Pucharowa posucha przełamana - Arsenal z FA Cup!

Pucharowa posucha przełamana - Arsenal z FA Cup! 17.05.2014, 18:55, Łukasz Kęczkowski 13469 komentarzy

Wielu kibiców Arsenalu oczekiwało łatwego i przyjemnego do obejrzenia meczu, który miał zakończyć pucharową posuchę. Niestety gracze Wengera bardzo lubią utrudniać sobie życie i dawać fory rywalom, dlatego też w dzisiejszym spotkaniu postanowili dać strzelić sobie dwie bramki w przeciągu pierwszych dziesięciu minut. Wiarę w serca fanów przywrócił fenomenalny gol z rzutu wolnego Santiego Cazorli. Do przerwy Kanonierzy przegrywali 1:2. Na szczęście udało się zdobyć jeszcze jedną bramkę i doprowadzić do remisu. Niestety w regulaminowym czasie gry utrzymywał się remis i do wyłonienia zwycięzcy potrzebowaliśmy dogrywki. W trakcie dodatkowych 30 minut znacznie przeważali gracze Arsenalu, jednak przez długi czas nie byli w stanie tego udokumentować bramką. Na szczęście w końcu udało się to Ramseyowi i po 8 latach, 11 miesiącach i 26 dniach udało się przełamać pucharową posuchę. Arsenal wygrywa FA Cup!

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Fabiański - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta, Ramsey - Cazorla, Özil, Podolski - Giroud.

Hull City: McGregor; Davies, Bruce, Chester, Rosenior, Elmohamady, Livermore, Huddlestone, Meyler, Quinn, Fryatt.

W 3. minucie ujrzeliśmy pierwszą bramkę w tym meczu, niestety autorstwa gracza Hull. Huddlestone oddał strzał z dystansu, który odbił się od Chestera i zmylił Fabiańskiego. Polak próbował interweniować, lecz nie udało mu się nawet sparować futbolówki i ta wpadła do siatki. 1:0 dla Hull.

Pięć minut później drugą bramkę strzelili gracze Hull. Piłkę dośrodkowaną z lewego skrzydła uderzył głową jeden z graczy Tygrysów, ta odbiła się od słupka i spadła pod nogi Curtisa Daviesa, który bez zastanowienia wpakował ją do bramki i powiększył przewagę graczy Steve'a Bruce'a.

W 13. minucie bardzo bliscy strzelenia trzeciej bramki byli gracze Hull. Bruce uderzył głową, lecz jego strzał z linii bramkowej wybił Kieran Gibbs.

17. minuta i gol kontaktowy dla Arsenalu! Sędzia przyznał Kanonierom rzut wolny po faulu Bruce'a na Cazorli. Piłkę na około 30. metrze ustawił sobie sam poszkodowany i fenomenalnym uderzeniem pokonał McGregora! Piękny strzał Hiszpana i Arsenal przegrywa już tylko jedną bramką!

Cztery minuty później bliski wyrównania był Ozil, jednak po dośrodkowaniu Podolskiego Niemiec nie trafił w piłkę, a ta przeleciała dalej, do obrońców Hull.

W 28. minucie z groźną kontrą wyszli gracze Arsenalu, jednak podanie Ramseya do Girouda znacznie spowolniło akcję. Francuz próbował uderzyć na bramkę, jednak jego strzał został zablokowany przez Daviesa. Piłka spadła jednak do znajdującego się 40 metrów od bramki Podolskiego, który bez zastanowienia huknął ze znacznej odległości, jednak i ten strzał został zablokowany.

W 40. minucie na skrzydłowych Arsenalu zdenerwował się Koscielny i postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Przyjął piłkę, popędził lewą flanką i dośrodkował równie celnie co Sagna.

Cztery minuty później piłkę wywalczył Giroud, lecz był w słabej sytuacji do strzału, dlatego też zdecydował się na dośrodkowanie, niestety piłka nie trafiła do nikogo.

W 54. minucie z dystansu huknął Huddlestone, jednak piłka poszybowała nad bramką.

Dwie minuty później ładną akcję przeprowadzili gracze Hull, jednak wybornie w defensywie zaprezentował się Gibbs.

Po godzinie gry Wenger zdecydował się na pierwszą zmianę. Sanogo zastąpił Podolskiego.

W 64. minucie ładny strzał głową oddał Koscielny, jednak minimalnie chybił.

Dwie minuty później McShane zastąpił Bruce'a.

W 68. minucie w polu karnym Hull przewrócił się Santi Cazorla. Hiszpan bardzo domagał się rzutu karnego, jednak sędzia nie widział przewinienia.

W 70. minucie sędzia przyznał Arsenalowi rzut rożny, piłkę dośrodkował Santi Cazorla, po zamieszaniu w polu karnym ta spadła pod nogi Koscielny'ego, który bez roblemu z najbliższej odległości wpakował ją do bramki. Przy okazji bramkarz Hull staranował nogę francuskiego obrońcy, jednak Laurent był w stanie kontynuować grę. Mamy remis na Wembley!

W 79. minucie niepilnowany Kieran Gibbs stanął oko w oko z McGregorem. Niestety Anglik pomylił dyscypliny i próbował wykopać piłkę poza stadion.

Dwie minuty później pięknym strzałem w dolny róg bramki popisał się Giroud, jednak cudowną paradę zaserwował nam McGregor.

90. minuta i ładne uderzenie Sanogo. Niestety obok bramki. Cztery minuty później wyborną wrzutką za boisko popisał się Sagna. Pięć doliczonych minut nie przyniosło rozwiązania i potrzebna będzie dogrywka.

W 3. minucie dogrywki celnie dośrodkował Ramsey, do piłki doszedł Giroud, jednak trafił tylko w poprzeczkę, cóż za niefart.

Sześć minut później ładną akcję przeprowadzili Kanonierzy, sam na sam wyszedł Ramsey, jednak trafił jedynie w boczną siatkę.

Pierwsza połowa dogrywki zakończyła się bez bramek, wciąż 2:2 na Wembley.

W przerwie Wenger przeprowadził dwie zmiany. Ozila i Cazorlę zastąpili Rosicky i Wilshere.

19. minuta i mamy bramkę dla Arsenalu! Ładną kombinacyjną akcję wykończył Aaron Ramsey strzałem przy krótkim słupku. Bardzo ładną asystą piętą popisał się Olivier Giroud. 3:2 dla Arsenalu!

W 24. minucie błąd popełnili obrońcy Hull. Wycofali piłkę do bramkarza, a nie spojrzeli, że podają ją wprost do Sanogo. Francuz nie był jednak w stanie zdobyć swojej pierwszej bramki dla Arsenalu, gdyż dobrze interweniował McGregor.

W 26. minucie o stan przedzawałowy kibiców Arsenalu przyprawił Fabiański. Polak wyszedł z bramki i został minięty przez Aluko. Gracz Hull oddał strzał z ostrego kąta, i piłka przeleciała wzdłuż linii bramkowej. Na szczęście nie ma bramki.

Dwie minuty później na kolejny strzał zdecydował się Sanogo, jednak ponownie został on obroniony.

FA CupRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
madridista1 komentarzy: 15730.05.2014, 13:37

Master10
Tak wróże wam Olivera giroud na szpicy w następnym sezonie :D

mallen komentarzy: 2123830.05.2014, 13:37

"You look around at the Arsenal players who have just won a trophy.It hurts when you realise you play for Tottenham".

Lloris

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 330.05.2014, 13:35

Przez ostatnie kilka dni kibice FC Barcelona zażarcie dyskutowali w kwestii Alexisa Sáncheza. Część osób nie wyobraża sobie drużyny bez walecznego Chilijczyka. Część jest skłonna go oddać, ale za naprawdę wielkie pieniądze. Okazuje się, że były zawodnik Udinese pozostanie w klubie na przyszły sezon.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747430.05.2014, 13:32

President Josep Maria Bartomeu told Onda Cero:,,Barca do not want to sell Fabregas or any other players that may appear to be on the market."

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 330.05.2014, 13:32

madridista1 - no spoko :)
jeszcze jakies wrozby?

kamilo_oo komentarzy: 2356730.05.2014, 13:31

Na pewno większość spodziewała sie więcej po Mesucie ale wiadomo pierwszy sezon w PL zawsze jest trudny dla zawodników

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40030.05.2014, 13:30

Pewie ze lepszy byl Aaron. On byl jedym z lepszych zawodnikow w Anglii w tym sezonie. Ale Mesut zly tez nie byl

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 330.05.2014, 13:28

Przykład Ranieri. Przyszedł ogarnął ekipę i na pysk wyleciał.

madridista1 komentarzy: 15730.05.2014, 13:28

Sory panowie ale jak nasz gra nie wyglądała to nie wiem jak określić waszą. Real gra skrzydłami bo po prostu je ma . Z wielkim szacunkiem do mesuta ale luka i Angel go zjadają. Ozil po 60 minutach znika z boiska u was jest to bardziej widoczne choć w realu robił tak samo ale u nas ktoś inny potrafił pociągnąć grę . Przed sezonem myślę ze spodzewaliscie się więc po mesucie a ja myślę że w tym sezonie o niebo lepszy był od niego Aaron.

Marzag komentarzy: 40954 newsów: 130.05.2014, 13:27

FabsFAN, nie musi, przeciez monaco moze znalezc nowa zabawke, a ze ta im sie znudzila to ja moze oddac za bezcen bo ich na to stac.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 330.05.2014, 13:26

Jak już jesteśmy przy Realu.

W poniedziałek dojdzie do spotkania przedstawicieli Realu Madryt z działaczami Juventusu. Ma ono dotyczyć ewentualnych transferów między klubami. Mistrzowie Włoch zainteresowane są takimi nazwiskami jak: Marcelo, Fabio Coentrao, Angel Di Maria. Z kolei Hiszpanie myślą o sprowadzeniu Arturo Vidala.

kamilo_oo komentarzy: 2356730.05.2014, 13:25

60 baniek i jest nasz :D

thide komentarzy: 32389 newsów: 185230.05.2014, 13:25

@fabs, bo większa część tej kwoty to podatek.

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 330.05.2014, 13:24

kamo99111
Poszedł do Monaco za 65(?) mln euro. Papcio za Chiny ludowe tyle nie wyłoży za niego.

kamo99111 komentarzy: 687630.05.2014, 13:22

'Napastnik Monaco, Radamel Falcao nie ukrywa, że chciałby w przyszłości grać w angielskiej Premier League. - Mam nadzieję występować w Europie przez długie lata; chciałbym jednak posmakować angielskiej piłki - powiedział Kolumbijczyk na łamach Daily Mail. - Oglądam Premier League i widzę, jak bardzo jest wyrównana.'

PAPCIO DZIAŁAJ!!!!!!!!!!

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 330.05.2014, 13:21

Daily Express podaje, że nowy szkoleniowiec Tottenhamu, Mauricio Pochettino chciałby sprowadzić pomocnika Interu Mediolan Fredyego Guarina.

#bekazploteczek

shark31 komentarzy: 601330.05.2014, 13:20

W ofensywie jest miejsce dla MAKS 1 zawodnika, a Sanogo nie zostanie wypozyczony, wiec przyjdzie ktos taki co zagra i na skrzydle i w ataku. Vela, Remy, Griezmann, Benzema, Lavezzi itp.

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 330.05.2014, 13:20

madridista1
Bez Di Marii gra Realu to kupa. Odkąd odszedł Ozil prawie nikt nic nie kreuje oprócz w/w.

Kanyeast komentarzy: 315730.05.2014, 13:18

Madridista
Powiem tak. Gra Realu w tym roku nie wygląda. Nie macie w ogole kreacji w srodku, wszystko opiera sie na skrzydlach. Nie umniejszam wygranej w LM ale jednak gry Realu sie nie oglada z jakas ogromna przyjemnoscia, 200 mln na skrzydlach i jechana. Taka prawda.

kamilo_oo komentarzy: 2356730.05.2014, 13:18

Mesut zbędny ? Ciekawe co byś mówił jak byście nie wygrali LM

madridista1 komentarzy: 15730.05.2014, 13:15

Mar12301
Na początku moze tak ale po jakimś czasie okazało się iz mesut jest nam zbędny a dobrze na nim zarobilismy.

Szogun
Podaj nazwisko chocby jednego trenera ktory z marszu moglby zastapic Wengera. Uprzedzam nazwiska typu Simeone, Klopp bo oni sie nigdzie nie wybierają. Dajesz.

Dancer@
Ozil może do nas przyjść. Podobno jest sfrustrowany że cały rok był poza składem Realu.

mar12301 komentarzy: 2310130.05.2014, 13:12

Wolelibyście Vele czy Remy'ego?

mar12301 komentarzy: 2310130.05.2014, 13:11

Z Realu już nie kupimy nikogo na razie. Wzięliśmy im Ozila i myślę że się nażałowali.

Alonso komentarzy: 1282430.05.2014, 13:09

Dancer
Kupienie zawodnika wystawionego ns sprzedaż to nie cud, a szczęście bo nie było konkurencji w ostatnie dni okienka takiej jaka była w czerwcu/lipcu.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40030.05.2014, 13:07

Jaki Ozil do arsenalu. Wierzycie w cuda?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185230.05.2014, 13:07

There are no doubts anymore, we are waiting for signatures and medical visits. Ciro flies to Germany!

nie wiem po co w BVB Adrian Ramos i Immobile. Jak oni będą grać?

praptak komentarzy: 869530.05.2014, 13:07

shark31@
To po co im tak powiedział? Na pewno też przyjdzie.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40030.05.2014, 13:06

Czyli nie padnie rekord komentarzy pod tym newsem

Szogun komentarzy: 28256 newsów: 330.05.2014, 13:06

Nie mam siły do tego gościa. Wszystko już zostało powiedziane więc nie chce się nad nim pastwić a umowy mają to do siebie,że można je zerwać a za 2 lata może być i wojna nuklarna czy coś.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 330.05.2014, 13:06