Real wygrywa z Arsenalem 3-2 w rzutach karnych!

Real wygrywa z Arsenalem 3-2 w rzutach karnych! 24.07.2019, 02:02, Łukasz Wandzel 883 komentarzy

O 1:00 czasu polskiego drużyna Arsenalu zmierzyła się z Realem Madryt w ramach International Champions Cup. Londyńczycy znacznie lepiej zaprezentowali się w pierwszej połowie, za to do Królewskich z pewnością należała druga. W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się wynikiem 2-2, a o zwycięstwie zdecydowała seria jedenastek.

Pierwszą połowę tego starcia szybko ustawiła otrzymana przez Nacho czerwona kartka. Królewscy wyraźnie nie pokazali się wtedy z dobrej strony, z czego skrzętnie skorzystali Kanonierzy, zdobywając dwa gole. Przewagę zaprzepaścił jednak Sokratis, dostając przed przerwą czerwony kartonik. W drugiej połowie podopieczni Zidane'a błyskawicznie doprowadzili do wyrównania i mecz nie został rozstrzygnięty w ciągu 90 minut. Mimo to ekipa z Madrytu okazała się być lepsza w rzutach karnych, które wygrała 3-2.

Arsenal: Martinez - Chambers, Sokratis, Kolasinac - Maitland-Niles, Xhaka, Willock (46' Monreal), Özil (75' Saka), Mchitarian (75' Nelson) - Aubameyang (75' Burton), Lacazette (75' Nketiah).

Real Madryt: Navas (46' Courtois) - Carvajal (46' Odriozola), Ramos (65' De La Fuente), Nacho, Mendy (46' Marcelo) - Lucas Vázquez (46' Isco), Modrić (65' Seoane), Kroos (65' Fidalgo), Hazard (46' Bale) - Jović (16' Varane), Benzema (46' Asensio; 65' Vinicius).

Niedługo po tym jak dwaj kapitanowie oraz przyjaciele, Mesut Özil i Sergio Ramos, uścisnęli sobie dłonie na środku boiska, sędzia gwizdkiem rozpoczął spotkanie Realu z Arsenalem. Spotkanie szybko ułożyło się po myśli londyńczyków. Już w 8. minucie został im przyznany rzut karny po zagraniu ręką przez Nacho, za którą otrzymał czerwoną kartkę. Z wapna uderzał Alexandre Lacazette, a piłka dopiero po odbiciu się od jednego i drugiego słupka przekroczyła linię bramkową.

Po pierwszym kwadransie doszło do zmiany w szeregach Królewskich. Mało czasu spędził na murawie Luka Jović, którego zastąpił Raphael Varane. Czerwona kartka ustawiła nie tylko tę zmianę. Arsenal nieustannie przeważał, mogąc bawić się grą. W 24. minucie na 2-0 podwyższył Pierre-Emerick Aubameyang. To Lacazette przedłużył podanie do Gabończyka, a ten sprintem pobiegł na bramkę Navasa, minął go i umieścił piłkę w siatce.

Żeby nie było za łatwo, Sokratis postarał się zachować równowagę we wszechświecie. Grek w parę chwil zarobił dwie żółte kartki i na kilka minut przed przerwą zszedł z boiska.

Na drugą połowę Real wyszedł w odmienionym składzie. Zinedine Zidane przeprowadził aż 6 zmian w przerwie, podczas gdy Unai Emery wprowadził tylko Monreala za Willocka. To właśnie zmiennicy zrobili różnicę. Niechciany już w drużynie Królewskich Gareth Bale zdobył gola kontaktowego dla zespołu z Madrytu. Po chwili było już 2-2. Marcelo zagrał do Asensio, który bez trudu pokonał Martineza. Niestety, strzelec drugiej bramki z powodu kontuzji opuścił murawę na noszach parę minut później.

Gra Arsenalu podczas drugiej odsłony meczu ożywiła się dopiero w ostatnim kwadransie, gdy na murawie pojawili się młodsi zawodnicy jak Nelson czy Saka. Jednak to wciąż ekipa Królewskich tworzyła sobie więcej okazji do oddania strzału. W 87. minucie Nketiah był w sytuacji sam na sam z Courtois, a minutę później mógł go pokonać strzałem głową po dośrodkowaniu, ale zaprzepaścił obie okazje. O wyniku zdecydowały rzuty karne, w których lepszy okazał się Real, zwyciężając 3-2.

Raport pomeczowyReal Madryt autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
mruw komentarzy: 413724.07.2019, 21:42

Czemu Tierney nie gra teraz w meczu eliminacji do LM?

EZ_22 komentarzy: 124924.07.2019, 21:41

Mam dziwne przeczucie że Liverpool mocno obniży loty w tym sezonie, oglądając ich mecze towarzyskie oraz bierność podczas tego okienka i fakt że wygrali LM i ego/spełnienie mają wysokie to mogą się ostro przejechać na przyszłym sezonie. Oczywiście to moja luźna, nic nie znacząca opinia.

Ropuch komentarzy: 2724.07.2019, 21:37

@Mihex: Bądź niczym żaba, która widzi całe poruszenie wokół niej, ale pozostaje spokojna i uważna, wtedy będziesz wiedział, co robić.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.07.2019, 21:35

Ale powiem szczerze , ze troche hype na PL mi spada bo praktycznie wszystkie zespoły idą tym co miały, Niby jeszcze 2 tygodnie, ale raczej juz wiem ze np takie United nie wyskoczy z 3 nowymi dealami, bedzie praktycznie powtórka kadr z 18/19 topu. Troche lipa. Ogólnie to ciagle to pisze, ze United przeogromnie upadło sportowo, co mnie zaskakuje bo podobno tacy bogacze. Lo celso, ndombele, ceballos, moze zaha. Lipa panie w tej PL w transfery.

@filo94:

Po prostu czekajmy o to mi chodzi. Nie miałem na celu @JanikK: obrazić. Po prostu czym mniej oczekiwania tym mniejsze rozczarowanie. Jeżeli faktycznie mają przyjść to teraz już nie ma różnicy czy dzisiaj czy jutro.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 324.07.2019, 21:16

@hot995:
Lekcewazysz Asensio.

To najlepsza lewa noga swiata i przyszly zdobywca Zlotej Pilki.

Mihex komentarzy: 2360424.07.2019, 21:10

@Ropuch: powiedz mi czy głodzić moich poddanych czy karmić moich poddanych, bo jestem zbyt pijany władzą?

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 524.07.2019, 21:09

Iwobi i jego 6 goli w 51 spotkaniach + Asensio i jego 6 bramek w 44 meczach. To byłby wymarzone skrzydła. Najbardziej bramkostrzelne na świecie.

gunner1990 komentarzy: 372624.07.2019, 21:08

Ogłasza salibe którego nie bezie więc co z tego . Ogłoszą wypożyczenie cebalosa o którym wszyscy wiedzą a gdzie transfery??

EZ_22 komentarzy: 124924.07.2019, 21:06

@RIVALDO700: Imo:
Eriksen podpisze kontrakt z Totkami, Pogba i Lukaku zostanie.
W mojej opinii nie ma konfliktu między Lukaku-United.

Chciałbym żeby to okienko już się skończyło, człowiek pierwsze co wstaje i myśli jakie postępy w finalziacji transferów..
Ogólnie to okienko w wykonaniu klubów z Premier League jest bardzo pasywne i nudne. Znając życie skoro dziś piszę że okienko w Anglii nudne, to jutro będzie 10 oficjalek na grube kwoty.

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 224.07.2019, 21:05

I gdzie ten pan piłkarz Everton

Sandbead komentarzy: 342624.07.2019, 21:04

@AlexVanPersie: Fantastyczne porównanie, takie bym powiedział 2/10.

kwiatinho komentarzy: 1313224.07.2019, 21:04

@Malina:
Real odrzucił już 6 ofert za Asensio. Gdzieś wczoraj było takie info chyba na Goal.com
Do tego nie porównywaliśmy Asensio do Mkhitaryana czy Iwobiego tylko do Zahy a tutaj takie porównanie to obraża dla Zahy

AlexVanPersie komentarzy: 806424.07.2019, 20:59

Jak w jednym okienku utracimy Bielika i Amaechiego przez nieokazanie im podstaw szacunku i wiary w nich, to będzie supcio.

Z jednej strony chcemy z nimi przedłużać kontrakty a z drugiej ani nie dajemy im szansy w meczach ani nie zapraszamy na okres przygotowawczy.

Chłopaki na pewno czują, że czeka ich w Arsenalu podobne traktowanie w przyszłości i marzą by u nas zostać.

Profeska level: pijany nauczyciel od wuefu.
Jesteś super, podpisz mi tu listę obecności, ale spadaj do domu gufniarzu, bo jestem zajęty, koledzy przyszli.

Malina komentarzy: 122624.07.2019, 20:54

Kilka dni temu napisałem, że wolałbym Asensio od Zahy, gdyż nie jest a na pewno nie będzie od Niego gorszy. Ponadto, za ok.50 mln. ( w ubiegłym tyg. było info), Real byłby w stanie Go sprzedać, gdyż chcą pozyskać Pogbę. Wielu, bardzo wielu pisało, że Asensio, to taki Morata, Callejon, czy Jese....wczoraj Im pokazał, że się mylą i to bardzo. Marco, gdyby był w rytmie meczowym (czego Real mu nie gwarantuje), pożarłby na śniadanie Mikiego, na obiad Ozila a na kolację Iwobiego.
Świetny i przyszłościowy zawodnik.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.07.2019, 20:50

No juz prawie za 2 tygodnie startuje Premier league. Ciekawe dla AFC w walce o top jak sie skonczy saga z Lukaku,Pogba i Eriksenem.

Dzis znowu poszedł news, ze Lukaku ominie 4 sparing z rzedu z Tottenhamem. Ciekawe co tam sie dzieje zakulisowo miedzy Lukaku a United,ciekawy konflikt.

Ropuch komentarzy: 2724.07.2019, 20:39

Panowie, czy dzisiejszy Arsenal XI jest gdzieś transmitowany?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185224.07.2019, 20:36

sprawa z Amaechim jest trochę inna niż wam się wydaje. był powołany na finał z Chelsea, a gdy pojawiły się składy, został... pominięty, a Emery wziął Iliewa. jego umowa kończy się wraz z końcem sezonu 2019/20, a rozmowy zaczęły się na początku ubiegłego sezonu. decyzja o pominięciu dosyć mocno się na nim odbiła.

silvano95 komentarzy: 984524.07.2019, 20:34

Jak chce odejśc to niech odchodzi przecież nikt go na siłę nie będzie trzymać , Gnabry chciał odejść do innego klubu i odszedł

Elastico07 komentarzy: 1256724.07.2019, 20:31

@ares765 napisał: "Chce się podniecać to się podnieca, proste."
Wyjaśnion. Ares Coelho.

Kiepomen komentarzy: 435024.07.2019, 20:30

@JanikK: no to zajebiście.... Jeden z najzdolniejszych graczy akademi idzie być gnabrym gdzie indziej.

aguero10 komentarzy: 860424.07.2019, 20:29

Serio puszczamy Xaviera ?
Znowu sytuacja jak z Gnabrym

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10324.07.2019, 20:28

@michalal napisał: "Człowieku, nie podniecaj się tak. Nie masz na to najmniejszego wpływu, rodziny Ci przez to nie zabiją, raka nie dostaniesz i w totka nie wygrasz."

Chce się podniecać to się podnieca, proste.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.07.2019, 20:24

Zmarł Rutger Hauer. Miedzy innymi wróg z łowcy androidów z Fordem.,75 lat.

Lubiłem z nim film jak grał niewidomego , a nawalał wszystkich swoim patykiem.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.07.2019, 20:18

@Gofer999 napisał: "Ceballos to serio juz gwaizda i gracz klasy swiatowej?"

@arsenallord napisał: "Na tę chwilę Ceballos to odpad z Realu."

Iks kropka De.

Fajny odpad co w la liga miał start w lidze w pierwszej jedenastce-13 razy,, oraz 10 wejsc z ławki oraz 11 występów w pucharach krajowych i międzynarodowych. 34 mecze w całym sezonie 18/19 to niezły odpad z tego Realu,ten Ceballos.

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041324.07.2019, 20:05

@JanikK:

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 224.07.2019, 20:02

.@SkySportsNews understands that Xavier Amaechi is close to completing a permanent move to a German club.

Jak przez tyle czekania nie dorzuca jakiś fajnych filmików to się zdenerwuje

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 224.07.2019, 20:00

Krąży po sieci filmik agenta saliby jak pakują się do powrotnego autobusu

Elastico07 komentarzy: 1256724.07.2019, 19:55

@gunners007: Może Ci się wydawać że głupio ale właśnie tak to wygląda więc sam najlepiej podsumowales ta sytuację.Jasne,że trzeba dogadać kasę dla zawodnika ale chyba zgodzisz się że Arsenalowi za długo ze wszystkim schodzi.Oficjalki Saliby,Cebalosa już dawno powinny być,A kolejne się już zbliżać,a my dalej z Martinelim.Wierze ze wiedzą co mają zrobić i gdzie trzeba się wzmocnić ale martwi mnie tempo w jakim to wszystko się odbywa.Nie widzę tej agresji o której mówił Josh,o ile dobrze pamiętam.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 224.07.2019, 19:26

Okienko zamknięte dzień przed startem ligi czyli 8 sierpnia:)

DontCry komentarzy: 760824.07.2019, 19:26

@TlicTlac: Jutro mają ogłosić Salibę i Ceballosa.

Garfield_pl komentarzy: 2830724.07.2019, 19:19

Clyne*

bocian18 komentarzy: 1565 newsów: 124.07.2019, 19:19

@cycatewiewiorki: Przyłączam się do pytania

Garfield_pl komentarzy: 2830724.07.2019, 19:18

Clayne wypada na pół roku z LFC, nie szczęści mu się po tym transferze..

TlicTlac komentarzy: 602524.07.2019, 19:14

Miał być jakiś zawodnik we wtorek, w środę, a tu nic.
Ja się już na nic nie nastawiam. Nie ma sensu się irytować.
a i tak wymagania mam niewielkie, bo chciałbym jakiegoś skrzydłowego(jakiegokolwiek solidnego), sprzedanie Mustafiego i w jego miejsce jakiś solidny ŚO.

EZ_22 komentarzy: 124924.07.2019, 19:05

Pasywność tego okienka transferowego bardzo mnie irytuje.

czarnykruk komentarzy: 69924.07.2019, 19:04

Widzieliście jak Pepe porobił Krychowiaka?

cwalin komentarzy: 236924.07.2019, 19:04