Ramsdale: Niekonsekwentność sędziów jest frustrująca

Ramsdale: Niekonsekwentność sędziów jest frustrująca 01.01.2022, 18:10, Aleksander Bzowski 14 komentarzy

Aaron Ramsdale udzielił pomeczowego wywiadu, w którym wypowiedział się m.in o kontrowersjach związanych z pracą sędziów i o tym, jakie pozytywy można wyciągnąć po dzisiejszym meczu z Manchesterem City. Poniżej prezentujemy jego zapis.

o wyniku...

To dla nas trudne do przełknięcia. Graliśmy dobrze, broniliśmy świetnie będąc w 10. W końcówce pechowy rykoszet spada im pod nogi, przez który tracimy bramkę i przegrywamy. Jesteśmy sfrustrowani, ale musimy się z tym pogodzić i iść naprzód, bo taka jest piłka nożna. W czwartek mamy ważny pierwszy mecz półfinałowy.

o błędach w drugiej połowie...

Myślę, że niewielu zespołom w ostatnim czasie udało się zagrać z City tak, jak my dzisiaj to zrobiliśmy. To jak graliśmy w pierwszej połowie, myślałem, że mamy mecz pod kontrolą, ale wtedy tak jak mówisz, 5 minut, karny i czerwona kartka zmieniły obraz meczu. Ale nawet w 10 uważam, że broniliśmy się naprawdę nieźle i tylko niewielki rykoszet odwraca wynik do góry nogami.

o karnym dla City...

Moim zdaniem to był miękki faul. Sędzia liniowy powiedział, że nie sądził, żeby to był karny, ale wtedy dostali sygnał, aby sprawdzić to na monitorze. Bardziej jestem zirytowany tym, że nie powiedziano sędziom tego przy okazji naszej sytuacji z pierwszej połowy. Sędzia główny mógł i tak powiedzieć, że nie ma karnego, ale w czasie meczu, w obu sytuacjach, arbiter powiedział, że nie było faulu, a poszedł sprawdzić tylko akcję City. Z tego właśnie powodu jestem zły, z niekonsekwencji między jedną i drugą decyzją.

o VARze...

Cóż, sędzia powiedział, że nie było karnego i nie podszedł do monitora, gdzie mógł wszystko zobaczyć w zwolnionym tempie. Gdyby to zrobił, to nie byłoby tej dyskusji. Fakt, że powiedziano mu, żeby sprawdził tylko jedną z dwóch sytuacji jest frustrujący, ponieważ jeśli uważa, że był karny po konsultacji z VARem, wtedy to jest karny, ale my nie mieliśmy okazji, żeby nasza sytuacja była sprawdzona.

o pozytywach...

Było ich wiele. Tak jak powiedziałem, niewiele drużyn zdominowało Manchester City jak my w pierwszej połowie. Zagraliśmy dobrze w drugiej połowie i musimy spróbować przełamać się w jednym z tych dużych meczów. Na początku sezonu było 4:0 dla Liverpoolu, 5:0 dla City, dzisiaj zrobiliśmy wielki krok naprzód i tak jak wspomniałem, musimy wygrać któreś z tych spotkań. Ostatecznie wiemy, że nie rywalizujemy z tymi ekipami w tym momencie, ale jeśli będziemy się prezentować tak jak dzisiaj co tydzień, wtedy będziemy mogli o tym myśleć.

Aaron RamsdaleWywiad autor: Aleksander Bzowski źrodło: arsenal.com
twixter komentarzy: 3802.01.2022, 19:57

dlaczego dla nas nie sprawdzali, to proste - bramkarz dotknął piłki więc nie ma mowy o faulu, dla mnie też z pierwszej powtórki wyglądało że kopnął tylko nogę ale z innego ujęcia w zwolnionym tempie było widać że trafia w piłkę a później dopiero jest kontakt z nogą i dlatego nie potrzebna była analiza, od strony city byłoby to samo gdyby matołek nie ciągnął za koszulkę - to przełożyło się na to że pozostawili interpretację sędziemu głównemu i dlatego podbiegł to zobaczyć

metjuAFC komentarzy: 5699 newsów: 102.01.2022, 10:27

Odważna wypowiedź. Myślę, źe po podobnych meczach w wykonaniu arbitrów piłkarze i trenerzy nie powinni szczędzić słów krytyki.

ZakochanyPilkarz komentarzy: 44701.01.2022, 22:44

Siema Panowie. Tak ma nowy rok wyglądać. Szkoda że przegraliśmy bo na więcej zasłużyliśmy, walić MU., Walić City i inne petrodolary, pokazaliśmy harkter, jest moc. Pijany człowiek głupoty pisze ale ****ć sędziego i całą rodzinę jego!

Koroniarz komentarzy: 1013901.01.2022, 20:52

Powiedział prawdę, niech ktoś tam się zastanowi co ci sędziowie w Premier League wyprawiaja

ArekKanonier komentarzy: 190701.01.2022, 20:37

Dla LFC ten mecz skończył się chyba najgorzej jak mógł. Tak podrażnionego Arsenalu chyba nikt by się wcześniej nie spodziewał. Oby tylko nasi pozytywnie wykorzystali tę złość.

allshaq komentarzy: 43301.01.2022, 18:48

Siedział nas okradł. Dwukrotnie. Kryminał.

Ech0z komentarzy: 1040801.01.2022, 18:45

Sezon w lidze mistrzów przyszłość klubu dziesiątki milionów euro , może być zaprzepaszczone przez jednego frajera z gwizdkiem

enrique komentarzy: 1910201.01.2022, 18:45

Powinni wprowadzić przepis że przy każdej takiej sytuacji spornej sędzia ma ZAPIER... do monitora ! Sędzia boiskowy, a nie jakiś sędzia VAR !

Skoro faul na Odegaardzie był rozpatrywany przez VAR, czemu sędzia się nie pofatygował a przy faulu na Bernardzie już tak ?!

ZakochanyPilkarz komentarzy: 44701.01.2022, 18:20

Aron, takiego zawodnika jakim jesteś każdy chce mieć w drużynie! Nie musisz być kapitanem, nawet nie powinien wg mnie bo on jest liderem samym w sobie, dobierając kapitana mamy dwóch liderów w teamie!

Barney komentarzy: 2091001.01.2022, 18:19

Aaron masz 100% racji , lecimy w czwartek z LFC i do finału panowie :)