Pucharowa posucha przełamana - Arsenal z FA Cup!

Pucharowa posucha przełamana - Arsenal z FA Cup! 17.05.2014, 18:55, Łukasz Kęczkowski 13469 komentarzy

Wielu kibiców Arsenalu oczekiwało łatwego i przyjemnego do obejrzenia meczu, który miał zakończyć pucharową posuchę. Niestety gracze Wengera bardzo lubią utrudniać sobie życie i dawać fory rywalom, dlatego też w dzisiejszym spotkaniu postanowili dać strzelić sobie dwie bramki w przeciągu pierwszych dziesięciu minut. Wiarę w serca fanów przywrócił fenomenalny gol z rzutu wolnego Santiego Cazorli. Do przerwy Kanonierzy przegrywali 1:2. Na szczęście udało się zdobyć jeszcze jedną bramkę i doprowadzić do remisu. Niestety w regulaminowym czasie gry utrzymywał się remis i do wyłonienia zwycięzcy potrzebowaliśmy dogrywki. W trakcie dodatkowych 30 minut znacznie przeważali gracze Arsenalu, jednak przez długi czas nie byli w stanie tego udokumentować bramką. Na szczęście w końcu udało się to Ramseyowi i po 8 latach, 11 miesiącach i 26 dniach udało się przełamać pucharową posuchę. Arsenal wygrywa FA Cup!

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Fabiański - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta, Ramsey - Cazorla, Özil, Podolski - Giroud.

Hull City: McGregor; Davies, Bruce, Chester, Rosenior, Elmohamady, Livermore, Huddlestone, Meyler, Quinn, Fryatt.

W 3. minucie ujrzeliśmy pierwszą bramkę w tym meczu, niestety autorstwa gracza Hull. Huddlestone oddał strzał z dystansu, który odbił się od Chestera i zmylił Fabiańskiego. Polak próbował interweniować, lecz nie udało mu się nawet sparować futbolówki i ta wpadła do siatki. 1:0 dla Hull.

Pięć minut później drugą bramkę strzelili gracze Hull. Piłkę dośrodkowaną z lewego skrzydła uderzył głową jeden z graczy Tygrysów, ta odbiła się od słupka i spadła pod nogi Curtisa Daviesa, który bez zastanowienia wpakował ją do bramki i powiększył przewagę graczy Steve'a Bruce'a.

W 13. minucie bardzo bliscy strzelenia trzeciej bramki byli gracze Hull. Bruce uderzył głową, lecz jego strzał z linii bramkowej wybił Kieran Gibbs.

17. minuta i gol kontaktowy dla Arsenalu! Sędzia przyznał Kanonierom rzut wolny po faulu Bruce'a na Cazorli. Piłkę na około 30. metrze ustawił sobie sam poszkodowany i fenomenalnym uderzeniem pokonał McGregora! Piękny strzał Hiszpana i Arsenal przegrywa już tylko jedną bramką!

Cztery minuty później bliski wyrównania był Ozil, jednak po dośrodkowaniu Podolskiego Niemiec nie trafił w piłkę, a ta przeleciała dalej, do obrońców Hull.

W 28. minucie z groźną kontrą wyszli gracze Arsenalu, jednak podanie Ramseya do Girouda znacznie spowolniło akcję. Francuz próbował uderzyć na bramkę, jednak jego strzał został zablokowany przez Daviesa. Piłka spadła jednak do znajdującego się 40 metrów od bramki Podolskiego, który bez zastanowienia huknął ze znacznej odległości, jednak i ten strzał został zablokowany.

W 40. minucie na skrzydłowych Arsenalu zdenerwował się Koscielny i postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Przyjął piłkę, popędził lewą flanką i dośrodkował równie celnie co Sagna.

Cztery minuty później piłkę wywalczył Giroud, lecz był w słabej sytuacji do strzału, dlatego też zdecydował się na dośrodkowanie, niestety piłka nie trafiła do nikogo.

W 54. minucie z dystansu huknął Huddlestone, jednak piłka poszybowała nad bramką.

Dwie minuty później ładną akcję przeprowadzili gracze Hull, jednak wybornie w defensywie zaprezentował się Gibbs.

Po godzinie gry Wenger zdecydował się na pierwszą zmianę. Sanogo zastąpił Podolskiego.

W 64. minucie ładny strzał głową oddał Koscielny, jednak minimalnie chybił.

Dwie minuty później McShane zastąpił Bruce'a.

W 68. minucie w polu karnym Hull przewrócił się Santi Cazorla. Hiszpan bardzo domagał się rzutu karnego, jednak sędzia nie widział przewinienia.

W 70. minucie sędzia przyznał Arsenalowi rzut rożny, piłkę dośrodkował Santi Cazorla, po zamieszaniu w polu karnym ta spadła pod nogi Koscielny'ego, który bez roblemu z najbliższej odległości wpakował ją do bramki. Przy okazji bramkarz Hull staranował nogę francuskiego obrońcy, jednak Laurent był w stanie kontynuować grę. Mamy remis na Wembley!

W 79. minucie niepilnowany Kieran Gibbs stanął oko w oko z McGregorem. Niestety Anglik pomylił dyscypliny i próbował wykopać piłkę poza stadion.

Dwie minuty później pięknym strzałem w dolny róg bramki popisał się Giroud, jednak cudowną paradę zaserwował nam McGregor.

90. minuta i ładne uderzenie Sanogo. Niestety obok bramki. Cztery minuty później wyborną wrzutką za boisko popisał się Sagna. Pięć doliczonych minut nie przyniosło rozwiązania i potrzebna będzie dogrywka.

W 3. minucie dogrywki celnie dośrodkował Ramsey, do piłki doszedł Giroud, jednak trafił tylko w poprzeczkę, cóż za niefart.

Sześć minut później ładną akcję przeprowadzili Kanonierzy, sam na sam wyszedł Ramsey, jednak trafił jedynie w boczną siatkę.

Pierwsza połowa dogrywki zakończyła się bez bramek, wciąż 2:2 na Wembley.

W przerwie Wenger przeprowadził dwie zmiany. Ozila i Cazorlę zastąpili Rosicky i Wilshere.

19. minuta i mamy bramkę dla Arsenalu! Ładną kombinacyjną akcję wykończył Aaron Ramsey strzałem przy krótkim słupku. Bardzo ładną asystą piętą popisał się Olivier Giroud. 3:2 dla Arsenalu!

W 24. minucie błąd popełnili obrońcy Hull. Wycofali piłkę do bramkarza, a nie spojrzeli, że podają ją wprost do Sanogo. Francuz nie był jednak w stanie zdobyć swojej pierwszej bramki dla Arsenalu, gdyż dobrze interweniował McGregor.

W 26. minucie o stan przedzawałowy kibiców Arsenalu przyprawił Fabiański. Polak wyszedł z bramki i został minięty przez Aluko. Gracz Hull oddał strzał z ostrego kąta, i piłka przeleciała wzdłuż linii bramkowej. Na szczęście nie ma bramki.

Dwie minuty później na kolejny strzał zdecydował się Sanogo, jednak ponownie został on obroniony.

FA CupRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
FadeIn komentarzy: 354730.05.2014, 00:47

Mid

Masz rację. Najciemniej pod latarnią (Lewy)

pierre_afc komentarzy: 1207130.05.2014, 00:47

My możemy gadać, że jeśli ktoś przyjdzie to dla kogoś nie będzie miejsca w składzie, ale sądzę że Wenger wie co robi. Jeśli stwierdzi, że przy obecnym składzie Joel i Vela mu się przydadzą to tak będzie.

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 230.05.2014, 00:45

FadeIn
Tak mi się wydaje, bo jego kontrakt a Arsenalem wygasa 30 czerwca, a zawodnik, z tego co słyszałem, pół roku przed wygaśnięciem kontraktu może negocjować z innym klubem warunki "wolnego transferu", więc Fabian dogadał się już ze Swansea i kontrakt obowiązywać go będzie od 1 lipca.

Kanyeast komentarzy: 315730.05.2014, 00:44

Powrot Campbella jest koniecznoscia. Przyjscie Veli jest ciekawa mozliwoscia. Dla mnie skrzydlowych w Arsenalu nigdy za wiele.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41230.05.2014, 00:40

FadeIn

Lewandowski też już jest w Bayernie, chociaż okno jeszcze się nie otworzyło. Zawodnik może negocjować kontrakt z nowym pracodawcą 6 miesięcy przed upływem ważności obowiązującego kontraktu i podpisać może go już wcześniej - tylko obowiązywać on będzie od 1 lipca powiedzmy.

Frankly komentarzy: 76430.05.2014, 00:40

póki co Liverpool sie o wszystkich 'bije' a jakie będa efekty to zobaczymy ;] może za bardzo narzekam biorąc pod uwage że i tak wykonujemy sporo ruchów a wczesny okres jeszcze.
Co do Lamberta to za jakies marne 5mln funtów, taki profesor, dodatkowo wychowanek Liverpoolu i obecny reprezentant Anglii... takim 'uzupełnienieniem kadry' bym nie pogardził.

FadeIn komentarzy: 354730.05.2014, 00:36

skrobinho

W zasadzie to masz rację. Czyli taka pre-umowa jakkolwiek to się nazywa. Czyli jego zobowiązanie to nie podpisania umowy z innym klubem tylko umowy z nimi 1 dnia okienka

Voyager komentarzy: 14930.05.2014, 00:33

Lays

Na Serge'a Wenger to nie stawiał już w drugiej połowce sezonu nawet jak skład był w opłakanym stanie. Tak jak tu wielu mówi przydałoby mu się wypożyczenie. Cazorla to nie skrzydłowy. Masz racje skrzydłowych mamy 5 z Vela i Joelem. Ale mimo wszystko i nawet przy kupnie Carlosa, przetestowałbym chociaż przez poł sezonu na róznych pozycjach Campbella, bo to grajek który naprawdę gdzie nie był wypożyczany to grał. Czas dać mu szanse, jak nie będzie grał to wypo lub sell.

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 230.05.2014, 00:32

@FadeIn
Może ma po prostu już podpisany kontrakt, który jednak będzie obowiązywał od 1 lipca 2014. Tak mi się wydaje.

6. Theo

No i cazorla ktorego wenger bd tam wystawial...

FadeIn komentarzy: 354730.05.2014, 00:26

Powiedzcie dlaczego Fabian jest w łabędziach skoro okno jeszcze nie otwarte ?

Voyager komentarzy: 14930.05.2014, 00:24

ArseneAl

Naprawdę sądzisz, że nie znalazłoby się miejsce dla Campbella i Veli? :P Przecież posiadanie 4 skrzydłowych w kadrze to optymalna liczba. Ultra małym kosztem możemy poszerzyć sobie kadre o dwóch młodych grajków, którzy w naprawdę niezłych klubach udowodnili na co ich stać. PS: Imho z większym entuzjazmem zapatrywać się będę na Joela :)

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 230.05.2014, 00:23

@Kanyeast
Chyba jest tak, że nie może w przeciągu jednego sezonu być zawodnikiem trzech różnych ekip.

@lays
No niby może tak zrobić, ale to byłoby chyba nie w porządku w stosunku do Veli, a poza tym Wenger nie bawi się w takie cyrki :D

turysta komentarzy: 608930.05.2014, 00:23

Rivaldo

my gramy na 2 napastników przeważnie, a Wy jednym

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747430.05.2014, 00:21

Dzis sobie uswiadomilem, po tym jak czerwoniaki bija sie o lamberta majac juz suareza,sturra i boriniego, to nic by sie nie stalo jakby AFC pozyskal nie jednego, a dwoch nowych napastników.

lays komentarzy: 3987130.05.2014, 00:20

Demichelis przeciez podpisal w Atletico i w tym samym okienku kupilo go jeszcze City.

Kanyeast komentarzy: 315730.05.2014, 00:18

Lays
Zawodnik nie moze zmienic 2 x klubu w przeciagu kilku miesiecy.

lays komentarzy: 3987130.05.2014, 00:17

Kanyeast

Czy wraca to jeszcze nie wiadomo ale oby.

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 230.05.2014, 00:13

youtube.com/watch?v=2pKFOz0DaVE
Już wiadomo od kogo Theo się nauczył!

lays komentarzy: 3987130.05.2014, 00:10

Wenga takiego hita kita zrobi, że nie powiecie ani be ani me :D

Kupi Vele za 4 mln i sprzeda go odrazu za 20 mln do Atletico :D Joel zostanie a 15 mln wiecej do kieszeni ^^^^

Kanyeast komentarzy: 315730.05.2014, 00:08

Czemu niby Campbell mialby odejsc przy przyjsciu Veli? Co Wy za glupoty gadacie?? Sezon jest dlugi i bedziemy potrzebowac ruchliwych, bramkostrzelnych skrzydlowych. Campbell, Vela, Ox i Theo i jest gitara.

Skrobinho
Ja właśnie po obejrzeniu filmów zauważyłem że Sagna to trochę sztywniak, jakby nie pasował do zespołu. Nawet aha nie chciał zrobić.
PS Cienki i Ox to kumple, a ten pierwszy mocno się poci xD.

lays komentarzy: 3987129.05.2014, 23:59

Podli musi zostać dla samej atmsofery :D Ten gość jest mega sympatyczny :D Uwielbiam go

ArseneAl komentarzy: 2341729.05.2014, 23:59

@MaciekGoooner
Nope. Cazorla nie będzie żadnym zmiennikiem Ozila. Od tego jest Rosa. I wiek tu nie ma znaczenia bo gość gra jakby miał przynajmniej 5 lat mniej, zresztą zagranie ~25 meczów w sezonie nie powinno sprawiać kłopotów 34 latkowi.
Szkoda żeby Joel siedział na trybunach więc nie ma sensu go trzymać. No chyba, że nie kupimy Veli.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 329.05.2014, 23:58

Co do więzadeł, to wytłumaczyła mi siostra :
W kolanie są wiezadla:
- Boczne
- Krzyżowe przednie
- Krzyżowe tylne
Krzyżowe to najgorszy rodzaj zerwania. Ogólnie może dojść di urazu wielu więzadeł na raz. Moja siostra np miala zerwane tylne i naderwane boczne:D potrzebowała rekonstrukcji krzyżowego. Lekarz( wujek) po wykonaniu operacji powiedział : żadnego sportu do końca życia. Ano i kule przez 6 miesięcy.

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 229.05.2014, 23:54

FabsFAN
No właśnie z filmików wnioskuję, że Jenki i OX to dobrzy kumple :D
Alexa chyba nie da się nie lubić, ma w sobie to coś, że jest taki odważny, otwarty i zawsze coś potrafi powiedzieć do kamery.
Dla przykładu Sagna to czasem wygląda jakby nie wiedział co się dzieje, taki cichy :D Ciekawe jak w takim razie wyrwał tą swoją żonę :D

ArseneAl komentarzy: 2341729.05.2014, 23:53

Myślę, że Walcott nie wróci na początek sezonu. Spodziewam się go w okolicach listopada.
W sumie Vela w takim przypadku nie byłby złą opcją jako zastępca Theo.
Ale jeśli Carlos miałby przyjść jako CF i żadnego innego napastnika z prawdziwego zdarzenia byśmy nie kupiili to jestem na nie.

lays komentarzy: 3987129.05.2014, 23:51

No i drybling :)

songoku95 komentarzy: 2348629.05.2014, 23:50

odpisze jeszcze.
No tak! Przecież lepiej go psotawić na nogi 30 dni wcześniej (co wbrew pozorom jest długi okres czasu). Niech przperacuje okres przygotowawczy, nie bądąc w 100% sprawnym i wypadnie na kolejne x tygodni.
Odnośnie Jacka to w następnym sezonie zobaczymy jego prawdziwe umiejętności i kunszt. Być możne nawet na MŚ.
Lece spać.

lays komentarzy: 3987129.05.2014, 23:50

Fajnie jakby Vela doszedł. Troche dynamiki, techniky i wiatru na skrzydłach :)

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 329.05.2014, 23:47

Skrobinho
Słynne #aha Poldiego. Mnie też rozsmiesza jak ma rozmowy z Cienkim, raz robił jego impression rozmawiającego z dziewczynami xD

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 229.05.2014, 23:47

@songoku95
No to Diaby to jak wróci to chyba nic go nie zatrzyma, będzie jak ze stali po takiej długiej przerwie, bo jak mówisz "im dłużej tym lepiej" :D
A gdzie mi się spieszy? No np Theo opuści okres przygotowawczy, a to akurat może być istotne przed nowym sezonem, nie wiadomo w jakiej formie będzie sprzed kontuzji. Kolejny przykład - Wilshere, odpoczywał długo, bardzo dłuuugo.
I co? Gra nieźle, ale gdzie ten nasz Jack? Największy talent w Anglii i maestro środka pola?

Mihex komentarzy: 2360429.05.2014, 23:46

Kontuzja kontuzji nie równa, do tego dochodzi jak organizm danego człowieka się regeneruje i czy ktoś chce wrócić jak najszybciej czy do końca będzie chuchał i dmuchał aby mieć pewność, że wyzdrowieje do końca.

songoku95 komentarzy: 2348629.05.2014, 23:45

zrobie to samo co peciakk.
Dobranoc.

songoku95 komentarzy: 2348629.05.2014, 23:44

Poza tym gdyby na pozycji Theo byłby jakiś ogromny deficyt że graliby tak zawodnicy z akademii. To jest poważna kontuzja i widać że niektóre osoby nie zdaja sobie z tego sprawy.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 529.05.2014, 23:44

Lecę spać.
Bye ;)

ArseneAl komentarzy: 2341729.05.2014, 23:44

Jeśli przyjdzie Vela to Campbell definitywnie odchodzi. Sam mówił, że nie zamierza udawać się na kolejne wyp.
No i Gnabry powinien wtedy iść na wyp. do jakiegoś słabiaka PL/kozaka Championship.
Po tych roszadach będziemy mieli na skrzydłach Walcotta, Cazorlę, Velę, Poldiego i Oxa co w zupełności wystarcza nawet uwzględniając kolejną nawałnicę kontuzji.

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 229.05.2014, 23:43

@FabsFAN
No dokładnie! Mega pozytywny i odważny chłopak. Ma poczucie humoru i bardzo zaraźliwy śmiech :D
Lubię w szczególności filmik jak opowiada o Podolskim i jego "aha", podczas naszego pobytu w Azji w zeszłe lato.
Albo jak grał w fife z KSI w jakimś brytyjskim talk-show :D

songoku95 komentarzy: 2348629.05.2014, 23:42

skrobihno
a gdzie Ci się śpieszy? Niech odpoczywa 9 miesięcy jeżeli tylko jego organizm potrzebuje. Ogólnie nie wiem czy wiecie, ale operacja, nie została przeproawdzona przez naszych medyków.
Khedira i Falcao zostali postawieni na nogi w ,,trybie natychmiastowym'' aby pojechać na MŚ. Dlatego też zniszczyli sobie kariery.
Theo pogodził się z tym że nie pojedzie i zamiast leczyć się ,,na szybko" woli robić to powoli ale skuteczniej. Co jest dobrym rozwiązaniem. Gdyby chciał to zapewne sztab medyczny postawiłby go na nogi do czerwca, ale myślę że Wenger na to nie pozwolił i kazał mu wybić z głowy plany odnośnie MŚ.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 529.05.2014, 23:40

Lays@
To moja myśl.
Dziękuję za komplement.

lays komentarzy: 3987129.05.2014, 23:38

OX na wyp? XD Komu wgl coś takiego wpadło do głowy? To chyba najgłupssza mysl na swiecie :D

Przeciez OX to juz nie jest mlodzieniaszek tylko powoli doswiadczony zawodnik :) On musi rozegrac pełen sezon wtedy pokaze na co go stac... a w tym sezonie tez pokazywal :)

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 329.05.2014, 23:37

Ox nie może iść na wypożyczenie. Filmy Arsenalu z nim w roli głównej są najlepsze.

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 229.05.2014, 23:36

@songoku95
Serio? Nie zależy od sztabu?! Zależy i to dużo! Od organizmu również, ale to by wychodziło na to, że Wenger szuka po całym świecie piłkarzy podatnych na kontuzje, z problemami mięśniowymi i łamliwością kości...

W takim Realu, Chelsea czy jakimkolwiek innym wielkim klubie nie ma takich problemów z kontuzjami, a jak się pojawią to zawodnik szybko jest stawiany na nogi, bez żadnych powikłań.

Falcao ma ten sam uraz co Walcott, nabawił się go prawie w tym samym czasie, zobaczymy, który wcześniej wróci na boisko.
Khedira miał też zerwane więzadła, od 16.11-4.05, mniej niż 6 miesięcy i wrócił, a my wiemy, że Theo opuści sierpień, czyli to już będzie 8 miesięcy... -_-

kaziu874 komentarzy: 673229.05.2014, 23:35

GK, PO, DP, NP - to sa pozycje, ktore koniecznie trzeba wzmocnic by liczyc sie w walce o mistrzostwo w nastepnym sezonie. Skrzydlowy czy srodkowy pomocnik to sa juz dodatki. Jezeli przyjdzie Vela, to watpie w to, zeby Wenger sprowadzil kozak napastnika, bo ciezko sobie wyobrazic 5-6 transferow w jednym okienku. Zobaczymy jak to bedzie, ale dla mnie transfer Veli jest srednim pomyslem, bo po prostu wydaje mi sie ze sie nie sprawdzi w Anglii.