Real wygrywa z Arsenalem 3-2 w rzutach karnych!

Real wygrywa z Arsenalem 3-2 w rzutach karnych! 24.07.2019, 02:02, Łukasz Wandzel 883 komentarzy

O 1:00 czasu polskiego drużyna Arsenalu zmierzyła się z Realem Madryt w ramach International Champions Cup. Londyńczycy znacznie lepiej zaprezentowali się w pierwszej połowie, za to do Królewskich z pewnością należała druga. W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się wynikiem 2-2, a o zwycięstwie zdecydowała seria jedenastek.

Pierwszą połowę tego starcia szybko ustawiła otrzymana przez Nacho czerwona kartka. Królewscy wyraźnie nie pokazali się wtedy z dobrej strony, z czego skrzętnie skorzystali Kanonierzy, zdobywając dwa gole. Przewagę zaprzepaścił jednak Sokratis, dostając przed przerwą czerwony kartonik. W drugiej połowie podopieczni Zidane'a błyskawicznie doprowadzili do wyrównania i mecz nie został rozstrzygnięty w ciągu 90 minut. Mimo to ekipa z Madrytu okazała się być lepsza w rzutach karnych, które wygrała 3-2.

Arsenal: Martinez - Chambers, Sokratis, Kolasinac - Maitland-Niles, Xhaka, Willock (46' Monreal), Özil (75' Saka), Mchitarian (75' Nelson) - Aubameyang (75' Burton), Lacazette (75' Nketiah).

Real Madryt: Navas (46' Courtois) - Carvajal (46' Odriozola), Ramos (65' De La Fuente), Nacho, Mendy (46' Marcelo) - Lucas Vázquez (46' Isco), Modrić (65' Seoane), Kroos (65' Fidalgo), Hazard (46' Bale) - Jović (16' Varane), Benzema (46' Asensio; 65' Vinicius).

Niedługo po tym jak dwaj kapitanowie oraz przyjaciele, Mesut Özil i Sergio Ramos, uścisnęli sobie dłonie na środku boiska, sędzia gwizdkiem rozpoczął spotkanie Realu z Arsenalem. Spotkanie szybko ułożyło się po myśli londyńczyków. Już w 8. minucie został im przyznany rzut karny po zagraniu ręką przez Nacho, za którą otrzymał czerwoną kartkę. Z wapna uderzał Alexandre Lacazette, a piłka dopiero po odbiciu się od jednego i drugiego słupka przekroczyła linię bramkową.

Po pierwszym kwadransie doszło do zmiany w szeregach Królewskich. Mało czasu spędził na murawie Luka Jović, którego zastąpił Raphael Varane. Czerwona kartka ustawiła nie tylko tę zmianę. Arsenal nieustannie przeważał, mogąc bawić się grą. W 24. minucie na 2-0 podwyższył Pierre-Emerick Aubameyang. To Lacazette przedłużył podanie do Gabończyka, a ten sprintem pobiegł na bramkę Navasa, minął go i umieścił piłkę w siatce.

Żeby nie było za łatwo, Sokratis postarał się zachować równowagę we wszechświecie. Grek w parę chwil zarobił dwie żółte kartki i na kilka minut przed przerwą zszedł z boiska.

Na drugą połowę Real wyszedł w odmienionym składzie. Zinedine Zidane przeprowadził aż 6 zmian w przerwie, podczas gdy Unai Emery wprowadził tylko Monreala za Willocka. To właśnie zmiennicy zrobili różnicę. Niechciany już w drużynie Królewskich Gareth Bale zdobył gola kontaktowego dla zespołu z Madrytu. Po chwili było już 2-2. Marcelo zagrał do Asensio, który bez trudu pokonał Martineza. Niestety, strzelec drugiej bramki z powodu kontuzji opuścił murawę na noszach parę minut później.

Gra Arsenalu podczas drugiej odsłony meczu ożywiła się dopiero w ostatnim kwadransie, gdy na murawie pojawili się młodsi zawodnicy jak Nelson czy Saka. Jednak to wciąż ekipa Królewskich tworzyła sobie więcej okazji do oddania strzału. W 87. minucie Nketiah był w sytuacji sam na sam z Courtois, a minutę później mógł go pokonać strzałem głową po dośrodkowaniu, ale zaprzepaścił obie okazje. O wyniku zdecydowały rzuty karne, w których lepszy okazał się Real, zwyciężając 3-2.

Raport pomeczowyReal Madryt autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
bartas1984 komentarzy: 36924.07.2019, 18:50

@cycatewiewiorki: Obczaj na Fullmatchesandshows. Świetna jakość.

cycatewiewiorki komentarzy: 41224.07.2019, 18:43

Ma ktoś link do całego meczu z Realem?

gunners007 komentarzy: 954324.07.2019, 18:41

@Elastico07: Mieli odpuścić w ogóle transfer bo Real nie chciał się zgodzić na klauzule wykupu? @Elastico07 napisał: "Po co było tyle tyg negocjacji jak na końcu i tak jest to co na początku narzuca druga strona...?"
Aleś to głupio napisał, po co probowali negocjować skoro nic im się nic nie udało wynegocjować... gdzie tu sens? Real dyktuje warunki bo to jest ich piłkarz.
Poza tym trzeba dogadać takie kwestie jak kasa za wypożyczenie i kto ile tygodniówki pokryje.

cycatewiewiorki komentarzy: 41224.07.2019, 18:40

@PrzeArs: chyba padaka

EZ_22 komentarzy: 124924.07.2019, 18:32

@Marcinafc93: nadzieja umiera ostatnia.. ; )

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 124.07.2019, 18:27

@EZ_22: A czym tu się jarać, jak w obronie parodia

Elastico07 komentarzy: 1256724.07.2019, 18:13

Kebajos bez opcji wykupu.Po co było tyle tyg negocjacji jak na końcu i tak jest to co na początku narzuca druga strona...?

Kowal96 komentarzy: 1759124.07.2019, 18:08

Ktoś gra coś dzisiaj u buka? Zastanawiam się nad Bate - Rosenborg bts, Cluj - Maccabi też bts.

Womanizer komentarzy: 993424.07.2019, 18:08

Zaha jak pójdzie do Evertonu to już może zapomnieć o dużym klubie. A patrząc po jego zachowaniu tylko w takim chce jeszcze zagrać. W listopadzie kończy 27 lat i to już ostatni gwizdek.

Zresztą transfer na Goodison nie ma żadnego sensu, zamienić ~15 miejsce i życie w Londynie na ~10 miejsce w obskurnym Liverpoolu.

EZ_22 komentarzy: 124924.07.2019, 18:08

Jaram się już rozpoczęciem sezonu

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 224.07.2019, 18:06

btw. Skrzydła Zaha-Pepe to byłyby najbardziej popisowe skrzydła jakie mogą być.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 224.07.2019, 18:05

@Marzag: a dobra, nie doczytałem początku.

Trener wie lepiej:>

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 224.07.2019, 18:04

@Marzag: lepiej chyba wysłać na trybuny, niż cieszyć się z łamania nóg by nie grał:)

EZ_22 komentarzy: 124924.07.2019, 18:04

Gdy tylko zobaczyłem pierwszy filmik i zobaczyłem te kocie ruchy w wykonaniu Pepe, to już wiedziałem że jest kotem..o tych gestach rękami nie wspomnę..

EZ_22 komentarzy: 124924.07.2019, 18:02

Poczytałem * yebane t9

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 124.07.2019, 18:01

@JanikK: a jakie sa metody na odsuniecie od skladu xhaki albo mustafiego jesli trener w nich wierzy?

EZ_22 komentarzy: 124924.07.2019, 18:01

@Ech0z: nie oglądam ligi Francuskiej a dodatkowo nie transmituje tej ligi żadna stacja, trochę obejrzałem skrótów i poczytałam opinii ekspertów /trenerów i gościu naprawdę jest jakościowy.
Ciekawe gdzie trafi, stawiam że 55-60 milionów funtów styknie.

Ech0z komentarzy: 1043124.07.2019, 17:58

@EZ_22: oglądając filmiki na YouTube to i Iwobi jest na poziomie Mbappe

EZ_22 komentarzy: 124924.07.2019, 17:53

Emery namawiaj tago Pepe bo trochę go przesledzilem i gościu jest kotem.

Wypowiedź dyrektora Lille:

"All the good clubs in the world are watching Pepe and that is normal. But for me, with my experience in football, I think that if a big club comes with a big offer and is able to convince the player… €80m (£72.45m) is his price." (Lille sporting director Luis Campos)

fcescf komentarzy: 255424.07.2019, 17:40

@DeWu: "considerably higher" czyli 45mln + Jenko :D

Matelko komentarzy: 321324.07.2019, 17:39

Everton kupi Zahe a My kupimy z Evertonu Richarlisona i też będzie dobrze:)

Ech0z komentarzy: 1043124.07.2019, 17:30

Przepraszam ale Emiliano Martinez to ręcznik..

Traitor komentarzy: 10325 newsów: 2424.07.2019, 17:26

@PrzeArs
I jenkinson xd

PrzeArs komentarzy: 278424.07.2019, 17:23

Nketiah Nelson willock saka ale będzie kiedyś paka !!!!!!

PrzeArs komentarzy: 278424.07.2019, 17:21

Oglądam jeszcze raz teraz meczyk z Realem i powiem wam że saka , Nelson i nketiah to prze kozaki są na tle.realu . Chcę ich w podstawowej 18 przynajmniej na ten sezon . I do tego willock też.sie świetnie zapowiada . !!!!

DeWu komentarzy: 85424.07.2019, 17:12

iluzbg komentarzy: 34724.07.2019, 17:12

@arsenallord: Dokładnie, ale i tak będzie najlepszy w waszej pomocy, topem na swojej pozycji pewnie nie będzie, ale myśle że pomoże znacznie w walce o top4. W razie czego jakby (odpukać) zawodził to najwyżej będzie grzał ławe i tyle. Arsenal raczej nic nie traci może tylko zyskać. Ale to tylko moja skromna opinia :)

bartas1984 komentarzy: 36924.07.2019, 17:02

Podczas naszego okienka transferowego czuję się, jakbym nic nie jadł w ciągu doby, ale w międzyczasie zjadł jabłko(Martinelli)...

gunners007 komentarzy: 954324.07.2019, 16:49

@Gofer999: Jeśli kiedykolwiek będzie klasą światową to już teraz jest czas by się nią stał. Ma 23 lata, na fali po świetnym turnieju, a Arsenal potrzebuje jak tlenu piłkarza o takiej charakterystyce.

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 124.07.2019, 16:42

Saliba and Ceballos are being shown around Arsenal's training ground. [
@DarrenArsenal1
]

Siller komentarzy: 174724.07.2019, 16:36

@Gofer999: W porównianiu z naszymi "gwiazdami" środka pola to tak.

Elastico07 komentarzy: 1256724.07.2019, 16:36

@Gofer999: Jeszcze nie,ale ma wszystko żeby nim być już po tym sezonie w barwach AFC.

Gofer999 komentarzy: 1473224.07.2019, 16:31

Ceballos to serio juz gwaizda i gracz klasy swiatowej?

helzing komentarzy: 327324.07.2019, 16:07

Wilock bardzo dobrze się prezentuję. Pozytywnie mnie zaskoczył zwłaszcza w meczu z Realem. Dodatkowo także na plus Nketiah, Saka ujdzie, wsumie najmłodszy także ok. Trochę mnie zawiódł Nelson. Na bank jest potrzebny solidny obrońca, z tymi młodymi w pomocy i ataku jakoś to wygląda.

ZielonyLisc komentarzy: 2029424.07.2019, 16:01

@AlexVanPersie: ten jak sprawdził

FaxingBerlin komentarzy: 94124.07.2019, 16:00