Real wygrywa z Arsenalem 3-2 w rzutach karnych!

Real wygrywa z Arsenalem 3-2 w rzutach karnych! 24.07.2019, 02:02, Łukasz Wandzel 883 komentarzy

O 1:00 czasu polskiego drużyna Arsenalu zmierzyła się z Realem Madryt w ramach International Champions Cup. Londyńczycy znacznie lepiej zaprezentowali się w pierwszej połowie, za to do Królewskich z pewnością należała druga. W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się wynikiem 2-2, a o zwycięstwie zdecydowała seria jedenastek.

Pierwszą połowę tego starcia szybko ustawiła otrzymana przez Nacho czerwona kartka. Królewscy wyraźnie nie pokazali się wtedy z dobrej strony, z czego skrzętnie skorzystali Kanonierzy, zdobywając dwa gole. Przewagę zaprzepaścił jednak Sokratis, dostając przed przerwą czerwony kartonik. W drugiej połowie podopieczni Zidane'a błyskawicznie doprowadzili do wyrównania i mecz nie został rozstrzygnięty w ciągu 90 minut. Mimo to ekipa z Madrytu okazała się być lepsza w rzutach karnych, które wygrała 3-2.

Arsenal: Martinez - Chambers, Sokratis, Kolasinac - Maitland-Niles, Xhaka, Willock (46' Monreal), Özil (75' Saka), Mchitarian (75' Nelson) - Aubameyang (75' Burton), Lacazette (75' Nketiah).

Real Madryt: Navas (46' Courtois) - Carvajal (46' Odriozola), Ramos (65' De La Fuente), Nacho, Mendy (46' Marcelo) - Lucas Vázquez (46' Isco), Modrić (65' Seoane), Kroos (65' Fidalgo), Hazard (46' Bale) - Jović (16' Varane), Benzema (46' Asensio; 65' Vinicius).

Niedługo po tym jak dwaj kapitanowie oraz przyjaciele, Mesut Özil i Sergio Ramos, uścisnęli sobie dłonie na środku boiska, sędzia gwizdkiem rozpoczął spotkanie Realu z Arsenalem. Spotkanie szybko ułożyło się po myśli londyńczyków. Już w 8. minucie został im przyznany rzut karny po zagraniu ręką przez Nacho, za którą otrzymał czerwoną kartkę. Z wapna uderzał Alexandre Lacazette, a piłka dopiero po odbiciu się od jednego i drugiego słupka przekroczyła linię bramkową.

Po pierwszym kwadransie doszło do zmiany w szeregach Królewskich. Mało czasu spędził na murawie Luka Jović, którego zastąpił Raphael Varane. Czerwona kartka ustawiła nie tylko tę zmianę. Arsenal nieustannie przeważał, mogąc bawić się grą. W 24. minucie na 2-0 podwyższył Pierre-Emerick Aubameyang. To Lacazette przedłużył podanie do Gabończyka, a ten sprintem pobiegł na bramkę Navasa, minął go i umieścił piłkę w siatce.

Żeby nie było za łatwo, Sokratis postarał się zachować równowagę we wszechświecie. Grek w parę chwil zarobił dwie żółte kartki i na kilka minut przed przerwą zszedł z boiska.

Na drugą połowę Real wyszedł w odmienionym składzie. Zinedine Zidane przeprowadził aż 6 zmian w przerwie, podczas gdy Unai Emery wprowadził tylko Monreala za Willocka. To właśnie zmiennicy zrobili różnicę. Niechciany już w drużynie Królewskich Gareth Bale zdobył gola kontaktowego dla zespołu z Madrytu. Po chwili było już 2-2. Marcelo zagrał do Asensio, który bez trudu pokonał Martineza. Niestety, strzelec drugiej bramki z powodu kontuzji opuścił murawę na noszach parę minut później.

Gra Arsenalu podczas drugiej odsłony meczu ożywiła się dopiero w ostatnim kwadransie, gdy na murawie pojawili się młodsi zawodnicy jak Nelson czy Saka. Jednak to wciąż ekipa Królewskich tworzyła sobie więcej okazji do oddania strzału. W 87. minucie Nketiah był w sytuacji sam na sam z Courtois, a minutę później mógł go pokonać strzałem głową po dośrodkowaniu, ale zaprzepaścił obie okazje. O wyniku zdecydowały rzuty karne, w których lepszy okazał się Real, zwyciężając 3-2.

Raport pomeczowyReal Madryt autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
EZ_22 komentarzy: 124924.07.2019, 15:40

@Dancer: uważam że jeśli Mbappe opuści PSG to tylko Real, ciekawe jak się potoczy jego los, za rok może być głośno w jego sprawie.

ZielonyLisc komentarzy: 2029424.07.2019, 15:37

I kij bombki strzelił... rozwaliłem Beatsy, które mam od wieki wieków z ponad 5 lat... wszystko przez to, że wkurzyła mnie dziewczyna... głupie baby!!!!!!!

DavidSilva21 komentarzy: 338224.07.2019, 15:29

Tam były pierdoły*

DavidSilva21 komentarzy: 338224.07.2019, 15:28

@JanikK: Ja. Zajaralem się a tu jakieś *******y.

sickstick komentarzy: 280424.07.2019, 15:28

W tym meczu na PO zagrał Cienki a nie Maitland-Niles

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40024.07.2019, 15:27

@EZ_22: Mnie dziwi, że Juve i Barca podobno biją się o Neymara, a nie słychać o Mbappe. Chyba że każdy już wie, że Francuz prejdzie wyłącznie do Realu.

Miłość miłością, ale w Juve to bym go widział. Większa szansa na LM niż w Realu obecnie.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 224.07.2019, 15:26

Kto dostał powiadomienie z apki Arsenalu i mu ciśnienie skoczyło?xd

SoulStorm komentarzy: 744524.07.2019, 15:26

Awaria fb oraz ig to nic w porównaniu do tego co dzieje się ze snapem.Dostaję zrzuty gołych lasek z USA i Indii. xd

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 224.07.2019, 15:25

Dziwna sprawa. Na forum realu część osób cieszy się z kontuzji Asensio. Przykre, ja nigdy bym czegoś takiego nie chciał doświadczyć. Smuci mnie, że motywują to tym, że nie będzie trzeba go oglądać. Moim zdaniem są lepsze metody na nie desygnowanie kogoś do składu niż taka koszmarna kontuzja.

EZ_22 komentarzy: 124924.07.2019, 15:21

Na grupie Chelsea jest temat dotyczący Mbappe aby rozbić bank za rok i go sprowadzić.
#Beka

kaman17 komentarzy: 498924.07.2019, 15:19

@DeWu:
Wenger mówił, że Joe ma największy potencjał z całej trójki.

adias komentarzy: 733 newsów: 824.07.2019, 15:06

Dobrze ze kojarze ze obecny na lawce Juve Mavididi jest naszym wychowankiem?

EZ_22 komentarzy: 124924.07.2019, 15:05

Cristiano Ronaldo Bóg futbolu..

EZ_22 komentarzy: 124924.07.2019, 14:57

Ale agresywnie w meczu Inter-Juve

thegunner4life komentarzy: 905224.07.2019, 14:54

@hot995:
A nie dziwi Cię, że nas ciągle ktoś opuszcza w takim stylu i jakoś tak się dzieje, że każdy od nas ucieka w nieciekawej atmosferze. Może jakieś fatum, a może po prostu piłkarze wiedzą coś czego my nie wiemy, bo są bliżej tego syfu.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 224.07.2019, 14:52

Nasi wyladowali w Londynie

DeWu komentarzy: 85424.07.2019, 14:48

Przyznam szczerze, co do Joe WillCocka, że bardziej wierzyłem w jego brata starszego Chrisa. Ten w 2 lidze portugalskiej strzela ogórom, ale czuję, że dobrze zrobilismy pozbywając się go. Mamy najlepszego z tria WillCock'ów xd

platinium komentarzy: 139324.07.2019, 14:46

@hot995: Gdyby nie odszedł teraz, to odejdzie za rok za darmo, jakie to ma znaczenie? Właśnie teraz jest ostatni moment, w którym można coś zarobić na Nim.

Nie wiem po co to ironizowanie o pensji, Laurent ma niską tygodniówkę i to jest fakt. Może jeszcze zacznijmy porównywać zarobki piłkarzy do zarobków w Ugandzie? Koscielnemu ewidentnie nie zależy na pieniądzach, tylko na grze. I za to należy mu się szacunek.

To jaka według Ciebie jest przyczyna tego, że Laurent chce odejść? Oddał Arsenalowi najlepsze lata swojej kariery i zawsze dawał z siebie wszystko. Nie zależy mu na pieniądzach, jestem skromny i szanowany wśród kibiców. Musiało się coś wydarzyć za kulisami, coś o czym nie wiemy. Laurent na pewno nie jest gwiazdeczką, która stroi fochy od tak.

EZ_22 komentarzy: 124924.07.2019, 14:44

@Forever4: od jutra :D

a tak poważnie to Juve-Inter to odwieczni rywale i to co udało mi się przeczytać na stronie Interu to sami tak ich nazywają.

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068724.07.2019, 14:40

@Forever4: No patrz, a jednak, Conte poszedł do Interu na trenera to go wywalili z listy legend Juventusu (:

Siller komentarzy: 174724.07.2019, 14:40

@Forever4: Chyba pierwszy raz się z Tobą zgadzam, 100% racji.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 224.07.2019, 14:39

O tagliafico było dużo plotek, też go chciałem bardzo, ale podpisał kontrakt w te wakacje

EZ_22 komentarzy: 124924.07.2019, 14:35

De Ligt z debiutanckim golem w meczu z Interem !
Czy może być coś piękniejszego niż strzelić swojego pierwszego gola w meczu przeciwko najwiekszemu rywalowi?.. Gol samobójczy Ale gol to gol

arsenallord komentarzy: 29753 newsów: 11724.07.2019, 14:33

Willock mnie bardzo przekonuje do siebie. Uważałem, że kariery u nas nie zrobi, ale ja tu widzę duże postępy. Oczywiście nie ten poziom, ale taki Yaya Toure drugi.

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 524.07.2019, 14:30

Biedny Kościelny. Klub płacił mu przez te wszystkie lata od 50 000 do prawie 100 000 funtów tygodniowo, ledwo mógł wyżywić rodzinę i teraz jeszcze powinien pozwolić odejść Francuzowi za darmo, żeby ten mógł pobierać sobie pensję z kolejnego miejsca. Wypiął się na Arsenal, na kibiców plując wszystkim w twarz i odmawiając wyjazdu na tourne. Żałosne.

DeWu komentarzy: 85424.07.2019, 14:28

Where is foock'in Ceballos or Saliba?

sidtsw komentarzy: 311324.07.2019, 14:25

Dobrze ze Everton startuje po Zahe moze nasi rusza dupe w koncu.

NIKEy komentarzy: 80724.07.2019, 14:24

Spaniały Rob Holding

kubus766 komentarzy: 36124.07.2019, 14:22

Witam przyjdzie.dzisiaj ktos ??? wie.ktos czemu.nie ma.nic transferow.oficjalnych ?

platinium komentarzy: 139324.07.2019, 14:22

@Gunner915: A ja nigdy nie stracę do Koscielnego szacunku. Najlepszy obrońca ostatniej dekady w Arsenalu. Praktycznie cała kariera za stosukowe małe pieniądze, w porównaniu z innymi gwiazdami (Ozil, Auba, Miki, Laca) czy zawodnikami z innych drużyn z top6, z takim długim stażem w PL.

Laurent dobrze wie, że już nie da rady grać na poziomie Arsenalu. Nie chce się rozdrabniać i być przyczyną straty punktów przez Arsenal. I duży szacunek za to.

Ale jednak chce grać w piłkę, tylko na niższym poziomie, w Ligue 1. Przecież mógłby zostać w Arsenalu i dalej ciągnąć tygodniówkę. Tu nie chodzi o pieniądze.

Jestem pewien, że Laurent miał dżentelmeńską umowę z kimś z zarządu, że może odejść po sezonie - po prostu, żeby dalej cieszyć się piłką. Ale jak to w Arsenalu, sezon się posypał, pieniędzy nie ma, to kazali mu zostać, bo nie ma komu na ŚO grać.

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068724.07.2019, 14:21

Pierwszy skład na ligę i ważniejsze mecze: Leno; Bellerin, Sokratis, Chambers, Holding, Tierney; Torreira, Ceballos, Ozil, Laca, Auba nie wyglądałoby to źle, nie ma sensu grać skrzydłami, bo ich po prostu nie ma oprócz Nelsona. Na puchary i LE: Martinez, Niles, Mustafi, Monreal, Kolasinac, Xhaka, Willock, Iwobi, Nelson, Mikitarian, Nketiah co Wy na to? pewno tak to będzie wyglądać jak nie dopniemy żadnych transferów, a Tierney by się przydał

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 224.07.2019, 14:20

@Forever4: tak, łap Whilst Everton Saores has been discussed and the club are aware of his potential availability, sources at Arsenal continue to insist that their priorities lie elsewhere and that the reports in Brazil are not correct. [Charles Watts]

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 224.07.2019, 14:19

@Chlopek: bo Napoli czeka z ofertą za tierneya, jak tylko sprzedadzą jakiś szrot swój. Tak przynajmniej Football London pisalo

Chlopek komentarzy: 3594 newsów: 124.07.2019, 14:18

Czemu by porzucić myśl o Tierneyu i spróbować za rok, a teraz ściągnąć Taliafico i Zyiecha z bonusami i ratami. Ajax sprzedał De Ligta i De Jonga. Kasy od razu im nie trzeba. Za rok Nacho zrobi out i można zastanowić się nad przydatnością Seda. Co do środkowego obrońcy to w MU jest Baily na sprzedaż.

Gunner915 komentarzy: 282124.07.2019, 14:17

Holding zacznie grac dopiero w polowie wrzesnia w PL takze lepiej myslmy o meczu z Newcastle.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 224.07.2019, 14:17

No nie. Odpaliłem sobie TVP by zobaczyć defiladę, a tamci w środku defilady przenieśli się na Nowogrodzka, gdzie mówią o rzadzie PO/PSL i aptekach xd
A tylko tam pokazywali defiladę dzielnych policjantów:(

Gunner915 komentarzy: 282124.07.2019, 14:11

Kapitan druzyny Koscielny, naprawde lubilem chlopa, za to co robil na boisku i poza boiskiem (z tych wszystkich filmów na ArsenalTV) a teraz takie coś się dzieje. Dla mnie to jest nie do pomyślenia, coś się skończyło w Arsenalu już jakiś czas temu i to jest tego oznaka.

Galithar komentarzy: 918 newsów: 424.07.2019, 14:07

@mallen: Nie ma po co ruszać ma Bale'a wystarczy ze sie przeproszą.

kepha komentarzy: 21124.07.2019, 14:06

@Arsenal4Ev3R: Pamiętam jak Mufasa wchodził do Arsenalu. Do kontuzji był naszym talizmanem, też meczu nie przegraliśmy :)