Pucharowa posucha przełamana - Arsenal z FA Cup!

Pucharowa posucha przełamana - Arsenal z FA Cup! 17.05.2014, 18:55, Łukasz Kęczkowski 13469 komentarzy

Wielu kibiców Arsenalu oczekiwało łatwego i przyjemnego do obejrzenia meczu, który miał zakończyć pucharową posuchę. Niestety gracze Wengera bardzo lubią utrudniać sobie życie i dawać fory rywalom, dlatego też w dzisiejszym spotkaniu postanowili dać strzelić sobie dwie bramki w przeciągu pierwszych dziesięciu minut. Wiarę w serca fanów przywrócił fenomenalny gol z rzutu wolnego Santiego Cazorli. Do przerwy Kanonierzy przegrywali 1:2. Na szczęście udało się zdobyć jeszcze jedną bramkę i doprowadzić do remisu. Niestety w regulaminowym czasie gry utrzymywał się remis i do wyłonienia zwycięzcy potrzebowaliśmy dogrywki. W trakcie dodatkowych 30 minut znacznie przeważali gracze Arsenalu, jednak przez długi czas nie byli w stanie tego udokumentować bramką. Na szczęście w końcu udało się to Ramseyowi i po 8 latach, 11 miesiącach i 26 dniach udało się przełamać pucharową posuchę. Arsenal wygrywa FA Cup!

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Fabiański - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta, Ramsey - Cazorla, Özil, Podolski - Giroud.

Hull City: McGregor; Davies, Bruce, Chester, Rosenior, Elmohamady, Livermore, Huddlestone, Meyler, Quinn, Fryatt.

W 3. minucie ujrzeliśmy pierwszą bramkę w tym meczu, niestety autorstwa gracza Hull. Huddlestone oddał strzał z dystansu, który odbił się od Chestera i zmylił Fabiańskiego. Polak próbował interweniować, lecz nie udało mu się nawet sparować futbolówki i ta wpadła do siatki. 1:0 dla Hull.

Pięć minut później drugą bramkę strzelili gracze Hull. Piłkę dośrodkowaną z lewego skrzydła uderzył głową jeden z graczy Tygrysów, ta odbiła się od słupka i spadła pod nogi Curtisa Daviesa, który bez zastanowienia wpakował ją do bramki i powiększył przewagę graczy Steve'a Bruce'a.

W 13. minucie bardzo bliscy strzelenia trzeciej bramki byli gracze Hull. Bruce uderzył głową, lecz jego strzał z linii bramkowej wybił Kieran Gibbs.

17. minuta i gol kontaktowy dla Arsenalu! Sędzia przyznał Kanonierom rzut wolny po faulu Bruce'a na Cazorli. Piłkę na około 30. metrze ustawił sobie sam poszkodowany i fenomenalnym uderzeniem pokonał McGregora! Piękny strzał Hiszpana i Arsenal przegrywa już tylko jedną bramką!

Cztery minuty później bliski wyrównania był Ozil, jednak po dośrodkowaniu Podolskiego Niemiec nie trafił w piłkę, a ta przeleciała dalej, do obrońców Hull.

W 28. minucie z groźną kontrą wyszli gracze Arsenalu, jednak podanie Ramseya do Girouda znacznie spowolniło akcję. Francuz próbował uderzyć na bramkę, jednak jego strzał został zablokowany przez Daviesa. Piłka spadła jednak do znajdującego się 40 metrów od bramki Podolskiego, który bez zastanowienia huknął ze znacznej odległości, jednak i ten strzał został zablokowany.

W 40. minucie na skrzydłowych Arsenalu zdenerwował się Koscielny i postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Przyjął piłkę, popędził lewą flanką i dośrodkował równie celnie co Sagna.

Cztery minuty później piłkę wywalczył Giroud, lecz był w słabej sytuacji do strzału, dlatego też zdecydował się na dośrodkowanie, niestety piłka nie trafiła do nikogo.

W 54. minucie z dystansu huknął Huddlestone, jednak piłka poszybowała nad bramką.

Dwie minuty później ładną akcję przeprowadzili gracze Hull, jednak wybornie w defensywie zaprezentował się Gibbs.

Po godzinie gry Wenger zdecydował się na pierwszą zmianę. Sanogo zastąpił Podolskiego.

W 64. minucie ładny strzał głową oddał Koscielny, jednak minimalnie chybił.

Dwie minuty później McShane zastąpił Bruce'a.

W 68. minucie w polu karnym Hull przewrócił się Santi Cazorla. Hiszpan bardzo domagał się rzutu karnego, jednak sędzia nie widział przewinienia.

W 70. minucie sędzia przyznał Arsenalowi rzut rożny, piłkę dośrodkował Santi Cazorla, po zamieszaniu w polu karnym ta spadła pod nogi Koscielny'ego, który bez roblemu z najbliższej odległości wpakował ją do bramki. Przy okazji bramkarz Hull staranował nogę francuskiego obrońcy, jednak Laurent był w stanie kontynuować grę. Mamy remis na Wembley!

W 79. minucie niepilnowany Kieran Gibbs stanął oko w oko z McGregorem. Niestety Anglik pomylił dyscypliny i próbował wykopać piłkę poza stadion.

Dwie minuty później pięknym strzałem w dolny róg bramki popisał się Giroud, jednak cudowną paradę zaserwował nam McGregor.

90. minuta i ładne uderzenie Sanogo. Niestety obok bramki. Cztery minuty później wyborną wrzutką za boisko popisał się Sagna. Pięć doliczonych minut nie przyniosło rozwiązania i potrzebna będzie dogrywka.

W 3. minucie dogrywki celnie dośrodkował Ramsey, do piłki doszedł Giroud, jednak trafił tylko w poprzeczkę, cóż za niefart.

Sześć minut później ładną akcję przeprowadzili Kanonierzy, sam na sam wyszedł Ramsey, jednak trafił jedynie w boczną siatkę.

Pierwsza połowa dogrywki zakończyła się bez bramek, wciąż 2:2 na Wembley.

W przerwie Wenger przeprowadził dwie zmiany. Ozila i Cazorlę zastąpili Rosicky i Wilshere.

19. minuta i mamy bramkę dla Arsenalu! Ładną kombinacyjną akcję wykończył Aaron Ramsey strzałem przy krótkim słupku. Bardzo ładną asystą piętą popisał się Olivier Giroud. 3:2 dla Arsenalu!

W 24. minucie błąd popełnili obrońcy Hull. Wycofali piłkę do bramkarza, a nie spojrzeli, że podają ją wprost do Sanogo. Francuz nie był jednak w stanie zdobyć swojej pierwszej bramki dla Arsenalu, gdyż dobrze interweniował McGregor.

W 26. minucie o stan przedzawałowy kibiców Arsenalu przyprawił Fabiański. Polak wyszedł z bramki i został minięty przez Aluko. Gracz Hull oddał strzał z ostrego kąta, i piłka przeleciała wzdłuż linii bramkowej. Na szczęście nie ma bramki.

Dwie minuty później na kolejny strzał zdecydował się Sanogo, jednak ponownie został on obroniony.

kaziu874 komentarzy: 675529.05.2014, 13:23

No to w takim razie Borussia zrobiła dobry deal. Z tego co pamiętam to ten co strzelił 4 bramki Milanowi? Dziwne że Juventus, który szuka napastników go nie chce.

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 129.05.2014, 13:19

król*

Szogun komentarzy: 28888 newsów: 329.05.2014, 13:18

kaziu Jak dla mnie będzie to jeszcze lepszy gracz niż Lewy.

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 129.05.2014, 13:18

krół strzelców SerieA

kaziu874 komentarzy: 675529.05.2014, 13:18

To prawda że ten Immobile z Włoch ma dzisiaj być ogłoszony jako gracz BVB? Dobry on jest?

Szogun komentarzy: 28888 newsów: 329.05.2014, 13:17

O reklamie Okocimia a konkretnie Enter Sandmanie Metalliki który został w nim wykorzystany.Kolega mówił,że raczę,żartować iż przyjemnie się tego słucha i w przeciwieństwie do niektórych dzisiejszych utworów nie można tego nazwać nutą bo nie zawierają jednej ale kilka doskonale współbrzmiących dźwięków.

Szogun
Byłem zaskoczony, że ten utwór w tle tej reklamy się pojawił. Ale jak najbardziej pozytywne to zaskoczenie.

Szogun komentarzy: 28888 newsów: 329.05.2014, 13:05

rayuu Zdecydowanie na poważnie.Gdybyś nie wiedział to jeden z najlepszych rokowych rifów wszechczasów więc bardzo dobrze się tego słucha. Jak dla mnie mistrzostwo świata.

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11729.05.2014, 13:05

Siatkówka to sport, który jest dużo trudniejszy niż piłka nożna, tzn. trudniej nauczyć się grać w siatkę niż w piłkę.

Rosomak komentarzy: 254929.05.2014, 13:04

kibice MU po śmierci Glazera:

"Wybrał zły moment, mógł poczekać do końca okienka transferowego, bo teraz nie wiadomo co z tymi 200 mln na transfery"

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34129.05.2014, 13:02

@marcinekkks
bardziej niż siatkówka xd

kaziu874 komentarzy: 675529.05.2014, 13:01

kamilo_oo --> bez kitu, już ja bym lepiej na tym środku obrony zagrał od niego ;d

turysta komentarzy: 608929.05.2014, 12:59

ja mam 190 cm wzrostu, ale tak jak mówię grałem za młodu gdzie przy wzroście 180 cm byłem najwyższy w drużynie ;)

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 329.05.2014, 12:59

Xerdan Shaqiri jest gotowy opuścić Bayern Monachium by grać regularnie. Zawodnik znajduje się w orbicie zainteresowania Liverpoolu. Cena za Szwajcara ma oscylować w okolicach 15 milionów funtów.

Jeśli już mowa o nim.

kamilo_oo komentarzy: 2356729.05.2014, 12:58

kaziu874;

Nie jestem akurat kibicem Wisły ale oglądam sobie skróty z Ekstraklapy i też to zauważyłem, no ale w sumie to nie mają nikogo lepszego chyba bo Głowacki kontuzje a ten drugi chyba Nalepa to też dobry as

Rosomak komentarzy: 254929.05.2014, 12:57

@PUMAraz2trzy - nie zobaczysz oficjalnego sprawozdania finansowego za ten sezon szybciej niż we wrześniu/październiku. Wiesz inaczej znacznie gorzej by nam się negocjowało nowych zawodników jakby wszyscy wiedzieli ile mamy kasy.

marcinekkks komentarzy: 65229.05.2014, 12:57

bmwz5
a to koszykówka jest kontaktowa? ;->

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 329.05.2014, 12:57

No przy 185cm musisz miec albo mega talent i wyskok albo grasz na libero czy rozegraniu

marcinekkks komentarzy: 65229.05.2014, 12:56

Xerdan Shaqiri gościu jest warty zainteresowania...

kaziu874 komentarzy: 675529.05.2014, 12:52

Są tu jacyś kibice Wisły Kraków, którzy oglądają ich mecze? Bo zastanawia mnie jedno - co oglądam skrót meczu Wisły, to Czekaj za każdym razem popełni jakiś błąd, po którym tracą bramkę. Naprawdę nie ma tam lepszego obrońcy od niego? Z tego co widzę to on nie powinien w ogóle grać w Ekstraklasie, a co dopiero w takim klubie jak Wisła.

Kysio2607 komentarzy: 1336029.05.2014, 12:48

Master

Za niski? :P najlepsza wymówka ever xd

No a co do plażówki się zgadzam. Grywałem trochę, jeszcze za czasów trzeciej gimnazjum. Teraz już nie ma gdzie :D

A dla mnie piłka nożna jest za siatkówką i piłką ręczną, oczywiście jeśli chodzi o mój gust :D

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34129.05.2014, 12:48

@turysta
Dla mnie sport powinien być kontaktowy. Dlatego wolę piłkę nożną, czy też koszykówkę.

KTBFFH komentarzy: 9429.05.2014, 12:48

O jest i turysta, człowiek mierzący wielkość klubu przez ilość kibiców przychodzących na parady.
Na takie parady przychodzi tłum gapiów niekoniecznie związanych z drużyną a liczba sprzedanych koszulek najdobitniej pokazuje ile kto ma fanów, a w tym sezonie Chelsea sprzedała ich o ponad 100tys wiecej niz Liverpool ;) dziękuję dobranoc

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 329.05.2014, 12:48

Wenger wywali Giroud i Sanogo na wypożyczenie
A ściągnie : Drogbę, Eto i Gomisa za free..

Hie Hie...

turysta komentarzy: 608929.05.2014, 12:45

siatkówka jest "gejowa" bo nie umiecie grać :<

powiedział ten co dosyć umie i za młodu trochę rywalizował w tym sporcie

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 329.05.2014, 12:45

siatkowka plazowa 2vs2 jest zajebista. Jak mialem 16-20 lat, to kilka razy w tygodniu gralem, fajny sport, nie ma co. Halowa siatkowke tez trenowalem i troche gralem, ale sie znudzila, bo za niski bylem ;] ( 184cm)

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50329.05.2014, 12:43

thide;
Każdy lubi coś innego. Siatkówka to, obok piłki nożnej, mój ulubiony sport.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 329.05.2014, 12:42

Bimbirimbi to ulubiony pilkarz Rivaldo, fakt :)

PUMAraz2trzy komentarzy: 18129.05.2014, 12:42

wiecie może jaki jest bilans zarobków Arsenalu w tym sezonie i ile jesteśmy do przodu?

kamilo_oo komentarzy: 2356729.05.2014, 12:42

Liga Światowa w tym sezonie dla wielu drużyn będzie przetarciem przed Mistrzostwami świata

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50329.05.2014, 12:41

Mimo, iż brakuje ważnych ogniw, skład nie jest słaby. Mamy szanse powalczyć z Brazylijczykami.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 329.05.2014, 12:40