraca do Champions League 20.09.2023, 22:55, Michał Kwiatkowski 308 komentarzy

Ponad sześć lat czekali kibice Arsenalu na mecz Ligi Mistrzów na własnym obiekcie. Arsenal Stadium dzisiaj wybuchł radością, ponieważ Martin Odegaard poprowadził zespół do wysokiego zwycięstwa nad PSV. Bramki poza Norwegiem zdobywali: Gabriel Jesus, Leandro Trossard i Bukayo Saka.

Spotkanie pomiędzy Arsenalem, a PSV zapowiadało się istnie pasjonująco. Obie drużyny „zafiksowane” na punkcie gry ofensywnej – Holendrzy zachwyceni wielką formą Luuka de Jonga, a Anglicy z powracającym do wielkiej formy Gabrielem Jesusem. Pierwszy strzał na bramkę oddali goście. W 1. minucie Noa Lang zszedł z lewej strony na prawą nogę i uderzył w krótki róg bramki Davida Rayi, który był na posterunku. Na odpowiedź Arsenalu czekaliśmy niecałą minutę, bo akcję Odegaarda finalizował Bukayo Saka, ale tym razem bramkarz PSV sparował piłkę na rzut rożny. Reprezentant Anglii na bramkę w debiucie czekał raptem 8. minut, bo zupełnie niepilnowany Martin Odegaard zdecydował się na strzał, który sparował Benitez, ale zrobił to niefortunnie, bo pod nogi Saki, a ten w takich sytuacjach nie zwykł pudłować. Kibice zgromadzeni w deszczowym Londynie po raz pierwszy mogli cieszyć się z bramki.

Dwie minuty później powinno być 2:0, ale płaskie podanie Bena White’a minęło i Jesusa, i Trossarda. Arsenal wcisnął gaz od samego początku. W 20. minucie błysnął Brazylijczyk, który jeszcze na własnej połowie ograł Boscagliego i uruchomił Bukayo Sakę. Anglik wypatrzył na linii „szesnastki” Leandro Trossarda, a ten strzałem w długi róg podwyższył wynik na 2:0. Holenderzy wyglądali, jak zagubione dziecko we mgle, bo chwilę później mógł pogrążyć ich Kai Havertz. Niemal każde podanie w pole karne mogło skończyć się kolejną bramką. Argentyńczyk, Walter Benitez miał mnóstwo pracy, a kibice klubu z Philips Stadium mogą go śmiało określać mianem: Ministra Obrony Narodowej.

Poza bramkarzem wyróżniał się 20-letni Johan Bakayoko, który uderzeniami z dystansu nękał naszego Davida Rayę. Arteta nigdy nie rezygnuje ze swojego stylu gry i po chwili uśpienia znów zrobiło się gorąco pod bramką gości. W 38. minucie „zaspał” obrońca PSV, Tete, linię spalonego złamał znany na Wyspach Brytyjskich, Armel Bella-Kotchap i z lewej strony dośrodkował Trossard, a formalności dopełnił wracający do pełni formy, Gabriel Jesus. Można śmiało powiedzieć, że z taką formą „Kanonierzy” wyrastają na jednego z faworytów do zwycięstwa w Premier League. Do przerwy nic już się nie zmieniło, a zawodnicy obu ekip, zeszli do szatni przy wyniku 3:0. Trzeba przyznać, że powrót do Champions League wypadł co najmniej obiecująco.

Druga połowa rozpoczęła się od ostrej, agresywnej gry PSV. Holendrzy nie pozwalali rozwinąć skrzydeł naszym zawodnikom, a Olliver Boscagli szybko otrzymał żółtą kartkę za faul na Gabrielu Jesusie. „Kanonierzy” odpowiedzieli akcjami Martina Odegaarda i Leonardo Trossarda, chociaż akcja Belga zakończyła się ofsajdem. W 55. minucie doszło do spięcia na linii Declan Rice – Luuk de Jong, ale obyło się bez kartek. Kilka minut później o piłkę w rogu boiska powalczył Reiss Nelson, który wyłożył piłkę do Jesusa, ale ten minimalnie chybił celu.

W końcówce spotkania bardzo aktywny był Kai Havertz i to właśnie były zawodnik Chelsea, rozpoczął akcję w 70. minucie. Podanie do Emile Smith-Rowe’a, który wyrzucił pod linię końcową Reissa Nelsona. Młody Anglik jednak zdołał wycofać do Odegaarda, który przy asyście zawodników PSV dwukrotnie poprawiał piłkę na lewej nodze i uderzył mocno w dolny róg bramki Beniteza. KAPITALNE WEJŚCIE „KANONIERÓW” DO LIGI MISTRZÓW. Holendrzy pomimo zmian dalej byli w cieniu Arsenalu, który dominował w każdym aspekcie piłkarskiego rzemiosła. W drugim meczu naszej grupy Sevilla zremisowała na własnym boisku z RC Lens, 1:1. Przypomnijmy, że vicemistrz Francji to kolejny rywal naszej drużyny w Champions League.

Arsenal – PSV 4:0 (3:0)
1:0 – B. Saka (8.) asysta: M. Odegaard
2:0 – L. Trossard (20.) a: B. Saka
3:0 – G. Jesus (38.) a: L. Trossard
4:0 – M. Odegaard (70.) a: R. Nelson

Arsenal: Raya, White, Saliba, Gabriel, Zinczenko (58. Tomiyasu), Odegaard, Rice (75. Jorginho), Havertz, Saka (69. Fabio Vieira), Gabriel Jesus (69. Smith-Rowe), Trossard (58. Nelson)

PSV: Benitez, Teze, Bella-Kotchap (76. Ramalho), Boscagli, Dest, Schouten, Veerman, Bakayoko (65. Lozano), Saibari (65. Tillman), Lang (76. Vertessen), de Jong (90. Pepi)

Żółte kartki: White oraz Boscagli, Tillman, Schouten

Champions LeagueMartin OdegaardPSV Eindhoven autor: Michał Kwiatkowski źrodło: własne
kaman17 komentarzy: 498721.09.2023, 19:12

Legia 2:1 XD

Freo98 komentarzy: 643221.09.2023, 19:03

@Chlopek: no wczoraj to jakby coś czytali, a nie mecz komentowali. A tu gosc fajne emocje robi ( w meczu Legii)

TheGunners273 komentarzy: 98621.09.2023, 19:02

liverpool też mocno zaczął

jsky007 komentarzy: 66121.09.2023, 18:57

@Chlopek: No Maciek Żurawski to słabo wypadł wczoraj

sWinny komentarzy: 784321.09.2023, 18:56

Jak to dobrze, że my tego Chambersa się pozbyliśmy. Gościu to poziom między Mustafim a Squilacim

Chlopek komentarzy: 3594 newsów: 121.09.2023, 18:56

@Chlopek: Znaczy jeden z nagrania - dzisiaj obejrzałem.

Chlopek komentarzy: 3594 newsów: 121.09.2023, 18:54

@Freo98: Oglądałem wczoraj dwa mecze. Nasz i Mułów, w obu tych meczach komentarz tragedia.

clash123 komentarzy: 188521.09.2023, 18:30

Trochę śmieszą mnie te dywagacje . Prawda jest taka że gdyby Ramsdale zagrał wczoraj, też byłoby dobrze. Mamy dwóch świetnych bramkarzy a Arteta twardy orzech do zgryzienia

alexis1908 komentarzy: 360721.09.2023, 17:58

@Gunner18AFC: On już wczoraj nie wyglądał na tej ławce jakby miał płakać zaraz . Sam jestem jego fanem ale sam sobie winien był bardzo niepewny . Raya narazie wygląda jakby był 2 polki wyżej fakt nie miał może ciężkich interwencji ale az bije od niego pewność siebie nie ma obaw przy każdym rogu że się z piłką minie .

Gunner18AFC komentarzy: 3437 newsów: 321.09.2023, 17:52

No to niezłe głosy chodzą, że Ramsdale idzie w odstawkę. Oby się spiął i poprawił, a nie zaczął płakać.

Mastec30 komentarzy: 622521.09.2023, 17:43

David Raya is set to become Arsenal’s undisputed No1. Arteta views Raya as an upgrade on Ramsdale - and has relied heavily on stats to back up his argument. [@johncrossmirror]

Szkoda że przy Havertzu nie widzi że tam by się przydał Upgrade

Ranczomen komentarzy: 1234521.09.2023, 17:27

Przede wszystkim to Havertz w 98 przypadkach na 100 wchodzi w linie obrońców, rzadko schodzi niżej, żeby rozgrywać akcje. Całkowitą zmianę widać było jak zaczął grać na napastniku. Wtedy faktycznie widać było, że się ożywił.

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 121.09.2023, 17:13

@Rafson95 napisał: "To dlaczego piłkarze Arsenalu tak rzadko podają do Havertza?"
Bo wolą podać do Odegaarda, mają do niego więcej zaufania. Ale to nie znaczy że podają na siłę do Odegaarda, bo zarówno Odegaard się pokazuje do podań jak i Havertz więc jeśli mają wybór to podają zazwyczaj do Norwega.

Rafson95 komentarzy: 1057821.09.2023, 17:08

@Marzag: To dlaczego piłkarze Arsenalu tak rzadko podają do Havertza?

Dzulian komentarzy: 257621.09.2023, 17:04

@grzegorz1211 napisał: "koguty w niedzielę nam tyle miejsca na boisku nie zostawią"

Dziwne, bo do tej pory zostawiają. MU miało XG 1,94 na ich stadionie. Do tego ewidentny nieodgwizdany karny za rękę. Powinni spokojnie przegrać tamten mecz. Jak zagrają podobny mecz co na MU. To jestem spokojny o jakieś 3-1

arsenallord komentarzy: 29735 newsów: 11721.09.2023, 16:53

Nie no to akurat widać gołym okiem, że piłkarze jeszcze nie mają takiego zaufania do Kaia i czasami powinni,ale mu nie podają. Oby się to zmieniło i ten wczorajszy mecz daje nadzieję

grzegorz1211 komentarzy: 1030521.09.2023, 16:45

Mecz z PSV był zdecydowanie inny niż te co gramy w lidze, w Anglii nikt nam tyle miejsca i swobody nie zostawia i zdecydowanie gra jest ostrzejsza. Z PSV to był taki ładny, łatwy, otwarty i przyjemny dla oka mecz. Gra się tak jak przeciwnik pozwala, a PSV pozwoliło na bardzo dużo, koguty w niedzielę nam tyle miejsca na boisku nie zostawią

JP3 komentarzy: 175521.09.2023, 16:45

Ciekawostka: Jesus ma obecnie 21 G/A w 37 meczach dla Arsenalu.

Garfield_pl komentarzy: 2821621.09.2023, 16:42

Everton have confirmed that they are working alongside Merseyside Police after reported racism towards an Arsenal player

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 121.09.2023, 16:40

@Rafson95 napisał: "Ta i myślisz, że zawodnicy Arsenalu mając piłkę pomijają rzekomo świetnie grającego bez piłki Kaia tylko po to, zeby na siłe szukac Odegaarda xd"
Ale to Twoje zdanie, że na siłę szukają Odegaarda, proszę mi go nie wmawiać.

Rafson95 komentarzy: 1057821.09.2023, 16:25

@Marzag: Ta i myślisz, że zawodnicy Arsenalu mając piłkę pomijają rzekomo świetnie grającego bez piłki Kaia tylko po to, zeby na siłe szukac Odegaarda xd

Zejdź na ziemie

pLYTEK komentarzy: 412021.09.2023, 16:25

@Marzag napisał: "Jedyne co mi się nie podobało u Rayi to to że sobie stawał kilka metrów obok bramki jak chciał się ustawić do ewentualnego podania"

XDDDD

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 121.09.2023, 16:22

@Rafson95 napisał: "ciekawe dlaczego xd" @Rafson95 napisał: "ciekawe dlaczego xd"
Bo Odegaard jest zgrany z drużyną i to jest jeden z najlepszych pomocników na świecie. Fajnie, że to odkryłeś.

Rafson95 komentarzy: 1057821.09.2023, 16:20

@Marzag napisał: "jest rzadziej wybieraną opcją niż Odegaard."
ciekawe dlaczego xd

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 121.09.2023, 16:18

@Rafson95 napisał: "Havertz przez 90 minut zaliczył 27 prób podań. Przy 53 Ricea (który zszedł) i 70 Ode. Był po prostu znów poza grą."
Tak by mogła pomyśleć osoba która oglądała mecz na livesports.pl

Havertz pokazuje się do podań ale jest rzadziej wybieraną opcją niż Odegaard.

Rafson95 komentarzy: 1057821.09.2023, 16:12

@Marzag: Havertz przez 90 minut zaliczył 27 prób podań. Przy 53 Ricea (który zszedł) i 70 Ode. Był po prostu znów poza grą.

Olczyck komentarzy: 106221.09.2023, 16:09

Widziałem ktoś tu oglądał One Piece nie oglądałem ale myślę że White idealnie pasuje do roli Trafalgara

Czeczenia komentarzy: 1249421.09.2023, 15:56

Nie ma sensu nic pisać o Rayi. Wystarczy cofnąć się z o dwa lata i poczytać o pierwszych występach Ramsdale'a.
To nic, że w meczach z Norwich czy Burnley nie miał nic do roboty, ale przecież obrona tak pewnie wyglądała. Nie to co za Leno.

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 121.09.2023, 15:53

A tu Raya vs PSV:

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 121.09.2023, 15:44

Havertz vs PSV

Raya bardzo często szukał go długimi podaniami, Havertz dobrze sobie z nimi radził. Szkoda, że nie przypieczętował występu bramką.

fabregas1987 komentarzy: 2582221.09.2023, 15:30

Raya wygląda pewnie, to prawda, ale nie zapominajmy, ze z Evertonem i PSV on praktycznie nie miał nic do roboty. Myśle, ze wyjdzie w niedzielnych derbach od pierwszej minuty i to będzie jego pierwszy sprawdzian

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 121.09.2023, 15:17

@coooyg11 napisał: "a to jest spowodowane FUNDAMENTALNĄ zasadą piłki nożnej, nie można podawać do bramkarza gdy stoi w świetle bramki :)"
Podawać można gdy stoi w świetle bramki, zawsze można tak się ustawić względem bramkarza że będzie w świetle bramki, ale podanie powinno być tak skierowane by w przypadku pustego przelotu wylądowało obok bramki :P

aguero10 komentarzy: 858921.09.2023, 15:17

Poprostu Arteta woli jak bramkarz gra nogami niż rękoma dlatego Raya ma podstawę xd

Jeszcze bym się wstrzymał co do oceny Hiszpana . Ale mam wrażenie że Ramsdale może posiedzieć na ławce . Taka sama sytuacja z Leno niby Niemiec dobrze bronił ale Mikel uparł się na Anglik . Tu taka sama sytuacja . Rywalizacja potrzebna tak czy siak i będzie grał lepszy .

coooyg11 komentarzy: 319721.09.2023, 15:10

@Marzag: a to jest spowodowane FUNDAMENTALNĄ zasadą piłki nożnej, nie można podawać do bramkarza gdy stoi w świetle bramki :)

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 121.09.2023, 14:50

Jedyne co mi się nie podobało u Rayi to to że sobie stawał kilka metrów obok bramki jak chciał się ustawić do ewentualnego podania od rozgrywających między sobą obrońców, robił to nawet jak przeciwnicy byli bardzo blisko piłkarzy grających piłką, jeden kiks i można strzelać do pustej. Rice raz w takiej sytuacji skiksował ale piłka wylądowała na aucie.

nt2b komentarzy: 202 newsów: 421.09.2023, 14:37

@enrique: fakt jest taki, że on ma takie pewne siebie i luźne ruchy, których u Ramsdale'a nie widać. Ale poczekajmy w wydawaniem wyroków na mecze, w których będzie miał więcej roboty. :)

ZielonyLisc komentarzy: 2028721.09.2023, 14:24

@Rafson95: nie odpisze bo pokryjomu trzyma za kieszeń R700

Rafson95 komentarzy: 1057821.09.2023, 14:17

Ciekawe co by mi odpisał @ArsenalChampion jakbym go dziś zapytał, czy nadal uważa że Gabriel nie jest za dobry z piłką przy nodze.
Wczoraj kolejne wyśmienite podanie za linię obrony przeciwnika w akcji bramkowej.

Niestety ostatnio kiedy go o to zapytałem to za odpowiedź otrzymał bana ;/

enrique komentarzy: 1922521.09.2023, 14:13

Ja bym się wstrzymał z takimi szybkimi zmianami - poczekajmy wpierw na to, co Raya pokaże grając z czołówką ligową i topowymi zespołami w LM.

BizoNxd6 komentarzy: 288121.09.2023, 14:12

Jak dla mnie Raya powinien teraz być naszym nr. 1
Bardzo dobry i pewny siebie bramkarz, zero błędów i elektryczności, sztos totalny.

bizooon komentarzy: 693921.09.2023, 14:02

@ozzy95 napisał: "masz batonika w kieszeni, ale teraz się nie podzielisz."
lepiej tak niż jak wieszcz śpiewa:
" Podchodzi dziewczyna i pyta: Czy mogę od Pana ogień?
a ty wiesz że to nie gramatycznie i tylko popiół masz"

ozzy95 komentarzy: 1971 newsów: 121.09.2023, 13:59

@ZielonyLisc napisał: "pomalutku do celu, jestem na etapie 2 bazy"

bardzo dobrze! pamiętaj żeby nie przedobrzyć, jak zobaczy wysuniętego napastnika przez spodnie, to mówisz, że masz batonika w kieszeni, ale teraz się nie podzielisz.

bizooon komentarzy: 693921.09.2023, 13:58

@DavidSilva21 napisał: "Son może z niego zrobić wiatrak w niedzielę."
Xhaka go zaasekuruje... a nie czekej.....
Jest opcja na Tomiego albo Kiwiego w obronie, ale wiemy że czasem to nie przynosi rezultatów

bizooon komentarzy: 693921.09.2023, 13:53

@Rafson95 napisał: "To po 2 miesiącach znajomości pozwoliła sobie nawet włożyć ręki w majtki? Ewenement."
No spotkania rzadko, nie wyszła do końca mentalnie z poprzedniego związku, niech żałuje teraz

MarkOvermars komentarzy: 914521.09.2023, 13:51

Mem o Ten Hagu

Broda i para zakoli nie zrobią z Ciebie Guardioli

XD

Rafson95 komentarzy: 1057821.09.2023, 13:50

@bizooon: To po 2 miesiącach znajomości pozwoliła sobie nawet włożyć ręki w majtki? Ewenement.

DavidSilva21 komentarzy: 338121.09.2023, 13:49

Timber niech wraca jak najszybciej bo nie mogę patrzeć na grę Ukraińca w obronie.
Son może z niego zrobić wiatrak w niedzielę.