Pucharowa posucha przełamana - Arsenal z FA Cup!

Pucharowa posucha przełamana - Arsenal z FA Cup! 17.05.2014, 18:55, Łukasz Kęczkowski 13469 komentarzy

Wielu kibiców Arsenalu oczekiwało łatwego i przyjemnego do obejrzenia meczu, który miał zakończyć pucharową posuchę. Niestety gracze Wengera bardzo lubią utrudniać sobie życie i dawać fory rywalom, dlatego też w dzisiejszym spotkaniu postanowili dać strzelić sobie dwie bramki w przeciągu pierwszych dziesięciu minut. Wiarę w serca fanów przywrócił fenomenalny gol z rzutu wolnego Santiego Cazorli. Do przerwy Kanonierzy przegrywali 1:2. Na szczęście udało się zdobyć jeszcze jedną bramkę i doprowadzić do remisu. Niestety w regulaminowym czasie gry utrzymywał się remis i do wyłonienia zwycięzcy potrzebowaliśmy dogrywki. W trakcie dodatkowych 30 minut znacznie przeważali gracze Arsenalu, jednak przez długi czas nie byli w stanie tego udokumentować bramką. Na szczęście w końcu udało się to Ramseyowi i po 8 latach, 11 miesiącach i 26 dniach udało się przełamać pucharową posuchę. Arsenal wygrywa FA Cup!

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Fabiański - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta, Ramsey - Cazorla, Özil, Podolski - Giroud.

Hull City: McGregor; Davies, Bruce, Chester, Rosenior, Elmohamady, Livermore, Huddlestone, Meyler, Quinn, Fryatt.

W 3. minucie ujrzeliśmy pierwszą bramkę w tym meczu, niestety autorstwa gracza Hull. Huddlestone oddał strzał z dystansu, który odbił się od Chestera i zmylił Fabiańskiego. Polak próbował interweniować, lecz nie udało mu się nawet sparować futbolówki i ta wpadła do siatki. 1:0 dla Hull.

Pięć minut później drugą bramkę strzelili gracze Hull. Piłkę dośrodkowaną z lewego skrzydła uderzył głową jeden z graczy Tygrysów, ta odbiła się od słupka i spadła pod nogi Curtisa Daviesa, który bez zastanowienia wpakował ją do bramki i powiększył przewagę graczy Steve'a Bruce'a.

W 13. minucie bardzo bliscy strzelenia trzeciej bramki byli gracze Hull. Bruce uderzył głową, lecz jego strzał z linii bramkowej wybił Kieran Gibbs.

17. minuta i gol kontaktowy dla Arsenalu! Sędzia przyznał Kanonierom rzut wolny po faulu Bruce'a na Cazorli. Piłkę na około 30. metrze ustawił sobie sam poszkodowany i fenomenalnym uderzeniem pokonał McGregora! Piękny strzał Hiszpana i Arsenal przegrywa już tylko jedną bramką!

Cztery minuty później bliski wyrównania był Ozil, jednak po dośrodkowaniu Podolskiego Niemiec nie trafił w piłkę, a ta przeleciała dalej, do obrońców Hull.

W 28. minucie z groźną kontrą wyszli gracze Arsenalu, jednak podanie Ramseya do Girouda znacznie spowolniło akcję. Francuz próbował uderzyć na bramkę, jednak jego strzał został zablokowany przez Daviesa. Piłka spadła jednak do znajdującego się 40 metrów od bramki Podolskiego, który bez zastanowienia huknął ze znacznej odległości, jednak i ten strzał został zablokowany.

W 40. minucie na skrzydłowych Arsenalu zdenerwował się Koscielny i postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Przyjął piłkę, popędził lewą flanką i dośrodkował równie celnie co Sagna.

Cztery minuty później piłkę wywalczył Giroud, lecz był w słabej sytuacji do strzału, dlatego też zdecydował się na dośrodkowanie, niestety piłka nie trafiła do nikogo.

W 54. minucie z dystansu huknął Huddlestone, jednak piłka poszybowała nad bramką.

Dwie minuty później ładną akcję przeprowadzili gracze Hull, jednak wybornie w defensywie zaprezentował się Gibbs.

Po godzinie gry Wenger zdecydował się na pierwszą zmianę. Sanogo zastąpił Podolskiego.

W 64. minucie ładny strzał głową oddał Koscielny, jednak minimalnie chybił.

Dwie minuty później McShane zastąpił Bruce'a.

W 68. minucie w polu karnym Hull przewrócił się Santi Cazorla. Hiszpan bardzo domagał się rzutu karnego, jednak sędzia nie widział przewinienia.

W 70. minucie sędzia przyznał Arsenalowi rzut rożny, piłkę dośrodkował Santi Cazorla, po zamieszaniu w polu karnym ta spadła pod nogi Koscielny'ego, który bez roblemu z najbliższej odległości wpakował ją do bramki. Przy okazji bramkarz Hull staranował nogę francuskiego obrońcy, jednak Laurent był w stanie kontynuować grę. Mamy remis na Wembley!

W 79. minucie niepilnowany Kieran Gibbs stanął oko w oko z McGregorem. Niestety Anglik pomylił dyscypliny i próbował wykopać piłkę poza stadion.

Dwie minuty później pięknym strzałem w dolny róg bramki popisał się Giroud, jednak cudowną paradę zaserwował nam McGregor.

90. minuta i ładne uderzenie Sanogo. Niestety obok bramki. Cztery minuty później wyborną wrzutką za boisko popisał się Sagna. Pięć doliczonych minut nie przyniosło rozwiązania i potrzebna będzie dogrywka.

W 3. minucie dogrywki celnie dośrodkował Ramsey, do piłki doszedł Giroud, jednak trafił tylko w poprzeczkę, cóż za niefart.

Sześć minut później ładną akcję przeprowadzili Kanonierzy, sam na sam wyszedł Ramsey, jednak trafił jedynie w boczną siatkę.

Pierwsza połowa dogrywki zakończyła się bez bramek, wciąż 2:2 na Wembley.

W przerwie Wenger przeprowadził dwie zmiany. Ozila i Cazorlę zastąpili Rosicky i Wilshere.

19. minuta i mamy bramkę dla Arsenalu! Ładną kombinacyjną akcję wykończył Aaron Ramsey strzałem przy krótkim słupku. Bardzo ładną asystą piętą popisał się Olivier Giroud. 3:2 dla Arsenalu!

W 24. minucie błąd popełnili obrońcy Hull. Wycofali piłkę do bramkarza, a nie spojrzeli, że podają ją wprost do Sanogo. Francuz nie był jednak w stanie zdobyć swojej pierwszej bramki dla Arsenalu, gdyż dobrze interweniował McGregor.

W 26. minucie o stan przedzawałowy kibiców Arsenalu przyprawił Fabiański. Polak wyszedł z bramki i został minięty przez Aluko. Gracz Hull oddał strzał z ostrego kąta, i piłka przeleciała wzdłuż linii bramkowej. Na szczęście nie ma bramki.

Dwie minuty później na kolejny strzał zdecydował się Sanogo, jednak ponownie został on obroniony.

Hasz komentarzy: 76929.05.2014, 23:04

Vela jak najbardziej, nabrał chłop wiary w siebie w tej La lidze. Dziuruję twardo tam tych grajków w obronie. Często bierze ciężar gry na siebie, brakuje nam takiego pazura.

songoku95 komentarzy: 2348629.05.2014, 23:04

dawidsilva
to pokaż mi lewoskrzydłowego, który jest do wyciągnięcia przez AFC i ma odpowiednia jakość.
Nawet nie wylatuj z Rojsami, Maryjami itd.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 329.05.2014, 23:04

to nie lepiej wziac Toure zamiast Lamberta?

Slyszalem gdzies, ze Gerrard moze nie wytrzymac calego sezonu na wysokim poziomie na dmie, no to jak bedzie mial zmiennika w postaci Iworyjczyka, to dalej bedzie 3 z 4 graczy z double double + Gerrard bedzie mial godnego zmiennika ;]

kamilo - uwazam, ze tylko raz zdarzylo sie, ze potrzebowalismy napastnika, zlozylismy oferte za napstnika, a koniec koncow nie kupilismy przez cale okienko zadnego gracza na te pozycje

Teraz poszla niby oferta za Juanfrana. Zostala odrzucona, ale spokojnie, Wenga to raczej sie w pracy nie opierdziela ;] Rzeklbym nawet, ze to taki pracoholik ;]

mskafc komentarzy: 579629.05.2014, 23:04

Jak donosi ESPN i Marca, Arsenal jest bardzo blisko zakupu Carlosa Veli! Dzięki klauzuli powrotu ma on kosztować 4 miliony euro.

Mihex komentarzy: 2360429.05.2014, 23:04

lays + Remy 8 mln = 45mln. Większość pozycji obsadzona, a nawet nie zbliżyliśmy się do magicznych 100mln Wengera, ale to pewnie nie realne :P

szczerze to nie wiem.
Myślę że powinien dostać prawdziwa szanse po udanych wypożyczeniach.
Ogólnie licze na powrót do takiego pseudo(nie wiem jak to ubrać w słowa) 4-4-2.
Czyli mniej więcej podczas gry tak by się to prezentowało
obrona
Ramsey-?
Walcott-Ozil-Joel/Vela
Żiru.
Czyli Gibbon gra fałszywego napastnika a Joel bądź Vela pomagaja Żwirowi. Dużo na tym zyskamy bo Francuzowi jest bardzo potrzebny ktoś obok, kto będzie go wspomagał.

Szogun komentarzy: 28585 newsów: 329.05.2014, 23:02

lays Jeśli ogłaszamy tydzień powrotów zaokrąglij do 50 mln i wlicz Songa

Koroniarz komentarzy: 1013929.05.2014, 23:01

Vela za taką kasę to nawet jak się znowu nie sprawdzi to i tak na nim zarobimy :)

PS. Mam nadzieję, że Wenger zostawia kasę na napastnika i DM'a

Hasz komentarzy: 76929.05.2014, 23:01

@turysta, Master 10
ostatnim jest Lambert , Toure miał 9 asyst w BPL.
Dlatego ta statystyka, jest przypisana jego transferowi.
@lays
Fabs by przyszedł kosztem Dm'a raczej, a to trochę lipa jest.

lays komentarzy: 3987129.05.2014, 23:00

Fabregas-Aurier-Vela = 37 mln xDDD To jest dziwne xD Nie skorzystac z czegos takiego to szczyt ;/

DavidSilva21 komentarzy: 338029.05.2014, 23:00

Nie jaram się Velą, nam jest potrzebny lewoskrzydłowy najwyższych lotów a nie taki który może będzie grać dobrze.

stovegunner komentarzy: 238229.05.2014, 23:00

fajnie byłoby gdyby vela i Fabs wrócili

kamilo_oo komentarzy: 2356729.05.2014, 22:59

Niech się jeszcze lepiej postarają o jakiegoś PO żeby nie było tak, że zostaniemy z Jenkim w 1 składzie i jakimś dzieciakiem na rezerwie

Mihex komentarzy: 2360429.05.2014, 22:57

Poldi wrzucił na twittera zdjęcie jak siedzi z kilkoma zawodnikami reprezentacji niemiec to mu ludzie piszą żeby Draxlera namówił :P Ale w sumie ja osobiście już nie czuję potrzeby ściągania Draxlera, wolę Vele i jakiegoś napadziora niż Niemca za 30mln

S95@
Ja bym jednak widział Joela chociaż na półroczne wypożyczenie do Evertonu/Liverpoolu/Southampton ;)

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 329.05.2014, 22:56

a ja tam jakos podczas okienka z Ozilem sie nie cieszylem tak bardzo, bo mialem swiadomosc, ze potrzebujemy koxa

Juz nawet ten Demba Ba wzbudzil we mnie nadzieje

Jak widac mialem racje, bo Benio i Park zawiedli po calosci, Sanogo nam nie pomogl

lays komentarzy: 3987129.05.2014, 22:56

ahahahahahahahaha tak sobie wyobraziłem info z dzisiaj:

- Arsenal jest bliski wykupu Carlosa Veli za 4 mln.
- DD: Arsenal bardzo blisko pozyskania Veli!

:D I tak cale okienko na Vele

Szogun komentarzy: 28585 newsów: 329.05.2014, 22:56

Vela plus Bony albo Ballo i ofensywa dałaby radę a Sanogo na wypożyczenie. Cena około 30 mln za dwóch graczy.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 529.05.2014, 22:55

Marca i ESPN to są źródła którym można zaufać ale bardziej jednak można ufać ESPN jak Marce...

songoku95 komentarzy: 2348629.05.2014, 22:54

dodatkowo Wenger kocha takie okazje a Vela jest nią.
Ciekawe co z Joelem, zostanie, odejdzie?
Ja uważam że będzie grał w AFC. Sam tak oznajmił na Fb/TT.

turysta komentarzy: 608929.05.2014, 22:54

Master

If Liverpool sign Lambert, they will own 3 of the 4 players who hit double figures for goals and assists in the PL last season.

kaziu874 komentarzy: 673229.05.2014, 22:53

Mnie jakos powrot Veli nie zadowala. Fajnie ze przyjdzie, bo zawsze to jakas opcja, ale nie tego oczekiwalem.

dawidsk komentarzy: 245129.05.2014, 22:53

myślę, że Vela i tak do nas dojdzie, takiej okazji to Wenger nie przepuści :)

songoku95 komentarzy: 2348629.05.2014, 22:52

ciągnął sam CFC za AVB (chyba) strzelając gol za golem.

lays komentarzy: 3987129.05.2014, 22:51

Pamiętacie jak Marca pisała rano w DD, że Ozil nie dojdzie? Postanowił zostać w RM. A tu co? Ozil kanonierem! Ten dzień okienka to jeden z najszczesliwszych w życiu jesli chodzi o transfery ;d jak nie najszczesliwszy.

dawidsk komentarzy: 245129.05.2014, 22:51

songoku95

czujesz się zaszczony? o.O

Szogun komentarzy: 28585 newsów: 329.05.2014, 22:51

songoku Także zostałem zhejtowany za Sturidga którego chciałem widzieć u Nas.

Ale Marca to też gówno, więc nie ma co się jarać.

gunners007 komentarzy: 954329.05.2014, 22:50

Arsenal are very close to re-signing Mexican Carlos Vela from Real Socieded through a €4m buy-back clause. (Source: MARCA)

songoku95 komentarzy: 2348629.05.2014, 22:50

Ogólnie czuje się zaszczony.
Chciałem Sturridge, były hejty, pisałem że Vela jest świeny były hejty.
+10 do samooceny!

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 329.05.2014, 22:50

turysta - no tak
za 4 mln zawsze to jakas opcja - lepsza od benia

za 2,5 Berba przeszedl do Monaco i na rezerwe tez jak znalazl

To jednak nie oni beda decydowac o koncowym triumfie zespolu, jak taki Dzeko, ale zawsze lepiej jest miec, niz nie miec

Mihex komentarzy: 2360429.05.2014, 22:50

W sumie wolałbym Griezmanna, ale ponieważ PODOBNO PSG przebija naszą cene za Francuza dając jakieś 28mln chyba to nie ma szans go wyciągnąć, więc Vela też nie jest złym wyborem :D

KArooo23 komentarzy: 190329.05.2014, 22:49

A to już jakieś potwierdzone info, ze takie ogólne zadowolenie z tego faktu panuje tutaj, czy tylko domysły onetu?

Hasz komentarzy: 76929.05.2014, 22:49

Jak dla mnie Vela, bo już nie jest nieopierzonym zawodnikiem z przeszłości.
Nabrał dużo walorów, poza tym stanowił dużo bardziej o sile Sociedad niż Griezmann.
Bardzo mnie cieszą takie informacje, bo już na lewym skrzydle (jest lewonożny), badź prawym(nominalnie tak gra) nie będzie tej statyczności, która dają Cazorla czy Poldi.

@Marcinb88

Wolałbym 15 mln za Griezmanna i zdjecie klauzuli Veli :P Aczkolwiek jestem strasznie ciekawy jak Vela bedzie sie prezentował bo po 1. mozemy wyjsc na tym lepiej niz z Griezmannem bo jak wypali to bedziemy mieli mega grajka na skrzydle a jak nie wypali to mozna go sprzedac za 15-20 mln do Hiszpanii.

Szogun komentarzy: 28585 newsów: 329.05.2014, 22:46

Griezmana bo mimo tego,że Vela w tej chwili jest lepszym zawodnikiem to lewe skrzydło Nam kuleje a Francuz mógłby je trochę rozbujać i myślę,że tempo w jakim się rozwija uczyni niedługo z niego piłkarza absolutnie światowej klasy.