Pucharowa posucha przełamana - Arsenal z FA Cup!

Pucharowa posucha przełamana - Arsenal z FA Cup! 17.05.2014, 18:55, Łukasz Kęczkowski 13469 komentarzy

Wielu kibiców Arsenalu oczekiwało łatwego i przyjemnego do obejrzenia meczu, który miał zakończyć pucharową posuchę. Niestety gracze Wengera bardzo lubią utrudniać sobie życie i dawać fory rywalom, dlatego też w dzisiejszym spotkaniu postanowili dać strzelić sobie dwie bramki w przeciągu pierwszych dziesięciu minut. Wiarę w serca fanów przywrócił fenomenalny gol z rzutu wolnego Santiego Cazorli. Do przerwy Kanonierzy przegrywali 1:2. Na szczęście udało się zdobyć jeszcze jedną bramkę i doprowadzić do remisu. Niestety w regulaminowym czasie gry utrzymywał się remis i do wyłonienia zwycięzcy potrzebowaliśmy dogrywki. W trakcie dodatkowych 30 minut znacznie przeważali gracze Arsenalu, jednak przez długi czas nie byli w stanie tego udokumentować bramką. Na szczęście w końcu udało się to Ramseyowi i po 8 latach, 11 miesiącach i 26 dniach udało się przełamać pucharową posuchę. Arsenal wygrywa FA Cup!

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Fabiański - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta, Ramsey - Cazorla, Özil, Podolski - Giroud.

Hull City: McGregor; Davies, Bruce, Chester, Rosenior, Elmohamady, Livermore, Huddlestone, Meyler, Quinn, Fryatt.

W 3. minucie ujrzeliśmy pierwszą bramkę w tym meczu, niestety autorstwa gracza Hull. Huddlestone oddał strzał z dystansu, który odbił się od Chestera i zmylił Fabiańskiego. Polak próbował interweniować, lecz nie udało mu się nawet sparować futbolówki i ta wpadła do siatki. 1:0 dla Hull.

Pięć minut później drugą bramkę strzelili gracze Hull. Piłkę dośrodkowaną z lewego skrzydła uderzył głową jeden z graczy Tygrysów, ta odbiła się od słupka i spadła pod nogi Curtisa Daviesa, który bez zastanowienia wpakował ją do bramki i powiększył przewagę graczy Steve'a Bruce'a.

W 13. minucie bardzo bliscy strzelenia trzeciej bramki byli gracze Hull. Bruce uderzył głową, lecz jego strzał z linii bramkowej wybił Kieran Gibbs.

17. minuta i gol kontaktowy dla Arsenalu! Sędzia przyznał Kanonierom rzut wolny po faulu Bruce'a na Cazorli. Piłkę na około 30. metrze ustawił sobie sam poszkodowany i fenomenalnym uderzeniem pokonał McGregora! Piękny strzał Hiszpana i Arsenal przegrywa już tylko jedną bramką!

Cztery minuty później bliski wyrównania był Ozil, jednak po dośrodkowaniu Podolskiego Niemiec nie trafił w piłkę, a ta przeleciała dalej, do obrońców Hull.

W 28. minucie z groźną kontrą wyszli gracze Arsenalu, jednak podanie Ramseya do Girouda znacznie spowolniło akcję. Francuz próbował uderzyć na bramkę, jednak jego strzał został zablokowany przez Daviesa. Piłka spadła jednak do znajdującego się 40 metrów od bramki Podolskiego, który bez zastanowienia huknął ze znacznej odległości, jednak i ten strzał został zablokowany.

W 40. minucie na skrzydłowych Arsenalu zdenerwował się Koscielny i postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Przyjął piłkę, popędził lewą flanką i dośrodkował równie celnie co Sagna.

Cztery minuty później piłkę wywalczył Giroud, lecz był w słabej sytuacji do strzału, dlatego też zdecydował się na dośrodkowanie, niestety piłka nie trafiła do nikogo.

W 54. minucie z dystansu huknął Huddlestone, jednak piłka poszybowała nad bramką.

Dwie minuty później ładną akcję przeprowadzili gracze Hull, jednak wybornie w defensywie zaprezentował się Gibbs.

Po godzinie gry Wenger zdecydował się na pierwszą zmianę. Sanogo zastąpił Podolskiego.

W 64. minucie ładny strzał głową oddał Koscielny, jednak minimalnie chybił.

Dwie minuty później McShane zastąpił Bruce'a.

W 68. minucie w polu karnym Hull przewrócił się Santi Cazorla. Hiszpan bardzo domagał się rzutu karnego, jednak sędzia nie widział przewinienia.

W 70. minucie sędzia przyznał Arsenalowi rzut rożny, piłkę dośrodkował Santi Cazorla, po zamieszaniu w polu karnym ta spadła pod nogi Koscielny'ego, który bez roblemu z najbliższej odległości wpakował ją do bramki. Przy okazji bramkarz Hull staranował nogę francuskiego obrońcy, jednak Laurent był w stanie kontynuować grę. Mamy remis na Wembley!

W 79. minucie niepilnowany Kieran Gibbs stanął oko w oko z McGregorem. Niestety Anglik pomylił dyscypliny i próbował wykopać piłkę poza stadion.

Dwie minuty później pięknym strzałem w dolny róg bramki popisał się Giroud, jednak cudowną paradę zaserwował nam McGregor.

90. minuta i ładne uderzenie Sanogo. Niestety obok bramki. Cztery minuty później wyborną wrzutką za boisko popisał się Sagna. Pięć doliczonych minut nie przyniosło rozwiązania i potrzebna będzie dogrywka.

W 3. minucie dogrywki celnie dośrodkował Ramsey, do piłki doszedł Giroud, jednak trafił tylko w poprzeczkę, cóż za niefart.

Sześć minut później ładną akcję przeprowadzili Kanonierzy, sam na sam wyszedł Ramsey, jednak trafił jedynie w boczną siatkę.

Pierwsza połowa dogrywki zakończyła się bez bramek, wciąż 2:2 na Wembley.

W przerwie Wenger przeprowadził dwie zmiany. Ozila i Cazorlę zastąpili Rosicky i Wilshere.

19. minuta i mamy bramkę dla Arsenalu! Ładną kombinacyjną akcję wykończył Aaron Ramsey strzałem przy krótkim słupku. Bardzo ładną asystą piętą popisał się Olivier Giroud. 3:2 dla Arsenalu!

W 24. minucie błąd popełnili obrońcy Hull. Wycofali piłkę do bramkarza, a nie spojrzeli, że podają ją wprost do Sanogo. Francuz nie był jednak w stanie zdobyć swojej pierwszej bramki dla Arsenalu, gdyż dobrze interweniował McGregor.

W 26. minucie o stan przedzawałowy kibiców Arsenalu przyprawił Fabiański. Polak wyszedł z bramki i został minięty przez Aluko. Gracz Hull oddał strzał z ostrego kąta, i piłka przeleciała wzdłuż linii bramkowej. Na szczęście nie ma bramki.

Dwie minuty później na kolejny strzał zdecydował się Sanogo, jednak ponownie został on obroniony.

FA CupRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41229.05.2014, 16:14

Frankly

Blues narodził się z gospelu, więc może i tym powinieneś się zainteresować. To dla przykładu:

youtube.com/watch?v=TviI6bhwRM8

A tutaj klasyk (lecz nie gospel):

youtube.com/watch?v=PwXai-sgM-s

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40029.05.2014, 16:13

Good luck & thank you, Lukasz! See you next season at #bpl and European Championship Qualification. #Fabianski #AFC #Swans #DFBteam #Poland

Mesut on twitter

Alonso komentarzy: 1282429.05.2014, 16:11

shark31
No i co z tego, że nie gra na tej pozycji co za Mou na przykład. Gość jest jednym z najlepszych piłkarzy Realu obecnie, ma jeden z najlepszych sezonów w karierze za sobą, wygrał LM i miał by odejść do AFC? Chyba w fifie.

Frankly komentarzy: 76429.05.2014, 16:10

Midgardorm
Znam lubie i troche juz przerobiłem, ostatnio szukam perełek.
Jeśli lubisz bluesowe klimaty to pokochasz to:

youtube.com/watch?v=cvEnkoSBPmY

Oryginalne nagrania czarnych niewolników zapieprzających na polach zbierane przez gościa którego można by porównac do naszego Kolberga.

Jedna z najmocniejszych rzeczy jaką w życiu słyszałem.

shark31 komentarzy: 601329.05.2014, 16:07

Di Maria jest skazany na granie na nie swojej pozycji, a w dodatku do RM moze nagle przyjsc jakis boski CM typu Pogba czy Vidal, wiec nie zdziwie sie gdyby odszedl z Madrytu. Nie mowie ze do nas, ale ogolnie.
Moze przyjdzie Di Maria i Morata...:P

Oggy komentarzy: 948929.05.2014, 16:07

bmwz- racja, jakoś bez Larks' ubogo by było^^
Mam też swoje ulubione Islands czy Sailor's Tale ale jak to upchnąć:P
Taka lista 100 byłaby fajna jeszcze jakby pogrupować na dekady czy gatunki (z grubsza). To może mieć sens i dałoby przekrój po ewolucji czy wyczucie stylistyki.
To co dziwi to nieobecność rocka z lat 90 i później a wcale tak słabo nie było (sama Nirvana czy Guns'n'Roses to za mało na pokazanie bogactwa).

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41229.05.2014, 16:06

Frankly

Muddy Waters, John Lee Hooker, B.B. King, Howlin' Wolf, Miles Davis, Ray Charles, Robert Johnson.

Mihex komentarzy: 2360429.05.2014, 16:05

transfery.info/65703,stephen-hawking-wyliczyl-szanse-reprezentacji-anglii-na-triumf-w-ms-wideo

Ha niezły odpał :D Anglicy mają największą szansę jeśli będą grali w czerwonych strojach. Nieźle to czemu nasi w takich nie wygrali jeszcze nic :C

Trequartista komentarzy: 536629.05.2014, 16:03

Oggy
Przecież to tylko lista utworów, które najbardziej zapadły w pamięć :P jak spytam, czy wolisz oglądać filmy czy czytać książki to też nie odpowiesz, bo nie da się porównać?

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34129.05.2014, 16:02

@Oggy
Starless też genialne. Albo pierwsze dwie części Larks' Tongues in Aspic.
Ale faktycznie - takie zestawienia nie mają najmniejszego sensu. Może jeszcze jakby było top100 najlepszych utworów, ale samo zestawienie, bez numerów - po prostu 100 najlepszych, ale wypisane, bez numerowania.

KArooo23 komentarzy: 190329.05.2014, 16:01

@bmwz
btw., nie słucham takiej muzyki (rapsy joł), ale płyty mam (chociaż kilka klasycznych kawałków czasem przesłu****e, ale rzadko) ^^

Trequartista komentarzy: 536629.05.2014, 16:00

bmwz5
Tak, nie lubię Linkin Parków, Limp Bizkitzów i zespołów tego typu

Oggy komentarzy: 948929.05.2014, 15:59

bmwz- no może zamiast In The Wake... to "Starless" z "Red".
Ale jak mówiłem ...jaki ma sens składanie utworów czy całych dorobków w listę?:P

Frankly komentarzy: 76429.05.2014, 15:54

a jak już jesteśmy w muzyce to ostatnio przesłu****e wszelkie murzyńskie klimaty:
blues, funk, jazz, soul, R&B...
Ma ktoś jakieś ciekawe albumy albo wykonawców do polecenia ?

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34129.05.2014, 15:53

A no właśnie, o wielu utworach zapomniałem - chociażby własnie o King Crimson. Od nich powinno się znaleźć Epitaph, In The Court of the Crimson King czy In The Wake of Poseidon. Nie ma co wymieniać utworów, bo zawsze o czymś się zapomni.

@Trequartista
Behind Blue Eyes oczywiście w oryginale (The Who)?

@Karoo
Ja od rodziców mam duużo winyli - po kilka płytek TSA, Lady Pank, Niemena, Floydów itp. Tylko gramofonu nie mam, muszę kupić :p

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.05.2014, 15:52

David de Gea says he has been doing all he can to talk Cesc Fabregas into joining him at Manchester United/sky sports/

Oggy komentarzy: 948929.05.2014, 15:50

Robienie list najlepszych utwóró to IMO nietrafiony pomysł. Nie ma co porównywać takich spraw i nie o to chodzi. Nic użytecznego z tego nie wyjdzie:P Czekam jak porównają na top liście: Bacha, Beethovena, Mahlera, Stravinskiego, Madonnę, Metallicę i Beatles'ów:PP

grzegorz1211 komentarzy: 1030529.05.2014, 15:50

Benzena i Kherida ponoć negocjują z Realem przedłużenie kontraktów

realmadrid.pl/index.php?co=aktualnosci&id=52586

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41229.05.2014, 15:49

"I am not going to lie, I know that there are clubs that want to sign me and can match Real Madrid's demands. But that's up to my representatives and the club."

by Angel Di Maria

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40029.05.2014, 15:48

Kogo warto obserwowac na twitterze?

Szogun komentarzy: 28750 newsów: 329.05.2014, 15:46

Jak dla mnie: 1.Led Zeppelin - Starwiay to..
2.Pink Floyd Money/Another brick... 3. The Beatles Hey Jude. 4 King Crimson- Epitaph.5 Queen- Bohemian Rapsodhy 6. Black Sabath. Sabath bloody Sabath. 7.Motorhead-Ace of spades. 8.Iron Maiden - Run to the hills 9.Deep Purple -Child In Time 10. The Doors The End

LoveTheGunners komentarzy: 914029.05.2014, 15:46

Morata? to nie jest żadne wzmocnienie

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41229.05.2014, 15:46

Niemożliwe jest dla mnie sporządzenie listy 10 najlepszych utworów rockowych - jest ich po prostu zbyt wiele. Wiem za to na pewno, że naszczy cie mojej listy znalazłyby się "Imagine" Johna Lennona i "Lady in Black" Uriah Heep (jeśli nie znacie - przesłuchajcie natychmiast).

Frankly komentarzy: 76429.05.2014, 15:45

nie lubie takich list top10 bo zawsze czuje że kogoś krzywdze nie dlatego że jest słabszy tylko po prostu pozniej przyszedł do głowy i zabrakło juz miejsca :D

btw: osobiście zanudziłem sie już okropnie Metallicami i Zeppelinami, tyle nowej, świezej muzyki powstaje że chyba umarłbym z nudów gdybym bez przerwy miał wracac do tego.

aguero10 komentarzy: 858929.05.2014, 15:42

Szogun

Troche dziwne posuniecie Wengi ;)
Trzeci napastnik ala drewno i do tego patrząc blokuje Sanogo.
Zobaczymy ile w tym prawdy .

LoveTheGunners komentarzy: 914029.05.2014, 15:42

Sky Sports Football ‏@SkyFootball 1h

Angel Di Maria claims interest has been shown in his services & has refused to rule out a summer exit at Real Madrid.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 329.05.2014, 15:41

elton john zawsze bedzie mi sie kojarzyl z im still standin i benny hillem :D

mar12301 komentarzy: 2314229.05.2014, 15:40

Rzeczywiście jest wielki sens kupowania Moraty, podczas gdy w klubie mamy takiej sobie jakości napastnika + młodego niegara. Po co nam jeszcze kolejny młokos?

KArooo23 komentarzy: 190329.05.2014, 15:37

Hmm... Ja od ojczulka dostałem płytę Rolling Stonesow z 1989 i Eltona Johna z 89', możecie teraz zazdrościć. XD

Szogun komentarzy: 28750 newsów: 329.05.2014, 15:34

aguero Jeśli takie cos dojdzie do skutku to bedzie totalne nieporozumienie. Już Benio był lepszy a My jak każdy wie potrzebujemy napastnika do pierwszego składu i konkurencje dla Giroud który i tak pokazał żelazne zdrowie i brak podatności na kontuzje w tym sezonie.

Mihex komentarzy: 2360429.05.2014, 15:33

Dżizas coraz bardziej boje się, że mogą tego Morate kupić... To by była tragedia, chciałem transferów, chciałem ich szybko, no ale panowie szanujmy się...

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 329.05.2014, 15:33

szogun trudno stwierdzic, ale z tych ulubionych to na pewno wrzucilbym sporo kawalkow queena i beatlesow

do tego dojdzie blaze of glory - john bon jovi

like a rolling stone jest zajebiste w wykonaniu stonesow i dylana

Nie wiem co robi Aretha Franklin w rockowym zestawieniu z respectem tak btw :D

hotel california jest eleganckie do sluchania czy unbforgiven metallici

znalazl bym jeszcze sporo takich kawalkow, ale za duzy ruch na stronie troche na gadanie o muzyce teraz

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.05.2014, 15:33

Jest dla Was zaskoczeniem , ze David Villa wyjezdza juz do USA?

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34129.05.2014, 15:33

@Szogun
Ciężko by było wybrać 10 konkretnych utworów. Wiadomo jednak, że w moim TOP byłoby Stairway to Heaven i Since I've Been Loving You/Heartbreaker/Rock N' Roll (któryś z tych trzech utworów) Led Zeppelin, Time/High Hopes(albo obie te piosenki) Floydów, I Fall Apart Rory'ego Gallaghera, Brothers in Arms Dire Straits, Simple Man Lynyrd Skynyrd, Dream On Aerosmith, My Generation The Who (albo raczej I Can't Explain)... tak by można wymieniać bez końca :P

aguero10 komentarzy: 858929.05.2014, 15:29

Arsenal fly to Spain to close in on move for the Real Madrid star Alvaro Morata (Independent)

Liverpool Echo - James Pearce

informacje przekazane im przez klub pojawiają się w gazetach w odstępach kilkumintowych

grzegorz1211 komentarzy: 1030529.05.2014, 15:29

Chelsea daje 32 mln za Coste i 19 mln za Filipe Luisa z Atletico pisze o tym The Times

Mihex komentarzy: 2360429.05.2014, 15:28

Gortat teraz na twitterze spamuje i wśród tego spamu dowiedziałem się, że pod koniec czerwca na meczu charytatywnym dla wojska w jego drużynie będzie grał Fabian :P No i Khalidow :P

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 329.05.2014, 15:26