Rażąca nieskuteczność i słaba gra Arsenalu: 1-1 z Hangzhou

Rażąca nieskuteczność i słaba gra Arsenalu: 1-1 z Hangzhou 16.07.2011, 14:42, Sebastian Czarnecki 757 komentarzy

O godzinie 13:30 czasu polskiego rozpoczęło się drugie spotkanie Arsenalu w ramach Asia Tour 2011. Tym razem podopieczni Arsene'a Wengera podjęli chińskie Hangzhou Greentown. Kanonierzy nie zaprezentowali się w tym spotkaniu z dobrej strony, a ich gra momentami była beznadziejna. Ponadto kolejny raz drużynie gości brakowało wykończenia, gdyż z dziewięciu celnych strzałów w siatce znalazł się tylko jeden. Ostateczny wynik: Hangzhou 1-1 Arsenal.

Kanonierzy rozpoczęli spotkanie w zupełnie innym wyjściowym składzie niż ten, który zagrał z Malezją. Jedenastka Arsenalu wyglądała następująco: Mannone - Traore, Djourou, Squillaci, Sagna - Frimpong, Rosicky, Nasri - Vela, Van Persie, Arszawin

W pierwszej połowie obejrzeliśmy taki Arsenal, którego nikt nie chciałby oglądać w rozgrywkach ligowych. Początek pierwszej połowy przebiegał całkowicie pod dyktando Chińczyków, a Kanonierzy przez całe 45 minut nie pokazali niczego nadzwyczajnego. Do przerwy na tablicy wyników widniał remis: 1-1.

Gospodarze już w 2. minucie spotkania mogli objąć prowadzenie. Błąd obrony Arsenalu wykorzystał jeden z napastników chińskiej drużyny, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Vito Mannone. Włoski golkiper, który poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w Hull, wyszedł jednak z tego starcia obronną ręką.

W 14. minucie Chińczycy stanęli przed kolejną szansą na strzelenie bramki. Kolejne nieporozumienie na linii Djourou-Squillaci spróbowali wykorzystać zawodnicy drużyny przeciwnej, jednak strzał jednego z zawodników gospodarzy trafił w słupek bramki Mannone.

Stało się. Ciągłe próby Chińczyków w końcu przyniosły rezultat. Dośrodkowanie z rzutu wolnego źle obliczył Mannone, który wypluł piłkę tuż pod nogi Sebastiana Vazqueza, a ten nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce. 1-0 dla gospodarzy.

Pierwszą groźną akcję Kanonierzy przeprowadzili dopiero w 30. minucie spotkania. Andriej Arszawin dośrodkował na Robina van Persiego, a ten widowiskowymi nożycami strzelił nad poprzeczką.

Sześć minut później niecelny strzał z woleja oddał Samir Nasri.

W doliczonym czasie pierwszej połowy Kanonierzy wreszcie doprowadzili do wyrównania. Arszawin pięknie przerzucił piłkę do Van Persiego, a ten oddał strzał na bramkę. Golkiper Hangzhou zdołał odbić strzał, jednak piłka trafiła prosto pod nogi Veli, a ten wszedł z futbolówką do pustej bramki.

Na drugą połowę Arsene Wenger desygnował do gry całkowicie inny skład: Szczęsny - Gibbs, Vermaelen, Koscielny, Jenkinson - Song, Ramsey, Wilshere - Miyaichi, Chamakh, Walcott.

W drugiej części spotkania ofensywa Kanonierów trochę się przebudziła i zdominowała bezradną drużynę gospodarzy. Pierwszą szansę na zdobycie gola miał Aaron Ramsey, jednak jego strzał z dystansu w 54. minucie obronił bramkarz.

Cztery minuty później Ryo Miyaichi dobrze dograł do Gibbsa, a ten strzałem z pierwszej piłki spróbował zaskoczyć golkipera rywali. Ten jednak zdołał sparować uderzenie, choć przyszło mu to z dużym trudem.

W 64. minucie prawdziwy pokaz katastrofalnego wykończenia dał Theo Walcott, który ostatnio wypowiadał się, że chciałby grać w środku ataku. Anglik po podaniu od Wilshere'a najpierw trafił w obrońcę, a jego dobitka przeleciała nad bramką.

Cztery minuty później znowu spróbował Theo Walcott. Tym razem Anglik trafił w światło bramki, ale na posterunku czuwał golkiper gospodarzy.

Dziesięć minut później kolejny raz stuprocentową sytuację zmarnował Walcott. Dobrym dośrodkowaniem popisał się Ryo Miyaichi, jednak Walcott strzałem głową skierował futbolówkę ponad bramkę.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Kanonierzy w fatalnym stylu zremisowali z Hangzhou Greentown, podczas gdy na ich koncie powinny być przynajmniej cztery bramki. Fatalny mecz rozegrał Theo Walcott, który nie potrafił wykorzystać ani jednej sytuacji stworzonej przez partnerów.

Asia Tour 2011 autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Griz komentarzy: 3596 newsów: 27318.07.2011, 00:10

xTH-----> nie rób sobie nadziei, takiej łajzy żadna nie będzie chciała :P

aRamsey komentarzy: 948618.07.2011, 00:10

@Griz,
Myślę, że on to na tym smoku lata (i to pewnie nei jednym!) po tych miejscach, nie tam prywatnym samolotem... phi to już nie jest modne.

@xTH,
Niespełna 2 tygodnie.

btw. Nie oglądajcie Shutter Island - ten film ryje psychikę :p

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 318.07.2011, 00:08

Griz --> Nie widziałem nigdzie smoka, choć za tydzień wyjeżdżam do Honolulu, a tam podobno smoki są, i zjadają dziewice, więc może i dla mnie się jakaś znajdzie?:D

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 318.07.2011, 00:07

pelek--> w sumie to masz trochę racji. Zaserwowali taki piach, że aż się odechciewało oglądać. Ale nie jest aż tak źle, bo Paragwaj też (co prawda mniej, ale zawsze...) lubię.

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27318.07.2011, 00:07

xTH------> a był w tej bajce smok? :P

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 318.07.2011, 00:06

Griz --> A ja tak podróżuję z miejsca na miejsce, zaczyna mi się to nudzić. Karaiby, Majorka, Hawaje, Sycylia, Cypr, aż mnie tyłek boli od tego fotela w moim prywatnym odrzutowcu...

aRamsey komentarzy: 948618.07.2011, 00:05

@Ice,
Poza tym, coś mi się obiło o oczy, że może pozwolenia na prace nie dostać, więc... to już kompletnie bez sensu by było :p

Darować sobie murzyna (latynosa?), trzeba stawiać na swoich - Afobe FTW!

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 318.07.2011, 00:05

aRamsey --> Chodziło mi raczej o sam wyjazd do Włoch. Długo tam byłeś?

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41218.07.2011, 00:05

pelek

Ale nie zapomnij dać znać jak obejrzysz - będziemy musieli o nim pogadać.

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27318.07.2011, 00:04

xTH------> najprawdopodobniej w najbliższym czasie kopsnę się na Rodos, na trochę dłużej :P a Ty co, cwaniaku? ;P

aRamsey komentarzy: 948618.07.2011, 00:04

xThierryHenry,
Jeszcze się nie skończyły, ba nawet do połowy nie doszły, więc trudno ocenić. Na razie jest okej, nawet powyżej oczekiwań ;)

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 318.07.2011, 00:04

Arsene w pierwszej kolejności powinien szukać wzmocnień, a nie dodatków...

HellSpawn komentarzy: 618518.07.2011, 00:03

Szczęsny już na twitterze wyśmiał wszystkich? :D

Pinguite komentarzy: 1502018.07.2011, 00:02

Jest z nami Robinho, jest z nami Neymar, nie ma z nami Hulka, gdzie jest k* Hulk?

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 318.07.2011, 00:02

Griz --> Coś kiepskie te Twoje wakacje ;P

aRamsey --> Gratulacje wyjazdu, udały się wakacje?

pelek komentarzy: 214618.07.2011, 00:02

@Mid
HET. W ogóle do niczego się nie mogę zabrać ostatnio :F

@Piootrus
Bo Włodzimierz się naoglądał trochę w życiu karnych i dobrze wie, że do karnego nie bierze się rozbiegu na 8 metrów.

aRamsey komentarzy: 948618.07.2011, 00:01

@Griz,
Też fajnie :p

@Ice,
A czy potrzebny nam taki ktoś? Toć nie lepiej postawić na Afobe? Ba, w końcu Benek jeszcze nie odszedł :p

berni33 komentarzy: 138918.07.2011, 00:01

wilian z szahtara tez by im sie przydal

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52018.07.2011, 00:01

Przykro pisać, ale Brazylia zagrała dzisiaj jak Arsenal.

berni33 komentarzy: 138918.07.2011, 00:00

gdzie jest HULK

Pinguite komentarzy: 1502018.07.2011, 00:00

spółdzielnia? a może dzielnia? szacunek na dzielni...

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27318.07.2011, 00:00

aRamsey-----> Ja byłem w Wielkopolsce^^

pelek komentarzy: 214617.07.2011, 23:59

@Wiola04
Nawet jeśli ich lubisz to powinnaś się cieszyć z odpadnięcia, bo to przecież aż wstyd tak grać będąc Brazylijczykiem.

Szogun komentarzy: 28891 newsów: 317.07.2011, 23:59

Gdybyśmy jeszcze wzmocnili się dwoma graczami i z bardziej seniorskich lig byłoby fajnie.Do końca okienka zostaje wierzyć.

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52017.07.2011, 23:59

@aRamsey
Niedługo z London Colney zrobi się spółdzielnia dla dzieci i emerytów.

Piootrus komentarzy: 4151 newsów: 1517.07.2011, 23:58

Nawet Szpaku wyczuł Brazylijczyków, który by nie podszedł to ten już wiedział, że nie strzeli ; p Jednak praktyka zawodowa robi swoje.

@Ice,
Czy to już pewne? Bo czytałem, że ktoś inny się wpie... znaczy się, złożył lepszą ofertę i teraz dumają którą wybrać.

btw. Wiesz, że Campbell znów trenuje w Colney? :p 3 powrót do Arsenalu, ładnie ^^

Szogun komentarzy: 28891 newsów: 317.07.2011, 23:56

Brazylia odpadła. To super, nie lubię skurczyflaków.

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27317.07.2011, 23:56

aRamsey-----> taa, to taki "tribute avatar". Dla uczczenia pamięci znakomitego piłkarza, "zwycięzcy", jakim niewątpliwie jest Denilson^^

Nie wiem co się tu działo, też właśnie wróciłem z weekendowego wypadu.

Italia powiadasz... Gdzie byłeś: na północy czy na południu?

AlexSong17 komentarzy: 100017.07.2011, 23:56

No właśnie, dlaczego?

berni33 komentarzy: 138917.07.2011, 23:55

dlaczego hulk nie powoluja do brazyli tylko jakiegos freda "marszcza"

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52017.07.2011, 23:53

Takich karnych to jeszcze nie widziałem O_o.

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 317.07.2011, 23:52

Griz --> Pomnik byś mu postawił, a nie do avka go wklejasz. Bohaterów się ubóstwia w inny sposób...:D

Brazylia, Argentyna odpadają. Można sobie wymarzyć piękniejszy turniej? No może gdyby Boska Pchła kontuzje złapała.

Piootrus komentarzy: 4151 newsów: 1517.07.2011, 23:52

Długo oglądam piłkę nożną, ale taką komedie w karnych jaką zaserwowała Brazylia to w życiu nie widziałem ; p

HellSpawn komentarzy: 618517.07.2011, 23:52

Jak można nie strzelić karnego... Przecież to jest żałosne...

Ale tak to jest jak się Denilsona nie powołuje na Copa America..

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 317.07.2011, 23:52