Pucharowa posucha przełamana - Arsenal z FA Cup!

Pucharowa posucha przełamana - Arsenal z FA Cup! 17.05.2014, 18:55, Łukasz Kęczkowski 13469 komentarzy

Wielu kibiców Arsenalu oczekiwało łatwego i przyjemnego do obejrzenia meczu, który miał zakończyć pucharową posuchę. Niestety gracze Wengera bardzo lubią utrudniać sobie życie i dawać fory rywalom, dlatego też w dzisiejszym spotkaniu postanowili dać strzelić sobie dwie bramki w przeciągu pierwszych dziesięciu minut. Wiarę w serca fanów przywrócił fenomenalny gol z rzutu wolnego Santiego Cazorli. Do przerwy Kanonierzy przegrywali 1:2. Na szczęście udało się zdobyć jeszcze jedną bramkę i doprowadzić do remisu. Niestety w regulaminowym czasie gry utrzymywał się remis i do wyłonienia zwycięzcy potrzebowaliśmy dogrywki. W trakcie dodatkowych 30 minut znacznie przeważali gracze Arsenalu, jednak przez długi czas nie byli w stanie tego udokumentować bramką. Na szczęście w końcu udało się to Ramseyowi i po 8 latach, 11 miesiącach i 26 dniach udało się przełamać pucharową posuchę. Arsenal wygrywa FA Cup!

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Fabiański - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta, Ramsey - Cazorla, Özil, Podolski - Giroud.

Hull City: McGregor; Davies, Bruce, Chester, Rosenior, Elmohamady, Livermore, Huddlestone, Meyler, Quinn, Fryatt.

W 3. minucie ujrzeliśmy pierwszą bramkę w tym meczu, niestety autorstwa gracza Hull. Huddlestone oddał strzał z dystansu, który odbił się od Chestera i zmylił Fabiańskiego. Polak próbował interweniować, lecz nie udało mu się nawet sparować futbolówki i ta wpadła do siatki. 1:0 dla Hull.

Pięć minut później drugą bramkę strzelili gracze Hull. Piłkę dośrodkowaną z lewego skrzydła uderzył głową jeden z graczy Tygrysów, ta odbiła się od słupka i spadła pod nogi Curtisa Daviesa, który bez zastanowienia wpakował ją do bramki i powiększył przewagę graczy Steve'a Bruce'a.

W 13. minucie bardzo bliscy strzelenia trzeciej bramki byli gracze Hull. Bruce uderzył głową, lecz jego strzał z linii bramkowej wybił Kieran Gibbs.

17. minuta i gol kontaktowy dla Arsenalu! Sędzia przyznał Kanonierom rzut wolny po faulu Bruce'a na Cazorli. Piłkę na około 30. metrze ustawił sobie sam poszkodowany i fenomenalnym uderzeniem pokonał McGregora! Piękny strzał Hiszpana i Arsenal przegrywa już tylko jedną bramką!

Cztery minuty później bliski wyrównania był Ozil, jednak po dośrodkowaniu Podolskiego Niemiec nie trafił w piłkę, a ta przeleciała dalej, do obrońców Hull.

W 28. minucie z groźną kontrą wyszli gracze Arsenalu, jednak podanie Ramseya do Girouda znacznie spowolniło akcję. Francuz próbował uderzyć na bramkę, jednak jego strzał został zablokowany przez Daviesa. Piłka spadła jednak do znajdującego się 40 metrów od bramki Podolskiego, który bez zastanowienia huknął ze znacznej odległości, jednak i ten strzał został zablokowany.

W 40. minucie na skrzydłowych Arsenalu zdenerwował się Koscielny i postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Przyjął piłkę, popędził lewą flanką i dośrodkował równie celnie co Sagna.

Cztery minuty później piłkę wywalczył Giroud, lecz był w słabej sytuacji do strzału, dlatego też zdecydował się na dośrodkowanie, niestety piłka nie trafiła do nikogo.

W 54. minucie z dystansu huknął Huddlestone, jednak piłka poszybowała nad bramką.

Dwie minuty później ładną akcję przeprowadzili gracze Hull, jednak wybornie w defensywie zaprezentował się Gibbs.

Po godzinie gry Wenger zdecydował się na pierwszą zmianę. Sanogo zastąpił Podolskiego.

W 64. minucie ładny strzał głową oddał Koscielny, jednak minimalnie chybił.

Dwie minuty później McShane zastąpił Bruce'a.

W 68. minucie w polu karnym Hull przewrócił się Santi Cazorla. Hiszpan bardzo domagał się rzutu karnego, jednak sędzia nie widział przewinienia.

W 70. minucie sędzia przyznał Arsenalowi rzut rożny, piłkę dośrodkował Santi Cazorla, po zamieszaniu w polu karnym ta spadła pod nogi Koscielny'ego, który bez roblemu z najbliższej odległości wpakował ją do bramki. Przy okazji bramkarz Hull staranował nogę francuskiego obrońcy, jednak Laurent był w stanie kontynuować grę. Mamy remis na Wembley!

W 79. minucie niepilnowany Kieran Gibbs stanął oko w oko z McGregorem. Niestety Anglik pomylił dyscypliny i próbował wykopać piłkę poza stadion.

Dwie minuty później pięknym strzałem w dolny róg bramki popisał się Giroud, jednak cudowną paradę zaserwował nam McGregor.

90. minuta i ładne uderzenie Sanogo. Niestety obok bramki. Cztery minuty później wyborną wrzutką za boisko popisał się Sagna. Pięć doliczonych minut nie przyniosło rozwiązania i potrzebna będzie dogrywka.

W 3. minucie dogrywki celnie dośrodkował Ramsey, do piłki doszedł Giroud, jednak trafił tylko w poprzeczkę, cóż za niefart.

Sześć minut później ładną akcję przeprowadzili Kanonierzy, sam na sam wyszedł Ramsey, jednak trafił jedynie w boczną siatkę.

Pierwsza połowa dogrywki zakończyła się bez bramek, wciąż 2:2 na Wembley.

W przerwie Wenger przeprowadził dwie zmiany. Ozila i Cazorlę zastąpili Rosicky i Wilshere.

19. minuta i mamy bramkę dla Arsenalu! Ładną kombinacyjną akcję wykończył Aaron Ramsey strzałem przy krótkim słupku. Bardzo ładną asystą piętą popisał się Olivier Giroud. 3:2 dla Arsenalu!

W 24. minucie błąd popełnili obrońcy Hull. Wycofali piłkę do bramkarza, a nie spojrzeli, że podają ją wprost do Sanogo. Francuz nie był jednak w stanie zdobyć swojej pierwszej bramki dla Arsenalu, gdyż dobrze interweniował McGregor.

W 26. minucie o stan przedzawałowy kibiców Arsenalu przyprawił Fabiański. Polak wyszedł z bramki i został minięty przez Aluko. Gracz Hull oddał strzał z ostrego kąta, i piłka przeleciała wzdłuż linii bramkowej. Na szczęście nie ma bramki.

Dwie minuty później na kolejny strzał zdecydował się Sanogo, jednak ponownie został on obroniony.

FA CupRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
turysta komentarzy: 608930.05.2014, 12:57

BBC Sport @BBCSport 35 sek. Zobacz tłumaczenie
Arsene Wenger has agreed a new three-year deal to remain as Arsenal manager until 2017. #AFC

praptak komentarzy: 881830.05.2014, 12:52

tera bedzie

Marzag komentarzy: 41235 newsów: 130.05.2014, 12:51

FabsFAN, zarabiałbyś kilkanaście -kilkadziesiąt tysięcy funtów tygodniowo i byś się pociął z tego powodu? :P

praptak komentarzy: 881830.05.2014, 12:51

eurosport.onet.pl/pilka-nozna/transfery/carlos-vela-wraca-do-arsenalu-londyn/xhelm?utm_source=onetlink&utm_medium=cpc&utm_campaign=eurosport.onet.pl&utm_term=www.kanonierzy.com

berc1k komentarzy: 465 newsów: 130.05.2014, 12:50

Jak są tutaj ludzie z Poznania, to lepiej uważajcie na mieście, bo coraz częściej takie rzeczy się dzieją :D Ostatnio minimum raz w tygodniu ktoś autem na tory wjeżdża.
sadistic.pl/poznan-miasto-doznan-vt295970.htm

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 330.05.2014, 12:47

Jeśli chodzi o Di Marie i jego przenosiny to radzę przeczytać cały wywiad na real madryt.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 330.05.2014, 12:43

dawidsk
Chyba każdy byłby zawiedziony, że mógłby dołączyć do kuraków. Ja bym się pociął.

dawidsk komentarzy: 245130.05.2014, 12:41

Angel Di Maria: "Boli mnie, że łączą mnie z Tottenhamem".
O Di Marii mówi się dużo w kontekście transferu do Arsenalu.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52430.05.2014, 12:40

I kolejna szansa Radwańskiej została zaprzepaszczona.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 330.05.2014, 12:37

thide
Kopanina kopaniną, ale przewrotka CV11 ekstra:D

Marzag komentarzy: 41235 newsów: 130.05.2014, 12:37

Di maria jest na tyle uniwersalny że by zagrał na obu skrzydłach i za napastnikiem, ale i tak do nas nie dojdzie.

turysta komentarzy: 608930.05.2014, 12:35

Sky Sports:

Pete O'Rourke @SkySportsPeteO 52 sek.
Barcelona president Josep Maria Bartomeu has stated that the club don't want to sell Cesc Fabregas this summer. #FCB #MUFC #AFC

kaziu874 komentarzy: 673030.05.2014, 12:35

Di Maria na pewno do Barcy ;d

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 330.05.2014, 12:35

Di Maria i Aguero do Barcy, bo to przyjaciele Messiego.

kaziu874 komentarzy: 673030.05.2014, 12:34

A Radwańska to poległa dzisiaj całkowicie. Druga taka szansa może się nie przytrafić długo.

Kowalczyk11 komentarzy: 325330.05.2014, 12:32

No ciekawe co z tym Maryśką ale ja stawiam że niestety do nas nie przyjdzie , za duży tłok na skrzydłach , chociaż chłop jest lepszy niż nasi zawodnicy których mamy na te pozycje. Jeśli Vela za zaledwie 4 mln euro i to jego Wenger będzie widział na szpicy to może i jakiś cień szansy na Argentyńczyka jest ale ciężko w sumie coś powiedzieć na temat tego transferu.

kaziu874 komentarzy: 673030.05.2014, 12:31

Serce mówi "przyjdzie Schneiderlin, Aurier, Fabregas, Di Maria, Benzema itd" ale rozum "Vela, Campbell i Jenki w pierwszym składzie". Nie ma co gdybać, trzeba czekać. Jeżeli Vela przyjdzie na skrzydło i nikt nie odejdzie, to będę się cieszył, ale jak to jest nasz nowy napastnik to dzięki za takie wzmocnienia.

Di Maria:
"I am not going to lie, I know that there are clubs that want to sign me and can match Real Madrid's demands. But that's up to my representatives and the club.
"I am not thinking about my future now. We will see what Madrid have in mind, whether they want me to stay or leave"
[Sky sports]

Kanyeast komentarzy: 315730.05.2014, 12:28

Bawicie sie w Nostradamusa. Wenger nie jest gupi i wie, ze trzeba zrobic konkretne transfery, a nie sprowadzac lamusów. Ja sie specjalnie jakos nie obawiam, beda dobre transfery tak czuje.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40030.05.2014, 12:26

ESPN potwierdza ze di maria chce odejsc

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 130.05.2014, 12:25

Alonso
A żeby Ci się głupio we wrześniu zrobiło.

Olivier komentarzy: 25130.05.2014, 12:25

Szkoda że w kobiecym tenisie nie gra się do 3 wygranych setów...

Alonso komentarzy: 1282430.05.2014, 12:05

ArseneAl celnie wskazał transfery Wenegra wiec nie macie co wypisywać Di Marii czy Benzemy.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40030.05.2014, 12:04

mallen

Talking THFC na twitterze

aguero10 komentarzy: 855830.05.2014, 12:04

Ostatnio z Arsenalem jest łaczona połowa Europy ;)
IMO Theo wkoncu pójdzie na swój wymarzony środek a do nas przyjdzie skrzydłowy Vela/Griezmann/Di Maria .

arsenallord komentarzy: 29699 newsów: 11730.05.2014, 11:57

Radwańska przegrywa pierwszego seta. Niech się lepiej ogarnie, bo taka szansa na wygranie Wielkiego Szlema może się za szybko nie powtórzyć.

Tomassini komentarzy: 272030.05.2014, 11:54

@Dancer
Dobre hehe

KedzioRRz komentarzy: 382630.05.2014, 11:54

@thide Szlag zapomniałem o nim, całkiem możliwe i w stylu wengera- patrz AOC

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40030.05.2014, 11:53

Di Maria: “It hurts when you’re always doing your best for your club and then you hear that you might be going to Tottenham.".

Marzag komentarzy: 41235 newsów: 130.05.2014, 11:52

mówil o 3 oczywiście*

KedzioRRz komentarzy: 382630.05.2014, 11:49

@ArseneAL Cholera, co mamy na to poradzić że masz racje? :D Ale fajnie by było dostać kogoś za więcej niż 10 mln :D

thide komentarzy: 32389 newsów: 185230.05.2014, 11:48

@Fabs, ale kopanina.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 330.05.2014, 11:45

youtube.com/watch?v=bUNCGopg2IA

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 330.05.2014, 11:44

Arseneal - jak beda takie transfery to zmienie avatar na dowolny przez Ciebie wybrany na 3 miesiace :P

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 330.05.2014, 11:43

kazdy wie, ze najwiecej jest kibicow w Europie

Musza sie do nas dostosowac, bo inaczej za malo zarobia ;]

Zleci nam to lato bardzo szybki imo

Co chwila jakis meczyk + plotki z transferami :D

No i jeszcze niech podadza terminarz i w pierwszym meczu niech zagraja kurczaki i united

Mecz, gdzie wszystkiego mozna sie spodziewac :)

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 330.05.2014, 11:41

Chodzą plotki, że Veli kiedyś nie udało się przelobować bramkarza. Nie wiem, czy to prawda.

ArseneAl komentarzy: 2341730.05.2014, 11:40

Ruddy, Aurier, Vela i wsio. Po transferach.

Marzag komentarzy: 41235 newsów: 130.05.2014, 11:39

Wenger mowil o 2 transferach, jeden to zastepstwo fabiana, drugi sagni wiec zostal jeszcze jeden transfer