Pucharowa posucha przełamana - Arsenal z FA Cup!

Pucharowa posucha przełamana - Arsenal z FA Cup! 17.05.2014, 18:55, Łukasz Kęczkowski 13469 komentarzy

Wielu kibiców Arsenalu oczekiwało łatwego i przyjemnego do obejrzenia meczu, który miał zakończyć pucharową posuchę. Niestety gracze Wengera bardzo lubią utrudniać sobie życie i dawać fory rywalom, dlatego też w dzisiejszym spotkaniu postanowili dać strzelić sobie dwie bramki w przeciągu pierwszych dziesięciu minut. Wiarę w serca fanów przywrócił fenomenalny gol z rzutu wolnego Santiego Cazorli. Do przerwy Kanonierzy przegrywali 1:2. Na szczęście udało się zdobyć jeszcze jedną bramkę i doprowadzić do remisu. Niestety w regulaminowym czasie gry utrzymywał się remis i do wyłonienia zwycięzcy potrzebowaliśmy dogrywki. W trakcie dodatkowych 30 minut znacznie przeważali gracze Arsenalu, jednak przez długi czas nie byli w stanie tego udokumentować bramką. Na szczęście w końcu udało się to Ramseyowi i po 8 latach, 11 miesiącach i 26 dniach udało się przełamać pucharową posuchę. Arsenal wygrywa FA Cup!

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Fabiański - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta, Ramsey - Cazorla, Özil, Podolski - Giroud.

Hull City: McGregor; Davies, Bruce, Chester, Rosenior, Elmohamady, Livermore, Huddlestone, Meyler, Quinn, Fryatt.

W 3. minucie ujrzeliśmy pierwszą bramkę w tym meczu, niestety autorstwa gracza Hull. Huddlestone oddał strzał z dystansu, który odbił się od Chestera i zmylił Fabiańskiego. Polak próbował interweniować, lecz nie udało mu się nawet sparować futbolówki i ta wpadła do siatki. 1:0 dla Hull.

Pięć minut później drugą bramkę strzelili gracze Hull. Piłkę dośrodkowaną z lewego skrzydła uderzył głową jeden z graczy Tygrysów, ta odbiła się od słupka i spadła pod nogi Curtisa Daviesa, który bez zastanowienia wpakował ją do bramki i powiększył przewagę graczy Steve'a Bruce'a.

W 13. minucie bardzo bliscy strzelenia trzeciej bramki byli gracze Hull. Bruce uderzył głową, lecz jego strzał z linii bramkowej wybił Kieran Gibbs.

17. minuta i gol kontaktowy dla Arsenalu! Sędzia przyznał Kanonierom rzut wolny po faulu Bruce'a na Cazorli. Piłkę na około 30. metrze ustawił sobie sam poszkodowany i fenomenalnym uderzeniem pokonał McGregora! Piękny strzał Hiszpana i Arsenal przegrywa już tylko jedną bramką!

Cztery minuty później bliski wyrównania był Ozil, jednak po dośrodkowaniu Podolskiego Niemiec nie trafił w piłkę, a ta przeleciała dalej, do obrońców Hull.

W 28. minucie z groźną kontrą wyszli gracze Arsenalu, jednak podanie Ramseya do Girouda znacznie spowolniło akcję. Francuz próbował uderzyć na bramkę, jednak jego strzał został zablokowany przez Daviesa. Piłka spadła jednak do znajdującego się 40 metrów od bramki Podolskiego, który bez zastanowienia huknął ze znacznej odległości, jednak i ten strzał został zablokowany.

W 40. minucie na skrzydłowych Arsenalu zdenerwował się Koscielny i postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Przyjął piłkę, popędził lewą flanką i dośrodkował równie celnie co Sagna.

Cztery minuty później piłkę wywalczył Giroud, lecz był w słabej sytuacji do strzału, dlatego też zdecydował się na dośrodkowanie, niestety piłka nie trafiła do nikogo.

W 54. minucie z dystansu huknął Huddlestone, jednak piłka poszybowała nad bramką.

Dwie minuty później ładną akcję przeprowadzili gracze Hull, jednak wybornie w defensywie zaprezentował się Gibbs.

Po godzinie gry Wenger zdecydował się na pierwszą zmianę. Sanogo zastąpił Podolskiego.

W 64. minucie ładny strzał głową oddał Koscielny, jednak minimalnie chybił.

Dwie minuty później McShane zastąpił Bruce'a.

W 68. minucie w polu karnym Hull przewrócił się Santi Cazorla. Hiszpan bardzo domagał się rzutu karnego, jednak sędzia nie widział przewinienia.

W 70. minucie sędzia przyznał Arsenalowi rzut rożny, piłkę dośrodkował Santi Cazorla, po zamieszaniu w polu karnym ta spadła pod nogi Koscielny'ego, który bez roblemu z najbliższej odległości wpakował ją do bramki. Przy okazji bramkarz Hull staranował nogę francuskiego obrońcy, jednak Laurent był w stanie kontynuować grę. Mamy remis na Wembley!

W 79. minucie niepilnowany Kieran Gibbs stanął oko w oko z McGregorem. Niestety Anglik pomylił dyscypliny i próbował wykopać piłkę poza stadion.

Dwie minuty później pięknym strzałem w dolny róg bramki popisał się Giroud, jednak cudowną paradę zaserwował nam McGregor.

90. minuta i ładne uderzenie Sanogo. Niestety obok bramki. Cztery minuty później wyborną wrzutką za boisko popisał się Sagna. Pięć doliczonych minut nie przyniosło rozwiązania i potrzebna będzie dogrywka.

W 3. minucie dogrywki celnie dośrodkował Ramsey, do piłki doszedł Giroud, jednak trafił tylko w poprzeczkę, cóż za niefart.

Sześć minut później ładną akcję przeprowadzili Kanonierzy, sam na sam wyszedł Ramsey, jednak trafił jedynie w boczną siatkę.

Pierwsza połowa dogrywki zakończyła się bez bramek, wciąż 2:2 na Wembley.

W przerwie Wenger przeprowadził dwie zmiany. Ozila i Cazorlę zastąpili Rosicky i Wilshere.

19. minuta i mamy bramkę dla Arsenalu! Ładną kombinacyjną akcję wykończył Aaron Ramsey strzałem przy krótkim słupku. Bardzo ładną asystą piętą popisał się Olivier Giroud. 3:2 dla Arsenalu!

W 24. minucie błąd popełnili obrońcy Hull. Wycofali piłkę do bramkarza, a nie spojrzeli, że podają ją wprost do Sanogo. Francuz nie był jednak w stanie zdobyć swojej pierwszej bramki dla Arsenalu, gdyż dobrze interweniował McGregor.

W 26. minucie o stan przedzawałowy kibiców Arsenalu przyprawił Fabiański. Polak wyszedł z bramki i został minięty przez Aluko. Gracz Hull oddał strzał z ostrego kąta, i piłka przeleciała wzdłuż linii bramkowej. Na szczęście nie ma bramki.

Dwie minuty później na kolejny strzał zdecydował się Sanogo, jednak ponownie został on obroniony.

FA CupRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
Kowalczyk11 komentarzy: 325329.05.2014, 00:37

Transfery to jedno a dwa że trzeba nakreślić jakaś taktykę , może ja jestem ślepy i jej nie widzę ale jak się spojrzy na niektóre teamy to widać jakiś konkretny pomysł , chelsea-autobus , atletico-press i szybki odbiór , real-kontra , bayern-podaj podaj podaj , liverpool-suarez , a my ?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.05.2014, 00:34

Quagliarella received offers from Parma, Lazio & Sampdoria /di marzio/

lays komentarzy: 3987129.05.2014, 00:32

Ehhh... chcislbym uslyszec ze kogos kupujemy ale przed MŚ to watpliwe. Zaklepac juz Auriera....

AlexVanPersie komentarzy: 806429.05.2014, 00:29

Ale Atletico rządzi tymi transferami, masakra jak wybierają perełki sobie.

A Papcio pierdzi w stołek i czeka na DD, bo "wtedy przecież najtaniej"

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.05.2014, 00:23

Radio COPE: Ivan Rakitić o krok od transferu do Atlético Madryt

Radio COPE: David Villa podpisze trzyletni kontrakt z New York City

lays komentarzy: 3987129.05.2014, 00:22

telegraph.co.uk/sport/football/teams/arsenal/10860319/Arsenal-lack-maturity-and-cracked-under-pressure-says-Olivier-Giroud.html

Ale mnie w****... Ziru. Jakbys trafial setki z lepszymi to bysmy moze wygrywali

Szogun komentarzy: 28888 newsów: 329.05.2014, 00:21

Co do Rodrigo to ostatnio jak było o nim głośno to klub z Portugali zaśpiewał sobie za niego zdaje się 30 mln a to wciąż nieopierzony gracz który nie zanotował w tym sezonie żadnej asysty a strzelił 16 razy. Ruchliwy ale nie gotowy jeszcze na grę na najwyższym poziomie.

GKS_AFC komentarzy: 872029.05.2014, 00:14

Di Maria u nas jakos w te ploty nie moge uwierzyc wiem ze Ozil rok temu tez byl nie wiarygodny ale prosze was Di Maria to nie do zrobienia Real go nie pusci.

Szogun komentarzy: 28888 newsów: 329.05.2014, 00:05

dybym musiał się meczyć to bym wyrzucił przez okno. Sorry przegladarka sie odswiezyla i post poszedł przed zakończeniem

Szogun komentarzy: 28888 newsów: 329.05.2014, 00:04

Jak mówiłem już ja też posiadam Lenovo p780 a żadnego telefonu z Windowsem juz nie chce bo ten system w tel wybitnie mi nie lezy a nokia kiedys byla bezkonkurencyjna ale teraz wybor smartphonow nie koniecznie za kosmieczne pieniadze jest duży wiec moge fo ze spokojnym sercem polecic a co do masochizmu to wole juz byc dawca niz biorca i g

Cysiowo komentarzy: 193129.05.2014, 00:03

Na Originie można pobrać BF3 za darmo, jeśli kogoś to interesuje. :)

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35528.05.2014, 23:59

mirror.co.uk/sport/football/transfer-news/samuel-etoo-eyes-arsenal-transfer-3618525

huehuehue

Mihex komentarzy: 2360428.05.2014, 23:56

Coś na zasadzie "samobój bramkarza w 33 minucie" i koleś jest już bogaczem.

Kanyeast komentarzy: 315728.05.2014, 23:52

Pewnie poszedl zaklad u booka.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 828.05.2014, 23:33

aNormalny, nie miałem okazji, dziękuję za fragmenty. :)

Ricco komentarzy: 64328.05.2014, 23:24

a ci dalej o tych telefonach XD

aNormalny komentarzy: 348228.05.2014, 23:20

Daniho
Nie powiem. Jeszcze o Jiayu z Chin można się pokusić.

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52428.05.2014, 23:05

carlosV
Ładny no look pass.

Mihex komentarzy: 2360428.05.2014, 23:02

carlosV nieźle, za takie podania jakie wykonał bramkarz zwykle trafia się to top10 NBA plays of the night.

Daniho
ja mam miesiąc. 300 zł. zero ścin, aparacik świetny. Bateria 2-3 dni. jedynie cichy głośnik do muzyki.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 128.05.2014, 22:31

Theo zalozyl twittera ? podaj ktos wtedy

songoku95 komentarzy: 2348628.05.2014, 22:31

W sumie jak ma to Fabianowi otworzyć drzwi do 11 Swansea to czemu nie.

turysta komentarzy: 608928.05.2014, 22:30

Al

zostanie w Neapolu najpewniej

songoku

Vorm:
-ziomek Rodgersa
-5m (które dostaniemy od Stoke za Assaidiego)

ma to ręce i nogi, mówił już o tym Guardian dla przykładu

Verminator97 komentarzy: 1490028.05.2014, 22:29

turysta > Chyba, że tak. Ale ciekawi mnie czy będzie tak, że w pucharach ten, a w lidze ten czy wymyśli coś ciekawszego. Na pewno lepiej mieć Vorma niż Jonesa. Rodgers pewnie z Vormem się dobrze zna to go namówi do przyjścia, a wtedy Łukasz może przejść do Łabędzi. Ciekawe czy tak właśnie będzie.

songoku95 komentarzy: 2348628.05.2014, 22:29

Theo Walcott na Twitterze!

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 128.05.2014, 22:29

A co do polecania telefonów z Androidem. Nexus 4 mam i to najlepszy telefon z jakim miałem do czynienia oprócz Nexusa 5 jest rakietą 0 ścinek

ArseneAl komentarzy: 2341728.05.2014, 22:29

@turysta
A co z Reiną?

ArseneAl komentarzy: 2341728.05.2014, 22:28

@grand92
No to jest mój pierwszy smartfon.
Szukałem czegoś taniego i łatwego w obsłudze na początek ale żeby był w tej cenie jak najbardziej wydajny. Androida w tej cenie mi nie polecano bo to by była męczarnia. A WP8 chodzi szybciutko i jest przejrzysty.

Pierre
Jak myślisz, czym najłatwiej zrobić fryzurę ala Pique?

Verminator97 komentarzy: 1490028.05.2014, 22:24

turysta > Dziwi mnie, że Vorm chce grzać ławę. Według mnie on jest na poziomie Belga.

ArseneAl komentarzy: 2341728.05.2014, 22:23

@turysta
No na bank Vorm się zgodzi na grzanie ławy.
Szczególnie, że nie jest wcale gorszy od Mignoleta.

grand92 komentarzy: 793728.05.2014, 22:23

ArseneAl

ja jak wybierałem ojcu telefon z dotykowym ekranem (pierwszy taki jego w życiu) to właśnie wybieraliśmy pomiędzy tą Lumią 520 a Galaxym Trendem , i jakoś ten Samsnug bardziej mu podpasował , ale powiem Ci że ta Twoja Lumia ma właśnie dobry stosunek ceny do jakości i wyposażenia bo nie jest droga a gadżetó troche ma

Verminator97 komentarzy: 1490028.05.2014, 22:22

Dzisiaj sobie zrobiłem "dzień z tenisem". :D Super, że Janowicz i Aga grają dalej. W 3 rundzie zapowiada się mega mecz - Tsonga vs Jerzyk. Już nie mogę się doczekać. :p Teraz przynajmniej przed Mundialem jest RG. :)

turysta komentarzy: 608928.05.2014, 22:21