Pucharowa posucha przełamana - Arsenal z FA Cup!

Pucharowa posucha przełamana - Arsenal z FA Cup! 17.05.2014, 18:55, Łukasz Kęczkowski 13469 komentarzy

Wielu kibiców Arsenalu oczekiwało łatwego i przyjemnego do obejrzenia meczu, który miał zakończyć pucharową posuchę. Niestety gracze Wengera bardzo lubią utrudniać sobie życie i dawać fory rywalom, dlatego też w dzisiejszym spotkaniu postanowili dać strzelić sobie dwie bramki w przeciągu pierwszych dziesięciu minut. Wiarę w serca fanów przywrócił fenomenalny gol z rzutu wolnego Santiego Cazorli. Do przerwy Kanonierzy przegrywali 1:2. Na szczęście udało się zdobyć jeszcze jedną bramkę i doprowadzić do remisu. Niestety w regulaminowym czasie gry utrzymywał się remis i do wyłonienia zwycięzcy potrzebowaliśmy dogrywki. W trakcie dodatkowych 30 minut znacznie przeważali gracze Arsenalu, jednak przez długi czas nie byli w stanie tego udokumentować bramką. Na szczęście w końcu udało się to Ramseyowi i po 8 latach, 11 miesiącach i 26 dniach udało się przełamać pucharową posuchę. Arsenal wygrywa FA Cup!

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Fabiański - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta, Ramsey - Cazorla, Özil, Podolski - Giroud.

Hull City: McGregor; Davies, Bruce, Chester, Rosenior, Elmohamady, Livermore, Huddlestone, Meyler, Quinn, Fryatt.

W 3. minucie ujrzeliśmy pierwszą bramkę w tym meczu, niestety autorstwa gracza Hull. Huddlestone oddał strzał z dystansu, który odbił się od Chestera i zmylił Fabiańskiego. Polak próbował interweniować, lecz nie udało mu się nawet sparować futbolówki i ta wpadła do siatki. 1:0 dla Hull.

Pięć minut później drugą bramkę strzelili gracze Hull. Piłkę dośrodkowaną z lewego skrzydła uderzył głową jeden z graczy Tygrysów, ta odbiła się od słupka i spadła pod nogi Curtisa Daviesa, który bez zastanowienia wpakował ją do bramki i powiększył przewagę graczy Steve'a Bruce'a.

W 13. minucie bardzo bliscy strzelenia trzeciej bramki byli gracze Hull. Bruce uderzył głową, lecz jego strzał z linii bramkowej wybił Kieran Gibbs.

17. minuta i gol kontaktowy dla Arsenalu! Sędzia przyznał Kanonierom rzut wolny po faulu Bruce'a na Cazorli. Piłkę na około 30. metrze ustawił sobie sam poszkodowany i fenomenalnym uderzeniem pokonał McGregora! Piękny strzał Hiszpana i Arsenal przegrywa już tylko jedną bramką!

Cztery minuty później bliski wyrównania był Ozil, jednak po dośrodkowaniu Podolskiego Niemiec nie trafił w piłkę, a ta przeleciała dalej, do obrońców Hull.

W 28. minucie z groźną kontrą wyszli gracze Arsenalu, jednak podanie Ramseya do Girouda znacznie spowolniło akcję. Francuz próbował uderzyć na bramkę, jednak jego strzał został zablokowany przez Daviesa. Piłka spadła jednak do znajdującego się 40 metrów od bramki Podolskiego, który bez zastanowienia huknął ze znacznej odległości, jednak i ten strzał został zablokowany.

W 40. minucie na skrzydłowych Arsenalu zdenerwował się Koscielny i postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Przyjął piłkę, popędził lewą flanką i dośrodkował równie celnie co Sagna.

Cztery minuty później piłkę wywalczył Giroud, lecz był w słabej sytuacji do strzału, dlatego też zdecydował się na dośrodkowanie, niestety piłka nie trafiła do nikogo.

W 54. minucie z dystansu huknął Huddlestone, jednak piłka poszybowała nad bramką.

Dwie minuty później ładną akcję przeprowadzili gracze Hull, jednak wybornie w defensywie zaprezentował się Gibbs.

Po godzinie gry Wenger zdecydował się na pierwszą zmianę. Sanogo zastąpił Podolskiego.

W 64. minucie ładny strzał głową oddał Koscielny, jednak minimalnie chybił.

Dwie minuty później McShane zastąpił Bruce'a.

W 68. minucie w polu karnym Hull przewrócił się Santi Cazorla. Hiszpan bardzo domagał się rzutu karnego, jednak sędzia nie widział przewinienia.

W 70. minucie sędzia przyznał Arsenalowi rzut rożny, piłkę dośrodkował Santi Cazorla, po zamieszaniu w polu karnym ta spadła pod nogi Koscielny'ego, który bez roblemu z najbliższej odległości wpakował ją do bramki. Przy okazji bramkarz Hull staranował nogę francuskiego obrońcy, jednak Laurent był w stanie kontynuować grę. Mamy remis na Wembley!

W 79. minucie niepilnowany Kieran Gibbs stanął oko w oko z McGregorem. Niestety Anglik pomylił dyscypliny i próbował wykopać piłkę poza stadion.

Dwie minuty później pięknym strzałem w dolny róg bramki popisał się Giroud, jednak cudowną paradę zaserwował nam McGregor.

90. minuta i ładne uderzenie Sanogo. Niestety obok bramki. Cztery minuty później wyborną wrzutką za boisko popisał się Sagna. Pięć doliczonych minut nie przyniosło rozwiązania i potrzebna będzie dogrywka.

W 3. minucie dogrywki celnie dośrodkował Ramsey, do piłki doszedł Giroud, jednak trafił tylko w poprzeczkę, cóż za niefart.

Sześć minut później ładną akcję przeprowadzili Kanonierzy, sam na sam wyszedł Ramsey, jednak trafił jedynie w boczną siatkę.

Pierwsza połowa dogrywki zakończyła się bez bramek, wciąż 2:2 na Wembley.

W przerwie Wenger przeprowadził dwie zmiany. Ozila i Cazorlę zastąpili Rosicky i Wilshere.

19. minuta i mamy bramkę dla Arsenalu! Ładną kombinacyjną akcję wykończył Aaron Ramsey strzałem przy krótkim słupku. Bardzo ładną asystą piętą popisał się Olivier Giroud. 3:2 dla Arsenalu!

W 24. minucie błąd popełnili obrońcy Hull. Wycofali piłkę do bramkarza, a nie spojrzeli, że podają ją wprost do Sanogo. Francuz nie był jednak w stanie zdobyć swojej pierwszej bramki dla Arsenalu, gdyż dobrze interweniował McGregor.

W 26. minucie o stan przedzawałowy kibiców Arsenalu przyprawił Fabiański. Polak wyszedł z bramki i został minięty przez Aluko. Gracz Hull oddał strzał z ostrego kąta, i piłka przeleciała wzdłuż linii bramkowej. Na szczęście nie ma bramki.

Dwie minuty później na kolejny strzał zdecydował się Sanogo, jednak ponownie został on obroniony.

FA CupRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
Master10 komentarzy: 9225 newsów: 329.05.2014, 15:15

niech skladaja ;]

wg mediow zlozyli oferty za: cana, lallane, moreno,szaqiriego i lovrena

swoja droga ciekawe dlaczego tak latwo informacje, o zlozonych ofertach przez liverpool, trafiaja do mediów

mar12301 komentarzy: 2316829.05.2014, 15:14

No, Live się nie pierdzieli. Od razu robi transfery.

Szogun komentarzy: 28888 newsów: 329.05.2014, 15:14

Musiałem wracać do pracy i nie było mnie z uuuuuuuu 20 minut.Jakieś transfery?? Mamy obrońce i napastnika??

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.05.2014, 15:10

wg skysports czerwoniaki zlozyly oferte za obronce Sevilli-Moreno

KibicTheGunners komentarzy: 192129.05.2014, 15:05

Samuel Eto'o: 'Jose Mourinho is a fool and a puppet'.

dobre :D

KibicTheGunners komentarzy: 192129.05.2014, 15:03

Atletico Madrid defender Juanfran has turned down an offer to join Arsenal - the second approach made in 12 months. (AS)

mitmichael komentarzy: 4924329.05.2014, 15:02

Fabian odszedł, Casillas zakomunikował, ze chce opuscic Real bramkarza niby nie potrzebujemy ale moze sie Wenger nim zainteresuje jezeli to prawda

petroniusz7 komentarzy: 1656 newsów: 229.05.2014, 15:00

Panicz
Zacny :)

Archie90 komentarzy: 167629.05.2014, 15:00

do czasu mistrzostw - ignore mode dla wszystkich plotek

kamil_malin komentarzy: 933229.05.2014, 14:56

Juanfrana to Wenger chciał, ale rok temu. Teraz zaczyna się łączenie każdego prawego obrońcy z Arsenalem. Sezon ogórkowy w pełni...

Trequartista komentarzy: 536629.05.2014, 14:55

O matko, a jeszcze o Zeppelinach i Doorsach zapomniałem

Trequartista komentarzy: 536629.05.2014, 14:54

Szogun
Ja bym "Enter Sandmana" w 10-tce najlepszych utworów w hisotrii nie postawił, w mojej liście na pewno przed nim byłyby: Wish you were here, Nothing else matters, Bohemian Rhapsody, Shine on you crazy diamond, Paint it black, Like a rolling stone, Paranoid, Smells like teen spirit i Bema pamięci rapsod żałobny

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41229.05.2014, 14:52

Widzę, że trwa rozmowa na temat dla mnie - Metalica :D Zdziwi was to pewnie, ale moimi ulubionymi albumami są "Load"-y. "Ain't My Bitch", "The House Jack Built", "King Nothing", "Cure", "Wasted My Hate", "Thorn Within", "Ronnie", "Devil's Dance", "Unforgiven II", "Slither" i "Bad Seed". Oczywiście lubię inne kawałki, ale zauważyłem iż, na innych płytach podobają mi się tylko pojedyncze utwory, a "Load"-y podobają mi się niemal całe.

Pomijając Metallikę, lubię też sobie posłuchać Anthraxów lub Korn.

pavi28 komentarzy: 73229.05.2014, 14:41

ANGLIA Arsenal prowadzi rozmowy w sprawie transferu Juanfrana. Obrońca mistrzów Hiszpanii miałby być następcą Bacary'ego Sagny w Arsenalu.

schnor25 komentarzy: 1854729.05.2014, 14:39

Ale mu zorali kolanko, gruba sprawa widzę ;)

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52429.05.2014, 14:36

Oggy
Dobry czy nie, podobno o gustach się nie dyskutuje. Ale jakoś wychowany zostałem na muzyce rockowej i tak zostało.

Joker_224 komentarzy: 522229.05.2014, 14:33

Kolano Theo, wrzucił to zdjęcie na twittera
"Over 4 months since op - knee getting stronger every day "

Oggy komentarzy: 948929.05.2014, 14:33

simplemann, Szogun - no i dobrze że się dowiedzieliśmy co słuchacie^^ Dobry gust;]
Z 'deth dobre jest epickie Go to Hell , taka kwintesencja ich stylu z czasów RustinPeace.

Szogun komentarzy: 28888 newsów: 329.05.2014, 14:33

Co do piosenki Jack Built This House to znajoma pielęgniarka użyła tego sformuowania jak do czegoś co ma złe podstawy i jest źle zrobione od fundamentów. Muszę przyznać,że wtedy pierwszy raz spotkałem się z tym określeniem

dawidsk komentarzy: 245129.05.2014, 14:30

paniczAFC

fajny, ile dałeś? ;)

DB10 komentarzy: 149629.05.2014, 14:26

Był. Niestety nikt mi nie dał cynku i przegapiłem ;)

@CesK

luz

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52429.05.2014, 14:23

Oggy
Jeśli pytanie było kierowane do mnie to lubię te piosenki, które nie są takie znane np.
The House Jack Built, Escape, My Friend of Misery czy cover Turn the Page.

Szogun komentarzy: 28888 newsów: 329.05.2014, 14:20

Megadethu?? Jasne Skull Beneath the Skin,Devil's Island,Bad Omen,Tornado of Souls, Holy Wars.
Tak co mi przyszło do głowy w tej chwili.

paniczAFC komentarzy: 188329.05.2014, 14:16

chlopaki chwale sie znowu swoim tatuazem ktory zrobilem w ndz, powiedzcie co o nim mysliscie? :)

Szogun komentarzy: 28888 newsów: 329.05.2014, 14:15

Nawet kupiłem Riska ale poza tym utworem The World Needs a Hero nic nie przychodzi mi na myśl. Ta płyta w porównaniu do wcześniejszych przeszła mi bokiem a wspomnianą Youghtanasię bardzo lubię bo jest to album tzw. przed czyli przed tym jak zespół zaczął grać totalną kiszkę.

Oggy komentarzy: 948929.05.2014, 14:13

Szogun -podzielmy się wstydem :}
simplemann -dziękować^^ A masz jakie swoje ulubione kawałki tych dinozaurów?

Szogun komentarzy: 28888 newsów: 329.05.2014, 14:12

Oggy BTW To jest Torn a nie Thorn.Też się ciagle na tym łapię

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52429.05.2014, 14:10

Jeśli mówimy o tej samej piosence to ona nazywa się "The Outlaw Torn".

Archie90 komentarzy: 167629.05.2014, 14:10

w ogole ktos tutaj kojarzy moj avatar :)?

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 129.05.2014, 14:10

rok temu BF3 tez byl za darmo ;p

Oggy komentarzy: 948929.05.2014, 14:10

Szogun- a racja racja xD Tego to prawie w ogóle nie słuchałem, serio:P
Youthanasia ? Nie dałem rady niestety:P Cryptic fajne z pomysłem i jajcem. A Risk udało Ci się słuchać?
Ostatnio to katuje na potęgę starego Helmet'a groove ciekawe aranżacje i noise. Tam jest sporo fajnych solówek i chyba najlepsza sekcja rytmiczna z tych okolic.

Archie90 komentarzy: 167629.05.2014, 14:09

moja ulubiona sanitarium (welcome home)

CesK komentarzy: 210729.05.2014, 14:06

DB10
dzięki

Szogun komentarzy: 28888 newsów: 329.05.2014, 14:05

Nie Nothing Else Matters leciało prawie wszędzie i chodź go uwielbiam juz mnie zaczęła brać nie raz faza przesytu. A konstrukcja Outlaw Thorn jest świetna aż taka nie pachnąca tym zespołem. Zasłuchiwałem się kiedyś w ten utwór jak wcześniej w całą Youthanasie Megadethu.

Oggy komentarzy: 948929.05.2014, 14:02

Szogun- o fajnie że doceniasz Outlaw Thorn właśnie to z Load jest wybitne, a mało który fan się "od)waży" wspomnieć. W sumie jakby naprawdę najbardziej przyjazny radiowo kawałek wybrać to chyba Memory Remains chyba pasuje. Technoboye z okolicy nawet słuchali:PP

DB10 komentarzy: 149629.05.2014, 13:59

I zapomnialem i www

origin.com/pl-pl/store/free-games/on-the-house

Ja się wbiję trochę z innym tematem. Otóż jest fajna promocja

Battlefield 3 za darmo ;) Zgarniajcie kanonierzy

Szogun komentarzy: 28888 newsów: 329.05.2014, 13:58

Wróc ride the lighting.Słuchałem teraz right where it belongs i wyszedł klon.

Szogun komentarzy: 28888 newsów: 329.05.2014, 13:55

Oggy Mówiłem w kontekście reklamy a ja mam z Metalliki swoje inne personal the best min. Dyres Eve, Welcome Home, Outlaw Thorn, Right The Lighting i wiele innych.

Szogun komentarzy: 28888 newsów: 329.05.2014, 13:53

Oggy Tak ale ten utwór właśnie jest cholernie doceniony tak jak wcześniejsze Master of Puppets przez swoją konstrukcję i genialną solówkę Hammeta. Wiesz to nie ja wymyśliłem tylko fachowa prasa dla gitarzystów i Polska i zagraniczna więc dlatego napisałem jeden z najlepszych a nie najlepszy.

rafi_i komentarzy: 421829.05.2014, 13:51

realmadrid .pl/index.php?co=aktualnosci&id=52586&kom=ok

To chyba na tyle z Khediry czy Benzemy.

kaziu874 komentarzy: 675529.05.2014, 13:49

Berardi*

Oggy komentarzy: 948929.05.2014, 13:49

Szogun- eeh nigdy nie złapie czemu tak się podoba ten utwór. Radio-friendly. Metallica miała poważną liczbę wiele wiele lepszych: Orion, Master of Puppets, Call of...The Frayed Ends of Sanity.
Nawet z Load coś się lepszego znajdzie (no jokes).

Kanyeast --> a no tak, to był Bernardi.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 329.05.2014, 13:31

Ciro Immobile jest genialny lecz czy trafi do BvB wątpię tutaj prawa do zawodnika ma Juve jeśli dobrze pamiętam 50% więc moim zdaniem jeśli miałby gdzieś pójść to właśnie do "Stare Damy". Najgorsze w tym wszystkim jest to że Juve z Torino mają jakąś umowę ze sobą odnośnie piłkarzy więc plotek na temat Ciro z BvB "Telenowela trwa"

Szogun komentarzy: 28888 newsów: 329.05.2014, 13:29

aguerro Z pewnością jest.

Kanyeast komentarzy: 315729.05.2014, 13:29

Berardi strzelil 4 bramki Milanowi i on jest zawodnikiem Juve tylko jest wypozyczony do Sassuolo.

bmwz Nawet nie grzesz.Praktycznie w każdym rankingu ten utwór łapie się na pierwszą dziesiątkę a nie raz i nie dwa ląduje na pierwszym lub drugim miejscu.Utwór został wyróżniony przez Rock and Roll Hall of Fame i nawet program trzeci PL radia dał pozycję 64 ale nie w utworach tzw hard rokowych ale w ogóle więc jest to niewątpliwie jeden z najlepszych utworów na gitarkę.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 329.05.2014, 13:24

telegraph.co.uk/sport/football/football-transfers/10826604/Transfer-rumours-Premier-League-gossip-and-news.html