Pucharowa posucha przełamana - Arsenal z FA Cup!

Pucharowa posucha przełamana - Arsenal z FA Cup! 17.05.2014, 18:55, Łukasz Kęczkowski 13469 komentarzy

Wielu kibiców Arsenalu oczekiwało łatwego i przyjemnego do obejrzenia meczu, który miał zakończyć pucharową posuchę. Niestety gracze Wengera bardzo lubią utrudniać sobie życie i dawać fory rywalom, dlatego też w dzisiejszym spotkaniu postanowili dać strzelić sobie dwie bramki w przeciągu pierwszych dziesięciu minut. Wiarę w serca fanów przywrócił fenomenalny gol z rzutu wolnego Santiego Cazorli. Do przerwy Kanonierzy przegrywali 1:2. Na szczęście udało się zdobyć jeszcze jedną bramkę i doprowadzić do remisu. Niestety w regulaminowym czasie gry utrzymywał się remis i do wyłonienia zwycięzcy potrzebowaliśmy dogrywki. W trakcie dodatkowych 30 minut znacznie przeważali gracze Arsenalu, jednak przez długi czas nie byli w stanie tego udokumentować bramką. Na szczęście w końcu udało się to Ramseyowi i po 8 latach, 11 miesiącach i 26 dniach udało się przełamać pucharową posuchę. Arsenal wygrywa FA Cup!

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Fabiański - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta, Ramsey - Cazorla, Özil, Podolski - Giroud.

Hull City: McGregor; Davies, Bruce, Chester, Rosenior, Elmohamady, Livermore, Huddlestone, Meyler, Quinn, Fryatt.

W 3. minucie ujrzeliśmy pierwszą bramkę w tym meczu, niestety autorstwa gracza Hull. Huddlestone oddał strzał z dystansu, który odbił się od Chestera i zmylił Fabiańskiego. Polak próbował interweniować, lecz nie udało mu się nawet sparować futbolówki i ta wpadła do siatki. 1:0 dla Hull.

Pięć minut później drugą bramkę strzelili gracze Hull. Piłkę dośrodkowaną z lewego skrzydła uderzył głową jeden z graczy Tygrysów, ta odbiła się od słupka i spadła pod nogi Curtisa Daviesa, który bez zastanowienia wpakował ją do bramki i powiększył przewagę graczy Steve'a Bruce'a.

W 13. minucie bardzo bliscy strzelenia trzeciej bramki byli gracze Hull. Bruce uderzył głową, lecz jego strzał z linii bramkowej wybił Kieran Gibbs.

17. minuta i gol kontaktowy dla Arsenalu! Sędzia przyznał Kanonierom rzut wolny po faulu Bruce'a na Cazorli. Piłkę na około 30. metrze ustawił sobie sam poszkodowany i fenomenalnym uderzeniem pokonał McGregora! Piękny strzał Hiszpana i Arsenal przegrywa już tylko jedną bramką!

Cztery minuty później bliski wyrównania był Ozil, jednak po dośrodkowaniu Podolskiego Niemiec nie trafił w piłkę, a ta przeleciała dalej, do obrońców Hull.

W 28. minucie z groźną kontrą wyszli gracze Arsenalu, jednak podanie Ramseya do Girouda znacznie spowolniło akcję. Francuz próbował uderzyć na bramkę, jednak jego strzał został zablokowany przez Daviesa. Piłka spadła jednak do znajdującego się 40 metrów od bramki Podolskiego, który bez zastanowienia huknął ze znacznej odległości, jednak i ten strzał został zablokowany.

W 40. minucie na skrzydłowych Arsenalu zdenerwował się Koscielny i postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Przyjął piłkę, popędził lewą flanką i dośrodkował równie celnie co Sagna.

Cztery minuty później piłkę wywalczył Giroud, lecz był w słabej sytuacji do strzału, dlatego też zdecydował się na dośrodkowanie, niestety piłka nie trafiła do nikogo.

W 54. minucie z dystansu huknął Huddlestone, jednak piłka poszybowała nad bramką.

Dwie minuty później ładną akcję przeprowadzili gracze Hull, jednak wybornie w defensywie zaprezentował się Gibbs.

Po godzinie gry Wenger zdecydował się na pierwszą zmianę. Sanogo zastąpił Podolskiego.

W 64. minucie ładny strzał głową oddał Koscielny, jednak minimalnie chybił.

Dwie minuty później McShane zastąpił Bruce'a.

W 68. minucie w polu karnym Hull przewrócił się Santi Cazorla. Hiszpan bardzo domagał się rzutu karnego, jednak sędzia nie widział przewinienia.

W 70. minucie sędzia przyznał Arsenalowi rzut rożny, piłkę dośrodkował Santi Cazorla, po zamieszaniu w polu karnym ta spadła pod nogi Koscielny'ego, który bez roblemu z najbliższej odległości wpakował ją do bramki. Przy okazji bramkarz Hull staranował nogę francuskiego obrońcy, jednak Laurent był w stanie kontynuować grę. Mamy remis na Wembley!

W 79. minucie niepilnowany Kieran Gibbs stanął oko w oko z McGregorem. Niestety Anglik pomylił dyscypliny i próbował wykopać piłkę poza stadion.

Dwie minuty później pięknym strzałem w dolny róg bramki popisał się Giroud, jednak cudowną paradę zaserwował nam McGregor.

90. minuta i ładne uderzenie Sanogo. Niestety obok bramki. Cztery minuty później wyborną wrzutką za boisko popisał się Sagna. Pięć doliczonych minut nie przyniosło rozwiązania i potrzebna będzie dogrywka.

W 3. minucie dogrywki celnie dośrodkował Ramsey, do piłki doszedł Giroud, jednak trafił tylko w poprzeczkę, cóż za niefart.

Sześć minut później ładną akcję przeprowadzili Kanonierzy, sam na sam wyszedł Ramsey, jednak trafił jedynie w boczną siatkę.

Pierwsza połowa dogrywki zakończyła się bez bramek, wciąż 2:2 na Wembley.

W przerwie Wenger przeprowadził dwie zmiany. Ozila i Cazorlę zastąpili Rosicky i Wilshere.

19. minuta i mamy bramkę dla Arsenalu! Ładną kombinacyjną akcję wykończył Aaron Ramsey strzałem przy krótkim słupku. Bardzo ładną asystą piętą popisał się Olivier Giroud. 3:2 dla Arsenalu!

W 24. minucie błąd popełnili obrońcy Hull. Wycofali piłkę do bramkarza, a nie spojrzeli, że podają ją wprost do Sanogo. Francuz nie był jednak w stanie zdobyć swojej pierwszej bramki dla Arsenalu, gdyż dobrze interweniował McGregor.

W 26. minucie o stan przedzawałowy kibiców Arsenalu przyprawił Fabiański. Polak wyszedł z bramki i został minięty przez Aluko. Gracz Hull oddał strzał z ostrego kąta, i piłka przeleciała wzdłuż linii bramkowej. Na szczęście nie ma bramki.

Dwie minuty później na kolejny strzał zdecydował się Sanogo, jednak ponownie został on obroniony.

FA CupRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
songoku95 komentarzy: 2348629.05.2014, 23:32

kowalczyk
skoro nie znasz to po co zestawiasz 2 zawodników.
Każdy miesięń musi zostać odbudowany (jakkolwiek to się nazywa).
Theo przechodzi rehabilitacje i im dłużej nie wraca do treningów tym lepiej bo mniejsza szansa na nawrót kontuzji. Tym bardziej że jest sezon ogórkowy i nie musi jakoś specjalnie śpieszyć się z powrotem.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 129.05.2014, 23:30

Cazorla gra na lewym "skrzydle", przynajmniej taką pozycję zajmuje na papierze i nie ma innej opcji.
Gnabry wypożyczonko do jakiegoś klubu pokroju Olimpiakos, a Joel będzie się aklimatyzował pewnie sezon z zespołem.
#rzekłem

Kowalczyk11 komentarzy: 325329.05.2014, 23:30

songoku95
Zdaje sobie sprawę z tego że to bardzo poważna kontuzja , ale miałem głównie na myśli porównanie z Błaszczykowskim który ma taki sam uraz a już trenuje mimo że złapał go prawie miesiąc później niż Theo , no chyba ze był mniej poważny ale zerwanie to chyba zerwanie , chociaż na tym się nie znam więc się nie sprzeczam.

songoku95 komentarzy: 2348629.05.2014, 23:28

Jedna jaskólka wiosny nie czyni.
Wenger mówił że taki zawodnik jak Mesut za taka kwote to HIT! Musieli go sprzedać, żeby kupić Bale.

Kowalczyk
Walcott zerwał więzadła.Chyba nie wiesz jaki poważny to uraz i nie zależy to od sztabu kiedy wróci do trenigów, tylko w dużej mierze od organizmu, poza tym nawet lepiej że jeszcze leczy im dłużej tym lepiej. Bo może za wcześniej zacząć jakiś trening i wszystko powróci.
Wiem że Wy postawicie go na nogi w kilka di i dałby rade pewnie jechać na MŚ ale nie o to chodzi.

Kowalczyk11 komentarzy: 325329.05.2014, 23:27

Mico17
Cazorla to tak średnio sobie pogrywa na tym skrzydle więc raczej 5ęciu , a z kontuzjami zostanie trzech ;< Chyba że pech nas w końcu opuści , albo opuści nas obecny sztab i przyjdzie jakiś normalny.

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 229.05.2014, 23:27

No El Shaarawy to ten sezon słabo przez kontuzję, więc jest kotem w worku, a będą pewnie za niego wołać z 20mln minimum.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 529.05.2014, 23:26

Kaziu874@
Dlatego napisałem że to tylko i wyłącznie moja opinia ;)
On albo Gnabry wg mnie musi gdzieś iść chociaż bardziej to się przyda Serge.

Szogun komentarzy: 28586 newsów: 329.05.2014, 23:26

Myślę,że Vela przyjdzie aby wspomóc skrzydło bo Wenger widzi,że ani Cazorla ani inny ŚP nie radzą sobie tam a napastnik będzie kupiony tak czy inaczej bo nie sądze aby zmienił się priorytet od zeszłego roku kiedy to ten koniec końców nie został kupiony.

Hasz komentarzy: 76929.05.2014, 23:26

@kaziu
na napastnika i tak Vela > Morata.
Także nie ma co wybrzydzać. Hahaha

kaziu874 komentarzy: 673229.05.2014, 23:25

peciakk --> nie zartujmy sobie, jakie wypozyczenie OXa? Przeciez to nasz drugi najlepszy skrzydlowy po Theo..

Marcinb88 komentarzy: 68729.05.2014, 23:25

Vela idzie na SZPICE, Campbell na skrzydlo. Rzeklem

Hasz komentarzy: 76929.05.2014, 23:25

@Mico17
wychodzi na to, że Gnabry na wypożyczenie( z racji na młody wiek, musi się ograć)
Cazorla zmiennikiem Mesuta.
A reszta to rotacja jest. Jeśli się chce bić o majstra to ławka musi być.

kamilo_oo komentarzy: 2356729.05.2014, 23:24

IMO. na wypożyczenie Gnabry i Joel

kaziu874 komentarzy: 673229.05.2014, 23:24

skrobinho --> jezeli jego przyjscie nie wykluczy przyjscia napastnika i bedzie gral na skrzydle to jestem na tak, bo zawsze jest to jakas opcja (mimo ze uwazam, ze Vela sie nie sprawdzi po raz kolejny). Jezeli to ma byc nasz nowy napastnik, to ja dziekuje za takie transfery.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 529.05.2014, 23:24

CarlosV@
A co on takiego znaczył w tym lub poprzednich sezonach wielkiego ?
Ciągłe wahania formy i tyle.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 129.05.2014, 23:23

Gnabry, Cazorla, Walcott, AOC, Vela, Podolski i dodatkowo Campbell

6 skrzydłowych na 2 pozycje.
Wychodzi na to, że ktoś idzie na wypożyczenie, a drugi ktoś przesiedzi prawie cały sezon na ławce.

Hasz komentarzy: 76929.05.2014, 23:23

@DaviSilva21
jak sypać "groszem" to na ŚN lub DP, a nie na skrzydłowego.
Dlatego celujemy w topowych DP lub niezłych ŚN, a nie w Reusów,DYMA RYJÓW(bardzo spodobało mi się do określenie)czy innych Hazardów.

Kowalczyk11 komentarzy: 325329.05.2014, 23:22

Odnośnie naszego sztabu i kontuzji to powiem tak , Theo zerwał wiązadła 4 stycznia tego roku i z tego co wiem do treningów jeszcze nie wrócił a jeśli tak to mnie poprawcie , Błaszczykowski zerwał 25 stycznia i 17 kwietnia udzielił wywiadu że powoli wchodzi w trening biegowy , tyle w temacie

DavidSilva21 komentarzy: 338029.05.2014, 23:21

Od transferu Mesuta "względy finansowe" i transferowe Arsenalu się trochę zmieniły, można by sypnąć kasą skoro zarząd mówi że mamy go dużo na transfery. Kto nie ryzykuje szampana nie pije jak się to mówi w zachodniej Albanii:P

Szogun komentarzy: 28586 newsów: 329.05.2014, 23:21

Carlos pewnie jest wart około 26 mln euro więc nie warto takiej okazji przespać.

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 229.05.2014, 23:20

@kaziu874
Przez ostatnie 2 sezony Vela grał pierwsze skrzypce w Realu Sociedad - drużyny, która będąc średniakiem La Ligi, kończyła sezon w górze tabeli, który gwarantuje udział w europejskich pucharach. To w dużej mierze zasługa Veli.

Przez 2 lata miałeś okazję zobaczyć go w akcji, więc nie "śmiechaj" tylko obejrzyj kilka spotkań z udziałem Veli, bo na prawdę dobrze sobie radzi. I oczywiście jeśli utrzyma tą formę to będzie w topie skrzydłowych BPL, jak nie to może okazać się niewypałem, ale 4 mln to żadne ryzyko..

I nie mówię tutaj, że widziałem wszystkie mecze Sociedad z ostatnich dwóch sezonów, ale trochę widziałem i wydaje mi się, że Vela to dobry grajek.

songoku95 komentarzy: 2348629.05.2014, 23:19

Gnabry, Zelalem, Hayden i Akpom musza iść na wyp.
OX jest ograny i potrzebny bo nie wiemy jak potoczy się sezon, czy będzie mnóstwo kontuzju (pfu pfu).

Hasz komentarzy: 76929.05.2014, 23:18

@Mico17
Chciałbym, ale szczerze wątpie, że przyjdzie jeszcze do tego Remy, skoro Vela ma niby wrócić, który od biedy też zagra na ŚŃ ; )

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 129.05.2014, 23:17

Hasz
Błąd!
Bony/Balo + Remy

songoku95 komentarzy: 2348629.05.2014, 23:17

Nie ma nikogo dostępnego na rynku, który jest dostępny i osiągalny pod względami finasowymi dla Arsenalnu. Vela to strzał w ,,10''.
Nawet jak mu się nie uda to można go za rok sprzedać za jakieś 15 milinów.

kamilo_oo komentarzy: 2356729.05.2014, 23:17

gdzieś czytałem dzisiaj że Konoplyanka zostaje w Dnipro

Oldgunner3 komentarzy: 969929.05.2014, 23:16

Vela wydaje sie być drobną przystwką bo są pozycje które wymagaja pilniejszych wzmocnień.Po prostu widząc,że Vela coś gra AW stwierdził,że może na nim trochę zarobić jeśli się Meksyk. nie sprawdzi.Żeby mieć realne szanse w nadchodzacym sezonie w walce o mistrzostwo z coraz silniejszą i szerszą konkurencją musimy znaleźć klasowych zastępców Fabiana i Sagny oraz sprowadzić top napastnika i def.pom.

DavidSilva21 komentarzy: 338029.05.2014, 23:15

A Ty Songoku95 kogo byś widział u nas jakościowego i lepszego(lub na tym samym poziomie) od Veli.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 129.05.2014, 23:15

Oxa wypożyczył? Hahah, pewnie, dajmy na wypożyczenie jednego z bardziej znaczących zawodników, a co.

Szogun komentarzy: 28586 newsów: 329.05.2014, 23:15

Traitor Ja nie lubię miejsc za bramką więc wschód albo zachód i najlepiej gdzieś z dołu.

gunners007 komentarzy: 954329.05.2014, 23:14

Vela się przyda bo znając życie Theo Walcott z naszym sztabem medycznym w tym roku już nie wróci do piłki więc Carlos idealnie wypełni po nim lukę na prawym skrzydle.

DavidSilva21 komentarzy: 338029.05.2014, 23:14

*wyciągnięcia. Co Ja piszę omg

songoku95 komentarzy: 2348629.05.2014, 23:14

Klauzula która jest aktywna od 2015 roku bodajże.
Mata to ŚPO poza tym na skrzydle trzeba grać po całej długości a Mata to leń jeśli chodzi o zadania defensywne.
Ukrainiec? Stawiasz go ponad Carlosem? Dodatkowo Carlos ma 3x mniejsza klauzule.
Szary to cień piłkarza i tyle.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 529.05.2014, 23:13

Ja bym OX'a wypożyczył w przypadku kupna Veli i powrotu Joela.
IMO

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 129.05.2014, 23:13

No to Vela wraca z wypożyczenia.

Traitor komentarzy: 10305 newsów: 2429.05.2014, 23:13

Mam pytanie do osob ktore byly juz na meczach Kanonierow, gdzie najlepsza widocznosc na meczu? West stand, east stand, north bank czy clock end?

DavidSilva21 komentarzy: 338029.05.2014, 23:13