Remis na własne życzenie: Benfica 1-1 Arsenal

Remis na własne życzenie: Benfica 1-1 Arsenal 18.02.2021, 22:02, Patryk Bielski 631 komentarzy

Kanonierzy tylko zremisowali z Benficą w pierwszym meczu 1/16 fazy pucharowej Ligi Europy 1-1. Po spotkaniu szczególnie pluć w brodę może sobie Aubameyang, który po hattricku z Leeds, dziś pudłował na potęgę i to w dużym stopniu dzięki jego strzeleckiej niemocy pojedynek zakończył się takim a nie innym rezultatem.

Mikel Arteta wyszedł z założenia, że zwycięskiego składu się nie zmienia i wystawił na ten mecz identyczną jedenastkę, jaka w niedzielę pokonała w lidze Leeds United 4-2. Poniżej prezentujemy składu obu zespołów:

Arsenal: Leno - Bellerin, Luiz, Gabriel, Soares (64' Tierney) - Ceballos (90' Elneny), Xhaka - Saka, Ødegaard (90' Willian), Smith-Rowe (77' Martinelli) - Aubameyang (77' Pepe).

Benfica: Leite - Verissimo (85' Chiquinho), Otamendi, Vertonghen - Goncalves, Taarabt (77 Gabriel), Weigl, Grimaldo - Pizzi (64' Seferović), Darwin (64' Everton), Waldshmidt (46' Silva R.).

W pierwszej części spotkania nie działo się zbyt wiele, o czym mogą świadczyć statystyki. Zarówno Arsenal, jak i Benfica oddały zaledwie po jednym celnym strzale na bramkę. Podopieczni Mikela Artety dobrze pracowali na całym boisku i przesuwali się formacjami, zostawiając mało miejsca swoim rywalom. Przy tym należy nadmienić, że As Águias również grali skutecznie w defensywie.

W 19. minucie londyńczycy mieli stuprocentową okazję do wyjścia na prowadzenie, jednak po podaniu Bellerina ze skrzydła, z najbliższej odległości nie trafił Aubameyang. Przy tej akcji należy pochwalić Ceballosa, który najpierw zagrał piłkę do Hiszpana. Pomocnik wypożyczony z Realu Madryt był zresztą jedną z najjaśniejszych postaci gości w pierwszej części gry. Już w doliczonym czasie katastrofalny błąd przy wyprowadzeniu futbolówki popełnił Xhaka, ale Grimaldo wypychany z pola karnego przez Cedrica nie zdołał go wykorzystać.

Początek drugiej odsłony meczu zwiastował spore emocje. Najpierw swoich sił strzałem z pola karnego próbował Pizzi, a później świetną składną akcję przeprowadzili Kanonierzy, jednak Saka nie zdołał trafić w światło bramki. Benfica grała odważniej i to przyniosło rezultat w 53. minucie. Wtedy to błąd popełnił Emile Smith-Rowe, który po wrzutce Golcalvesa zagrał piłkę ręką w polu karnym, a sędzia wskazał na wapno. Do rzutu karnego podszedł Pizzi i pewnie wykorzystał jedenastkę.

Odpowiedź gości nadeszła błyskawicznie. Zaledwie dwie minuty później było już 1-1. Ødegaard zagrał doskonałą prostopadłą piłkę do Cedrica, a ten natychmiast posłał ją w pole karne, gdzie formalności dopełnił Saka. Sędzia varował jeszcze tę sytuację, ale ostatecznie uznał gola.

Po wystrzałowym początku drugiej połowy w miarę upływu czasu tempo wyraźnie zmalało. Nie oznacza to jednak, że Arsenal nie kreował szans bramkowych. W odstępie zaledwie 10 minut Aubameyang dwukrotnie mógł dać swojemu zespołowi prowadzenie, jednak najpierw uderzył tuż obok słupka bramki rywala, a później w sytuacji sam na sam z Leite niepotrzebnie przekładał futbolówkę na prawą nogę, w konsekwencji czego nie oddał nawet strzału. To wyraźnie nie był wieczór Gabończyka, co zauważył Arteta, który w miejsce kapitana zespołu desygnował do gry Pepe. Do końca meczu drużyny nie stworzyły sobie już żadnej dogodnej okazji i wynik nie uległ zmianie.

Benfica LizbonaLiga EuropyRaport pomeczowy autor: Patryk Bielski źrodło: własne
Moegi14 komentarzy: 177418.02.2021, 22:22

Zmiany zmiany zmiany Panie Arteta

bizooon komentarzy: 693018.02.2021, 22:22

Tierney wejdzie za ESRa vc nie?

Garfield_pl komentarzy: 2809318.02.2021, 22:22

Ale wiedza komentatorów jest załamująca...

FanekAFC komentarzy: 511218.02.2021, 22:22

@DexteR_000: Przecież wiadomo, że miał na myśli żeby Cedric przeszedł na prawą stronę.

Freo98 komentarzy: 642618.02.2021, 22:21

@coooyg11: bardzo możliwe że tak było i obstawiam że właśnie to sprawdzali, kto zagrywał piłke w jego strone

Garfield_pl komentarzy: 2809318.02.2021, 22:21

Ajjj Auba strzel coś.

Calyn komentarzy: 191618.02.2021, 22:21

Kieran za balerona pliz

RoMbi komentarzy: 1389 newsów: 718.02.2021, 22:21

@DexteR_000: tak więc na przestrzeni ostatnich lat oglądałem 537 "meczy", coś to teraz zmienia?

DexteR_000 komentarzy: 764018.02.2021, 22:21

@bizooon: Lewy obrońca za prawego? A Ty masz cos?

coooyg11 komentarzy: 319418.02.2021, 22:20

@Freo98: Auba był na metrowym spalonym, jednak piłki nie podał mu zawodnik Arsenalu, a dostał odbitką od zawodnika Benfici, co świadczy o braku spalonego :)

arsenal329 komentarzy: 39618.02.2021, 22:20

Można prosić link :)

metjuAFC komentarzy: 5704 newsów: 118.02.2021, 22:20

@Skiller27: Ceballos jest przeciętny? W takim razie co powiesz o Xhace?

FunRDZ komentarzy: 37918.02.2021, 22:20

@bizooon: lepiej gibbs i flamini;D

Calyn komentarzy: 191618.02.2021, 22:20

Baleron to mem

Garfield_pl komentarzy: 2809318.02.2021, 22:20

Przydałoby się żeby Pepito wszedł i Laca, mogliby poklepać.

bizooon komentarzy: 693018.02.2021, 22:19

Jak MA ma jaja to Kieran za Bellerina powinien wejsc

DexteR_000 komentarzy: 764018.02.2021, 22:19

@RoMbi: To że byś wiedzial ze takie sytuację to setkowy karny, nawet nikt z naszych je protestowal...

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 518.02.2021, 22:19

Ødegaard ma znakomite passy. Gdyby udało się go definitywnie ściągnąć z Madrytu, to byłby to wybitny ruch.

Marcel90 komentarzy: 814618.02.2021, 22:19

Sytuacja jak najbardziej do sprawdzenia, dziwi tylko brak powtórek w międzyczasie

Skiller27 komentarzy: 4618.02.2021, 22:19

Mam nadzieję, że to info o wykupieniu Ceballosa to tylko plota. Koleś jest tak strasznie przeciętny...

michalmmz komentarzy: 40018.02.2021, 22:19

Podobała mi się radość okazana przez Odegaarda!

Mamy wynik. Holding i elNieNie na boisko (sarkazm)

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 318.02.2021, 22:18

Tam nie powinno być w ogóle sprawdzania Varem. Nagle nie potrzeba liniowych... czy jak?

bestzarogiem komentarzy: 25618.02.2021, 22:18